Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

< >
@Charllize (13.06.2019 09:38): Tak tam to je těžko soudit, tam tu auru má tolik lidí, že člověk neví. Andrew má taky auru všelijakou a mě u něj vždycky zajímalo jedno, jestli mi jeho práce přinese radost a já budu mít doma časopis, který mě sakra bude bavit číst. Přes to se někteří utápěli v takové nenávisti vůči němu, že na něj kreslili a psali i posměšné komixy, z popudu takového toho napoleonského syndromu :-)
@Walome (13.06.2019 06:55): všechny automobilové simulátory jsou jen o kroucení volantem. :) Předpokládám že tam je dobře zpracována fyzika, brzdy, opotřebení pneu vs. silnice, počasí vs. pneu, řízení, atd.. nebo ne?
@Ringo (13.06.2019 09:28): me prave ze ho znam osobne vzdycky prekvapovalo ze byl takovy zvire v ty praci, nerekl bych to do nej. Ale ono nezavaznej pokec při nakupování a znat ho pořádně je rozdíl. Ale i tak mívám občas pocit jestli ta jeho aura svině není přehnaná.
@Charllize (13.06.2019 09:24): Tak víš jak to je někdy s lidmi, kteří nikdy nezapomněli slušně pozdravit :-D Andrew ho kdysi sám do Score pozval a ještě jej velebil, megarozhovor s novou posilou do Score a jak to dopadlo.
@Ringo (13.06.2019 08:26): Tomik Zvelebilu k nám chodil nakupovat, vždycky se schanel po nějakých raritnejsich hrách na PC. Vždycky se choval hodně slusne a bylo na něm vidět že ho ty hry opravdu zajímají. I na pokec byl fajn. Holt asi jen v ty práci měl ostřejší lokty. To takový ICE který bydlí kousek od obchodu kde pracuji ani kolikrát nepozdravi. Ale je fakt že už tu léta tu nebyl ani jeden z nich.
@90210 (09.06.2019 20:03): Já si z diskuse Score vs Level vs čtenáři vysloužil i nevyžádanou účast ve Score v rubrice kudly v zádech :-) Zkritizoval jsem Zvelebilovu bandu na MAGEO tak nevybíravě, že si to tam do toho sloupku otiskli a to samozřejmě hlavně proto, že jsem zkritizoval zároveň i Level :-) A docela jsem jim tam nadal i jako odvetou za to, že jeden můj mail, co jsem napsal Zvelebilovi jako kritiku, ve Score otiskli a celý ho upravili a překroutili, aby vyzněl v jejich prospěch. Tehdy se mi potvrdilo, že je Zvelebil neskutečný křivák :-)
@Rapier (12.06.2019 21:38): on to simulator ani neni, je to vicemene jen krouteni volantem (a teda parkovani, ktery ja hardcore), letecky simulatory jsem nikdy nehral, ale predstavuju si je vyrazne komplexnejsi.

Mel jsem demo nebo co to bylo a jo, jezdit po cr/evrope je hezky ale na me moc repetetivni. Dobra vec je ze si tam muzes zapnout radio a citit se jak pravej kamionak!

A jak tu nekdo pise - to prostredi je udelany fakt krasne.
@Rapier (12.06.2019 21:38): Já jsem k tomu taky dřív neměl až takový vztah, než jsem si k tomu sedl a zkusil to. Znám historky otců, že to většinou koupí svým dětem, a nakonec to pak hrají sami :D Jinak u nás je Euro truck populárnější než American truck díky té známé krajině.
@SimonEndt (12.06.2019 21:09): někdy bych to měl zkusit. V JRC mi říkali že se to obecně hodně prodává už pár let zpět a je to prý nesmírně uklidňující, jen tak si jezdit kamiónem. Já jsem simulátor pozitivní, a tohle je de facto simulátor. Myslím že jsem to relativně nedávno zkoušel na vlastní kůži s dětmi ve Světe Techniky v dolních Vítkovicích, mají tam i volant s pedály od Logitechu myslím.
@SimonEndt (12.06.2019 21:09): Gratulace, skvělá práce.

A pro mě stále překvapení, kolik hráčů zaujme jízda v kamionu. To by mě nikdy nenapadlo :)). Pro mě je až škoda takto pěkné lokace a tolik měst - co jsem koukl trailer - využít "jen" ne ježdění v trucku.
@Rapier (12.06.2019 18:34): ja zase krasne zmoknul, ale 400 korun zamrzi vic:(

Mno, ja bych rekl ze z toho zas tak moc netezi kdyz staci mit doma 10 let starou hru a vic k tomu nepotrebujes, spis jde o pekne promo konzole ktere tak trochu i zabira.
@Charllize (12.06.2019 17:46): pár dnů zpět jsem zde o tom psal ale je to trochu jinak. Program nekončí, Microsoft se teď soustředí na to aby všechny ty hry z Xbox, Xbox 360 a Xbox One byly ihned dostupné na Xbox Scarllet.
@Kwoky (12.06.2019 16:25): na seznamu co jsem uvedl je jediná hra co vyšla i na PC, a to Forza Motorsport 7. Pokud se pletu tak mě prosím opravte.

Battlefield: Bad CompanyPS3/Xbox360 only
Red Dead Redemption PS3/Xbox360 only
Crimson Skies: High Road to Revenge Xbox
Mercenaries Xbox/PS2
Ace Combat 6 Xbox360
Destroy All Humans! Xbox/PS2 a zdá se ale že je dospupná i na PS4 podle DH.
Black Xbox/PS2

@Charllize (12.06.2019 16:22): Kwoky se ptal jaké hry stojí za to aby si člověk pořídil konzoli. Je všem jasné že Xbox nemůže Sony v tomto ohledu konkurovat, tedy co se týče exkluzivních her.
@Kwoky (12.06.2019 15:03): u Xbox One bude spíše hlavním důvodem pro koupi konzole:

a) zpětná kompatibilita - cca 600 titulů odkaz - řada z nich jsou exkluzivní hry co jinde než na (různých) konzolích nevyšly jako např: Battlefield: Bad Company, Red Dead Redemption, Crimson Skies: High Road to Revenge, Mercenaries, Ace Combat 6, Destroy All Humans! nebo Black, atd.

b) vylepšené hry pro Xbox One X odkaz

c) local coop / split screen dostupný jen na konzoli (dostupné na PC ale bez níže uvedené funkcionality)
Forza Motorsport 7, možná i Splinter Celly kde je také local coop (nejsem si jist zdali je na PC nebo ne).

d) fakt, že je zde dostupných v rámci zpětné kompatibility celá řada evropských/západních RPG alá KOTOR1, KOTOR2, Mass Effect 1-3, TES Oblivion, TES Morrowind, Witcher 2, Fable series, Fallout 3, Fallout New Vegas... ale i nějaké ty Final Fantasy a další JRPG.

e) exkluzivní hry:
Forza Motorsport 5+6
některé hry z Gears of Wars série
některé hry z HALO série
Forza Horizont 1+2

f) dostupné NHL v posledních verzích. Na PC asi nikdy nevyjde. :)
@Kwoky (12.06.2019 15:48): to je prave zásadní chyba.. Právě jrpg potřebují velkou osvětu mezi zanedbanymi hráči u nás. Mezi roky 95 - 05 to byl u nás poměrně hodně rozšířený žánr, ale pak ty různé cod a gta lidem vymleli mozky :)


@S4TW (12.06.2019 15:49): měl by sis zahrát dungeon travelers 2, přišel bys na jiný myšlenky:)
A hraju i masový hry, jako ty co hraje většina, ne že jsou z masa. Teď se třeba chystám na ac odyssey :)@Fritol (12.06.2019 15:51): Solidor si taky občas strihne, nějakou tu masovku :)
@S4TW (12.06.2019 15:44): Tak to potom Solidor je ultra troll. :D

DH chybí profily i velkých západních značek. Dodnes třeba nemáme profily pro poslední díly Wipeout, což je jedna z těch větších Sony exkluzivních a na západě populárních značek, takže dle toho bych se úplně neřídil. To je takové specifikum DH, že tu lidi nenávidí konzole a tudíž ignorují exkluzivity, ať už jsou západní nebo východní. Sice to nepodložím čísly, ale řekl bych, že ta situace kdy PC v česku vedlo je už pár let za náma.

Každopádně máš pravdu, průměrného českého hráče japonské hry tolik nezajímají, ale všechny hry mají své fanoušky a tudíž každá hra je potenciální console seller. A pokud jde o evropu, tak západ je v tomhle ohledu otevřenější než češi.
Jako "evropského hráče" si představuju kamaráda, který by mi na jakoukoliv japonsky vypadající hru řekl, že je to píčovina a že ho to nebaví. Tak tyhle hry ne :)
@Fritol (12.06.2019 15:42): nevím, to se ptej spíš Kwoky, ten to nadhodil... ale předpokládám, že to dělá tak nějak pro české hráče? když tyhle hry ani na db nemají ani profil, tak to svědčí, jak je tu asi hráči berou... a u Charllize jsem si všiml, že má zcela nemasový postoj :-) až mi to přijde, jako kdyby chtěl trošku trolit, ale beru to jako jiný vkus
@S4TW (12.06.2019 15:38): Definuj mi "evropský hráč". Čecháček co hraje výhradně hry které recenzovali v Re-Playi nebo ve Score? Protože Charllize je taky evropan pokud se nepletu. :)

Myslím, že bys měl mrknout jak vysoké prodeje japonských her na západě jsou, divil by ses. Dle českých casualů nemůžeš soudit celou Evropu.

Diskutující (11)