Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Gaming disorder is characterized by a pattern of persistent or recurrent gaming behaviour (‘digital gaming’ or ‘video-gaming’), which may be online (i.e., over the internet) or offline, manifested by: 1) impaired control over gaming (e.g., onset, frequency, intensity, duration, termination, context); 2) increasing priority given to gaming to the extent that gaming takes precedence over other life interests and daily activities; and 3) continuation or escalation of gaming despite the occurrence of negative consequences. The behaviour pattern is of sufficient severity to result in significant impairment in personal, family, social, educational, occupational or other important areas of functioning. The pattern of gaming behaviour may be continuous or episodic and recurrent. The gaming behaviour and other features are normally evident over a period of at least 12 months in order for a diagnosis to be assigned, although the required duration may be shortened if all diagnostic requirements are met and symptoms are severe.

Hazardous gaming refers to a pattern of gaming, either online or offline that appreciably increases the risk of harmful physical or mental health consequences to the individual or to others around this individual. The increased risk may be from the frequency of gaming, from the amount of time spent on these activities, from the neglect of other activities and priorities, from risky behaviours associated with gaming or its context, from the adverse consequences of gaming, or from the combination of these. The pattern of gaming is often persists in spite of awareness of increased risk of harm to the individual or to others.
Ghost of Tsushima mi zatim přijde jako Assassins Creed z Japonska s extra dávkou patosu.
@Walome (16.06.2018 15:27): Tak to je zase jak si to nastavíš/vychováš. Pokud by mi děti usínaly ve 22:00, tak mi hrábne. Proto jsme je hned od mala učili, že se jde do postele v 19:30 a to dodržujem dodnes. A jak je to od mala, tak jsou na to už tak naučení, že je to bez keců, hned usnou a víš, že máš večer klid.
@Walome (16.06.2018 13:56): ale no jo, jenze to byl jeste pred par lety takovy pekny svobodomyslny web. Samozrejme uz peknou dobu tam banuji i kdyz napises vole, ale sveho casu to byla takova anarchisticka oaza klidu, a abys tam dostal ban tak to uz muselo byt opravdu fekalni porno :) Mam rad kdyz lidi pisou tak jak si veci mysli, bez tech kudrlinek a strojene socialni moudrosti.
@RomcaT (16.06.2018 15:26): hraju s kamarádem coop a ten má volno následující dva časy: přesně jak píšeš, o víkendu po obědě, anebo po 22:00 až děti usnou :) bohužel mně v 10 večer začíná večerka, takže si toho moc nezahrajem :D
@Walome (16.06.2018 15:21): upřímně, vše se dá zvládnout. Pařit se dá chvíli po obědě když s trochou štěstí obě spí alespoň hodinku a pak večer. Někdy teda je to s prckem na hrudi, máme šátek a pak máš volné ruce. Důležité je, že na to budete dva, tak se u dětí vystřídáte. Ale pro jistotu jsem až na jednu hru výzvu plnila před porodem druhého synka. Jistota je jistota. Ale neboj, ještě si toho zapaříš dost.
Tak na games cz diskuze pouze pro registrovane. Takze si podepsali ortel smrti podobne jako kdysi na bonuswebu. Rest in peace.
Teda z traileru Sekiro jsem nebyl tak nadšený, jako z následné analýzy. I když ty informace už určitě byly k dispozici z kraje týdne, tak se k tomu dostávám pořádně až teď. Doposud jsem stihl jen ty trailery samotné a dva články na Cyberpunk.

Každopádně - vypadá to, že vědí co dělají.
https://www.youtube.com/watch?v=-hZPmGXjHJ8

Taktéž Ghost of Tsushima se mi dle popisů líbí víc a víc.

@Kwoky (15.06.2018 15:34): Nope, ako píše Bragi, nikdy to nevyšlo. Jediné čo vyšlo v češtine boli pravidlá a krabička v starter packoch k X. edícii.

Riešením je možno pozrieť sa po kartách z takzvaných core setov, napr. teraz bude vychádzať o mesiac edícia magic 2019 (predtým si mal magic: origins, magic 2015, 2014...), kde máš väčšinou jednoduchšie karty, čo sa týka pravidiel a hlavne používa väčšina dlho zaužívané keywordy (napr. flying = môže byť blokovaný len bytosťami s flyingom alebo s reach, haste = môže útočiť v to isté kolo ako je vyložená tá karta bytosti) a tie sa naučí naspamäť. Mimochodom neovláda iný cudzí jazyk? MtG vychádza napr. aj v nemčine.
Netušíte, jestli se dají koupit startovací balíčky karet Magic the Gathering přeložené do češtiny? Rád bych to ukázal člověku, který anglicky neumí, ale mohlo by se mu to zalíbit.
Hej vy

mám tu takový netradiční problém... dokonce dost netradiční na to, abych začal mluvit s lidma (já, takový asociál lol)

Mám tu starou českou hru Dreamland - origo na třech CD. Bohužel hra při spuštění hlásí, že chce CD v CD-ROM, což mám, takže nevím, co se tomu nelíbí.

Řešení: 1) Je možné, že v roce 1997 byly trochu jiný standardy, takže třeba je to naprogramovaný tak, že to defaultně hledá nějaký konkrétní písmeno. Třeba "D" a protože je moje cd mechanika až na "F" a "D" je můj harddisk, tak to prostě bere, jakože tam CD není

2) možná tomu vadí název mé mechaniky. Třeba to hledá zařízení, co se jmenuje CD-ROM a to moje se jmenuje DVD-ROM/Blu-ray whatever.

Pouhé spekulace

Ještě mě napadlo kontaktovat tvůrce, ale zdá se, že společnost TOP GALAXY se už dávno rozpadla a nějak není dohledatelný, co tam bylo za lidi, natož pak kontakty.

Taky mě ještě napadlo nainstalovat si Windows95 na virtual box a zkusit to tam :D

Takže potřebuju brainstorming - co myslíte, že by mohlo být řešení? Popř. neznáte *náhodou* někdo nějakého tvůrce?:)