Enclave

19.07.2002 Xbox
10.03.2003 PC
22.05.2012 Wii
, (Wii verze)
Enclave je středověká fantasy 3rd person akce, odehrávající se ve světě plném magie, kouzel a roztodivných nepřátel.

Příběh: Před stovkami let byl svět rozdělen magickými kouzly vedví. Temná armáda Vataru bojovala proti lidem z Celenheimu a už to vypadalo, že lidé prohrají, ale v tom se objevil neznámý kouzelník. Ten svou magickou holí udeřil do země takovou silou, že vznikla obrovská prasklina, která tyto dva světy od sebe na dlouhá století oddělila. Lidé si spokojeně žili v mylném pocitu bezpečí. Během těch let se země začala "uzdravovat" a místa, kde byla obrovská prasklina se začala k sobě přibližovat, takže je bylo možné překročit. Tím začala nová válka, jejíž součástí jste vy.

Hra vás provede dvěma kampaněmi - za stranu Světla a Temnoty. Během hry dostáváte na výběr z několika postav, které jsou pro každou stranu unikátní - Rytíř/Berserk, Lovkyně/Zabiják, Kouzelník/Čaroděj, Druid/Lich, Ženista/Bombarďák, Elf/Goblin a bonusový Golem/Fetica. Můžete nakupovat nové zbraně, brnění a štíty. Hra má jednoduché ovládání a na svou dobu měla nevídaně propracovanou grafiku. Délka hry je zhruba 20 hodin.

Na nějaké ty kouzelníky si pamatuji, že jsem tam měl též trochu problém, ale nic extra komplikovaného. Bohužel už si nepamatuji přesný postup,…

Enclave je zajímavá hra. Už samotné prostředí je plné různých druhů zajimavých nepřátel či budov. Navíc jsou ve hře i nějáké ty RPG prvky a velké množství postav (na 80% misí je nejlepěí ale stejně válečník). Postavu si můžete mezi misemi vylepšit za zláťáky které najdete v misích. Samotný boj je proveden vcelku dobře, sice to není tak propracované jako u KOTT (které je mimochodem od stejného studia) ale zase máte na výběr mnoho charakterů mezi než patří např Druid, kouzelník či technik.

Samotná kampaň se dělí na dvě části - první je za dobro (pokud chcete hrát druhou musíte ji dohrát) a druhá za zlo. Hra je teda dost dlouhá, a pokud by jste chtěli najít všechny zlaťáky tak herní doba se bude pohybovat nad 20 hodin, takže o nějáké krátké hře se zde nemůžeme vůbec bavit. Škoda jen absence multiplayeru.

Pro: Příběh, spousta charakterů, dvě kampaňe, grafika

Proti: absence multiplayeru

Enclave je bohužel hraj kterou si příliš nepamatuju. Je to hra kterou si zahrajete a už si na ní nevzpomenete. Její největší devízou je zajímavé a neokoukané prostředí. Grafika hry je sice průměr, ale u týhle hry to není to hlavní. Hlavní jsou postavy, které jsou výborně promíchané. Druid, válečník(moje postava) a vícero.

Bohužel se mi ale zdálo že hra postrádá nějaký rychlejší spád. A na rpg mi přišla i poměrně přímočará. Temná kampaň mě bavila o něco víc.Zdálo se mi že nabízela víc.

Bohužel největší nevýhodou je ale příběh, který je plný klišé a naprostých blbostí. A navíc děsně špatně odvyprávěn.

Hra se dá doporučit všem co mají rádi jakkékoliv rpg a nevadí jim nějaké ty chybky. Nicméně je to hra na kterou po čase zapomenete.
-2+9 / -11