Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@TerezkaTerezAzereta (14.04.2020 18:17): Evolúciu máš v Spore, spoločenský vývoj máš v sérii Civilization alebo ak chceš bojovo pojatú stratégiu, tak napr. Rise of Nations. Je teraz aj nejaká hra, kde vlastne začínaš s nejakými primátmi a prepracovávaš s predkom (pra)človeka, ale neviem si teraz spomenúť na názov. Vyšlo to tuším minulý rok.
@Steve (14.04.2020 18:37): Pokud se nepletu, tak Steam není přímý publisher (vydavatel) jiných her než svých, je to platforma/klient umožňující vydávání her. Publisher je třeba EA, Bethesda apod., protože vlastní jiná studia a umožní jim vydávat své hry na jejich platformě plus jim obstarají veškerý marketing. Steam pouze v rámci publikování her umožňuje se zvýraznit prostřednictvím jejich obchodu. Steam neurčuje ceny ani velikost slev, Steam má jen eventy (Steam sales), kde se zviditelní ti, co nabídnou lukrativní produkt se zajímavou slevou.
Existují hry ve kterých můžu házet jaderné bomby na města či město a hry ve kterých můžu vrtat vrtákem nebo nevím až do středu Země ( něco jako ve filmu jádro ) a pak bych ještě chtěla hru hry kde na evoluci nebo ne na evoluci,ale že od doby kamenné se vyvinu až do moderní doby ( jinak hra civilizace nechci tu mám je skvělá,ale jak píšu tu znám a mám.... ne skutečnou evoluci ve smyslu vývoje života znám a mám spore jiné neznám,ale mě jde spíš o vývin z doby pravěké kamenné až do po doby dobu moderní dobu či dokonce až do futuristické budoucnosti doby.
@Rapier (14.04.2020 17:29): Steam dává hry zdarma které si nikdy nikdo nezahraje a epic je dává nezávisle na situaci.

Neřekl bych, že jsou skrblíci. Minulý rok byl dvakrát Origin Access na měsíc zdarma a několikrát v akci za dolar. Mnohem lepší než Steam a ty jejich srágory horší než freeware hry. Navíc si myslím, že tam to dávali sami vývojáři nezávisle na Valve.
Origin opět nefunguje, poslední dobou je to nepsaný standart.

BTW proč jsou v EA takoví skrblíci a nerozdávají jako ostatní hry zdarma? Třeba pro ten nechutně předražený The Sims, kde se za jakoukoliv prkotinu navíc platí 500+Kč v akcích.
Kdysi byli na Originu štědřejší. Všichni dávají hry zdarma, EPIC jede a to doslova, Steam se také činí jen ten EA prohnilý korporát ne a ne.
Tuší někdo, jak zprovoznit Origin Offline mode, když mi nefunguje ani samotné přihlášení?
@Gordon (14.04.2020 16:31): agraelus je super,ale vyrida je lepší a je to Legenda a jeden z původních prvních youtuberů na českém YouTube a narozdíl od agraelus má sympatičtější hlas a projev,ale mám ráda oba kanály a jejich tvorbu,jinak vyrida měl povodně kanál vyridagamer který mu byl z nějakých důvodů smazán a ještě má kanál CzechRetroGamer.
@SilentWolf (14.04.2020 16:27): Pro mě to má ten druhej rozměr, že existuje někdo jinej, kdo střihá někoho "slavnějšího" a tím se taky dobře živí (viz počet odběratelků)! Teoreticky tam vidím ještě prostor pro někoho další šikovného, který by mohl sestříhat toho, co střihal Agraeluse. sice už by to dalo asi max těch 10 tisíc odběratelů, ale pro začátek dbory!
@SilentWolf (14.04.2020 16:27): No, pár dílu jsem od džekbleka viděl, to se nedá s agraelem srovnávat. To první jmenované mělo nějakou informační hodnotu, zabíjel tím čas se svým synkem a nehráli casual hry, spíš si z nich dělal prdel a v každém díle ukázali nějakou raritku, jednou byly na pinball muzeu, jindy zas navštívil arcade hernu, atd.
Agraelus je jen typický extrovert, co ze sebe dělá debílka. dnes to dokáže živit. :)
@S4TW (14.04.2020 16:13): Jako tohle je sestřih samozřejmě, ale i tak mě to překvapuje. tohle fakt letí tenhle styl? Pro mě to je fakt jakobych spandul z planety Gurun :) Jsem zvyklej na trochu jinej méně "exotickej" styl (i když pravda u válečných deskovek) :)
@Richmond (14.04.2020 15:38): tak evidentně to dělá dobře, když je tak populární, já obecně nemohu moc sledovat tyhle gameplaye, ale tohle docela pobavilo, jo, je to vlastně úchylně přehnané, ale docela jsem se vžil do toho, že bych to hrál já :D
@TerezkaTerezAzereta (14.04.2020 14:06): Je to o dohodách mezi prodejcem a distributorem, mnohdy i o autorských právech. Konkrétně u Agathy měla autorská práva The Adventure Company, pro které je vyráběla AWE Productions (AWE Games). Poté byl většinový majitel TAC - Dreamcatcher, byl koupen JoWooDem. Ten šel posléze do insolvence a byl koupen Nordic Games, teďka THQ Nordic. Ti už nepřevzali práva na hry od Agathy Christie, ty se vrátily původním majitelům a posléze je získal úplně jiný distributor - Anuman Interactive, kteří také vydali poslední díl, který se stále prodává.
@TerezkaTerezAzereta (14.04.2020 13:30): Obávám se, že to bude se sháněním složitější. Lehce k sehnání je poslední díl, relativně nedávno vydané ABC Murders. Se staršími díly to bude horší, vydavatel a zároveň majitel práv se několikrát měnil, až to zmizelo do ztracena, dokonce i ze Steamu hra zmizela. Koupit to legálně asi teď nikde možné nebude (obzvlášť česká verze u Černoušků), takže tam pomůže asi jen warez...
@Tulareanus (14.04.2020 13:41): to je pravda,ale jak říkám mě to zrovna nevadí,jinak Warcraft 3 reforget dabing nemá,dalo by se ho tam stáhnout vložit ?? Kde můžu stáhnout dabing do Warcraft 3 reforget ?.někdo mi nedávno psal že to je možné.


Mimochodem jaká rasa národ z Warcraft světa je tvá nejoblíbenější ?.
@TerezkaTerezAzereta (14.04.2020 13:37): Tak originálna hra W3 má nejakú štylizáciu a postavy nejaké vzorce chovania. V dabingu znejú mladé postavy staro, staré postavy mlado. Arthas znie rovnako nasrane v prvej aj druhej kampani (v origináli je tá rapídna premena poznať). Ale hlavne veľa výrazov, mien, názvov a vecí je tam zle preložených. Spomínajú sa preložené mená postáv, z ktorých v preklade urobili predmety (Deathwing napríklad). Nemŕtve jednotky znejú ako z nejakej paródie. Celé zle.
@Tulareanus (14.04.2020 13:27): Warcraft 3 dabing je pěkný jen ne moc vážný ale spíš takový pohádkově občas až retardovaně hezký mě osobně nevadí mám ho ráda a hodí se tam,originální dabing se mi zrovna moc nelíbí ten anglický a je škoda že i Warcraft 1 a 2 ho nemá.
@TerezkaTerezAzereta (14.04.2020 13:18): Tak ten legendárne katastrofálny dabing Warcraft 3 už dúfam, že v žiadne hre nezažijem. :) Ber to tak, že čím máš väčšiu hru, tým máš viac textu, tým máš viac hovoreného slova, ak máš dabing a čím máš viac dabingu, tým je to drahšie. Dabing je vôbe jedna z najdrahších častí hry v súčasnosti. V dobách, keď sa hry nepredávali primárne digitálne, ľudia nemali všetko na dosah pár klikov na internete, tak to v menšej miere zmysel malo. Lenže v súčasnosti by ten český dabing sám o sebe nezaplatil ani sám seba, nie to ešte vytvoriť nejaký zisk.

@S4TW (14.04.2020 13:15): Tak pre mňa jeden z varovných signálov pri rôznych témach je, ak sa človek o nich vyjadruje čiernobielo a veľmi skratkovito (sú samozrejme výnimočné situácie, ale nie keď vysvetľuješ alebo prezentuješ názor) a prejavuje sa to aj výrazným škatuľkovaním, čo je indikátorom toho, že ten človek o tom naozaj veľa nevie, prípadne rozpráva o dúhe, z ktorej si naštudoval len jednu farbu, ktorá mu prišla sympatická, prirodzená, tradičná alebo jednoducho "správna". :)
Škoda že Vávra neudělal český dabing do kingdom come deliverance což je celkem paradox protože česká hra od českého vývojáře odehrávající se v české kotlině nemá český dabing zatímco posel smrti 2 a 3 i Warcraft 3 či Mafia 1 a 2 ho má,ale kingdom come deliverance ho prostě nemá a nemá tedy kromě pár písniček a pár českých nadávek,ale proč to vlastně neudělal alespoň dodatečně navíc mám dojem že český dabing sliboval nebo to alespoň někdo říkal.
@Naginata (14.04.2020 12:58): on se tak sám nazval :-)

@Tulareanus (14.04.2020 13:10): já bych to taky nějak hluboce nerozebíral, popravdě jsem nevěděl, do jaké diskuze to dát, jen mě to zaujalo... on se evidentně rád poslouchá... já bych neřekl, že nemá přehled, ale on si jede jen tu svou kolej, dost si potrpí na předsudky a ačkoliv s ním spoustu myšlenek protínám, tak mi vlastně vadí, jak to prezentuje :-)
@Tulareanus (14.04.2020 13:10): Škoda že Vávra neudělal český dabing do kingdom come deliverance což je celkem paradox protože česká hra od českého vývojáře odehrávající se v české kotlině nemá český dabing zatímco posel smrti 2 a 3 i Warcraft 3 či Mafia 1 a 2 ho má,ale kingdom come deliverance ho prostě nemá a nemá tedy kromě pár písniček a pár českých nadávek.
@S4TW (14.04.2020 12:54): Tak Vávra sa vie predať, ale on naozaj iba znie, že má prehľad mimo herného sektora. V momente ako sa niekto naozaj v nejakej nehernej oblasti, ktorú začne rozoberať naozaj vyzná, tak to je na facepalm. Ale myslím si, že je asi škoda toto rozoberať, podobná diskusia tu už raz bola, ale šlo to z kopca...
Ahojte...Existují hry ve kterých můžu házet jaderné bomby na města či město a hry ve kterých můžu vrtat vrtákem nebo nevím až do středu Země ( něco jako ve filmu jádro ) a pak bych ještě chtěla hru hry kde na evoluci nebo ne na evoluci,ale že od doby kamenné se vyvinu až do moderní doby ( jinak hra civilizace nechci tu mám je skvělá,ale jak píšu tu znám a mám.

Mimochodem jedinou hru na skutečnou evoluci ve smyslu vývoje života znám a mám spore jiné neznám,ale mě jde spíš o vývin z doby pravěké kamenné až do po doby dobu moderní dobu či dokonce až do futuristické budoucnosti doby.
Nemáte někdo tipy na STÁLE FUNKČNÍ weby (i zahraniční), které by se věnovaly recenzování freeware her? Něco jako bývaly u nás Plné hry nebo Freehry?
Právě koukám, že Dan Vávra se dal na influencera, on snad i na toho prezidenta nakonec bude kandidovat... na jednu stranu se poslouchá hezky, působí jakože má přehled, ale je teda taky plný předsudků :-), já furt nevím, co si o něm myslet...
@player (14.04.2020 11:47): Resty na které by jinak asi nebyla nálada nebo chuť - takže 428: Shibuya Scramble, Tyranny a Ciconia When They Cry. Nyní hraji Broken Sword II: The Smoking Mirror a výhledově něco, na co bude určitě v průběhu roku méně prostoru (takže Remember 11: The Age of Infinity, Vagrant Story nebo Final Fantasy VI). Plus jsem tedy omezen starším PC, takže spíše HW nenáročné kousky (jinak bych asi skončil u RDR2 :)).
@player (14.04.2020 11:47): Persona 5 Royal, Dark Souls 1 s modem Daughters of Ash. A marně čekám na Last of Us 2. Plánoval jsem Final Fantasy VII Remake, ale počkám na PC verzi, nebo až to vyjde jako komplet série.

Spíš po měsíci izolace bych mohl konečně něco rozečíst. :D