Datadisk vychází z principů i grafiky základní hry a nijak zvlášť se od ní neliší - máme zde opět nevýznamný příběh (znovunabytí jakési hole), akčnost a lineární průběh, je tu ale cosi, co mě nutí k mému hodnocení původní hry (65%) přidat ještě kousek navíc - tím je jednak určitá atmosféra, téměř melancholická, daná jak posmutnělými lokacemi (jeskyně, hřbitov), tak především hudbou, což je z mého pohledu ten hlavní důvod, který nakopává mé výsledné procento vzhůru. Zejména v jeskyni, kde do hudby zasahují vzdálené ozvěny hlasů, nářků a stenů, se mi líbila nejvíc - bohužel v soundtracku zrovna tahle pasáž není obsažená, bylo by to skvělé hudební pozadí pro jeskyně v Dračím doupěti.

Pro: hudba, atmosféra

Proti: lineárnost, příběh

Odehráno z 3CD verze obsahující i základní hru. Hra je plně funkční na 10 64bit ve FullHD rozlišení. Při tomto nastavení však hra vyhazuje upozornění, které se dá odkliknout, je to však otravné tak sem jemně upravil exe soubor a už to fungovalo i bez výstrahy. Taky sem v něm v rámci ladění češtiny dopřekládal veškeré anglické texty. Takže už nesbíráte gold, ale zlato...

Grafika je pro mne stále hezká s ohledem na rok vzniku, Samotní hraní je ale docela nuda, hra se doslova hraje sama. Družinu jsem měl složenou z 3 postav na blízko a 3 lukostřelců. Oproti základní hře sem zaznamenal daleko větší počet bedniček, džbánů a dalších hovadin k rozbití a sesbírání pěnez a výbavy. Vše poctivě prodáváno a někde před koncem hry jsem došel na finanční limit, tuším 9 999 999 zlata. Takže si klidně nakupujte, financí je tu dost. Líbilo se mi tu i zvýraznění truhel obsahujících sadové věci, skryté vetšinou v nějaké odbočce.

Takže ze mě dobrý, hrát se to dá, ale poslední třetinu už sem se nudil...
Nádherná hra, pro mně srdeční záležitost. Přenádherné a různorodé lokace, jejíchž kvalit nedosahují ani moderní hry (Krystalické jeskyně, různé typy lesů, podzemní lokace jak má být, ...), naprosto skvělá hudba, Skvělá hratelnost, Děj je slabý (dle mého názoru), ale meziscény jsou vynikající (Norrick, Stonebridge, vždy na konci kapitoly ...) Spousta zbraní. Zábavný Multiplayer. Datadisk přidává do hry novou část hry a s ní i nové lokace (Džungle, Město čarodějů atd.) a částečně řeší problém s nevyužitým potenciálem zbraní a zbrojí / předmětů. Spousta nových vychytávek je plusem.

Nevýhody - Částečně nevyužitý potenciál některých zbraní a zbrojí / předmětů. Systém dovedností a požadavků by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit linearita. Systém ukládání v Multiplayeru v porovnání se Singleplayerem stojí za <censured>

Pro: GRAFIKA, Hratelnost, Hudba, LOKACE, spousta zbraní a předmětů zábavný multiplayer

Proti: Částečně nevyužitý potenciál pro systém zbraní, Systém pro zbraně by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit lineárnost, Ukládání v Multiplayeru