Day of the Zombie

06.03.2009

Day of the Zombie je pokračování akce Land of the Dead: Road to Fiddler's Green a obě hry toho mají spolu mnoho společného (jako například engine, zbraně, zvuky). Žádný složitý příběh zde nehledejte (dokonce nedosahuje ani kvalit zmíněného LOTD), pouze se dozvíte, že všichni kolem vás jsou nakaženi zákeřným virem a vy musíte najít svou přítelkyni a dostat se pryč. V singleplayeru hra nabízí 14 misí s herní dobou nepřevyšující 3 hodiny.

Multiplayer obsahuje klasické módy jako je DM, TDM či CTF, a nechybí ani zajímavý mód Invasion, kde se bráníte na určitém prostoru proti hordám zákeřných zombií. Nechybí ani editor pro vytvoření vlastních map či stažení uživatelských map z internetu.

Tato hra si klade pouze za cíl vydělat trochu peněz za málo práce a prozatím vyšla pouze v Rusku.

Dohrál jsem to a ikdyž je to prakticky totéž co Land of the Dead, tak je veliký rozdíl v lokacích, který v Land of the Dead byly zajímavý. Ale u tohoto dílu to bylo hodně ubohý, lokace nezajímavý, stereotypní, dvakrát se opakovala lokace v kině, což moc záživný rozhodně není, naopak to hráče ještěc víc nasere a jediná zajímavější a propracovanější lokace byla úplně ta poslední, aby se to pestře zakončilo a tím bylo jasně poznat, že kdyby aspoň tak jako poslední lokace, vypadala celá hra, tak by i tento díl mohl být docela v pohodě, ale bohužel, opravdu si s tím vyhráli až na konci, kde bije do očí ta větší pečlivost tvůrců vymodelovat zajímavější a propracovanější prostředí. Ze zvědavosti si to zahrejjte, pokud vás bavil první díl Land of the Dead, ale o nic nepřijdete, nanejvýš o nadšení.

Zombíckých her není nikdy dost. Hra Land of the Dead: Road to Fiddler's Green mě bavila, tak sem se vrhl na její volné pokračování, o kterém hodně hráču jedničky neví. A co si budeme povídat, je o dost horší jak originál.

Hraje se tu za 3 postavy - studenta z koleje, školníka zdejší fakulty a jednoho seržanta co zbyl z výsadku armády. Každá má jinačí zbraně a jinačí cíl. Student musí najít svou dívku, školník zachraňuje cenné knihy a defakto celou školu, a voják chce prostě přežít a zmizet z města, dřív než propukne konečná vyhlazovací operace. Čeká vás 14 levelů zombíckého pekla. Zatímco v jedničce byl pěkně plynulý průchod, zde se každý level mění postava, což by nebylo na škodu, ale s každým charakterem procházíte tu samou lokaci. Takže tu máme 3 x kolej, 3 x ulici, 3 x knihovnu, 2 x spravcuv domek, 2 x prednaskove saly a nakonec jednou doky. Samotná hra tak působí spíš jako nějaký mód původní hry. V editoru to musela byt práce jednoho týdne.

Přesto všechno fandům originálu hru doporučuji. Místy je docela působivá atmosféra, občas sem se i lekl, když na mne vybafla zombie ukrytá za dveřmi.

Pro: zombie

Proti: recyklace