Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Starbreeze Studios

Švédsko
Založeno 1999
Samotné studio Starbreeze funguje již od roku 1999, ale část současného studia působila v herním průmyslu již od roku 1998 jako O3 Games. Ti se se Starbreeze sloučili v roce 2001 a přejali jejich jméno. Jejich prvním společným projektem je Enclave (2002 - X-Box, 2003 - PC), ale O3 Games vydali již v roce 2000 vesmírnou RTS pro PC jménem The Outforce (2000 - PC).

Druhým společným projektem se stala multiplatformní akční adventrura Knights of the Temple: Infernal Crusade (2004 - X-box, PS2, NGC, PC).

Prozatím u kritiků nejúspěšnější hra The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay s Vinem Dieselem v hlavní roli, zasazená právě do filmového univerza Riddickovy Kroniky, se pro někoho stala modlou akčních her. Bohužel v prodejích byla neúspěšná a komerční úspěch se nedostavil. O její znovuzrození se autoři pokoušejí v remaku pro nové konzole ve hře The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, která se ale v současnosti (2008) potýká s problémy u vydavatelů.

V roce 2007 pak autoři zkusili štěstí u komixové adaptace The Darkness (2007 - PX3, X-Box 360), která sklidila kladný ohlas u kritiků i hráčů, ale žádnou legendou se nestala.

V současnosti Starbreeze mimo remaku Riddicka pracují také na znovuzrození zatím nejmenované hry z kolekce Electronic Arts pod kódovým označením Project RedLime.

Nejlépe hodnocené hry