Disney Pirates of the Caribbean: At World's End

Piráti z Karibiku : Na konci světa

22.05.2007

Třetí díl herní trilogie inspirované stejnojmenným filmem z roku 2007 pokračuje v osudech trojice hlavních postav, jímž je Jack Sparrow, Will Turner a Elizabeth Swann, za které si v průběhu hry hráč zahraje. Hra ovšem nekopíruje přesně události z posledních dvou filmů, a tak se v ní nacházejí lokace, postavy, události (a i konec), které ve filmových předlohách vidět nejsou.

Pirates of the Caribbean: At World's End je prvním dílem této herní trilogie, který vyšel na PC. Hra se zaměřuje především na souboje s mečem.

Tohoto Jacka Sparrowa se mně podařilo spustit teprve nedávno. Skoušel sem to již před rokem na sedmičkách, teď na desitkách. Naivně, spolu s několika dalšími uživateli sem si myslel že hra už prostě nepodporuje 64 bitové systémy. Naštěstí 9.12. 2018 jeden uživatel steamu odhalil že hra funguje, ale pouze v angličtině. Oželel sem český jazyk, nastavil max. rozlišení 1024x768, ručně nakonfiguroval tlačítka gamepadu a vrhl se do vod Karibiku.

Čekal mně rovný tucet lokací. Hraní byla docela zábava, šermování občas narušili minihry poker nebo kostky. Jestli je něco horšího než checkpointy tak sou to nepřeskočitelné dialogy a cutscény, hlavně při opakovaném hraní. A teho si jestli hrajete hry na 100%, užijete. Duvodem sou vedlejšáky zvané Jackanism. Fakticky to je scéna složená z QTE momentu, na kterou máte jeden pokus a většinou se nachází před koncem levelu. Špatné tlačítko, nebo malá rychlost mačkání a mužete restartovat level. Doběhnout ke scéně zabere klidně čtvrt hodiny.

Jinak je to ale podařená akční adventura, kde časem odemknete až 67 hratelných postav.