Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Všivák (13.04.2019 13:53): Ještě mě napadá Snake Revolution a Snake Reloaded od Digital Chocolate. Výborné hry, které jsou sice na Javu a potřebuješ tedy emulátor, ale těžko na PC najít takhle dobrého a moderního Hada který by se nevzdaloval od původního konceptu.
Existuje něco jako Had v moderním podání, na počítač a aby to nebylo jen online? Myslím něco s přidanou hodnotou, co se dá nainstalovat.
@Jab (11.04.2019 17:38): Každý máme holt jinou zkušenost. Já už předobjednal spoustu her (většinou kvůli slevám) a spálil jsem se velmi vzácně. Ale tam bych se spálil ikdybych to koupil po vydání se znalostí recenzí. Občas holt hra nesedne.
@Paul (11.04.2019 17:22): Já si nemyslím, že se na cokoliv z toho dá spolehnout. U Mass Effect série mě nečekaně opravdu bavila až trojka. U NWN 2 jsem pozitivní hodnocení také nečekal. Naopak mě moc nebavil Deus Ex nebo System Shock 2, které se i v mém "trusted" okolí líbily. A zase naopak první Gothic, Jedi Academy, Rollcage či případně Jade Empire mě vlastně neměly bavit a měl mě zase skvěle bavit Call of Pripyat, Broken Sword, první a druhý Witcher, Beyond Good & Evil aj. Tzn. jist si můžeš být až po dohrání. A i tak můžeš časem změnit názor. Těch her, které mastí youtubeři měsíc předem, není imho zase většina. Častěji máš informací tedy podstatně méně. A kdybych se spolehnul na "daná studia", tak mechanicky kupuji nadále vše od Bioware. Či naopak poté, co odpadli, už nedám šanci žádné jejich hře.
@Jab (11.04.2019 17:20): dneska už to bývá spíš naopak, měsíc před vydáním hru rozešlou největším youtuberům a venku jsou doslova desítky hodin videí, ta saturace je až moc. Ale obecně člověk tak nějak zná svůj vkus a zná daná studia, pokud něco předobjednávám, tak vím od koho a co čekat.
@Jab (11.04.2019 12:36): orromis spíš měl na mysli dostat prachy od epicu. Jinak předobjednávka může být racionální taky, např. pokud je tam sleva nebo jiné bonusy a člověk si je jistý, že ho hra nezklame.

@orromis (11.04.2019 12:23): tak původně jsi psal že goodwill ti hru nezaplatí, což není tak úplně pravda, toť vše.
@Gordon (11.04.2019 02:15): obecně mě tyhle survival craftovárny neberou, není to vyloženě chyba subnauticy. Ikdyž jsem jí 20 minut dal a nechytla mě :) Ale beru že je (pro jiné lidi) super.

@Bursoft (11.04.2019 08:58): pokud to bereš jako reklamu na tu hru, tak je to samozřejmě dobrý, ikdyž by mě zajímalo kolik lidí si jí tam aktivovalo, jež jí už měli jinde.

@Bodkin (11.04.2019 10:35): víceméně souhlas a imho to množství prachů co rozdávaj takový je (u metra bych si tipnul třeba 20 mega). Nicméně customer goodwill a reputace taky není úplně bezcenná, ale pokud další hry vydaj všude, tak jim to hráči odpustěj, takže co. Plus za pár let už třeba Epic nebude úplně worthless (pokud nezavřou krám) a třeba i vymyslej nějaký pozitivní funkce pro hráče.
@Bursoft (11.04.2019 08:58): Jj, je to jen 90 Mega dolárků (pokud jim proplatiliplnou cenu), nebo 45 mega pokud jim dali jen 10 babek za kus...

To jsou dost slušné prachy, takže jsem zvědav, kolik vlastně jsou ochotni vysolit vývojářům za exkluzivitku.

To co provedlo Metro nebo kdokoliv co něco slíbil a pak nedodržel - zmrdovina.

A jako developer bych spíš chtěl pokrýt co největší okruh - Steam, GoG, Humble, Itchio a klidně i ten Epic a Origin (ale čím víc obchodů, tím větší sraní s updatováním atd), ale kdyby mi Epic nabídl hromadu peněz, že bych se vlastně ani už nemusel bát o svou budoucnost a mohl jít rovnou dělat na pokračování/dalším projektu, tak to beru taky, protože člověk by byl debil, kdyby to nevzal.
@Paul (11.04.2019 00:49): Tak já bych řekl, že 4,5M je pěkná reklama, na tak malou hru, která se tou dobou už několik měsíců prodávala na Steamu a ještě víc měsíců před tím byla v early access (tzn. ti, které ta hra zajímala, ji už dávno měli).
@Bursoft (10.04.2019 23:33): Win-win.

@Paul (10.04.2019 23:36): Win-win-win.

@Bursoft (10.04.2019 23:45): Nebo zákazníci těch firem, co platí rodiče, aby mohli zaplatit děckám Fortnite?
Win-win-win-win.
ze židle to nadzvedává asi tak 0,01% hráčů.
Tomu bych se moc nedivil, pro hráče je i to nadzvednutí problém.

@Bursoft (10.04.2019 23:56): O post níž si tohle "we need go deeper" sarkasticky kritizoval.

@Paul (10.04.2019 23:53): Proč tě Subnautica nezaujala?
@Bursoft (10.04.2019 23:45): paradoxně mě zatím žádná free hra od epicu nezaujala, buď je už mám jinde (Edith Finch, Meat Boy) nebo mě nezajímá (Subnautica..). Ale přijde mi blbost si tam ty free hry neaktivovat, když už ten launcher mám anyway (protože novej Unreal Tournament, než ho blbci opustili kvůli Fortnite) a neznamená to, že bych podporoval jejich politiku exkluzivit. Epic může dělat debilní věci a dobrý věci zároveň, tak to holt je.
Jinak jeden launcher navíc sice nikoho nezabije, ale byla by otrava kdyby si Valve a Epic začali přeplácet exkluze, každá hra by šla koupit jen na jednom místě, neexistovala by cenová konkurence a third party shopy typu fanatical, GMG či GOG by chcíply, protože by neměly co prodávat. Tak snad Epic do roka či do dvou přestane.

S uplay integrací na steamu souhlas že je to vopruz, ale stejně raději mám tu hru tam, než jen na uplayi, už kvůli právě těm updatům her co se stahujou přes steam kdykoliv a ne jen při spuštění. Update samotnýho uplaye mi trvá většinou tak 5 vteřin, takže to mě nezabije.
@Paul (10.04.2019 23:36): Nezaplatily to firmy, který platí rodiče těch děcek? Nebo zákazníci těch firem, co platí rodiče, aby mohli zaplatit děckám Fortnite? Vždycky si to pokrytectví nějak obhájíme.. nesnáším Epic, protože jsou kurvy, ale Subnautica se nám líbí, to ano..

Mně je to osobně jedno, z té tuny debilních launcherů by mě další nezabil, kdybych si tam musel něco koupit. Dělá se z toho větší aféra, než by si to zasloužilo. Epic má krásnou negativní reklamu, Země se točí dál a ze židle to nadzvedává asi tak 0,01% hráčů.

Jako větší debilita mi přijde prodávat na Steamu Far Cry, ale po instalaci stejně musíš propojit Uplay a vlastně tu hru spouštíš před 2 launchery zaráz (který se vždycky rády aktualizují přesně ve chvíli, kdy chceš hrát, takže čekáš 5 min, než se ti vůbec spustí hra).
@Bursoft (10.04.2019 23:33): zaplatili to rodiče děcek co hrajou fortnite..

jinak blbej kdo dává, blbější kdo nebere, takže chápu jak vývojáře co od epicu berou prachy (ikdyž si tím kurvěj reputaci a nasíraj zákazníky, takže to není úplně černobílý), tak hráče co si na epicu aktivujou free hry aniž by měli chuť si tam vůbec někdy něco koupit
@Bodkin (10.04.2019 22:17): Mno, jediná hra, která stála za to si ji hned zahrát, byla Subnautice při jejich premiéře, ale to je jedno. A ano, opravdu mi přijde zmrdovina na poslední chvíly před realesem si zaplatit exkluzivitost a na poslední chvíly přelepovat Steam proužky na krabičkách na Epické proužky. :-D A to že je to zmrdovina neplatí jen pro Epic ale i pro toho, kdo se nechal uplatit.
To že mi dají hry zadarmo znamená, že jim budu sosat cecky? :-D

Jinak já nevím co je tak na tom Epicu jako novém hráči na trhu tak spasovatelské, steam i přesto že má monopolní postavení není špatným médiem, hry jsou často ve slevě, umožní ti cloud, můžeš z něj sosat uživatelský obsah... To že Steam na Epic nijak nereaguje mi přijde normální, když nemá skoro nic, co nabízí Steam. Zase ale chápu, že jako vývojář na to máš jiný názor, protože Steam si bere z prodeje prostě větší provizi, no, ale to nemění nic na tom že lidi mají prostě Steam rádi a nebudou si rozdělovat své sbírky her mezi další launchery.

A přece jen... neurčují si ty ceny pro zákazníky nakonec ti vydavatelé? Nebo je to snad tak hrozné že cena kopie nějaké hry má být nastavená na tři stovky a steam si to plácne za dva tisíce? :)
Porad to jeste funguje? no vyckame... Nevzal jsem od nich zadnou hru, uplatit se nechaji pouze slabe povahy :)
@Gordon (10.04.2019 21:47): Takže toho štavnaťoučkýho Epic cabánka máš vraženýho až po mandle, ale když 'uplácí' vývojáře, tak je to zmrdovina? :D Inu, proč ne...

Každopádně já se už Epicu nedivím, abys uspěl potřebuješ hry. Hry, které máš jen ty, protože jinak si to lidi koupí zase na Steamu.

A samozřejmě je to taky chyba Steamu, který plně využívá svého monopolu a nesnaží se jít nikomu napřed...
@Richmond (10.04.2019 21:50): to nevím, já na jeho twich narazil díky high-voltage.cz a pustil jsem si jen DM a SS ze záznamu, a v obou případech mezi ním a hrou nesmělo být nic. Ani trenky! :)

BTW od té doby co dělá DevOps tak nemá čas ani na psaní blogu, takhle dopadne každý kdo dělá v IT. Naposledy jsem ho viděl na linkedin jak tam básnil o devops. :)