Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentáře

« Novější Starší »

Heretic II

 • PC 80
Tak, na to že je to hra z roku 1998, tak šlape parádně i na W10 64. Hráno v základní verzi 1.00 v režimu openGL32 a max. rozlišení 1280x960. Žádný crack nebyl potřeba, dokonce mi hra přehráva i hudebný stopy přímo z CD. Kromě toho že mi hra 2x spadla v jednom otevřeným pruchodu sem nezaznamenal žádný chyby. Nastavil sem si extrémní brutalitu a armageddon obtížnost. Na tu už to není žádná sranda.

Hratelnost je výborná i na dnešní dobu, jak někdo už komentoval postava dokonce mluví, většina zařízení se dá rozbít (což nefunguje pomaly ani v dnešních střílečkách, když nemužu rozbít džbán na stole). Lokace jsou patřične rozmanité, lze se v rámci oblastí dokonce vracet v levelech zpět. Sem tam sem si pěkne pobloudil. Je tu pár souboju i s bossy.

Pro: hra která ma i dnes co nabídnout

Proti: po vyčerpání many se počet zbraní sníží o polovinu

+10

Grand Theft Auto III

 • PC 90
Dnes zase dohráno (poprvé na Stímu). Funguje bezvadně na W10, použil sem jen češtinu a widescreen fix. Snažil sem se hru dát na 100%. Jediný problém byla sanitková mise. Rád bych viděl toho, co poctivo odjel v kuse 12 úrovní. Legálně sem došel po takovou 8, a pak buď dojde čas nebo sem se převrátil. Vyřešil sem to přidáním pár sekund k času navíc a šlo to. Při plnění úkolu platí pravidlo - vždy nejdřív dodělej starou značku na mapě, až pak tu další přidanou, nebo se mužete ochudit o některé mise. Telefóny třeba taktéž plnit hned, časem s rostoucí agresivitou gangú nemáte šanci (mise se sbíraním lechtivých časopisu). Zdá se že nakonec sem tu hru dal na tých 100% (to jest všechny mise i telefony, sbíraní checkpointu s auty i výbušná autíčka, sanitku, hasiče, policajty i taxi, 100 balíčku, skoky i zuřivosti a nakonec ješte nacpat tři skladiště auty). Stím ukazuje 44 odehrátých hodin.

Každopádně hra fakticky za ty roky nezastárla skoro vubec, bavil sem se jak po prvé. Dám si pár dní volno a pak si dám repete Vice City.

Pro: Rise FM

Proti: sanitková mise, absence celé mapy

+23

Into the Dark

 • PC 30
Jak už podtitul napovídá, tohle je čistej odpad. Je to nějaká šílená historka rozdělená do 11-ti kapitol obsahující zombie, nacisty i ufo. Připomínalo mi to místami odkaz. Nebudu zabíhat do podrobností, titulky ve hře budete hledat marně. Tak probereme aspoň technickou stránku hry. Nevadí mi ošklivá grafika, ale aby mi v nějakých místech škubala i okolo 12-15 fps je děs. Do toho zmíním dlouhé loadingy a občasné pády do windows. Tohle by klidně mohla být Bloodline 2.

Pro fajnšmekry, trash edice ještě obsahuje bonusové minihry: Into the Asylum a Into the Ice.

Pro: v kině promítají film: Noc oživlých mrtvol (1968), který mužete vidět celý (96 minut)

Proti: hardwarová náročnost

+6

Sky Force Anniversary

 • PC 80
Neuvěřitelně chytlavá arkáda. Má sice relativně málo levelu, ale než je projdete komplet (jestli vubec) tak se hezky zapotíte. Jestli totiž chcete odemknout vyšší obtížnost musíte splnit úroveň na všechny medaile. A to: posbírat všechny trosečníky, sejmout aspoň 70% nepřátel, sejmout všechny nepřátele a nakonec projít level bez škrábance. Pomáha vám v tom taky obchod s upgrady letadla. Ze začátku budete mnět sice slabé zbraně a hvězd poskromnu, ale pak...však to znáte.

Pro: hra typu ješte jeden pokus před spaním

Proti: špatný systém generovaní karet

+7

Syndrome

 • PC 45
Rozehrál sem to a je to strašné. Špatná detekce gamepadu, chci hrát na klávesnici a neustále mi ukazuje buttony, při vstupu do palubních počítaču se to nedá bez gamepadu ani navigovat. No nic tak teda hraju s ovladačem. Probouzím se z hibernace, všude většinou tma jak v prdeli, zatim žádná baterka. Musím akútně uzavřít okenice před nejakou radiací, i když se loudám nic se neděje. Mám nahodit energii, motory,... Špatná práce s inventářem, špatné vkládání kódu do dveří. Hra mně posíla pro hasák z jedné paluby (loading) na druhou a zase zpátky (loading). První setkání s mutantem, přežívám s pulkou zdraví. Úprk před mutanty. Další setkání s mutantem a sem dead. No nic, vypl sem hru a nemám chuť pokračovat...

Ze začátku mi to připomnělo Galaxii z Abc. Radši si dám počtvrté System Shock 2, nebo Dead Space. Toto je pouze levná béčková produkce, špatná vykrádačka všeho možného. Celkově se mi ten Unity engine zdá v každé hře takový pomalý.

P.S. Čestina je tentokrát nic moc byť je s dabingem, některé palubní denníky přeloženy sou, některé ne. Mluvíte s přeživším chvílemi v angličtině.

Pro: nic

Proti: klávesnice a xbox ovladač nejdou do kopy, hratelnost

+6

Space Legends: At the Edge of the Universe

 • PC 70
Ze začátku sem si liboval jaká to je pěkná sci-fi hledačka. S části od hradu to je jen další fantasy pohádka, kterých je mraky. Být to všechno ve stylu ze základny, tak to je za 100%. Jo, a hlavní hrdinka je dvojče Kate Beckinsale z filmu Underworld...
+4

9 Clues: The Secret of Serpent Creek

Disney Pirates of the Caribbean: At World's End

 • PC 60
Tohoto Jacka Sparrowa se mně podařilo spustit teprve nedávno. Skoušel sem to již před rokem na sedmičkách, teď na desitkách. Naivně, spolu s několika dalšími uživateli sem si myslel že hra už prostě nepodporuje 64 bitové systémy. Naštěstí 9.12. 2018 jeden uživatel steamu odhalil že hra funguje, ale pouze v angličtině. Oželel sem český jazyk, nastavil max. rozlišení 1024x768, ručně nakonfiguroval tlačítka gamepadu a vrhl se do vod Karibiku.

Čekal mně rovný tucet lokací. Hraní byla docela zábava, šermování občas narušili minihry poker nebo kostky. Jestli je něco horšího než checkpointy tak sou to nepřeskočitelné dialogy a cutscény, hlavně při opakovaném hraní. A teho si jestli hrajete hry na 100%, užijete. Duvodem sou vedlejšáky zvané Jackanism. Fakticky to je scéna složená z QTE momentu, na kterou máte jeden pokus a většinou se nachází před koncem levelu. Špatné tlačítko, nebo malá rychlost mačkání a mužete restartovat level. Doběhnout ke scéně zabere klidně čtvrt hodiny.

Jinak je to ale podařená akční adventura, kde časem odemknete až 67 hratelných postav.
+9

Zombie Army Trilogy

 • PC 90
Hru sem získal v rámci měsičního humble balíku. Defacto tři hry za směšnou cenu. Předtým sem kdysi hrál jen Sniper Elite 1. Už tam se mi líbily záběry na zpomalené kulky drtící těla nepřátel. Tady si taky užijete spoustu spomalených scén, leckdy i v rentgenu. Hned napoprvé sem si dal nejtěžší obtížnost a bylo to maso. Dokáže vás potrápit už jeden zombie sniper, natož když jich je tam naráz více. Taky porážka týpka s těžkým kulometem je vždy duvod na oslavu. Čeká vás patnáctka misí. Mně osobně zabrala hra na zmíněnou obtížnost asi 30 hodin, vrátaně hledání cihel a flašek.

Pro: Německá krajina z druhý světový plná zombies

Proti: Dovedně ukryté láhve

+9

Joe Dever's Lone Wolf HD Remastered

 • PC 70
Přiznám se že gamebooky sem nečetl žádné a anglicky neumím. Přesto sem hru zkusil i přes obrovské množství textu. Ten sem samozřejmě jen vztekle vždy prolistoval a věnoval se pouze taktickým soubojum. Ty sou zpracovány docela dobře (detaily viz jiné komentáře). Jel sem na obtížnost normal a některé souboje si párkrát zopakoval. Přetláčení čepelí bušením do tlačítka myši si mohli autoři odpustit, nevím zda to nekdo stíhal jedním prstem. Hlavně je třeba po souboji používat meditaci což sem jaksi zistil až po použitý pár drahých lektvaru. Hru sem přesto dohrál. Zkusil sem si pak novou hru na hard s palcátem a je to fakt maso (po I. aktu sem to zabalil).

Pro: styl hry, je to fakticky textovka s grafickými souboji

Proti: halda anglickeho textu, opotřebení levého tlačítka myši

+8

L.A. Noire

 • PC 30
Každý z nás má určitě nějakou všemi vychvalovanou hru, která ho ale absolutně nebaví. Toto je muj případ. Líbí se mi kdejaká céčková hra, ale tady sem to vydržel asi do pulky. Možná to je tou monotónností hry: dojedete na místo činu, prohledáte lokaci pro nalezení stop, potom nějaký ten výslech a pak přesun na další odkrytou lokaci kde děláte to samý. Ani ta jízda autem mně nebavila, musel řídit parťák. Daleko vic se mi libila hra Murdered: Soul Suspect, kterou sem prošel těsně před touto.

Pro: Možná ta údajná mimika postav

Proti: Nuda, nuda, nuda

+12 +14 −2

Aragami

 • PC 70
Takové Desperados: Wanted Dead or Alive ve 3D. Hlídky korzují hore dole po přesných trasách a vy je máte ve správném pořadí eliminovat. Než získáte schopnost rozpustit tělo je to docela hardcore. Hlavně ten úvodní hřbitov. Na 100 % hodnoceni levelu musíte projít hru dvakrát. Cení se tu totiž zabití všech nepřátel na mapě, bez vyhlášení poplachu a projít level bez nečí eliminace. Hra šlape hezky, jen párkrát sem se teleportoval cez textury. Thief II: The Metal Age to není ani zdaleka, ale i tak sem se bavil.
+6

Rambo: The Video Game

 • PC 65
Projeto single i v páru, a je to zábavna hra. Rambo se na sebe sice moc nepodobá, nepřátele jsou jak naklonovaný, ale jinak to je graficky ok. QTE sekvence mi vubec nevadily a dá se vytušit dle směru útoku které tlačítko bude třeba zmáčknout. Akorát sem mněl vetšinou hodnocení pouze jednu hvězdu a to hráno na nejtežší obtížnost. Taky se mi nelíbí styl odemykaní výzev, kde je stromová struktura. Nemám odemčenu ani jednu speciální zbraň protože nemužu udělat misi bez toho abych někoho zabil.

Pro: Věrný přepis filmu, zvuky a hudba z filmu

Proti: Špatně navržený styl výzev

+7

Collapse: The Rage

 • PC 70
Největší problém je tuto hru vubec sehnat. A když tak pouze v azbuce. Graficky je toto pokračování daleko detailnejší než originál. Také systém boje s mečem je promyšlenejší, je tu jednoduchší provádění komb a taky dobrý nápad s léčením pomocí komba. Také se dají komba upgradovat. Škoda že je hra poměrne krátká proti originalu, je to spíše dlc než plnohodnotná hra. Taky tu mohla být nová hra+. Než něco naplno vylepšíte je konec.

Pro: Ještě hezčí než originál, atmosféra

Proti: Hrací doba

+6

Collapse: Devastated World