Dohráno, zabralo mi to 25 hodin. Čekal jsem, že to bude tak půlka.
Datadisk je po stránce hratelnosti to samé jako základní hra. Je zde pár drobností, které snižuji frustraci, za což jsem byl moc vděčný.

Mám pár výtek:
- Neustálého nekonečného rozbíjení beden a sudů nejsme ušetřeni ani tentokrát.
- Healer stále není plnohodnotný člen party (leveluje strašně pomalu).
- Pokud jde o příběh, je to pěkná volovina. Vinou magicko-genetických pokusů se probudilo staré zlo a je třeba ho porazit.
- Závěr s gobliny nedával smysl. Souboje s nimi byla nejnudnější část hry.
@Charllize (28.06.2021 13:35): Je to možné. Každopádne druhý diel bez datadisku vlastne nemá záver, hra končí cliffhangerom. Takže ešte horšia situácia ako s jednotkou. Tá je ochudobnená "iba" o nové predmety, samotný datadisk Legends of Arianna a menšie rozšírenie Yesterhaven.
Toto je bohužiaľ odvrátená strana digitálnej distribúcie.
@Bragi (28.06.2021 13:27): Zvláštní. Dvojku mám i s datadiskem v krabičce a obojí vydávalo tenkrát 2K a výrobce Gas Powered Games. Ale nějak si matně vybavují ze ten datadisk možná  dělalo jiný studio, možná v tom je problém.
Mám obavu ze u dvojky to je to same, datadisk digitálně není. Aspoň co jsem koukal. Nebo je ?
@Kwoky (28.06.2021 13:04): Keď sa Dungeon Siege začal predávať na Steame, datadisk bol súčasťou základnej hry. Neskôr ho však odstránili. Ani verzia na GOG datadisk neobsahuje. Takže dnes skutočne iba krabicovka z bazáru.
Nepodařilo se mi najít jakoukoliv zmínku o digitální distribuci tohoto datadisku. To existuje jen krabicová verze?