Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mega lo Mania

Tyrants: Fight Through Time

Sensible Software •  Audio Visual Magic (PC) •  SPS (SNES)
1991
1992
19.03.1993
1993
75
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hráč se ujímá role jednoho ze čtyř bohů (Scarlet, Oberon, Caesar, Madcap) a jeho úkolem je dovést své lidičky napříč 10 epochami lidského vývoje až k závěrečnému souboji. Každá další epocha s sebou přináší nové vynálezy a technologie.

Jak je u Sensible Software zvykem, je i tato amigácká klasika velice jednoduchá jak na ovládání, tak na pochopení, obsahuje ovšem spoustu vychytávek a chytře míchá snad všechny podstatné prvky žánru (těžba, budování, vývoj, obrana, boj, aliance apod.).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Abych se přiznal, na Mega lo Manii jsem úplně zapomněl ("a heresy!"). Teď si ale vzpomínám, jaká pecka to tehdy byla. Matně si pamatuju základní herní prvky, které byly celkem jednoduché na zapamatování (nic nepřehledného, jako dnes). Myslím, že se hra mohla hrát i po dosažení podmínek pro další level (jako v Dungeon Keeperovi) a ti největší fajnšmekři to tak hráli, a já nevěděl proč - v té době jsem konec úrovně respektoval a ostatní moc nechápal. :) Další moje srdcovka po Shogu, ačkoliv stovku si možná zaslouží.

Pro: Atmosféra, hratelnost, grafika, hudba

Proti: teď si nic nevybavuju

+3 +5 −2