Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Ringo (13.11.2021 01:36): Aimlezz už to napsal za mě, tvé přirovnání nesedí. Picasso měl veškeré potřebné technické možnosti, tvůrci her je mít nemusí. Technologie silně omezuje jejich kreativitu. Nejen co se týče grafiky (ostrost textur, detailnost modelů), ale někdy i designu. Připomeňme třeba (konzolové) hry na Unreal 2 enginu, které nemohou mít velké prostory bez nutnosti je rozsekat na segmenty, které se loadují samostatně. To zcela určitě nebyl tvůrčí záměr (bylo to výslovně řečeno i v nějakém dokumentu k Thief Deadly Shadows). Fanouškovské mody to však dokáží částečně opravit a to je skvělé.
@Ringo (13.11.2021 01:36): Tak ne všechny mody jsou si rovny. Na jedné straně jsou různé widescreen patche, textury ve vyšším rozlišení, detailnější 3D modely, větší dohled atp. Zkrátka mody, které upravují hru tak, jak by ji autoři asi udělali, kdyby je neomezovala technologie doby. No a pak jsou mody, které přidávají a zásadně mění zážitek ze hry. Když vidím takové ty obrázky ze Skyrimu, kde se hlavní hrdina, oblečený jako Spiderman, prohání barevným letním lesem v Cadillacu, tak to už mi připadá, pravda, "mírně" za hranou :D. Nebo takové ty ENB, které zvyšují sytost barev, protože to děckám nepřišlo v originále dost živé. To mi přijde jako sypání cukru do vína.

EDIT: Mimochodem, celkem vítám, když autoři hry prozíravě do hry dají i možnost nastavit úroveň detailů tak, že se počítá, že ji zvládne až hardware budoucnosti. Např. The Witcher 2 má ubersampling nebo Kingdom Come ultra settings. Pro mě, jakožto někoho, kdo se k většině her dostává až roky po vydání, je to pěkný způsob, jak si hru vylepšit bez rizika, že něco rozbiju modem nebo naruším záměr autorů.
@AiMLEzZz (12.11.2021 12:26): Nemám módy rád, hru vnímám jako originál dílo autorů a módy jsou pro mě něco jako překreslování Picassa k obrazu svému. Pamatuji na jednu zkušenost s módováním Oblivionu, totálně mi to nakonec odcizilo hru, že jsem ji začal nesnášet.
@AiMLEzZz (12.11.2021 12:26): Mody jsou pro sraby.

V podstatě je to přesně to, co odlišuje nedochůdčata, která vyžadují zjemnělý a vyhlazený "imerzivní zážitek", od z železa ukutých borců, schopných hledět pravdě do textury rozplizlé tváře a klestit si cestu bugy a glitchy jako tank.
@AiMLEzZz (12.11.2021 12:26): Dřív jsem byl docela proti... dnes, když hraji hru starší jak 2010, tak už prostě potřebuji nějaké to grafické vyhlazení, něco proti padání, případně nějaká další lehčí vylepšení, ale ideálně, aby to neměnilo gameplay... Super je na to steam, kde jsou návody... Teď třeba hraji Bully, tak jsem si to graficky přizpůsobil, aby to nebyl takový výblitek, ale hra pořád docela dost padá a ideálně bych tam bral nějaký mód na ukládání, protože hra docela padá a nebaví mě opakovat ty mise dokola, protože nejsou ani nějaká výzva, takže to ukládání na určitých spotech stejně nedává moc smysl...
@AiMLEzZz (12.11.2021 12:26): Pokiaľ sú to veci, ktoré ti uľahčia, zlepšia alebo spríjemnia zážitok, tak nevidím dôvod, aby si to človek nenainštaloval už pri prvom hraní. Inštalovať si módy na zlepšenie UI, použiteľný inventár a vylepšenie grafiky, je už taká klasická operácia pri hraní hier od Bethesdy. Osobne akurát neinštalujem módy, ktoré by upravovali hrateľnosť či pravidlá hry.
Jaký máte názor na první hraní hry s grafickými mody? Já se při prvním hraní modům obecně spíš vyhýbám, pokud to není nějaký ten nezbytný unofficial patch. Ale grafické mody mi přijdou v zásadě neškodné, pokud pouze "vylepšují", ale nemění původní grafický záměr. Chystám se teď na druhého Zaklínače a co jsem se díval, tak je pár neškodných grafických modů. které by to mohly pozdvihnout, plus samozřejmě widescreen patch. A přemýšlím, jak dobrý je to nápad.
Za mě dobrá zpráva. Ono už to asi ztratilo smysl, když cpou hry na steam, kde se k souborům hry člověk normálně dostane..Tak uvidíme jestli to tak skutečně bude.
4 chyby... ale já nikdy nečtu ten popisek a jedu čistě dle obrázku, tak možná se příště zaměřím i na to :D
Hmm 100%, prišlo mi to ako jeden z tých najľahších bonusweb kvízov zatiaľ, hlavne aj v samotných otázkach boli častokrát veľké nápovedy. Jediná otázka, kde som zaváhal a chvíľu rozmýšľal nad tým, čo to je a nebol si fakt istý, bola tá predposledná - Ninja Gaiden.
Nevěděl a netrefil jsem název zbroje z Falloutu a tu anime helmu správně jen tipnul. Zbytek ale bez zaváhání. :)
@Strady (10.11.2021 14:13): Světové značky her to určitě jsou, proti tomu žádná. Taky ty značky znám, jak už jsem psal. Možná jsem u některé z nich četl recenzi, možná jsem chvíli viděl nějaké video z gameplaye, ale tím to pro mě ve většině případů končí. Prostě mě nelákají. To kdyby tam dali klóbrc Raidena z Mortal Kombatu, helmu s brýlema z Command & Conquer, přilbici z The Lost Vikings nebo helmu rytíře z Dungeon Keepra, tak bych se možná chytal víc. Ještě teda, helmu z Falloutu jsem poznal, ke které hře patří, ale otázka byla položena jinak a tam jsem neměl šanci.
U otázky 18/21 (dead space) se mi to rozesralo a odmítlo načíst další. Ale do tý doby 100%..
@Strady (10.11.2021 14:02): Mě žánry, ze kterých byly položené otázky, úplně míjejí. Většinu názvů her znám, ale víceméně jen podle toho názvu. Ani bych nedokázal říct jméno hlavní postavy. Natož pak takové drobnosti, jako jsou helmy...
19 % - nevěděl jsem ani jednu věc, všechny získané body jsou jen čistý tip. Myslím si, že jsem ani žádnou ze zmíněných her nehrál, maximálně jsem kdysi na chvíli zkoušel Amnesii.
29%. Ale naštěstí jsem nevěděl jenom některé z těch západních her, takže spokojenost :)
@AiMLEzZz (10.11.2021 12:28): Rovněž s tím mám u nich vždy stejný problém a na prohlížeci, zdá se, nezáleží. Opět mě tamní tristní technická stránka spolehlivě odradila od obsahu, po dvou otázkách a nespočtu kliknutí jsem to vzdal, tolik času momentálně opravdu nemám. Je s podivem, že ani po takové době s tím nejsou schopni něco udělat. :c(
@Gordon (10.11.2021 12:31): Taky jediná věc, co jsem nevěděl. Ale teda s tou stejností bych byl opatrný. Kdo by se například vyznal v té záplavě západních fantasy, WW2 a zombie her z let minulých? :)
Já jim hodil 1500 a dostanu za to roční předplatný, nějaký blbosti na víc a přístup k archivu. Což mi přijde fér, v podstatě připlatím jen 300 nad rámec ceny časáků (který poslední dobou kupuju v trafice anyway).