Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Niffelheim

26.09.2018
20.09.2019
kompatibilní
80
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V této hře zasazené do prostředí severské mytologie se zhostíte v bitvě padlého válečníka, který byl vyslán na svou poslední cestu. Místo vytoužené odměny se ale vinou zlovolných démonů ocitá v ponurém posmrtném světě Niffelheim, kde bude muset opět bojovat o přežití nejen s četnými příšerami, ale i s konkurenčními padlými válečníky. Je jen na vás, zda pomůžete démonům k získání mocného artefaktu nebo se jim postavíte a stanete se nakonec vládcem celé říše.

Niffelheim je 2D akční RPG hra vyvedená v ručně kreslené grafice, jež klade velký důraz jak na průzkum otevřeného a obrovského světa, tak na management surovin, správu vlastní pevnosti a její obranu. Na začátku hry si vyberete ze čtyř území, kde dostanete jednu takovou pevnost, kterou je třeba udržovat, vylepšovat a bránit před nepřátelskými útoky. K tomu je nutné mít dostatek materiálů, které se dají získat výpravami do okolního světa, lovením zvěře, kácením stromů, těžbou minerálů nebo prodejem. Suroviny také poslouží k výrobě zbraní, brnění, různých lektvarů a obranných prvků vašeho útočiště. Hra je nelineární a nechává na hráči, zda se rozhodne pro průzkum podsvětí, plnění questů, dobývání nepřátelského území nebo třeba hloubení cest pod svou državou vedoucích do dungeonů plných nestvůr, pokladů a vzácnějších surovin.

Ve hře je k dispozici multiplayer, kde můžete s ostatními hráči spolupracovat na porážce nepřítele nebo se spolu utkat o vládu nad říši Niffelheim.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Hru jsem koupil v nějakém balíčku a vlastně o ní skoro nic nevěděl, myslel jsem, že je to nějaká 2D plošinovka. Takže jsem byl dost překvapený když se s ní vyklubala kvalitní RPG survival hra z dob Vikingů. Cílem je nasbírat určitý počet pečetí na otevření brány do "vikingského nebe" Valhally . Hra má moc pěknou kreslenou grafiku a kvalitní hudbu.

Ve hře se klasicky staráte o své zdraví a sytost, budujete a vylepšujete skrýš, sbírají se suroviny a to buď na povrchu - dřevo, houby a rostlin, lovení zvířat a nebo pod povrchem v podzemí, kde kopete suroviny (uhlí, železo, zlato, atd...) a zároveň jsou v podzemí potvory jako pavouci, kostlivci, trollové... Ze surovin pak můžete vyrábět další nástroje, jídlo, zbraně, lektvary atd... Ve hře jsou i nepřátelské (další Vikingové - celkem 4 i s vaší postavou) buď ovládané AI nebo má hra i multiplayer, ale ten jsem nezkoušel. Takže se můžete navzájem napadat a utočit na svoje obydlí.

Ve hře je toho opravdu hodně co dělat a hra nechává na Vás jaký postup zvolíte, je tam dost nepřátel, bossů, pravidelných nájezdů kostlivců po 7 dne jako třeba v 7 Days to Die atd.. Případně dostáváte další úkol jejichž splnění je dobrovolné, ale přinese Vám nějakou výhodu.

Hra mě hodně bavila a zaujala i svou originalitou a určitě mohu Všem doporučit.

Pro: originální 2D survival RPG :-), grafika, zábavnost

Proti: po čase jako v každé survival hře nudné těžení a sbírání surovin, lehké souboje

+17