Rambo: The Video Game

akce > arkáda
21.02.2014
Teyon
Hra vytvorená podľa známej filmovej série o vietnamskom veteránovi, v ktorej si hlavnú úlohu strihol Sylvester Stallone. Priamo v hre sa vyskytujú aj známe lokácie a momenty z prvých troch filmov. Hudba a dabing postáv tiež pochádza priamo z nich.

Na rozdiel od tradičných FPS je Rambo: The Video Game v štýle starých arkádových strieľačiek a John Rambo sa v hre pohybuje sám, hráč ale môže využívať systém krytia. Okrem toho si zalietate napríklad aj vo vrtuľníku a v hre sa tiež nachádzajú aj stealth prvky a QTE akcie.

Namiesto tradičných lekárničiek alebo regenerácie zdravia sa Rambo lieči pomocou tzv. "módu zúrivosti", počas tejto krátkej doby sčervená obrazovka a hráč musí zastreliť čo najviac nepriateľov aby získal čo najviac zdravia. Hra obsahuje 15 zbraní, vrátane ikonického luku a noža a 25 druhov nepriateľov. Za získané body môže hráč kupovať rôzne upgrady zbraní a postavy. Okrem singleplayeru je možné hru prejsť aj v Co-op režime.

Rambo: The Video Game tiež vyšiel na Xbox 360 a PS3. Obsahuje 16 misií, herná doba sa pohybuje okolo 3-4 hodín.

Podpořte Databázi a kupte si hru na Xzone.cz … nebo přes Heureka.cz

mazar1234
mazar1234

Fuh tak to mam za sebou, nedokazem si predstavit ako sa to da hrat na nejakej tej vyssej obtiaznosti (3,4).

Rambo je ukázkou dávné doby rail-shooter her kdy bylo potřeba jen střílet, hlídat si nabíhající nepřátele, krýt se, střílet co nejpřesněji a získat co nejlepší score.

Nedivím se, že schytal tak mizerná hodnocení. Za cenu kdy stál okolo 37 eur, nabídl kampaň která měla sotva přes 3 hodiny a grafické zpracování tak z roku 2005. Dnes už jde hra koupit za přijatelné 4 eura, navíc má i nové mise s rotou Baker z Vietnamu, které nejsou vůbec špatné.

Hra je opravdu postavena na přesnosti a rychlých reflexích. Je potřeba nepřátele střílet do hlavy a přesně mířit, jelikož nabíjení trvá a pokud se hráč netrefí správně, zbraň se zasekne a má ještě méně nábojů. Otravné jsou zde QTE a stealth pasáže kdy se nepřesnost trestá smrtí a návrat na checkpoint.

Je jasné, že pro ty co nikdy nehráli žádnou rail-shooter střílečku to bude vypadat jak zjevení, ale hra není rozhodně tak špatná, jen je potřeba jí koupit ve slevě kdy odpovídá ceně budgetu.

Naprosto neprávem sestřelená hra. Ano, je to budget a je to místy graficky zastaralé (Rambo, víc než jako Rambo, vypadá jako Lorelai Gilmorová po botoxu), ale často hra vypadá dost pěkně a hlavně, proč je sakra on-rail střílečce vytýkáno, že je to on-rail střílečka?

Hráč se po vzoru filmů podívá do třech rozdílných lokalit - do amerického městečka Hope, zpátky do Vietnamu a nakonec do Afghanistánu. Kromě klasického střílení nabíhajících panáků jsou tu i "stealth" pasáže, které se skládají z přesného odstřelování lukem a QTE. Samotné vyprávění příběhu za pomocí rychlých animací je zkratkovité a vlastně ani moc nestojí za řeč - kdo ale filmy zná, ztratit se nemůže. Hratelnost jako taková je ale fajnová. Přestřelky jsou intenzivní, pocit ze střelby parádní a hra už na 2. obtížnost ze 4 přináší velmi slušnou výzvu, která zejména ze začátku občas přeroste i v nějaký ten frustrující moment. Jakmile to ale hráč chytí do ruky, kosení rákosníků, arabů a nějakých těch koblihožroutů jde jedna báseň.

A komu by nestačila cca 3hodinová kampaň, může si hru o nějakou tu hodinku prodloužit hraním Baker Team DLC, které poskytuje 3 další mise, které jsou prequelem celého příběhu a svou délkou se vyrovnají cca jedné kapitole z původní kampaně. Po dohrání si až člověk posteskne, že není žádná nová 'Nam hra.

Abych to shrnul. Rambo: The Video Game rozhodně není žádné veledílo a hra v době vydání byla vzhledem k obsahu nechutně předražená. Ale v současnosti, kdy se ve slevách dá sehnat za cca euro, není absolutně nad čím váhat. Pokud hráč ví, do čeho jde, nemůže být řeč o zklamání. Ideální akční jednohubka na vyplnění volného času.

Pro: svižná hratelnost, slušná výzva, pěkná grafika prostředí, pocit ze střelby, přiměřená délka

Proti: animace mezi misemi, občas nějaký ten glitch, ošklivá grafika postav

Rambo mohla byť zábavnejšia / lepšia hra nebyť určitých, pre mňa nestráviteľných chýb v samotnom dizajne.
Obyčajnú grafiku vôbec neriešim - voda vyzerá ako voda, strom vyzerá ako strom, v zásade nevadí, že to nemá najjemnejšie a najdetailnejšie textúry / objekty v hernej histórii. Čo ma ale príšerne otravovalo, bolo rozhodnutie používať dosť často to čomu hovorím "stupídna paródia na gameplay" - Q T E. Nasrať.

Ďalšia nezvládnutá vec je podivne nevyvážená obtiažnosť a často krát zle umiestnené checkpointy. V zásade som hral na druhom stupni obtiažnosti, ale pravidelne sa v misiách objavovali niektoré úseky, ktorý boli extrémne prepálené a musel som znižovať na najľahšiu obtiažnosť. Napríklad za najdebilnejší level považujem Afganskú jaskyňu, ktorá mi neuložila ani jeden jediný checkpoint a bolo ju nutné prejsť celú na jeden pokus, to už som na normal obtiažnosti fakt nedával. Alebo začiatok posledného levelu bol hnusné peklo.

Naopak celá bonusová kampaň Baker Team bola kupodivu dobre nadizajnovaná a za celý čas som nemusel ani raz znižovať obtiažnosť, dokonca jeden celý level som prešiel s hodnotou úmrtí 0. To sa mi za celú hru pred tým nikdy nepodarilo. Level odohrávajúci sa v tuneloch Vietcongu ma vyslovene bavil a považujem ho za absolútne najlepšiu časť celej hry.

Ďalšia vec v hre sú takzvané "Výzvy" (Challenges), plnením ktorých sa odomykajú rôzne bonusové zbrane. Po prejdení celej hry som nemal splnenú ani jednu jedinú výzvu, keď som si potom pozeral, že o čo tam presne išlo zistil som, že sa musia plniť postupne takže ak hráč nesplní výzvu v druhom leveli tak už následne nemôže odomknúť ďalšie zbrane v danom stĺpci aj keby nejakú nasledujúcu misiu zahral tak, že formálne splnil podmienky výzvy pre danú misiu lebo nemá odomknutú predchádzajúcu.

Za pozitívnu vec hry považujem možnosť postupne si odomknúť rôzne bonusové perky, z ktorých je možné vybrať 3 aktívne. Podobne sa rozdeľujú Skillpointy do 4 stromov. Našťastie je hra v tomto veľmi prívetivá a umožňuje kedykoľvek body resetnúť a znovu rozdeliť a to nekonečne krát za hru. Vzhľadom na to, že niektoré misie musí hráč odohrať s Light weapon a iné s Heavy weapon je táto funkcia doslova spasením.

Je síce fajn, ako hra postupuje v súlade s filmovou sériou, ale najlepšia časť hry je nefilmová bonusová kampaň Baker Team. Nebyť debilného QTE a podivne nevyváženej obtiažnosti v prvých 3 kampaniach považoval by som Ramba za minimálne priemernú možno veľmi ľahučko nadpriemernú hru.

Pro: Perky, dej v súlade s filmami, bonusová kampaň Baker Team

Proti: QTE, QTE, QTE, veľmi zle vyvážená obtiažnosť v niektorých úsekoch hry, hlúpy systém challenges

Hra je opravdu nudná, grafika je jak z roku 2007. Hratelnost je velmi obtížná i když to mám na easy.Pár misí ujde, ostatek je nudná slatanina blbostí. Hře jsem dal 25 procent, protože některé mise ušly. Velký problém je ten, že postavu nemužete ovládat. Chodí za vás. Hru doporučuji pouze fanouškovi Ramba, ten se v tom možná najde. Hra nesplnila mé očekávání.

Pro: prostředí, to je vše

Proti: grafika,obtížnost,děj, s postavou nelze chodit.