Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rambo: The Video Game

35
43 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
21.02.2014 PCPS3X360
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.rambothevideogame.com/
Hra vytvorená podľa známej filmovej série o vietnamskom veteránovi, v ktorej si hlavnú úlohu strihol Sylvester Stallone. Priamo v hre sa vyskytujú aj známe lokácie a momenty z prvých troch filmov. Hudba a dabing postáv tiež pochádza priamo z nich.

Na rozdiel od tradičných FPS je Rambo: The Video Game v štýle starých arkádových strieľačiek a John Rambo sa v hre pohybuje sám, hráč ale môže využívať systém krytia. Okrem toho si zalietate napríklad aj vo vrtuľníku a v hre sa tiež nachádzajú aj stealth prvky a QTE akcie.

Namiesto tradičných lekárničiek alebo regenerácie zdravia sa Rambo lieči pomocou tzv. "módu zúrivosti", počas tejto krátkej doby sčervená obrazovka a hráč musí zastreliť čo najviac nepriateľov aby získal čo najviac zdravia. Hra obsahuje 15 zbraní, vrátane ikonického luku a noža a 25 druhov nepriateľov. Za získané body môže hráč kupovať rôzne upgrady zbraní a postavy. Okrem singleplayeru je možné hru prejsť aj v Co-op režime.

Rambo: The Video Game tiež vyšiel na Xbox 360 a PS3. Obsahuje 16 misií, herná doba sa pohybuje okolo 3-4 hodín.


Poslední diskuzní příspěvek

Docela zabavilo, zpočátku štvaly QTE a cutscény, kde je nemožné doplnění munice, ale potom jsem si zvykl a nakonec si to ještě prošel celé…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
HERNÍ VÝZVA 2017 - Kategorie č. 7 - No fujtajbl!

Řeknu vám, že plnění 7. kategorie výzvy byla pro mě těžká šichta. Jako bych přeházel kopu uhlí, strávil dvanáctku u soustruhu v Kolbence, nebo probděl ve službě ve špitále celou noc vzhůru. Přiznám se, že už jsem chtěl zlomit nad hrou hůl, jelikož jsem ji za žádnou cenu nemohl pokořit, a chtěl ji odložit těsně před finále nedohranou k ledu. Ale to by nebyla Herní výzva bez trpělivosti a buldočí vytrvalosti. Johna Ramba se mi tak po dlouhých 12 hodinách podařilo položit na lopatky a mohu si tak připsat splněnou čárku a další krok k završení letošního herního klání.

Rambo: The Videogame patří do opomíjené kategorie rail shooter akcí. Zpravidla budgetových titulů, ve kterých není kladen důraz na pohyb a taktické manévrování jako u klasických FPS, ale na palbu po četných cílech na předem dané trajektorii pohybu. Rambo nabízí jednak kompletní filmovou trilogii přepracovanou do herního světa, a navíc prequel Baker Team, posléze přidaný formou bonusového DLC. Hru jsem měl koupenou ještě jako krabicovku, sice ne za plnou cenu, ale ve slevě. Titul se mi již v době vydání jevil poměrně sympatický, ale nakonec jsem použil při hraní Steam verzi, která byla k dostání za pár šupů ve výprodeji. Dnes jde již o raritku, jelikož hra byla stažena ze Steam nabídky pro vypršení licenčních práv.

Příběh je implementován do hry formou videosekvencí a fanouškům filmových hitů přináší rekapitulaci všech významných dějových událostí. Graficky sice nejde o špičku, Rambo vypadá plastově a kolekce nepřátel jako sbírka klonů, ale hra funguje spolehlivě a plynule bez škobrtání a akce tak dokonale odsýpá bez technických obtíží. Pohybovat se prakticky nemůžete, Rambo má pevně danou trajektorii pohybu a na daných místech se může pouze v určitých směrech skrývat před palbou protivníků. Průběh hrou je ale neskutečně dynamický, neustálé změny směru, pohledy kamery na spolubojovníky a skriptované sekvence působí velice reálně a atmosféra filmů je přenesena velmi uvěřitelně. Herním režisérům se tedy podařilo napodobit filmové řemeslo opravdu skvěle.

Hlavní náplní je samozřejmě střelba. Jakmile se zastavíte, vaším úkolem je zlikvidovat veškerý odpor protivníka, optimálně přesnou a rychlou palbou a řetězením headshotů. Obvykle v podobě živé síly - prostých vojáků jako kanonenfutter, občas posílených pancéřováním, kulometem či plamenometem. V některých místech se objeví kulometná vozidla, podobná jaká vídáme u ISIS. Dokonce obsadíte palubu tanku, vrtulníku či lodi. Od hry jsem očekával zběsilou, divokou a nepřerušovanou řežbu, podobně jako je třeba v IS Defense, což se mi splnilo pouze v těchto bojových vozidlech. Ale na samotném bitevním poli má John Rambo tempo poněkud pomalejší.

Jednak vás neminou pro mnohé nevítané quick time eventy, v podobě obvykle stealth úseků, v nichž se plížíte džunglí, nebo naopak hekticky v líté akci uhýbáte před palbou či tankem. Naštěstí se mi podařilo docela brzy získat perk, jenž mi umožnil projít tyto sekvence bez následků, takže alespoň v mém případě nepřesný stisk tlačítek znamenal pouze nižší bodový zisk. Co mě ve hře docela prudilo, bylo dobíjení. Jistě, jde o realistický prvek, ale podle mě narušující tempo akce. Nabíjení je totiž třeba přesně vystihnout ve správné oblasti zaměřovacího indikátoru a jako odměnu získáte dvojnásobný příděl střeliva. Jinak si jen naplno doplníte zásobník nebo dokonce jenom jeho část, pokud se nezadaří.

To by nebyl zase až takový problém, ale nabíjení vám mnohdy připraví horké chvilky. Mnohdy se vám totiž podaří přebíjet zrovna v tu chvíli, kdy se nacházíte jako na promenádě před hlavněmi několika vojáků zároveň. Některé takové úseky designéři podle mě připravili záměrně s cílem zranit hráče. Jinak si to nedovedu vysvětlit, protože jste bez krytí proti skupině rozzuřených vojáků a ať děláte, co děláte, vždycky vás někdo z nich trefí. A kombinace se zaseknutým zásobníkem vede k opakování checkpointu. Od těch se odvíjí i obtížnost, která se liší pouze počtem možného opakování daných úseků, jinak se mi počet nepřátel jevil identický u všech stupňů náročnosti.

Moje frustrace zpočátku byla způsobena zejména tím, že jsem přehlédl systém léčení, který nepředstavují lékárničky, ale Rage mód, po jehož aktivaci za zabití určitého počtu vojáků si doplňujeme vaše zdraví vražděním neviňátek v oranžovém barevném podkreslení. Takže jsem se snažil několikrát marně procházet Baker Team, kterým jsem začal, jelikož se jedná o prequel, než jsem přišel na magickou klávesu E. Pak hra odsýpala daleko plynuleji, a dříve zásekové úseky se staly hračkou. I když, některé úseky byly poměrně dlouhé a zejména finální misi jsem zvládl až po několikadenní pauze, abych si od prokletého finálního místa dal chvilku odmach. Možná by tak mohla být obtížnost poněkud více vyvážená.

Bohužel hra ukládá pouze komplet hotové mise a nikoliv checkpointy, takže nelze jenom nakrátko zasednout ke střílení, ale musíte absolvovat celou misi. Což v případě zásekových míst někdy zamrzí a povede k delšímu vysedávání u monitoru. Z dalších negativ je třeba zmínit podivně tichý zvuk, který je snad převzat z filmů, takže jsem musel volume nastavovat na nezvykle vysoké hladiny, aby se mi bojová vřava plně zaryla do uší.

Zajímavostí je vylepšování vašich statistik, kdy v návaznosti na úspěšné plnění mise navyšujete level své postavy, abyste si mohli odemknout perky, které dle uvážení rozdělujete do bonusových vylepšení, a získali nové zbraně. Kampaň se dá zvládnout dle místních komentářů za 4-5 hodin. Mých dvanáct lze přisoudit na vrub mé nepozornosti a též i neschopnosti, asi mi s přibývajícím věkem ochabují reflexy. Rambo nabízí ještě výzvy, v nichž musíte splnit v absolvovaných misích určité specifické úkoly. Bohužel designéři neumožnili přeskakovat videosekvence, takže dříve shlédnuté filmečky musíte sledovat znovu, což je docela otravné. Chápal bych to v kampani, abyste nepřišli o celistvost děje, ale zde je to čirý nerozum.

Rambo si určitě nezaslouží zdejší až příliš nízká hodnocení, Nejedná se o herní revoluci a jde o jednoduchý titul na odreagování, v mém případě ovšem i trošku na zvýšení krevního tlaku. Dynamická kampaň umožňující v krátkosti zopakování děje první Rambovy trilogie byla zábavná a až na některá sporná designová rozhodnutí a několik frustrujících úseků lze hru hodnotit pozitivně. Možná si Ramba dám ještě jednou, po vyloučení mého prvotního tápání se třeba můj zážitek ještě zlepší.

Pro: Dynamický děj. Dokonalá rekapitulace Rambo trilogie. Vzácný zástupce žánru. Možnosti vylepšování postavy

Proti: Tichý zvuk. Některé zákeřné sekvence. Nevyvážená obtížnost. Přebíjení.

+29+29 / 0
  • PC 40
Rambo mohla byť zábavnejšia / lepšia hra nebyť určitých, pre mňa nestráviteľných chýb v samotnom dizajne.
Obyčajnú grafiku vôbec neriešim - voda vyzerá ako voda, strom vyzerá ako strom, v zásade nevadí, že to nemá najjemnejšie a najdetailnejšie textúry / objekty v hernej histórii. Čo ma ale príšerne otravovalo, bolo rozhodnutie používať dosť často to čomu hovorím "stupídna paródia na gameplay" - Q T E. Nasrať.

Ďalšia nezvládnutá vec je podivne nevyvážená obtiažnosť a často krát zle umiestnené checkpointy. V zásade som hral na druhom stupni obtiažnosti, ale pravidelne sa v misiách objavovali niektoré úseky, ktorý boli extrémne prepálené a musel som znižovať na najľahšiu obtiažnosť. Napríklad za najdebilnejší level považujem Afganskú jaskyňu, ktorá mi neuložila ani jeden jediný checkpoint a bolo ju nutné prejsť celú na jeden pokus, to už som na normal obtiažnosti fakt nedával. Alebo začiatok posledného levelu bol hnusné peklo.

Naopak celá bonusová kampaň Baker Team bola kupodivu dobre nadizajnovaná a za celý čas som nemusel ani raz znižovať obtiažnosť, dokonca jeden celý level som prešiel s hodnotou úmrtí 0. To sa mi za celú hru pred tým nikdy nepodarilo. Level odohrávajúci sa v tuneloch Vietcongu ma vyslovene bavil a považujem ho za absolútne najlepšiu časť celej hry.

Ďalšia vec v hre sú takzvané "Výzvy" (Challenges), plnením ktorých sa odomykajú rôzne bonusové zbrane. Po prejdení celej hry som nemal splnenú ani jednu jedinú výzvu, keď som si potom pozeral, že o čo tam presne išlo zistil som, že sa musia plniť postupne takže ak hráč nesplní výzvu v druhom leveli tak už následne nemôže odomknúť ďalšie zbrane v danom stĺpci aj keby nejakú nasledujúcu misiu zahral tak, že formálne splnil podmienky výzvy pre danú misiu lebo nemá odomknutú predchádzajúcu.

Za pozitívnu vec hry považujem možnosť postupne si odomknúť rôzne bonusové perky, z ktorých je možné vybrať 3 aktívne. Podobne sa rozdeľujú Skillpointy do 4 stromov. Našťastie je hra v tomto veľmi prívetivá a umožňuje kedykoľvek body resetnúť a znovu rozdeliť a to nekonečne krát za hru. Vzhľadom na to, že niektoré misie musí hráč odohrať s Light weapon a iné s Heavy weapon je táto funkcia doslova spasením.

Je síce fajn, ako hra postupuje v súlade s filmovou sériou, ale najlepšia časť hry je nefilmová bonusová kampaň Baker Team. Nebyť debilného QTE a podivne nevyváženej obtiažnosti v prvých 3 kampaniach považoval by som Ramba za minimálne priemernú možno veľmi ľahučko nadpriemernú hru.

Pro: Perky, dej v súlade s filmami, bonusová kampaň Baker Team

Proti: QTE, QTE, QTE, veľmi zle vyvážená obtiažnosť v niektorých úsekoch hry, hlúpy systém challenges

+18+19 / -1
  • PC 60
Rambo je ukázkou dávné doby rail-shooter her kdy bylo potřeba jen střílet, hlídat si nabíhající nepřátele, krýt se, střílet co nejpřesněji a získat co nejlepší score.

Nedivím se, že schytal tak mizerná hodnocení. Za cenu kdy stál okolo 37 eur, nabídl kampaň která měla sotva přes 3 hodiny a grafické zpracování tak z roku 2005. Dnes už jde hra koupit za přijatelné 4 eura, navíc má i nové mise s rotou Baker z Vietnamu, které nejsou vůbec špatné.

Hra je opravdu postavena na přesnosti a rychlých reflexích. Je potřeba nepřátele střílet do hlavy a přesně mířit, jelikož nabíjení trvá a pokud se hráč netrefí správně, zbraň se zasekne a má ještě méně nábojů. Otravné jsou zde QTE a stealth pasáže kdy se nepřesnost trestá smrtí a návrat na checkpoint.

Je jasné, že pro ty co nikdy nehráli žádnou rail-shooter střílečku to bude vypadat jak zjevení, ale hra není rozhodně tak špatná, jen je potřeba jí koupit ve slevě kdy odpovídá ceně budgetu.
+17+17 / 0
  • PC 70
Naprosto neprávem sestřelená hra. Ano, je to budget a je to místy graficky zastaralé (Rambo, víc než jako Rambo, vypadá jako Lorelai Gilmorová po botoxu), ale často hra vypadá dost pěkně a hlavně, proč je sakra on-rail střílečce vytýkáno, že je to on-rail střílečka?

Hráč se po vzoru filmů podívá do třech rozdílných lokalit - do amerického městečka Hope, zpátky do Vietnamu a nakonec do Afghanistánu. Kromě klasického střílení nabíhajících panáků jsou tu i "stealth" pasáže, které se skládají z přesného odstřelování lukem a QTE. Samotné vyprávění příběhu za pomocí rychlých animací je zkratkovité a vlastně ani moc nestojí za řeč - kdo ale filmy zná, ztratit se nemůže. Hratelnost jako taková je ale fajnová. Přestřelky jsou intenzivní, pocit ze střelby parádní a hra už na 2. obtížnost ze 4 přináší velmi slušnou výzvu, která zejména ze začátku občas přeroste i v nějaký ten frustrující moment. Jakmile to ale hráč chytí do ruky, kosení rákosníků, arabů a nějakých těch koblihožroutů jde jedna báseň.

A komu by nestačila cca 3hodinová kampaň, může si hru o nějakou tu hodinku prodloužit hraním Baker Team DLC, které poskytuje 3 další mise, které jsou prequelem celého příběhu a svou délkou se vyrovnají cca jedné kapitole z původní kampaně. Po dohrání si až člověk posteskne, že není žádná nová 'Nam hra.

Abych to shrnul. Rambo: The Video Game rozhodně není žádné veledílo a hra v době vydání byla vzhledem k obsahu nechutně předražená. Ale v současnosti, kdy se ve slevách dá sehnat za cca euro, není absolutně nad čím váhat. Pokud hráč ví, do čeho jde, nemůže být řeč o zklamání. Ideální akční jednohubka na vyplnění volného času.

Pro: svižná hratelnost, slušná výzva, pěkná grafika prostředí, pocit ze střelby, přiměřená délka

Proti: animace mezi misemi, občas nějaký ten glitch, ošklivá grafika postav

+17+18 / -1
  • PC 25
Hra je opravdu nudná, grafika je jak z roku 2007. Hratelnost je velmi obtížná i když to mám na easy.Pár misí ujde, ostatek je nudná slatanina blbostí. Hře jsem dal 25 procent, protože některé mise ušly. Velký problém je ten, že postavu nemužete ovládat. Chodí za vás. Hru doporučuji pouze fanouškovi Ramba, ten se v tom možná najde. Hra nesplnila mé očekávání.

Pro: prostředí, to je vše

Proti: grafika,obtížnost,děj, s postavou nelze chodit.

+7+8 / -1