Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dungeon Siege: Legends of Aranna

73
25 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
12.11.2003 PC
Vývojáři:
Gas Powered Games, Mad Doc Software (sekundární)
V tomto stand-alone datadisku k akčnímu RPG Dungeon Siege se vracíme do říše Ehb, kde opět povstalo zlo. Hráč v roli potomka slavné rodiny hrdinů má před sebou nelehký úkol. Musí pomoct obyvatelům sužovaným vlnami monster, vrátit ukradený mocný artefakt, dopadnout děsivého Shadow Jumpera, nalézt své ztracené rodiče a nakonec i zachránit svět.

Herní styl opět spočívá ve striktně lineárním postupu klasickými RPG prostředími (pouště, džungle, sněžné pláně, jeskyně) přes návaly monster za pomoci různých zbraní a magie. Datadisk přináší velké množství novinek. Přibyla nová monstra (přes 70 druhů), kouzla, zbraně a nový zvířecí společník - ještěr, který je oproti původní mule více zaměřen na boj, ale je horší nosič. Skupina hrdinů se nyní může skládat až z osmi členů a nově jde najmout mocná rasa poloobrů, zaměřených hlavně na kontaktní boj. Zajímavou novinkou je funkce rovnoměrného rozdělování lektvarů mezi postavami ve skupině.

Grafika, stejná jako v základní hře, byla v době vydání původní hry rozhodně nadprůměrná. O více jak rok později se už dala pokládat za průměrnou. Ani zde však nechyběl rozmanitý hudební doprovod.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Nádherná hra, pro mně srdeční záležitost. Přenádherné a různorodé lokace, jejíchž kvalit nedosahují ani moderní hry (Krystalické jeskyně, různé typy lesů, podzemní lokace jak má být, ...), naprosto skvělá hudba, Skvělá hratelnost, Děj je slabý (dle mého názoru), ale meziscény jsou vynikající (Norrick, Stonebridge, vždy na konci kapitoly ...) Spousta zbraní. Zábavný Multiplayer. Datadisk přidává do hry novou část hry a s ní i nové lokace (Džungle, Město čarodějů atd.) a částečně řeší problém s nevyužitým potenciálem zbraní a zbrojí / předmětů. Spousta nových vychytávek je plusem.

Nevýhody - Částečně nevyužitý potenciál některých zbraní a zbrojí / předmětů. Systém dovedností a požadavků by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit linearita. Systém ukládání v Multiplayeru v porovnání se Singleplayerem stojí za <censured>

Pro: GRAFIKA, Hratelnost, Hudba, LOKACE, spousta zbraní a předmětů zábavný multiplayer

Proti: Částečně nevyužitý potenciál pro systém zbraní, Systém pro zbraně by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit lineárnost, Ukládání v Multiplayeru

+5