Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Už vidím ten titulek: "Magor vtrhl do obchodu s hrami, dožadoval se plakátu a pak je začal strhávat ze zdí."
normálně mě Epic exkluzivity nechávají chladným, ale že bude exkluzivita i tohle, to mě fakt nasralo...
@SimonEndt (20.06.2019 20:03): Celkove se to ma tak, ze plakaty ke hram jsou nedostatkove zbozi. Kdysi ke kazde hre distributori davali plakaty a kdo vi co vsechno jeste. dneska nedavaji skoro nic. takze kdyz k nejake hre dorazi i plakaty snazime se to dat lidem co si hru koupi. Ale neni to pravidlo, mnohokrat davam plakat jen tak kdyz si o nej nekdo rekne. jen jsem chtel v zarodku utnout predstavu ze pulka DH k nam nabehne pro plakaty zdarma :)
Mi připomíná, loni na Gamescomu, kdo si zahrál Rage 2, tak od Bethesdy obdržel kupón, kde stálo, že když s tím zajde na stánek merche Bethesdy, tak mu dají zadarmo plakát. Fígl byl v tom, že ho sice dali zadarmo, ale člověk si od nich nejprve musel něco koupit. Jelikož tam měli "nejlevnější" trička (cca 20-25€), tak si většina lidí brala trička. Nejlepší ale bylo vidět to zklamání v očích fanoušků, protože ten plakát byl mrňavej a ještě k tomu docela ošklivej :)) hold marketing.
No já se stěhuji, a v novém pokoji jsou prosklené dveře a já nerad prosklené dveře, takže na ně chci dát nějakej plakát, je to levnější než kupovat dveře beze skla, jen ještě nevím, co přesně. Možná počkám, až budou nějaké plakáty k CP77. :-D
@sxg (18.06.2019 01:41): Z tvého popisu situace se domnívám, že tvůj popisek byl extrémně krátký. Určitě ti nikdo neřekl, přelož si popis z wiki a nasyp to tam, ale spíše tě navedl na zdroje, jejichž informace lze do popisu použít. O co konkrétně kráčí?
Mna fascinuje to, že DH vyhodia Váš prípis na novú hru, pretože "skús rozšíriť popis" a dajú vám nejaké linky na wiki vraj to máte preložiť, lenže čo ak kydom PR agentúr a manažmentu neverím? Budem sa pod to podpisovať? Príklad:
Je to RPG v otvorenom svete a novej 89K grafike, ktorá využíva najmodernejšie technológie a otestuje Váš systém, ponorte sa do príbehu, ktorý je napísaný známym autorom.
Tvůrci Faeria mají na Kickstarteru kampaň pro svoji novou hru Roguebook. Což je "PvE roguelike deckbuilder card game". Od €10 je dostupná alfa verze, ale do zítřka se dá pořídit i za €1. Ukázky ze hry viz trailer, gameplay video nebo delší streamy.

Pzn. alfa verze nemá finální grafiku ani plánovanou délku. Je spíše pro představení mechanik a stylu hraní.
@Cobot (17.06.2019 10:14): jak působí víc dětsky, tak mi přišly daleko víc hardcore a složitější na dobrý konec. A občas docela depresivní. Jezdíval jsem na skateboardu a myslím že v tom jednom se dalo jako skejťák zmrzačit.
Gamebooky jsou fajn, jen na ně už taky nemám moc čas. Kromě LW a FF mám ještě pár dílů Negart Group a Endless Quest 1 - Bludiště hrůzy, což je hrozný kousek podle D&D.
@SilentWolf (17.06.2019 09:35): Tam taky hodne zalezi kdo to vydava, takova batovka na prirucky byl vydavatel Prima, sekali to jak zbesily a kvalita informaci a zpracovani nebyla nic moc, davali si zalezet jen na skutecne vyjimecnych titulech.
Ale treba Future Press, Brady, Double Jump to mivaji o dost lepsi. Ona ta navodova prirucka uzitecna byt muze, ale predstirat ze neni lepsi a i rychlejsi si to zadat do googlu ja asi pitomost. Proste za mne to je spis pridana hodnota ke hre na kterou se tesim a zajima me. Clovek si tak udela takovou mini sberatelku :)
@SilentWolf (17.06.2019 09:29): Já naštestí ne, takže to psal asi někdo jiný :). Jen je tedy nesehnatelný, takže ho ani nemohu číst!

A Pekelný Dům je jediný gamebook, který jsem za poslední roky četl, ale ten je tedy povedený. Taková klasická hororová adventura v jednom domě ala Scratches. Navíc to má hodně možností projití a obtížně nalezitelná vodítka (takže se musí číst víckrát). Netvora jsem získal až nedávno, takže k tomu jsem se zatím nedostal.

@Ringo (17.06.2019 09:35): Ve službách krále Reginalda: Do hradu goblinů byla pecka, docela obtížný a zajímavý gamebook. Tyto v jedné lokaci jsem měl rád. Tam šlo kreslit přesné mapky.
@Drolin (17.06.2019 09:24): Jinak mám kromě Lone Wolfa ještě "Ve službách krále Reginalda: Do hradu goblinů", docela stařešina už.

Měl jsme ještě sérii Grail Quest, ale nesedla mi, tak jsem ji prodal.
@S4TW (17.06.2019 07:46): Dost casto vychazeji dve verze, obyc a nejaka jakoby collector navodova knizka. Ta obyc ma vetsinou horsi papir a mekkou obalku, ta druha ma lepsi papir a pevnou vazbu a vetsinou neco navic, je proste luxusnejsi. Rozdil v cene byva tak 300 korun.
Podle me to je hezky doplnek ke hre, ale mam za to ze to je spis pro sberatele, nez ze by podle toho hodne lidi hralo,ono v dnesni dobe kdy pri vydani hry behem mesice vyjde pet patchu ktere hru v plno vecech zmeni a vylepsi ani moc nejde predpokladat ze by pak v te knize vsechno odpovidalo realite. Ale mnoho tech knih je moc pekne udelanych a da se v nich hodiny listovat, cist a prohlizet.
@Drolin (17.06.2019 09:08): Protože na více nemám čas, nemám čas vlastně ani na toho Lone Wolfa, v podstatě jde o dosbírávání toho, co jsem hrál kdysi ještě na střední a měl to popůjčované od strejdy :-) A ten Lone Wolf byl takový TOP, ostatní se mi už nezdálo, že by dosahovalo takových kvalit.