Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Kwoky (12.06.2019 13:50):
Detroit: Become Human - vyjde na PC někdy v listopadu
Resident Evil - snad každý nebo většina dílů vyšla i na PC

Jinak za mě:

Bloodborne
God of War (víc dílů)
Horizon Zero Dawn
Last of Us (víc dílů)
Red Dead Redemption 2
Shadow of the Colossus
Silent Hills P.T. (free)
The Last Guardian
Uncharted (víc dílů)
Until Dawn
To je silenej grafomanskej bussywork kwoky, to si nemůžeš vymyslet něco snazšího ? :)
Samo obvzlášť u japonců je plno exlusivnich her ale vzpomínat a vypisovat to ..hmm..
@Kwoky (12.06.2019 13:50): Nevím jestli to teda myslíš jako doporučení nebo co jsme si my dali za 10 exkluzivek, které musíme dohrát, ale mých 10 her kvůli kterým jsem si kupoval PS4 především, byly asi tyhle:

Last of Us (dohráno)
Heavy Rain (dohráno, ps3 jasné)
Beyond Two Souls (taky ps3)
Until Dawn (dohráno)
Horizon
Gravity Rush 2
Persona 5 (ps3 nevlastním, takže.. :D)
Shadow of the Colossus
Journey (pardon, i ps3 a nyní i PC no)
Death Stranding

A těším se, až dá někdo dohromady těch 10 Xbone exkluzivit :D

Jinak ten tvůj seznam je plný multiplat her. Hlavně co se PS3 a Vita týče, takže to nejsou PS4 exkluzivity. Když nad tím teď tak přemýšlím, že PS4 zas extra moc zajímavých exkluzivit nemá, když člověk nechce počítat i remastery PS3 nebo Vita her.
Sledujeme zde na DH seriál "1001 her, které musíte dohrát, než umřete". Trochu se na té vlně svezu a požádám vás o názor. Zajímají mě exkluzivní hry pro Playstation 4 a Xbox One. Jakých 10 her (sérií) pro každou z těchto platforem podle vás musíte dohrát, než umřete? Bez ohledu na pořadí.

Zajímají mě opravdu pouze exkluzivity. Tedy pokud hra vyšla na PC, tak ji prosím ze seznamu vynechte.
Těším se na reakce :)

Pro inspiraci jsem si tu vytahal seznam možných kandidátů:

AIPD: Artificial Intelligence Police Department
Alienation
Bloodborne
Bound
Days Gone
Dead Nation
Destiny
Detroit: Become Human
Drawn to Death
Driveclub
EA SPORTS UFC 3
Entwined
Everybody's Golf
Exist Archive: The Other Side of the Sky
Fist of the North Star: Lost Paradise
God of War (víc dílů)
Gran Turismo SPORT
Gravity Rush (více dílů)
Hidden Agenda
Hohokum
Horizon Zero Dawn
Infamous (víc dílů)
Just Dance (víc dílů)
Killzone: Shadow Fall
Killzone: Shadow Fall
Kingdom Hearts
Knack (víc dílů)
Last of Us (víc dílů)
LittleBigPlanet 3
Madden NFL 18
NAtURAL DOCtRINE
Onrush
Persona (víc dílů)
Ratchet & Clank
Red Dead Redemption 2
Red Dead Revolver
Resident Evil (víc dílů)
Shadow of the Beast
Shadow of the Colossus
Silent Hills P.T. (free)
Spider-Man
Star Ocean: Integrity and Faithlessness
Tearaway Unfolded
Tetris Effect
The Last Guardian
The Order: 1886
The Unfinished Swan
Uncharted (víc dílů)
Until Dawn
Valkyria Revolution
Yakuza
Tak celkově hodně slabý ročník E3 nu ni? Možná to je tím, že Sony nemělo žádnou prezenčku a EA celkem malou.
@PRIVATE MARTIN (11.06.2019 21:07): Nový Xbox budu kupovat hned jak bude na trhu, to je jasné. Jednu dobu jsem uvažoval o kombinaci PS5 + VR, ale z finančního (a časového) hlediska se na tuhle kombinaci. Ovšem kdyby vyšel "použitelný" Skyrim + Oculus...
@Rapier (11.06.2019 22:06): Na Sama Fishera som zabudol. Ale toho si plánujem zahrať najskôr na PC.
Načo upgradovať keď máš toľko hier čo môžeš hrať teraz? Aj ja si to hovorím, ale s tou ďalšou geneáciou počkám. Minimálne kým to neklesne na stráviteľnú cenu. A uvidíme ako sa vyvinie situácia. Možno Stadia zvalcuje všetkých... :D
Hoci to asi nebude úplne áčková produkcia, tak Greedfall vyzerá celkom fajn - v podstate niečo na štýl Pocahontas/Krištofa Kolomba, akurát to nie je Amerika, ale nejaký fantasy ostrov plný rôznych bytostí a podivného náboženstva. A trošku mi to evokovalo aj Wickermana.
@Bellerofontes (11.06.2019 22:36): @Gordon (11.06.2019 22:39): V prvom rade som to videl v The Surge 2 a Phoenix Point, variácia na to bola aj v Code Vein - s keywordami. Vizuálne to tak bolo (bez keywordov) aj v Outriders. Klasiku Borderlands 3 asi v tomto smere ani nemusím spomínať. A potom až watchdogs a cyberpunk.

Samozrejme sa tým sleduje nejaký trend, možno aj to, že dystopickým akciám sa celkom darí, ale vôbec netuším, čo ten trend vlastne spustilo.
@PRIVATE MARTIN (11.06.2019 20:13): a v rámci zpětné kompatibility je nově také k dispozici kompletně můj oblíbený Splinter Cell. Asi svůj plánovaný upgrade PC odložím na rok 2020, a pak si rovnou koupím ten Xbox + PS5. Oboje budou výkonné mašinky. Než narvat jen 30 k do PC....
Kluci na Xboxwebu mi poradili prodloužit si členství v goldu a pak upgrejdovat na ultimate…. Tak jsem si prodloužil členství a upgradeoval…takže až do 27.12.2011 mám Ultimate zajištěné…

Právě včera jsem měl (při hraní zaklínače 3) tak trochu depku, že nemám na PC co hrát, takhle: bude halo, gearsy a příští rok..to je přeci jasné…bude nový Xbox

+ Zaklínač 3 na switchi...
Tak tohle oznámení mě od Microsoftu tak trochu nepotěšilo (marně jsem doufal že jednou uvidím famózní Il-2 Sturmovik Birds of Prey ve zpětné kompatibilitě). Ještě že těch kompatibilních her je už hafo (600). Potěší ale, že všechny hry ze zpětné kompatibility si bude možné si zahrát na Xbox Scarlett. :)
@Tulareanus (11.06.2019 13:29): Ty keywords obecně skvěle fungují na lidskou psychiku. Je na tom postavených několik studií. Většina reklamních kampaní využívá pár desítek slov pořád dokola jen v různém pořadí. Lidem to prostě stačí, ví, že je to dobrý a mají si to s čím spojit.
@Tulareanus (11.06.2019 13:29): Že následující rok bude brutální si říkám po každé E3 snad. No reálně v příštím roce vyjde zlomek her, jako vždy.

Jinak za mě zatím docela bída ty konference. Viděl jsem jen MS a Ubisoft, MS slabé, ale koukatelne. Ubi letos level EA, možná horší. Zbytek jsem jen projel co tam představili, pár pěkných Indie her, Ghostwire Tokyo zajímavé taky. Zbytek jsme znali před E3, takže žádné překvapení... Ale leaklo pár hezkých her před E3, to jo.
@Charllize (11.06.2019 12:27): Tak, ale to nie je nič nové a neočakávané.

Pozrel som si viacero takýchto trailerov a normálne je vtipné, ako majú presne tie isté keywordy tam - adapt, improve, upgrade. Fakt nechápem, či sa tí autori tak boja urobiť niečo iné alebo nemajú fantáziu. Lebo tým, ako sa boja urobiť niečo inak si vlastne aj ukrajujú z úspechu, pretože tie tituly nebudú tak vybočovať. Dosť ale remcania z mojej strany, našťastie je tento rok tak veľa oznámených/doplnených hier, že už dávno som nezažil tak nabitú E3. Hlavne po posledných troch rokoch, minulý rok tam bolo len pár hier. A 2016 a 2017 boli pre mňa asi najotrasnejšie E3 za neviem koľko rokov, kde boli v podstate oznámené len samé sequely a hd remastery. No z tohtoročnej E3 som hyped a rok 2020 vyzerá ako brutálny rok pre hry.
Inak sa mi zdá, že najotrepanejšia téma tohtoročnej E3 je: v traileri je aspoň jeden drone, postava má na sebe skafander-armor, hra je vo futuristickom bližšnie neurčenom dystopickom prostredí, ktoré však nie je tak ďaleko v budúcnosti, aby tam neboli prvky, ktoré reflektujú aj túto dobu. Sú tam augmentácie a kombinácia robotických a humanoidných nepriateľov.
Uplay Plus... nevíte, jestli se plánuje do budoucna i na konzole? Myslím nějak výhledově brzy, abych případně ušetřil za Ubi hry :-)
Na PCG už vysvětlili jak to funguje

https://www.pcgamer.com/watch-dogs-legio ... ive-played-in-years/

It's not magic, this NPC recruitment system, but it does offer a very detailed simulation, and it makes Watch Dogs Legion feel like it's genuinely innovating. I ask creative director Clint Hocking how many variations and voice actors there are. "That's a complicated question just by itself. We've recorded 20 different what we call 'narrative personas', and those narrative personas all have their own lines written, so it's not just different voices saying the same stuff. They all have different personalities, perspectives and viewpoints, and those are combined with all the other things, the physical animation archetypes and all of that stuff. But roughly, there's 20 major characterisations across the game." That means your recruits will react differently in cutscenes, and that it's much more than just an appearance swap.

Takže behavior trees + strašná spousta prachů za voiceacting.
Přitom samotnej gameplay mě moc nenadchnul, ale ty sliby zní fakt grandiózně. Zajímá mě jak to dopadne. Clint Hocking má za sebou Splinter Cell 1 a 3, pak FarCry 2, pár let ve Valve a Amazonu..je to ambiciózní a schopnej týpek, takže si nemyslím že bullshituje.
Tak to by me zajimalo jak to ve skutecnosti bude s tema NPC ve Watch Dogs Legion. Protoze to, co ukazali ted, vypada prilis dobre na to, aby to byla pravda presne tak jak slibujou :D

Ja tipuju ze budou predefinovany charaktery, kterym budes moct dat vlastni vizual.
Na epiče bude free hra každej tejden, ne každý dva jako dřív, až do konce roku. Cool pro-customer věc, škoda těch exkluzí.
Koupil jsem si kolekci Assassin's Creed knížek od AC: Renaissance (prevypraveni Assassin's Creed II) až po Underworld. Není to žádné literární veledilo, ale vrací se mi příjemné vzpomínky na čas, kdy jsem hru hrál. Nakonec jsem to nevydržel a dvojku jsem si nainstaloval znovu, po šesti letech. Svete, div se, Uplay mi zachoval savy:) Mym cílem je konečně dosbirat ta zatracená pericka, zatím jich mám něco přes padesát (villa 4/4, Tuscany 11/11, forli 11/12). Jestli se v dalších dílech něco zlepšilo, tak je to určitě ovládání, po trojce a čtyřce (Liberation a freedom cry) působí běhání po střechách docela tezkopadne. I když, oproti otresnemu duu pro Nintendo ds je to pořád krása.

Můj obstarozni notebook by měl být schopen zvládnout i Assassin's Creed Rogue a navíc mám i od ségry pujceny psp a od charlizeho koupené Assassin's Creed: Bloodlines, které se mi i libily, když jsem je chvíli hrál... Akorát tam nedrží baterie a musím to hrát připojené kabelem do zásuvky, což je poněkud limitující...