Rambo: The Video Game

akce > arkáda
21.02.2014
Teyon
Hra vytvorená podľa známej filmovej série o vietnamskom veteránovi, v ktorej si hlavnú úlohu strihol Sylvester Stallone. Priamo v hre sa vyskytujú aj známe lokácie a momenty z prvých troch filmov. Hudba a dabing postáv tiež pochádza priamo z nich.

Na rozdiel od tradičných FPS je Rambo: The Video Game v štýle starých arkádových strieľačiek a John Rambo sa v hre pohybuje sám, hráč ale môže využívať systém krytia. Okrem toho si zalietate napríklad aj vo vrtuľníku a v hre sa tiež nachádzajú aj stealth prvky a QTE akcie.

Namiesto tradičných lekárničiek alebo regenerácie zdravia sa Rambo lieči pomocou tzv. "módu zúrivosti", počas tejto krátkej doby sčervená obrazovka a hráč musí zastreliť čo najviac nepriateľov aby získal čo najviac zdravia. Hra obsahuje 15 zbraní, vrátane ikonického luku a noža a 25 druhov nepriateľov. Za získané body môže hráč kupovať rôzne upgrady zbraní a postavy. Okrem singleplayeru je možné hru prejsť aj v Co-op režime.

Rambo: The Video Game tiež vyšiel na Xbox 360 a PS3. Obsahuje 16 misií, herná doba sa pohybuje okolo 3-4 hodín.

Podpořte Databázi a kupte si hru na Xzone.cz … nebo přes Heureka.cz

mazar1234
mazar1234

MickTheMage: Ide o to, že keď dáš vyhľadávať Rambo tak ti nájde iba túto jedinú verziu a nikde tam nie je zobrazené, že by sa dalo kúpiť…

Rambo je ukázkou dávné doby rail-shooter her kdy bylo potřeba jen střílet, hlídat si nabíhající nepřátele, krýt se, střílet co nejpřesněji a získat co nejlepší score.

Nedivím se, že schytal tak mizerná hodnocení. Za cenu kdy stál okolo 37 eur, nabídl kampaň která měla sotva přes 3 hodiny a grafické zpracování tak z roku 2005. Dnes už jde hra koupit za přijatelné 4 eura, navíc má i nové mise s rotou Baker z Vietnamu, které nejsou vůbec špatné.

Hra je opravdu postavena na přesnosti a rychlých reflexích. Je potřeba nepřátele střílet do hlavy a přesně mířit, jelikož nabíjení trvá a pokud se hráč netrefí správně, zbraň se zasekne a má ještě méně nábojů. Otravné jsou zde QTE a stealth pasáže kdy se nepřesnost trestá smrtí a návrat na checkpoint.

Je jasné, že pro ty co nikdy nehráli žádnou rail-shooter střílečku to bude vypadat jak zjevení, ale hra není rozhodně tak špatná, jen je potřeba jí koupit ve slevě kdy odpovídá ceně budgetu.

Hra je opravdu nudná, grafika je jak z roku 2007. Hratelnost je velmi obtížná i když to mám na easy.Pár misí ujde, ostatek je nudná slatanina blbostí. Hře jsem dal 25 procent, protože některé mise ušly. Velký problém je ten, že postavu nemužete ovládat. Chodí za vás. Hru doporučuji pouze fanouškovi Ramba, ten se v tom možná najde. Hra nesplnila mé očekávání.

Pro: prostředí, to je vše

Proti: grafika,obtížnost,děj, s postavou nelze chodit.