MorphX

Symbiont, Swarm

24.10.2008
28.09.2010

You are the last hope for humanity. Become a bioweapon. Be the resistance.

12. prosinec 2008 v Moskvě plynul tempem zapomenutelného zimního dne, kdy černočerná noc ustoupila pošmournému ránu, aby se pozvolna překlopila do dlouhého odpoledne za doprovodu sněhových vánic. Krátce před čtvrtou došlo k invazi mimozemského roje biomechanických monstrozit, které z živoucího města udělaly zónu zmaru, kde je rychlá smrt tím nejlepším, co může přeživšího potkat. Kdo není zabit, je dříve či později odvlečen do sítě podzemních hnízd zrcadlící rozsahem opuštěnou metropoli na povrchu. Stejný osud stihl v roce 2011 při jedné z misí i vás, mladého Moskvana. Ten ve ztenčujících se řadách ozbrojených složek čelil zrůdám od počátku vpádu. Právě jste unikli ze zámotku, izolovaní, infikovaní a pomalu se měníte v to, proti čemu bojujete. Jedině když zůstanete člověkem alespoň uvnitř, naděje neumírá.

Během devíti epizod se budete snažit pomoci tzv. "laboratoři", poslední výspě humanity v Moskvě vyvíjející protilátku, jež by mohla vyléčit svět sužovaný DNA měnící infekcí a zvrátit tak dynamiku apokalyptického konfliktu ve prospěch lidstva. Zprvu budete odkázáni pouze na klasické chladné a střelné zbraně i granáty, nicméně s postupující proměnou vaší fyziognomie zůstane střelbě vyhrazena primárně jedna ruka a druhou můžete specializovat třeba na sápání. Cestou hledáte kokony s červenými (zdraví), zelenými (energie) geny a stavebními buňkami šesti typů zakřivení. Těmito buňkami se pak v minihrách na hexagonovém půdorysu snažíte zkombinovat zmíněné geny do co nejsouvislejších řetězců za účelem upgradu superschopností. Správnost voleb nejlépe prubnou souboje s bossovskými abominacemi koncem každé epizody.

Pro Phoenixe
Mám na tebe prosbu.Hraju Collapse The Rage a jsem na konci hry, kde bojuju proti temnýmu andělovi.Mám tam použít komba na takový sloupy,kde sedí ten temnej anděl.Bloody wind dám v pohodě, to jen sekám mečem a ten podstavec na kterém sedí temnej anděl se rozpadne.Ale ty zbývající tři nejsem schopnej dát,dělám všechno možný,ale prostě jsem už z toho na mrtvici,protože si připadám jako debil.Vím že třeba u death zone mám držet klávesu W,pak 2x seknut mečem ,pak pauza??? to fakt nevím co se tím myslí a pak zase třikrát máchnout mečem.Zkoušel jsem různé možnosti a prostě nevím co dělat.Můžeš mi prosím polopatisticky vysvětlit co mám vlastně udělat co a jak kterou klávesu zmáčknout.Chci to dohrát a fakt mě to štve,že to nejsem schopnej dát.Moc díky za odpověd.Standa

Tenhle komentář bude zaměřen pro mě tradičně hlavně na technickou stránku hry. O hře sem neměl šajnu dokuď sem si ji nevšim v přidaných hrách. 3rd hry mám rád tak sem se na ni podíval. Tak předně zdá se, že hra vyšla na pc pouze v ruštině. Co sem sehnal verze tak všude byly sice en titulky, ale vytaženy z X360 verze. Neoficiálně. Dále, hra v pohodě šlape na W10 64, hráno ve FullHD. Podle překladu názvu hry v menu z azbuky by se hra měla spíš volat Simbiont. Hráno na klávesnicy s myší, ruská verze 1.0 gamepady nepodporuje, a taky kvůli skládaní genomu je to s myší pohodlnejší. Nakonec hráno v ruštině s cz titulky.

Samotná hra mi nejvíc připomíná další ruský klenot Collapse: Devastated World i pokračováním Collapse: The Rage , jak graficky tak hratelně. Podle popisu by se mohlo zdát, že můžete každou rukou ovládat jinou zbraň. Není tomu tak. Zbraňový arzenál je následující: na blízko tu máme klíč, zrezivělou trubku, katanu a bejzbolku a na dálku AK 74 a brokovnici, jo a granáty. Postupem času samotná postava přemorfuje ve zbraň takže vám nakonec zustanou jen Chitinové drápy a Energetické dělo. Samotná tahle proměna postavy se mi líbí, v každém dalším levelu je vidět její transformace v něco mimozemské.

Zmíněné superschopnosti jsou dvě pasivní: Evoluce a Transformace, a dále pět aktivních, funkčních s patřičníma klávesama. Symbióza, Vetřelčí pohled, Zuřivost, Izolace a Štít. Každá najde své časté využití.

Hru sem prošel za nějakých cca 20 hodin, s tím že sem sbíral i tzv bonusy, odkrývající v menu nějaké arty ze hry (přesně 44 kusů). Jo a ještě hra nemá na výběr obtížnost. Pro fanoušky víše uvedených her vřele doporučuji.