Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Starlancer

31.03.2000
06.12.2000
83
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V roce 2160 lidé dokončili kolonizaci sluneční soustavy a prozatím tak dosáhli mezí své expanze. Dva hlavní mocenské bloky na Zemi se následně rozhodly konečně uzavřít mírovou smlouvu, aby mohli sdílet soustavu v poklidu dohromady. Zatímco úmysly tzv. Západní koalice, sestávající z USA, států Evropy a z Austrálie, jsou bezelstně čisté, Východní Aliance, složená z Ruska, Číny a Japonska, to nemyslí upřímně. Událost, při níž má dojít ve Fort Kennedy k podpisu smlouvy, promění darebná Aliance v krvavou lázeň. Francouzská a španělská vesmírná flotila je zcela zdecimována a Koalice je brzy vytlačena ze všech planet včetně Země. Zbytky flotil se přeskupí u Tritonu, měsíce Neptunu. V té chvíli nastupuje na scénu hráč, který se přidává k 45. dobrovolnické skvadroně, pod velením Marie Enriquez. Letka operuje z britské letadlové lodi ANS Reliant kapitána Roberta Fostera.

Do vesmírných soubojů lze zasáhnout až ve 12 různých bojových lodích proti 9 druhům nepřátelských plavidel. Druhově mise zahrnují všechno, na co jsme z podobných simulátorů zvyklí. Dojde tak například na eskortování, boj proti přesile rojů nepřátelských strojů, sledování, napadení vesmírné stanice, průlet polem asteroidů atd. Za úspěšné plnění misí čeká pilota-dobrovolníka řada povýšení, čímž si rozšiřuje výběr plavidel, lodní výzbroje a nejen to. Postupně se totiž hráč jakožto letecké eso stává mezi ostatními piloty oblíbencem a celebritou, čehož mohutně využívá válečná propaganda Koalice ve svých vysíláních.

Starlancer byl vytvořen externě britskými Warthog Games pod dohledem Chrise a Erin Robertsových z Digital Anvil. Tento pár už v minulosti stál za proslulou sérií Wing Commander. Starlancer samotný vyšel v době úpadku zájmu o vesmírné simulátory a plánovaná dvě pokračování byla zrušena. Příběhem na něj navázal pozdější Freelancer.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.