Into the Dark

Into the Dark: Ultimate Trash Edition

30.10.2012

Into the Dark je first-person střílečka s RPG prvky. Hru vytvořilo malé rakouské vývojářské studio Homegrown Games, které mají na svědomí například hru Painkiller: Resurrection.

Vžijete se do role Petera O'Brannona, jehož práce je soukromý detektiv. Jenže nevyšetřujete vraždy, nýbrž hledání ztracených psů a stopování nevěrných manželů. Vaše domácnost se nachází v levném čínském hotelu u dálnice. Jednoho dne se mu naskytla příležitost změnit své dosavadní nudnější živobytí. Peter byl poslán do Nové Anglie, kvůli vyšetřování smrti starého muže. Po příjezdu do svého pokoje ale zjistí, že není něco v pořádku a jde z každého koutu cítit zlo, jež povstalo z podsvětí...

Hra se skládá z prozkoumávání lokací, hledání určených objektů a zabíjení monster. Ve hře také najdete spoustu puzzlů, což ze hry dělá napůl adventuru. Například musíte zjistit, jak se dostat přes určité dveře, poté vás hra navede na určitý předmět, kterým to budete moci otevřít. Cestou postřílíte příšery, které se většinou objeví za vašimi zády. K dispozici je dostatek zbraní jako například pistole či brokovnice.

Hra obsahuje i multiplayer až pro 16 hráčů.

Škoda. Nápady mají dobré (pomalé léčení, nepraktický use pomocí enteru jako záměr viz readme), ale to provedení je opět celkem tragické. Voiceacting připomíná angličtinu jen vzdáleně, různá hlasitost různých postav tomu také nepřidává, první nepřítel se objeví odnikud a readme se hemží vtipnými doporučeními (neukládejte nikdy ve vodě, po každé smrti raději vyskočte ze hry atd.).

Jak už podtitul napovídá, tohle je čistej odpad. Je to nějaká šílená historka rozdělená do 11-ti kapitol obsahující zombie, nacisty i ufo. Připomínalo mi to místami odkaz. Nebudu zabíhat do podrobností, titulky ve hře budete hledat marně. Tak probereme aspoň technickou stránku hry. Nevadí mi ošklivá grafika, ale aby mi v nějakých místech škubala i okolo 12-15 fps je děs. Do toho zmíním dlouhé loadingy a občasné pády do windows. Tohle by klidně mohla být Bloodline 2.

Pro fajnšmekry, trash edice ještě obsahuje bonusové minihry: Into the Asylum a Into the Ice.

Pro: v kině promítají film: Noc oživlých mrtvol (1968), který mužete vidět celý (96 minut)

Proti: hardwarová náročnost