Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Walome (17.06.2019 08:03): jsem idiot... mám na mysli guide book :-)... artbooky nějaké mám z collectorek, je to fajn, ale takové, že mě moc neláká si prohlížet obrázky a nemá to pro mě moc přidanou hodnotu, ale tady přemýšlím, že by to smysl mělo, si něco přečist a tak, ale asi jedině si to prostě zkusit koupit a vidět,...
třeba Future Press vypadají moc pěkně, ale třeba od Prima games už to není taková pohoňka :-)
padla tady lehká diskuze na téma gamebooků... pořizujete někdo? Vyplatí se? tak nějak ve smyslu, jestli je aspoň trochu požitek si v tom listovat? Kvalita papíru, vazby? Koukal jsem třeba namátkou na KCD a působí to brožurově...
ale třeba Sekiro už vypadá mnohem lépe :-)... nějaký třeba doporučení, po čem sáhnout a jaké kolekce ani nezkoušet?
@Sadako (16.06.2019 22:29): Playstationové 3D Castlevanie bych nečekal už vůbec, ty by bez remasterování vypadaly ještě hůř než ty 2D a nedovedu si představit, že by o ně byl nějaký velký nostalgický zájem. Nejrealističtější je nějaké další vydání samotné Symphony a pak možná kolekce Symphony + GBA her, všechno ostatní bude vyžadovat víc práce, než do toho Konami bude ochotné dát.
@Sadako (16.06.2019 13:37): Konami původně mělo na stránkách, že tohle je jen první z Castlevania kolekcí, ale pro jistotu tu větu ještě před vydáním smazali. Imo jediná věc, co jim brání nějakou další kolekci udělat, je bohužel to, že předělat ty hry z DS, aby byly hratelné jen na gamepadu a pokud možno na jednom displeji, asi nebude tak jednoduché jako v případě Anniversary kolekce vzít osm romek a naházet je do emulátoru (a jednu přeložit, abych byl fér).
Cywe, až teď jsem zjistila, že se už dobře měsíc na Steamu poflakuje Castlevania Anniversary Collection, obsahující

Castlevania
Castlevania II Simon's Quest
Castlevania III Dracula's Curse
Super Castlevania IV
Castlevania The Adventure
Castlevania II Belmont's Revenge
Castlevania Bloodlines
Kid Dracula (never released in English before)
History of Castlevania - Book of the Crescent Moon

To jsem zvědavá, jestli v nějaké takové kolekci (ideálně pořádný remaster, ale to se asi nestane) vydají i ty zajímavější díly, tj. od Symphony of the Night dál, nebo se na to vyserou, protože ztratili zdrojáky, jak se tak někdy stává.
@Ringo (16.06.2019 10:17): Jo, o tom, že rozlišení nesedí, takže to buď vypadá trochu rozmazaně nebo je to v menším okně, vím. Ale myslel jsem, že v ostatních parametrech (jas, barvy atd.) na tom bude 2DS o tolik líp, že to tohle vynahradí. Já mám 2DS XL a nějak mi rozmazávání DS her nevadí. Možná, že kdybych to mohl porovnat s DS, tak bych mluvil jinak. :-)
@TombSpirit (16.06.2019 09:10): Ad nehrání NDS her na 2DS kvůli displayi - ono to jde nějak nastavovata doladit? Protože když jsem strčil Chronotrigger do 2DSka, tak jsem na první pohled věděl, že tudy cesta nevede, ono to ten obraz prostě mázne, jak kdyby to hru prohnalo nějakým filtrem a navíc to zmenší okno. V čem přináší display na 2DSku ten bonus NDS hrám, když to vypadá hůře?
@Ringo (15.06.2019 23:01): Tak pokud NDS hry nejsou omezené na region, tak v sobě pravděpodobně ani nemají nic, podle čeho by vůbec bylo možné ten region poznat. A to, že by byly bez omezení na NDS a omezené na region na 3DS (kdy už jsou NDS hry stejně out), by bylo dost divné.

Jinak jsem překvapený, že nehraješ NDS hry na 3DS - už jen kvůli displeji (jo, rozlišení úplně nesedí, ale v jiných ohledech bych čekal, že po tolika letech bude ten displej o poznání lepší).
@Fingon (15.06.2019 22:57): Super, mě se to právě zdálo divné, četl jsem to v nějaké diskusi, že 2DS/3DS díky regionům nepřehraje ani NDSkové hry z USA, tak to byl naštěstí asi nějaký kec. Docela mi spadl kámen ze srdce.
Nainstaloval jsem si tu novou aplikaci Xbox (beta). Design je hodně podobnej Bethesda Launcheru. Obecně vůbec nechápu komu tohle může vyhovovat. Ono vlastně kromě steamu, kterej má krásnej oldskůl seznam her nalevo se všechny ostatní neobejdou bez obřích coverů her. Při vlastnictví pěti her asi pohoda, ale mít všude jinde tolik her co na steamu, tak se asi po...

Co mi uniká? Dyť v designu aplikací musí existovat nějaká pravidla jak to rozvrhnout ne? To je moje vnímání designu aplikací tak jiné od ostatních lidí?
@Ronik (15.06.2019 13:24): Tak to je skvělá zpráva, jsem to prolítl a je tam sice Pokémon Black a Black 2, které mám teda z USA, ale z letmého prolétnutí infa jsem z toho pochopil, že se to týká jen nějakých funkcí WiFi a multiplayeru, které stejnak vypnuli u těchto her i na NDS.

Jako kdybych nebyl líný, tak vyštráchám z krabice své 2DSko a nějakou tu NDs kartu s USA hrou tam vrazím a zkusím, ale dneska se mi zrovna nechce :-)
@MickTheMage (15.06.2019 13:32): No Goldbox...další rest! Tam mi chybí už jen jeden kousek (Buck Rogerse brát nebudu). Cenově ty goldboxy jsou bohužel taky hodně vysoko.
Levný knihy svýho času - to mi ani nepřomínej, tam byly hvězdný krabice za pár šupů.
@Richmond (15.06.2019 12:44): Vidis to, ja by som rad skompletoval gold boxy, ale tie uz teraz byvaju drahe jak tri svine. Ako ja hovori s cenou len odsad podsad :) Ked si ale uvedomim, ze na konci minuleho storocia ich mali za par korun v Lacnych knihach...a ja som namiesto toho vtedy kupil Masterpiece Collection, lebo to bolo na CD a nie na disketach. Doh! :)
@Charllize (15.06.2019 13:11): Tak to je v řiti, v případě odejití mého NDSka nemám na čem hrát polovinu svých NDS her, protože jsem si je kupoval z USA. A to jsem jej chtěl po prodeji GBA her střelit, protože j to ještě to NDS s GBA slotem. Takže si jej musím nechat a to jsem si mohl nechat i ty GBA hry teda :-) Blbé dilemata :-) Někdy mě fakt štve, že mám duši sběratele :-)
Eh, drobná mystifikace, má být US vs UK verze, nějak se mi do toho vpletla ta unie :D
@Richmond (15.06.2019 12:44): Heh, vícero stejných krabic tu mám více :) Nějak jsem se zprvu utěšoval, že to horší/chudší balení zase časem prodám, ale nakonec mi toho bylo líto (hotl hamižnost). Dokonce nedělám ani to, že bych nějaké balení kompletoval pozpřeházením vícero obsahů krabic. Třeba u Wizardry VI mi chybí ta kódová kartička, ale zase jí mám u Amiga verze hry, takže je to vlastně OK :D

U těch různých reedic a spešl vydání jsem měl zprvu nutkání, tuším, že jsme se už spolu o tom bavili, že bych si třeba pořídil hry i v originále co se země vydání týče (série Realms of Arkania), ale to jsem musel opravdu zavrhnout. Reedice jinak obecně moc neberu a u těch n-talogií to mám na vážkách, protože dneska je to bohužel občas schůdnější cesta, jak získat hry, které by jinak byly v samostatných balení moc drahé - zrovna u té Ultimy to je varianta k úvaze. Pokud to jde, tak sahám po prvních verzích a diskety mají přednost před CD.

Kromě těch reedic to narušuje ještě jedna věc, která mě dost štve a je to obdobné tomu, co popisuje Charllize u konzolí pode mnou. USA vs Evropské krabice a uvnitř Evropy ještě regionální krabice, protože němci mají třeba ty krabice podobné US balením, ale holt je to v němčině. EU krabice zas bývají odlišné obsahem, např. moje viditelně menší mapa u Blade of Destiny, než je tomu u US verze. Obrázek na krabici Daggerfallu u US a EU verze je taky dost výmluvný.
@Richmond (15.06.2019 12:55): Já mám třeba EoB trilogy XXL, s takovým tím modrým laděním a vůbec mi to neva, protože když jsem sháněl ty černé půdodní krabice, tak byly vždy strašně odřené, nevím, co to SSI dávali za matroš potisku, ale ty Gold Boxy a černé EoB boxy strašně na to ošoupání trpěly.
@Ringo (15.06.2019 12:51): No asi jsem to blbě napsal. Neměl jsem na mysli jewel boxy, obecně bigboxy, které ale vyšlo později v různýách edicích (XXL, power plus, soldout a já nevím co ještě). Ono obsahově to často je skoro stejné, ale mě prostě s hnusí ty zdevastované titulky krabice. Nápis Hit Box přes pomalu třetinu krabice mi kazí estetično :) Tohle prostě považuju za poloviční hodnotu.
@Richmond (15.06.2019 12:44): Retail boxů PC her jsem se pozbavoval, retaily a jewely nechávám jen u PS1, PS2, XBOX360, PSP a NDS, protože u těch konzolí to v jiné podobě nevychází. ale u PC jsem veškeré retaily a jewely u her, které jsou i na GoGu, zrušil. Nechávám jen big boxy. A pokud je to Big box s plnohodnotným obsahem, tak mi ani nevadí, že tam je nějaká nálepka nějaké pozdější edice s nějakou pečetí nebo nálepkou s hodnocením z časáku. Pokuid to není vyloženě taková ta bundle classic edice s placatou krabicí a jen cedlem uvnitř, tak mi nevadí ani třeba Power Pluska od Microprose.



@Charllize (15.06.2019 12:50): Co se týče Pal a NTSC, tak u PS1 jsem to měl vždy vyřešeno emulátorem, u PS2 to je horší, tam jsem si NTSC originálky musel přepálit a pořídit si k tomu upravenou paměťovou kartu, ale pořád pro mě schudnější řešení, než fyzicky vrtat přímo do konzole.

Co mě ale nemile překvapilo ale nezkoušel jsem, jestli tomu je opravdu tak, že údajně NDS hry z USA nefunguji na evropských 3DSkách. Přitom starému dobrému NDS bylo jedno, jestli jsem do něj dal kartičku US vydání nebo EU vydání. Nemilé je to proto, že kdyby mi NDS odešlo, tak jsem si říkal, vždycky mi tu zůstane možnost to strčit do 3DS nebo 2DS, které ještě nějkou dobu na trhu budou. Pokud by tomu bylo ale tak, že US verze v 2DS nepojedou, tak si musím své NDS hlídat jako oko v hlavě :-)
Prispeju z konzolove stránky. Tam u starých her je třeba rozlišovat region. Což je škoda protože NTSC verze často měly lepší a kvalitnější obal a i třeba potisky disku byly hezčí. Kolikrát měli i barevný manuál a PAL verze měla jen černobílý.
Paradoxně NTSC verze bývají levnější než PAL. Problém je prostě že na evropských konzolich nefungují pokus si je člověk nenechá upravit. Ona ta situace s hezcim balenim přetrvává castecne dodnes u konzoli jen už se nemusí řešit ty regiony, ale je pravda ze uz to je mnohem vice standartizovane a vetsinou je obal celosvetove stejny.Evropske obaly byli vždy jakoby decentnejsi a serióznější což u pár titulů byla výhoda, ale mnohdy PAL obal působil strašně lacine.
Další věc jsou luxusnejsi balení, kdy se občas stane že daná hra vyjde třeba v americe ve steelbook a obsahuje třeba artbook nebo mapu a tady v evropě to vyjde v plastové krabičce bez bonusu, ale za cca stejnou cenu.
@Elemir (15.06.2019 12:19): Sběratel to nemá lehké, protože mě pak samozřejmě vadí i různé ty "retail" edice XXl apod. Mám třeba Black Crypt a hryže mi v hlavě vědomí, že to stejně jednou vyměním za standardní krabici. Od jisté doby už tyhle edice nekupuju, ale dřív mi to nevadilo, takže něco mám. Ale samozřejmě irituje mě to fest. Na druhou stranu jsou výjimky, kdy bych ani dnes přimhouřil oko, že nejde o původní edici - nařp, Ultima Trilogy 1-3 nebo 4-6, tam bych se fakt spokojil, jenže když to jde do tísíců. Na druhou stranu nikdy mě nenapadlo, že budud mít 2x krabici Wizardry 1 :)

@Ringo (15.06.2019 12:26): JE zvláštní, jak tu sérii Ishar nějak zanedbávám. Dohrál jsem pouze první díl. A krabicově to mám pouze jako trilogii, navíc CZ vydání (plus vložené Score cd, kde to tuším kdysi vyšlo). Ostuda! :) Ale ono je to spíš tak, že primárně sháním tituly, které nemám vůbec. Potřebuju nutně dokompletovat sérii Might and Magic, chybí mí už jen krabice 1. a 9.dílu. Devítka je celkem hojně k mání, ale chtěl bych krabicovou verzi s mapou. Jednička se občas objeví, ale ceny se blíží ke 3 litrům. Ultima je další kandidát na dokončení, ale tam uběhne ještě spouta vody :) AspoŇ že mám kompletní Wizardry sérii, dokonce pojištěnou i nádhernou krabicí Wizardry Archives a vše korunuje samozřejmě nejvzácnější 4.díl v naprosto luxusním stavu, jako by to vyšlo z čínské tiskárny :)
@Richmond (15.06.2019 11:55): Tak já mám Macintosh jen u těch MM 1a 3 a vím, že pokukovat po PC verzi je holý nesmysl, protože bych docílil jen změn v nálepkách v rohu krabice a na disketách. Zbytek je pro všechny verze stejný, takže tady to nehrotím vůbec. To, že mám Ultimu V v Amiga verzi taky neřeším, v ničem se to neliší od PC verze, navíc Amiga verzi u některých her beru jako +, třeba u Wizardry VI nebo Ishar trilogie. Jediné, co mě trochu štve je, že mám EoB 1 a 2 v Amiga verzi, kde vypadal EoB hůře, ale Eob trilogy na GoG to jistí. A tím mám myslím jiné verze odbyté a vše ostatní mám už jen v těch PC verzích.
@Richmond (15.06.2019 11:55): Právě, ta cena je někdy dost vysoká a u vzácnějších kousků kolikrát ani není moc na výběr. Zpetně mám třeba nutkání IBM/PC verzi dokoupit, ale už to naráží na tu ochotu obětovat tolik peněz. Většinu her mám pro PC, ale co mě teď z hlavy napadá, třeba u King's Bounty jsem moc na výběr neměl a problém je teď třeba i se sérií Ishar, kdy je k dispozici spíše Atari verze. Pokud tedy narazím na problém, tak jako alternativu preferuji Amiga verzi hry. USA je teď úplně ztracené, protože většina toho jde skrze Global Shipping Program, takže to má drahé poštovné a ještě se z kompletu vypočítávají Import Charges, takže když se u nějaké hry unáhlím, tak pak při finální částce jenom skřípu zuby :)
@Elemir (15.06.2019 11:38): Já tedy vždy preferuju PC verzi, pokud je to možné. Mám vlastně jen jedinou krabici pro C64 a dodnes mě to sejří a pořád pokukuju, jestli neseženu nějakou pc edici, jenže to jsou prostě pálky, bigboxy jsou ukrutně náročnej koníček, doláč už holt nestojí 14 kaček jako dřív :)
@Ringo (15.06.2019 11:21): Mě to zprvu tak úplně jedno nebylo a pak už se to se mnou vezlo :) Jakmile jsem měl jedno, tak jsem musel to samé udělat u druhého. Zastavila mě vlastně až nehoda u Mac verze kompletu MMI + II, kde nějaký šikula u přepravní společnosti dost nešikovně natrhl roh horního víka krabice. Od té doby se tak nějak pohybuji při výběru mezi IBM/PC a Amiga verzemi her.
@Elemir (15.06.2019 11:07): Tak já to zase nedělám úplně ortodoxně, co se týče platforem, jde mi o komplet krabici + manuál + mapa a platformy jsem už kvůli sehnatelnosti jednotlivých titulů neřešil, MM1 a MM3 mám tak třeba v Macintosh verzi, ony se od těch PC verzí obsahově ty krabice neliší a je mi dnes docela fuk, jestli ty diskety jsou pro Mac nebo PC nebo Amigu, stejně to vždycky budu hrát z nějakého instalačního zdroje z netu.
@Ringo (15.06.2019 10:55): Taky jsem si nastavil limity, seznámil s nimi manželku, abych to měl jako odsouhlasené, ale realita je samozřejmě úplně jiná :) Kompletování sérií mě samozřejmě láká, ale dělal bych to opravdu jen kvůli tomu, abych to měl kompletní, což je dneska finančně občas docela za hranou a na úkor toho bych musel šetřit na titulech, které mě zajímají mnohem více. U těch sérií je ještě průšvih v tom, že u her před rokem 95 to jde škatulkovat ještě podle platforem a to jsem byl ochotný podstoupit opravdu jen u série M&M.
@Charllize (15.06.2019 10:47): Také s tím mám zkušenosti, dodnes lituji, že jsem kdysi dávno prodal krabici System Shocku 1 a krabici s Arcanum. A docela mě mrzí, že jsem prodal svou sbírku GBA her, docela složitě jsem tyh ry sháněl, jenže tím, že jsem nesehnal úplně vše, co jsem chtěl, jsem i tak nějak řekl, že tohle snad nikdy nezkompletuji a než to mít nezkompletované, tak raději vůbec a tak jsem prodával a prodával dneska mi zbyla z GBA her jen Tales of Phantasia, kteoru si asi nechám a mrzí mě, že jsem si teda nenechal i to ostatní.

Ale jinak i teď semo tamo ještě do prodeje něco pustím, jedná se vesměs o hry, ke kterým nemám ten vztah až tak hluboký, případně se vymykají nastaveným limitům, které jsem si pro sbírku stanovil, aby jsem nepropadl chorobnému sběratelství, kdy budu mít jako někteří 300 krabic a budu dokupovat další a další, to by mě asi žena s děckama brzy vyhodili :-)



@Elemir (15.06.2019 10:47): No tak to já zase právě mám mánii na série, kolikrát si říkám, buď celou sérii a nebo nic :-.)
@Ringo (15.06.2019 10:36): jakmile něco prodáš na 90 % přijde později chvíle kdy toho budeš litovat, pokud jsi sberatelsky typ. Mám s tim rozsáhlé zkušenosti. Takže je lepší vůbec nezvazovat jestli to potřebuješ nebo ne a odvolávat okolním elementum jako manželky, děti, sousedi exekutori, digitální sekce hráčů na DH a dalším sberatelsky neprejicim elementum jak to jen jde :)