Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Serena

 • PC --
Hra? No ani ne, spíš takový krátký příběh, který postupně odhalujete. "Hra" se odehrává v chatce o jedné místnosti, kde klikáte na různé předměty (postel, stůl, křeslo,...) a tím se Vám odhaluje příběh, na vše klikáte pořád dokola a tím odhalujete další a další část příběhu. Toť asi vše. Ve "hře" nejsou žádné hádanky nebo puzzle, jen klikáte.
Ale hra má dobrou hororovou a tajemnou atmosféru, takže ta půlhodinka hraní není ztracený čas, navíc je zdarma.
Takže klidně mohu doporučit, zvláště pokud máte rádi tajemno.

Pro: atmosféra, pěkně zpracované, zdarma

Proti: jen klikáte - žádné úkoly, hádanky, puzzle apod, nejsou cz titulky

+9

Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual

 • PC 65
Jedná se o klasickou Point & Click adventuru.

Hlavní hrdinkou je archeoložka, které se ozve její strýc, že objevil něco úžasného... Po příjezdu k strýcovi hrdinka zjistí, že strýc zmizel a začíná klasické pátrání po pohřešované osobě a zároveň zjišťování jakou užasnou a záhadnou věc strýček objevil.
Děj není nijak originální, ale není ani trapný nebo nesmyslný. Během hry se dostaneme do více lokací, nejsou moc rozlehlé, vše je poměrně jednoduché. Rozhovory s NPC, kterých není moc, plnění úkolů, pátrání. Samozřejmě nechybí puzzle vložky. Hra je poměrně jednouchá a i díky tomu svižně ubíhá. 
Grafika je pěkná, prostředí rozmanité, kvalitní hudba, takže se hraje dobře.

Není to žádná "pecka", ale pokud máte rádi adventury a nechce se Vám hrát nic složitého nebo obsáhlého, tak mohu doporučit.

Pro: klasická point-and-click adventura

Proti: krátké, jednoduché

+8

Metro 2033 Redux

 • PC 90
Tak rovnou na začátek napíšu, že knihu ani původní trilogii hry Metro neznám. Což, ale dle mého nemá žádný vliv na můj herní zážitek. Ještě doplním, že hru jsem poprvé hrál v roce 2019 když byla zdarma na Epic Game Store. A včera jsem ji dohrál podruhé, jelikož se chystám hrát další díly, tak abych si připomněl příběh.

Hra nabízí ke hraní dva základní režimy obtížnosti: těžší Přeživší a více "střílečkový" Sparťan, já hrál na tu těžší :-)

Jedná se o postapokalyptickou střílečku z blízké budoucnosti odehrávající se v Moskevském metru. Takže jsem pro lepší zážitek a atmosféru hrál s ruským dabingem. 
Hrajete za Arťoma, který celý život prožil v jedné stanici metra a teď ho příběh a souhrn událostí posílá do "světa" dalších stanic, tunelů, ale i vstupu na povrch, kde je potřeba používat plynovou masku, kvůli zamoření planety, takže pak se nebojujte jen z nepřáteli a nedostatkem munice,  ale i kyslíku. Ve hře máte za protivníky různé mutanty, ale jak tomu v postapokalyptické době bývá i různé společenství lidí, ať už banditů, nácků nebo komoušů, takže vlastně výběr toho nejhoršího z lidského pokolení. 

Snad všechny mise jdou udělat více způsoby a cesty, opatrně se proplížit, zabíjet ze zálohy nebo to vzít rambo stylem, ten ale na obtížnost "přeživší" není moc vhodný, no já vždy začal opatrně stealth stylem a pak se to skoro vždy zvrhlo v rambo řež :-D

Ve hře jsou i hororové prvky, hlavně různé lekačky, takže hrozí riziko, že vaše trenýrky získají nový hnědý proužek ;-)

Celkově bych hru hodnotil velmi pozitivně, má dobrou hratelnost a atmosféru, zajímavý příběh a prostředí, originální zbraně, pěknou grafiku

Co mi vadilo byla (ne)inteligence AI, nemluvný hlavní hrdina, krátkost.

Pro: hratelnost, atmosféra, zajímavý příběh a prostředí, originální zbraně, grafika

Proti: (ne)inteligence AI, nemluvný hlavní hrdina, krátké

+22

Sleeping Dogs

 • PC 90
Tohle "čínské GTA" jsem vůbec neznal a o to více jsem byl (kladně) překvapen.

Hra je  v otevřeném světe ve stylu GTA a odehrává se v Hong Kongu, kde hrajete za postavu tajného policisty jehož úkolem je infiltrovat se do tamní mafie - Triády. Takže pak ve hře plníte úkoly a mise jako policista, ale většinou jako "zločinec". Oproti GTA je více zaměřeno na souboje na blízko, což mě velmi bavilo, naopak méně je zaměřeno na střelné zbraně. V soubojích bylo naprosto super, že podle speciálních obleků se měnili styl dle kung-fu filmů, třeba jako z Onk Bang, filmy s Bruce Lee, Ip Man, Legenda o opilém Mistrovi (ten byl vtipný, když v průběhu boje vytáhnul flašku a začal chlastat :-D),...  Opravdu tyto výborně zpracované kung-fu souboje bylo to co mě na hře bavilo snad nejvíce.

Co mi přišlo trochu slabší oproti GTA je celkově model aut a jízdy, kdy nebylo na výběr z tolika aut, ale hlavně nikde nebyly jejich parametry nebo nějaké porovnání, při jízdě nebyl ukazatel rychlost, celkově auta byla zvláštně (ne)ovladatelná, jízda taxíkem jen na určitá místa. Ale nebylo to nic zásadního co by snižovalo zábavu nebo kazilo dojem z hry, ale být to trochu lépe zpracované mohla to být taková "třešnička na dortu" 

Tuto hru určitě mohu doporučit všem a klidně bych si dal další díl, pokud by vznikl.

Pro: soubojový systém, prostředí HK, hratelnost, zábava, karaoke, asijský hudba

Proti: trochu slabší automobilová část

+18

Blazing Chrome

 • PC 10
Chtěl jsem dohrát v rámci herní výzvy 2021 "Amerika jak ji neznáte", ale budu se muset poohlédnout po jiné hře.

Hra je retro akční plošinovka, bohužel oproti svým předchůdcům velmi špatně zpracovaná, co se ovládání a hratelnosti týká. Na těchto hrách jsem vyrůstal, jelikož v době mého mládí a mého stroje Amiga 500 toho zas tolik na výběr nebylo a pomatuji jak jsem u Turican 2 málem zlomil joystik :-D

Ale zpět k této hře, graficky je to retro, ale i před 40 lety na tom byly hry lépe, což by ani nevadilo kdyby hra byla zábavná a dobře hratelná, což není. Level design odfláknutý a nudný, nepřátele a bossové taktéž. Vylepšování hrdiny brněním nebo lepšími zbraněmi toho také moc nenabídne. Hlavní problém je ovládání, kdy nejde s postavou stát a zároveň střílet šikmo nahotu nebo dolů, což dost hraní a některé situace komplikuje.

Rozhodně nedoporučuji, je hodně velké množství podobných her, tak si nekažte den hraním této.

Pro: nic

Proti: celkové zpracování viz. komenář

+6

Lorelai

 • PC 80
Hru jsem začal hrát aniž bych vůbec věděl co od ní čekat. Jediné co jsem věděl bylo, že je to hororová adventura s hlavní postavou ženského pohlaví.

Hra je o dívce která žije v rodině s otčímem hrubiánským kreténem a ne moc vzornou matkou, zůstává jen kvůli mladší sestře. 
Hned ze začátku se rozjede ostrý sled události, které končí smrtí.... Dále se o ději nebudu moc rozepisovat, abych nemusel skoro celou recenzi hodit do "spoileru" :-) Protože děj a jeho vývoj je hlavní síla hry.

Už od začátku se mi zalíbila grafická stránka hry, hudba, dabing, dialogy a celkové zpracování. To, že vaše rozhodnutí ovlivňují zásadně konec hry nebo budoucnost NPC postav je super a můžete si hru nebo její část zkusit s jiným rozhodnutím.

Co mi vadilo, byla krátkost hry (cca 5 hodin), celkově její minimální obtížnost a málo logických hádanek, vše většinou bylo o tom  něco najdi -> seber -> otevři/použij. 

Celkově hru mohu s klidným svědomím doporučit.

Pro: originalita, grafika a hudba , různé konce a ovlivnění budoucnosti NPC

Proti: krátké, málo gameplaye

+13

Lucius

 • PC 75
Herní výzva 2021 - bod č. 10 Dětský svět (Hardcore)

Trochu mě mrzí, že jsem tuto hru objevil až nyní, takže technická a grafická stránka již je zastaralá, ale jelikož patřím ke generaci kde se u hry nehodnotila grafika, ale hratelnost, tak jsem si jí i přes to užil.

Ve hře jste v roli malého chlapce, kterého posedl ďábel. Ten k němu promlouvá v jeho snech a dává mu nové úkoly a zároveň ho učí nové schopnosti (telekineze, ovládnut mysli, atd..) Vaším úkolem je zabít lidi v domě kde žijete a díky tomu, že se jedná o dům zámožného politika (Luciova otce), který má služebnictvo, tak je lidí připravených na smrt dost. Vraždy musí vypadat jako nehody, sebevraždy nebo je potřeba aby obvinění padlo na někoho jiného.

Hra je z pohledu třetí osoby a celá se odehrává v jednom velkém domě se zahradou a díky tomu, jsem až do konce hry stále po domě bloudil :-) Hra ubíhá celkem plynule a jen občas se objevily nějaké méně logické kroky.

Celkově hodnotím kladně a mohu doporučit, jedná se originální detektivní hororovou hru, kde jste na opačné straně než je běžně zvykem. Hrát za malého kluka posedlého ďáblem je prostě zábava.

Pro: originalita, zábavnost

Proti: v dnešní době již hra působí zastarale a nemyslím jen graficky

+9

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter

 • PC 65
Detektivní adventury mám celkem rád a Sherlock Holmes: The Devil's Daughter vypadal hned ze začátku velmi pěkně, a to nejen graficky a zpracováním, ale i herně, příběhově a dialogově. Ve hře se pohybuje kočárem po různých lokacích, kde se pak pohybuje buď z vlastního pohledu nebo z pohledu třetí osoby. A ty cesty mezi lokaci jsou fakt otravné díky dlouhému načítání.

Případy jsou zajímavé a dobře vymyšlené a obtížnost je vyvážená. Vyhodnocování pomocí dedukcí, je podobné jiným detektivním hrám, a i celkově logické, ale s čím jsem měl zásadní problém bylo určení konečného viníka, jelikož někdy prostě důkazy ukazovali na více podezřelých a nebyl tam zásadní důkaz který by určit toho pravého a pak to bylo jen o pocitech. Dále mi vadila většina miniher, oproti jiným hrám byla většina z nich nudná, nelogická, zbytečná a hloupá a jen pár jich bylo opravdu zajímavých a zábavných, tak aspoň ty jsem si užil. Minihry je možno přeskočit což v tomto případě bylo asi dobře, ale jinak je to spíš na škodu.

Příběh s dcerou byl celý zmatený, zvláště když jsem nehrál předchozí díl a nikde nebylo žádné vysvětlení jak k ní Sherlocka přišel atd. Navíc holčička vypadala fakt hrozně a nepovedeně.

Celkem hra nebyla vyloženě špatná a zabavila, ale chtělo by to na ní více zapracovat, doporučit mohu jen fanouškům Sherlocka a nadšencům do detektivních adventur.

Dohráno za 13 hodin.

Pro: zajímavé případy a jejich řešení, Sherlock Holmes

Proti: dlouhé načítání lokací, minihry, působí odfláknutě, příběh s dcerou

+9

Might & Magic Heroes VII

 • PC 90
Už v roce 1995 jsem hrál první díl této skvělé strategie a ihned se ze mě stal fanoušek tahových strategií a hlavně této série... Kromě 4 dílu jsme hrál vše a VII díl je více než důstojným zakončením série.

Zrovna jsem podruhé dohrál celou kampaň na vysokou obtížnost a VII patří určitě k nejlepším dílům celé série.

Grafika je pěkná, přehledná, doplněná moc pěknými animacemi. Příběh je tentokrát vytvořen z vyprávění poradců krále Ivana, který stojí před velkým rozhodnutím, každý z poradců (zástupce jedné rasy) mu vypráví svůj příběh a tak si vyzkoušíte hru za všechny rasy. Každá rasa má samozřejmě své hrdiny, hrady, jednotky a speciální vlastnosti, to je prostě klasika :-) Svoje hrdiny si můžete samozřejmě vylepšovat a rozhodovat se jakým směrem a na jakou vlastnost budou zaměřeny.

Celkově je hra retro návrat ke kořenům, co se herní mechaniky týče (a to je dobře) nejsou zde žádné zbytečnosti, ale zároveň jsou zde věci které citelně chyběli v prvních dílech.

Hra je dobře optimalizovaná a vyladěná a nejsou v ní žádné bugy!
Hra obsahuje jen krátký tutoriál, ale je v něm vysvětleno vše zásadního.
Vývojáři mysleli i na to aby hráč nemusel dlouho čekat na tahy AI a tak jdou v nastavení zrychlit až na 800% :-) což se u velkých map s hodně protivníky určitě hodilo.

Co mi asi jako jediné, ale zároveň nejvíce vadilo je slabá obtížnost a inteligence protivníka, díky tomu je i na vysokou obtížnost hra dost lehká a bez potíží jí zvládne i začátečník.

Pro: hratelnost, zábavnost, grafika, příběh, návrat ke kořenům v herní mechanice

Proti: i na vysokou obtížnost moc lehké

+9 +10 −1

Punch Club

 • PC 80
Hra je pojatá v retro stylu a dle popisu se jedná o " Bojový manažerský simulátor s prvky RPG a tycoon her" což je vcelku výstižné.

Na začátku začínáte samozřejmě s nulovými staty a skilly. Hned dostanete na ulici "nakládačku", ale naštěstí
potkáte Micka (který jako by z oka vypadl postavě Mickey z filmu Rocky), který ti dá rady do života a začne tě trénovat.

Takže začne kolotoč do práce vydělat peníze, trénink, jídlo, spánek, zápas a stále dokola. Souboje jsou automatické a kromě zvolení taktiky, bloků a úderů do nich nemůžete zasahovat. Na výběr máte ze 3 stylů bojové školy (medvěd, tygr a želva) Každý je zaměřený na něco jiného (síla, rychlost, výdrž) a hra je udělaná tak, že nemáte moc možností je kombinovat nebo mít všechny staty na maximum. Začínáte v amatérské lize a pouličních bitkách a vaším cílem je být šampion a získat pozvánku na speciální turnaj pro nejlepší bojovníky. Samozřejmě je k tomu příběh, inspirovaný filmy (Rocky, Batman, Double Dragon, ...) kde hledáte vraha svého otce, stane se z vás superhrdina, zamilujete se, .....

Celá hra je přímo napěchovaná "Easter eggs" odkazy na filmy, seriály, komiksy, reklamy, apod.. Je to toho fakt hodně něco je jasné hned, něčeho si pomalu nevšimnete.

Hra se hraje dobře, má dobrou hratelnost je zábavná, vtipná, ALE co mi fakt vadilo je systém tréningu, respektive ztráta expů na konci každého dne, takže pak opravdu hoooodně času musíte trávit cvičení, což je celkem otravné až frustrující. Jelikož ty ztráty jsou celkem velké, navíc třeba v den kdy máte zápas nebo i více zápasů staty také klesnou, bych spíš čekal, že buď v den zápasu neklesnou tolik nebo naopak stoupnou, jelikož zápas je určitě náročnější než si v posilovně házet činkami. Celkově to zas takový problém nebyl, když člověk pochopil mechaniku hry, ale nějaké zlepšení by v systému tréningu určitě udělat šlo.

Celkově mohu hru určitě doporučit a jestli bude druhý díl, tak si ho určitě nenechám ujít.

Pro: zábavnost, souboje, Easter eggs, vtipnost

Proti: systém tréningu, konec, krátkost

+9

The Walking Dead - Episode 1: A New Day

 • PC 90
Komentář a hodnocení se týká celé The Walking Dead: Season One.

Rovnou na začátku píšu, že vůbec neznám komiks, ale viděl jsem seriál Živí mrtví.

Hra je zpravovaná v komiksovém stylu a to se mi libí. Navíc mi dobře jede i na slabším HW.

Hra je zaměřená hlavně na příběh a hráčovo rozhodnutí, které jsou nevratná a ovlivní další příběh hry. Na některé je dost času a na některé velmi málo. A ukvapené rozhodnutí pak hráče může mrzet nebo štvát po zbytek hry, jelikož je rozhodnutí nevratné a to hře dodává tu správnou atmosféru.

Celkem ve hře není moc herních prvků ve smyslu klasické akční hry nebo adventury a hra prakticky nevyžaduje žádný skill. Celé je to právě o těch rozhodnutí a emocích. Každý se může rozhodnou jak chce a nemusí si hrát na dobráka nebo dodržovat nějaké morální hodnoty a naopak.

Ve hře hrajete za postavu Lee Everetta, učitele historie, který je odsouzený za vraždu senátora který spal s jeho ženou. Po vypuknutí zombie apokalypsy narazí na opuštěnou holčičku Klementýnku, kterou se rozhodne chránit a chce jí pomoc vypátrat její rodiče. Cestou potkávají další lidi a vytvoří skupinku přeživších s kterou pak putují dál a samozřejmě se musí vypořádat nejen se zombíky, ale i dalšími ne-vždy kladnými přeživšími (včetně rodinky kanibalů) a spoustou nesnadných rozhodnutí.

Bohužel na některá rozhodnutí je velmi málo času, dokážu to pochopit v případě výběru zachránit jednu ze dvou postav když utočí zombíci. Ale někdy mi vadilo, že jsem ani pořádně nestihnul přečíst všechny odpovědi a už čas vypršel. Ale těch naštěstí nebylo tolik.

Pro: PŘÍBĚH, postavy, dialogy, atmosféra

Proti: někdy velmi málo času na důležité rozhodnutí, málo akčních a "puzzle" částí

+11

Hitman

 • PC 85
Hitman! No možná jsme hrál kdysi první díl, už je to dlouho, ale pak nic.

No každopádně mě Hitman bavil a to hodně!

Naprosto dokonalá stealth akce!

Hitmana jsem začal hrát aniž bych úplně věděl do čeho jdu, jelikož jsme předchozí díly nehrál, takže jsem úplně neznal děj, ale ničemu to nevadilo.

Po prvních dvou cvičných misí (loď a základna) jsem byl natěšen a vypadalo to na výbornou stealth akci a zábavu, pak přišla Paříš a byl jsem uchvácen, možnostmi co vše dělat a jak vše "vyřešit". Tedy řešení bylo zabití cílů :-), ale těch možností bylo fakt nad očekávání.
Po Paříži, ale přišla Itálie a musím upřímně říct, že v tuto chvíli bych dal hře 100%!!! Protože to prostředí další možnosti (člověk se už více rozkoukal a věděl co a jak dělat) to byla bomba, navíc i rozmanitost - město, sídlo a podzemní laboratoř, prostě bomba a pro mě nejlepší mapa a mise.
Další mise a mapy jsou také dobré, ale už se tam začíná promítat trochu stereotyp.

Celkově musím Hitmana hodnotit velmi pozitivně a mohu doporučit. Je to hra která určitě pobaví a zabaví :-)

Jedno velké mínus které ani nevím jak vzniklo jsou časové mise, které mi všechny unikly a to ani nevím jak :-) Prostě jsem se zaměřoval na kampaň a pak koukám, že časové mise jsou nedostupné což mě celkem mrzelo.

Pro: volnost, hratelnost, rozmanitost prostředí, grafika, originalita

Proti: čekání na cíle, časem určitý stereotyp

+13

Polda 5

 • PC 75
Další díl legendární české hry s originálním dabingem Luďka Soboty.

Hodně podobné předchozímu dílu, vše se opět točí okolo cestování v čase. Pankrác se stává agentem PRČA (Policejní rekonstrukce časových abnormalit) a musí tentokrát řešit problémy v různých lokací Vesmírná základna, Trója, 2. světová válka a Egypt.

Hra není nijak náročná a je dobrá na odreagování. Poměrně vtipná s průměrnou grafikou. I když je hodně kritizována a hodnocení je nízké, za mě si zaslouží minimálně 70%, jelikož nabízí obstojnou zábavu.
+11

The Witcher 3: Wild Hunt

 • PC 100
Rovnou začnu tím, že podle mě nejlepší RPG hra jakou jsem kdy hrál! Svět Zaklínače jsem moc neznal a až díky hře jsem se o něj začal více zajímat takže jsem pořídil i knížky a koukal na seriál. Předchozí díly jsem nehrál a i přesto jsem byl hned vtažen do děje hry a postav, s tím, že jsem si něco o dějové linii a ději zjistil, případně zkouknul na YT, ale bez spoilerování třetího dílu. Hru jsem hrál s polským dabingem a českými titulky.

Skoro celá základní hra se točí okolo hledání Ciri, která je v nebezpečí. Hra nabízí volný svět s naprostou propracovaností a množství herních stylů. Hráč se může více zaměřit na bojový styl nebo kouzelnický a lektvary. Já jsem se snažil nakombinovat boj + kouzla a myslím, že se mi to i zdárně povedlo.

Jinak myslím, že rozepisovat se detailněji o této hře nemá úplně smysl, jelikož ji zná asi každý a vše již nejen zde bylo napsáno. Možná jen dolním, že jsem nezaznamenal žádný bug nebo problém a že to je hra kterou jsem nehrál naposledy.

Hru jsem koupil i s datadisky Srdce z kamene a Krev a víno a konkrétně Krev a víno byl opravdu luxusní a byla super ta změna prostředí z ponurých bažin a močálů do prosluněných vinic.

Když jsem vše dohrál (celkem asi 217 hodin), tak jsem pocítil hroznou prázdnotu a pocit co teď budu hrát dál...

Pro: příběh, děj, hratelnost, grafika, optimalizace, gwint

Proti: není pokračování

+28

Tropico 4

 • PC 90
S hrou Tropico jsem se poprvé setkal v roce 2001, kdy mi ji přivezl kamarád s tím, že je to super hra, kde můžeš být diktátor s naprostou volností, hra mě hned "chytla" a v té době to bylo něco úžasného... Pak jsme roky Tropico neviděl a celkově ani moc nehrál hry, až teď jsme se k Tropicu vrátil a to se čtvrtým dílem a opět to byla skvělá zábava.

Hra je nyní ještě lepší a to nejen graficky, ale i možnostmi co vše děla, stavět, jak vést politiku atd.. Samozřejmě i více budov a detailů. Na hře je super, že vše je komplexní, můžu si zobrazit vše o každém obyvateli, jeho náladu, spokojenost, na co právě myslí, jeho rodinu, prostě vše. Mohu se rozhodnou jakou politiku povedu, jaké frakce budu podporovat, atd. Je toho fakt hodně. Co se týká financí tak i zde je dost možností průmysl, zemědělství, turismus. A je na každém zda se rozhodne budovat vše nebo třeba jen průmysl. Spokojenost lidí není úplně jednoduché naplnit, zvláště na začátku když nejsou pravidelné příjmy, tak lidé stávkují nebo se i vzbouří, na to je potřeba mít armádu a vzbouřence nechat jako správný diktátor postřílet :-)

Je možnost buď hrát kampaň nebo volný scénář. Kampaň je dobře zpracovaná, je zábavná a vtipná. Navíc je částečně i jako výuka jelikož Vám ukazuje ve scénářích jednotlivé aspekty hry.

Co mi vadilo nebo bych vylepšil je určitě logistika, která je ve formě sdílení vozidel dost nepraktická, navíc na hlavních tazích vznikají zácpy a i když postavíte objížďku, tak řidiči radši stojí v koloně než aby to objeli o kousek delší trasou. Určitě bych uvítal více možnosti jak řídit export a import zboží a i detailnější statistiky.

Pro: zábavnost, komplexnost, originalita, vtipnost, český překlad

Proti: logistika, více detailních statistik, více možností ve volbě exportu / importu zboží a surovin

+8 +9 −1

Niffelheim

 • PC 90
Hru jsem koupil v nějakém balíčku a vlastně o ní skoro nic nevěděl, myslel jsem, že je to nějaká 2D plošinovka. Takže jsem byl dost překvapený když se s ní vyklubala kvalitní RPG survival hra z dob Vikingů. Cílem je nasbírat určitý počet pečetí na otevření brány do "vikingského nebe" Valhally . Hra má moc pěknou kreslenou grafiku a kvalitní hudbu.

Ve hře se klasicky staráte o své zdraví a sytost, budujete a vylepšujete skrýš, sbírají se suroviny a to buď na povrchu - dřevo, houby a rostlin, lovení zvířat a nebo pod povrchem v podzemí, kde kopete suroviny (uhlí, železo, zlato, atd...) a zároveň jsou v podzemí potvory jako pavouci, kostlivci, trollové... Ze surovin pak můžete vyrábět další nástroje, jídlo, zbraně, lektvary atd... Ve hře jsou i nepřátelské (další Vikingové - celkem 4 i s vaší postavou) buď ovládané AI nebo má hra i multiplayer, ale ten jsem nezkoušel. Takže se můžete navzájem napadat a utočit na svoje obydlí.

Ve hře je toho opravdu hodně co dělat a hra nechává na Vás jaký postup zvolíte, je tam dost nepřátel, bossů, pravidelných nájezdů kostlivců po 7 dne jako třeba v 7 Days to Die atd.. Případně dostáváte další úkol jejichž splnění je dobrovolné, ale přinese Vám nějakou výhodu.

Hra mě hodně bavila a zaujala i svou originalitou a určitě mohu Všem doporučit.

Pro: originální 2D survival RPG :-), grafika, zábavnost

Proti: po čase jako v každé survival hře nudné těžení a sbírání surovin, lehké souboje

+16

Agatha Christie: The ABC Murders

 • PC 80
Knihy od Agathy Christie jsem nikdy nečetl, seriál Hercule Poirot znám z TV, ale jen trochu. Což při hraní této hry bylo výhodou i nevýhodou. Nevýhodou, že jsem neznal způsob Poirotovo vystupování (za což byly body) a neznal tolik jeho vztahy a svět. Výhodou, že jsem dopředu nevěděl kdo je vrah a jak se bude příběh vyvíjet.

Hra má roztomilou grafiku a příjemné ovládání, oproti jiným detektivním hrám typu click and point zde je spíš důraz na výslechy a dedukci, která je zajímavě a logicky zpracována. Mezihry puzzle jsou časté a mají různou obtížnost, ale žádná z nich není vyloženě zákeřná.

Hra má poměrně svižný průběh a měl jsem ji celkem rychle dohranou, necelých 9 hodin, což mi přijde dost málo, ale zase hra nebyla drahá (koupil jsem jí v balíčku 5 her za 3 EUR) a šlo jen o jeden případ. Tak by se to asi dalo prominout. Za 15 EUR za kolik je teď na steamu bych z toho byl asi naštvaný. Možná hra mohla mít více případů jako je to například v Sherlockovi, pak klidně i vyšší cenu a hlavně delší zábavu.

Pro: příběh, grafika

Proti: hra je moc krátká

+9

Dracula: Origin

 • PC 70
Dle hodnocení na herních serverech jsem nečekal nějakou "pecku" Ale hra mě celkově nezklamala. Herním stylem a ponurou atmosférou mi trochu připomněla mou oblíbenou adventuru Posel smrti, ale její kvalitu zdaleka nedosáhla. Určitě bylo zklamání málo NPC a jejich strohost, puzzle byly na různé úrovni od jednoduchých po opravdové oříšky. Grafika je pěkná i po X letech. Konec mi přišel trochu uspěchaný a celkově mi přišla první půlka hry kvalitnější, pak jakoby došli autorům nápady. Celkově však hodnotím pozitivně a mohu doporučit, zvláště pak tomu kdo má rád click point adventury. Hra byla celkem krátká, ale vzhledem k výše popsanému a tomu, že jakoby docházely nápady to je možná spíš dobře :-) Za 2,49 EUR dobrá zábava, hra která nějak výrazně nenadchne, ale ani nezklame.

Pro: děj, grafika, rozmanitost prostředí, české titulky

Proti: málo NPC a navíc s dost omezenými dialogy, konec,

+14

XCOM 2

 • PC 95
Ještě jsi pamatuji, jak jsem za mlada hrál UFO: Enemy Unknown a byla to naprostá bomba své doby. Pak se mi UFO / XCOM série delší dobu vyhýbala a v plné míře jsem si zahrál a dohrál až XCOM 2. S tím, že mám koupenou verzi XCOM 2: Digital Deluxe, která obsahuje Reinforcement Pack.
A musím napsat, že jsme nebyl vůbec zklamaný, ba naopak nadšený a určitě XCOM 2 hodnotím jako jednu z nejlepších turn-based strategii kterou jsem za poslední dobu hrál.

Bojová část je výborná a zábavná, díky generátoru map a různým typům misí a úkolů se jen tak neomrzí. K různým povoláním přibyla možnost mít ve svém týmu robotického vojáka, což je super. Velký důraz je samozřejmě kladený na využívání krytů a používání útoku ze zálohy. Co pro mě bylo někdy otravné byly mise s omezeným počtem tahů. Jako je to fajn změna a hráč je nucen k rychlé akci a ne jen někde kempit, ale někdy se to opravdu nedalo skoro stíhat. Naopak vynikající byly souboje s Vládci a hlavně pak možnost udělat z nich po pitvě zbroj, která děsila protivníky :-)

"Budovatelská" část mi přišla méně zábavná a ne tak obsáhlá, přišlo mi, že tam bylo málo možnosti rozšíření základny, zbraní, málo výzkumu, ale těžko říct, možná je to dobře a tato část by byla jinak zdlouhavá a tím pádem i méně zábavná.

Celkově hru hodnotím jako vynikající strategii, která nemá prakticky žádnou chybu.

Pro: Zábava, která jen tak neomrzí, propracovaný bojový systém, náhodně generované mapy

Proti: Mensí důraz na budování základny a výzkum, některé časové mise

+15

This War of Mine

 • PC 90
2D survival plošinovka??? No moc jsem nevěděl co od toho čekat a moc jsem si i přes solidní recenze nesliboval. A o to bylo lepší překvapení. Naprosto geniální hra, se super atmosférou a příběhem. Někdy až frustrující. Velký důraz je kladený na povahu a náladu postav. A lze hrát různým stylem, jako zlý a bezohledný nebo jako slušňák, případně i něco mezi tím. Velký důraz je kladen i na výběr postav (pokud to nenecháte na náhodě), a tím jakou postavu (s jakou povahou) si zvolíte postavy, takový můžete hrát styl hry. Takže pokud chcete zabíjet a loupit musíte mít postavy, které z toho nebudou v depresi nebo to zkoušet vyvažovat dobrými skutky.

Pro: Nápad, zpracování, napětí, charakter postav

Proti: Časem může být stereotypní

+19

Far Cry: Primal

 • PC 90
Jsem příznivec série Far Cry, ale Primalu jsem se dlouho vyhýbal, myslel jsme, že by mě pobíhání s lukem a oštěpem moc nebavilo. Ale pak by Primal na Uplay v zajímavé slevě, tak jsem ji koupil a nelitoval bych i kdyby hra nebyla ve slevě.
Hra mě hned od začátku chytla příběhem a tou změnou oproti klasickému Far Cry.
Na jiný styl boje - místo automatických zbraní luk a oštěp - jsem si poměrně rychle zvyknul a díky změně to bylo i hodně zábavné. Určitě byl zajímavý i příběh, rozšiřování vesnice a získávání nových důležitých členů kmene. Ocenil jsem i dva rozdílně kmeny jako protivníky, čímž se hodně omezil stereotyp. a super bylo i velké množství zvířat které si hráč může ochočit.
Hru jsem dohrál poměrně rychle, ale ne že by byla krátká, ale prostě jsem se od ní nemohl odtrhnout a hodně mě bavila.

Pro: Nápad, příběh, grafika, ochočování zvířat, volnost, ovládání mamutů, rozšiřování vesnice

+15

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

 • PC 100
Po legendární a geniální dvojce, se objevilo pokračování a bylo to ..... SUPER. Ještě lepší než dvojka, krásnější grafika, více funkcí a možností. Hra která nestárne a lze ji hrát stále dokola.
+6 +9 −3

Assassin's Creed IV: Black Flag

 • PC 95
Po dohrání AC3 kde byli námořní mise jsem neváhal a pořídil Black Flag. A nebylo to vůbec špatné rozhodnutí a rozhodně nelituji. Námořní mise jsou zábavné a jen tak se neomrzí a i na souši je toho dost co dělat a pokud by to nestačilo, tak stačí vzít zvon a jít zkoumat podmořský svět.

Pro: Příběh, grafika, volnost pohybu, lov

+7

Assassin's Creed III

 • PC 95
Po dlouhé době od hraní prvního dílu a vynechání druhého jsem se dostal k této hře. A byl to šok - pozitivní. Super grafika, propracovaný příběh a prostředí, lov, spousta mimo příběhových misí a úkolů. Parádní volnost pohybu.

Pro: Příběh, grafika, volnost pohybu, námořní mise.

+8

Spellcross: Poslední bitva

 • PC 100
Pro mě absolutně nejlepší tahová strategie kterou jsem kdy hrál. Poprvé jsem ji hrál krátce po vydání, to mi bylo 18 let. A pamatuji si, že s těch video sekvencí a dabingu jsem byl úplně vyplesknutej. Nedávno jsem si ji dal znovu a stále je to bomba, i když grafika je na dnešní dobu zastaralá. Určitě bych ocenil pokračování nebo nějaký remastering.

Pro: Skvělá tahová strategie, zábava na dlouhou dobu, příběh, dabing.

Proti: Není pokračování

+14

Call of Juarez: Bound In Blood

 • PC 50
Tato hra je pro mě obrovské zklamání. Mám rád divoký západ i 1st person hry, takže jsem se dost těšil. Začátek byl dobrý, příběh vypadá zajímavě, ale pak přišel poměrně šok, kdy člověk zjistí, že nemá žádnou volnost pohybu, dokonce ani na to, aby si prohlédl poměrně pěkné lokace nebo našel nějaký ten poklad. Ale když se trochu zdržíte, tak na vás druhá postava hned křičí, případně nepřátele vyřídí sám nebo prostě mise skončí neúspěchem, jelikož jste se chtěli jen někam podávat. Hra mi připomněla staré hry kde byl obrázek a vyskakovali tam nepřátelé a vy jen jen myší stříleli.

Pro: Pěkná grafika, příběh.

Proti: Nuda, jen procházení koridorů bez možnosti volnosti, otravná druhá postava.

+7 +8 −1

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

 • Android 50
Hodnotím PUBG Mobile, který jsem hrál na PC emulátoru - oficiálním! Hra je určitě dobrá a celkem mě bavila, ale hlavní problém je velký počet cheatrů a to, že vývojáři je moc neřeší, když už jsem potkával minimálně 1 cheatera v každé hře, tak jsem skončil. Pokud by vývojáři měli funkční anticheat, tak bych k hodnocení přidal minimálně 20% a hru hrál dále.

Hra nabízí několik variant v základní vyskočí z letadla na ostrov 100 hráčů a jsou všichni proti všem, poslední vyhrává. S tím, že se začíná beze zbraní a vybavení které musí hráč najít na ostrově v domech a pod. nebo získat zabitím soupeře. Po určitém čase se herní prostor zmenšuje pomocí smrtící zóny, takže nehrozí, že by se poslední hráči hledali po celém ostrově. Hrát jde samozřejmě i s kamarády nebo náhodnými hráči.

Pro: Zábavná multi player hra.

Proti: Velké množství cheaterů

+8

Far Cry 2

 • PC 100
Pro mě rozhodně nejlepší díl série, kterou mám oblíbenou. Ve své době naprosto bombastická grafika. Volnost pohybu po úžasném světě kde člověk mohl dělat (skoro) cokoliv a ne jen hrát hlavní příběh. Velký výběr zbraní a taktik (stealth nebo rambo styl), čekání na noc a pak jít na nepřátelskou základnu. Opravdu této hře není asi co vytknout. Ani bych neřekl, že to časem byla nuda.

Pro: Grafika, příběh, volnost pohybu, velký výběr zbraní, různé herní styly, ...

Proti: Nic

+10 +11 −1

Golden Axe II

 • PC 90
Dávám 100% protože je to neskutečná nostalgie. Tohle jsem hrával na mém prvním stroji, což byla Amiga 500. A když přišel bratránek a hráli jsme ve dvou, tak to bylo super. Hlavně dohady o tom kdo bude mít trpaslíka :-)
+8

Subnautica

 • PC 100
Subnautica byla asi první survival hra kterou jsem hrál. Ze začátku bylo vše zmatené , bylo málo kyslíku atd. Nevěděl jsem co přesně dělat, ale během chvilky jsem byl v obraze.

A musím říct, že se jedná o naprosto dokonalou survival hru. Atmosféra podmořského světa, navíc na cizí planetě, plná cizích živočichu a rostlin je skvělá. Na survival hru i hodně dobrý příběh a vývoj dějové linky.

Musím říct, že jsem se opravdu kolikrát bál nebo pořádně lekl, zvláště ve větších hloubkách. Navíc všude přítomné strašidelné zvuky a k tomu i výborná hudba.

Stavba základny, plavidel, vylepšování vše je dobře udělané, aby toho nebylo moc ani málo.

Hru jsem dohrál dvakrát a mohu všem kdo zatím nehráli doporučit.

Pro: Atmosféra, příběh, rozmanitost prostředí, napětí

Proti: Bugy

+13

7 Days to Die

 • PC 90
Hru jsem začal hrát až po vydání alfy 18.
Hraji zatím jen několik týdnů a je to opravdu zábava. Zatím hraji singl a stále je co dělat objevovat, chystat se na blood moon atd. Rozhodně nelituji utracených peněz, za které dostanete spoustu hodin zábavy. Hra je rozpracovaná, takže stále přibývají nové věci a zároveň se odstraňují bugy. Mohu s klidným svědomím všem doporučit.

Pro: Spousta hodin zábavy

Proti: Stále je co vylepšovat

+8