Operation Wolf

1988 AtSTAmigaSpectrumC64AmstCPC
1989 PCNES
1990 SegaMSFMT
04.02.2008 Wii
Taito Corporation, Ocean France (Amiga verze, AtST verze), Ocean Software (AmstCPC verze, C64 verze, Spectrum verze), Banana Development (PC verze)
Boj za osvobození rukojmích začíná! Vybaven zásobníky a granáty vrhá se neohrožený hrdina do boje s vojáky, nindži, helikoptérami... v šesti levelech této na PC portované automatovky z roku 1987. Maketu samopalu s force feedbackem vystřídala myš, ale princip hry zůstal stejný - postřílet vše, (kromě civilistů) co se před vámi objeví, když obrazovka pomalu odrolovává herní scénu doprava. Na konci každého levelu čeká hráče souboj s bossem.

V roce 2005 vydalo Taito první díl kolekce klasických Taito her nazvanou Taito Legends, jejíž součástí byl i Operation Wolf (stále bez podpory světelné zbraně).

Ja to dotahl do 3., chtelo to hrat s joystickem, do 2.nebyl problem se dostat nikdy, ale.ma PC to teda neni zadna hitparada.

Je velice těžké takovéto hře dát jakékoliv objektivní hodnocení. Operation Wolf byla první hra u které jsem rozbil klávesnici. A to u tatova služebního počítače. Byla to také jedna z prvních her které jsem na té 286-ce vůbec hrál. Takové hry se prostě oběktivně hodnotit nedají, ale vzpomínám na ni rád...