Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Viz Wired. Ještě doufám, že bude pro dotyčné PS4 hry stačit stáhnout pár extra gigabajtů, a nebudeme si muset kupovat remasterované verze, abychom je měli „lepší“.
Tak to by bylo senzační! Moc jsem tomu nevěřil, pokud to tak ale bude, je zde jednak teoretická možnost zahrát si hry pro PS4 v lehce vylepšené grafice a bez nadbytečného hluku, navíc by zřejmě fungoval cross-play mezi PS5 a PS4 (samozřejmě jen pro PS4 hry).
@Rapier (15.04.2019 16:52): ja myslim ze konzole bez mechaniky jako jediná možnost nebudou ještě dlouho. Koexistence obou možnosti velmi brzy, snad se to nechytne. Nemuselo by, pac lidí co nemají kvalitní internet nebo ho nemají vůbec je po světě pořád docela dost.
@Charllize (15.04.2019 16:10): nevím co máš proti MS ale je faktem, že nový Xbox One S co vychází bude bez mechaniky. Osobně toto rozhodnutí nechápu, protože některé hry z Xbox a Xbox 360 v CZ regionu nemůžeš koupit ale možná jsou na gamepassu (nevím dost o tom pochybuji).
Tak jak říká Fritol, vsadím se, že příští generace konzolí už bude bez mechaniky úplně. Já si třeba krabičky pořídil u her, které opravdu stojí za to. Zbytek kupuji za babku v MS store nebo v bazaru sem tam krabičku.
Co absolutně nechápu jsou ceny vydavatele Call od Duty, jako sorry ale chtít za 500 Kč digital copy v 50% akci za Moder Warfare 4 (rok vydání 2007!) v roce 2019 mě přijde jako hodně špatný vtip. To koupím levněji v bazaru. Ale hrám z Xbox/Xbox 360 digital copy za 90-150 Kč se nebráním.
@Fritol (15.04.2019 16:06): tak med kolem úst ms namazat umí a bohužel není těžké vystrčit jazyk o obliznout ho. Ušetřím raději jinde než podporovat tyhle kazisuky seriózního hraní:)

Xlive a ps plus beru jako nutnost pro online only hry. Což je další věc co si hráči nechali vnutit díky vidine her zdarma. Je to tak snadné ovládnout stadecko. Dlouhá fronta vězňů ke stánku s gulasem od kterého vede jediná cesta přes plynovou komoru :)
@Charllize (15.04.2019 15:58): jo, akorát v jedné službě máš těch her desítky-stovky, stojí dolar na měsíc po většinu roku a víš co kupuješ a v druhé máš dvě random hry, které nejspíš nechceš a stojí to víc peněz.
Vidím určitý přínos v onlajnovkách. Když člověk narazí na dobré lidi, tak je to zábava. Ale pocit, že mi "hru" jednou seberou je samozřejmě nepříjemný. Všichni sice jednou umřeme, ale servery SWTOR skončí pravděpodobně dříve. :)

Ale top hra mého žebříčku mi musí "patřit". A často obsahuje něco, co ji poskytuje nadčasovou kvalitu. Mass Effect 3 má postupující strach a zoufalost z "jasně prohrané" totální a hrůzné války. Planescape své úvahy o povaze odpovědnosti a lítosti. Witcher 3 je o síle a důležitosti přátelských, rodinných a milostných vazeb a "komunitě" takto vytvořené atp.
@Fritol (15.04.2019 15:32): Tak já MS nemusím za ty sračky co dělali/dělaj (GFWL/WindowsStore/UWP, butchering spousty studií), ale zároveň oceňuju že se to tam snad začíná posouvat k lepšímu (Halo MCC na PC i na Steamu, obecně vydávání her na Windows i Xbox). Doufám že tenhle pozitivní trend bude pokračovat, už proto, že teď vlastní Obsidian a pár dalších super studií + prý uvažujou o koupi IO Interactive.

@Charllize (15.04.2019 15:43): Principiálně taky preferuju skutečný vlastnictví her (ikdyž na Steamu apod. je to samozřejmě nahnutý, skutečný vlastnictví je jen na GOGu a krabice na konzolích), ale když gamepass stojí 26 korun na tři měsíce a můžu so projet komplet Forzu, Gears 4 a pár dalších věcí, tak to je skvělá nabídka (za předpokladu že ty hry fungujou a zítra se zas nerozeserou, protože UWP).
@Charllize (15.04.2019 15:43): souhlasím. Já mám třeba Xbox Live Gold předplatné a ty hry zdarma co mi opravdu zůstávají, tzn. Xbox a Xbox 360 hry si beru, půjčování Xbox One her "zdarma" mě vůbec nezajímá.
Ja mam třeba ps plus ale ty hry ,,zdarma,, si vubec neberu. Nemám zájem o půjčování digitálního bordelu. Je to prostě příliš přes vůli kam jsem ochoten jít a beru to z pohledu dlouholetého hrace a už z principu tohle odmítám podporovat. Je to jen most k ještě horším věcem. Nic horšího než hry jako služba se stát nemohlo.
@Paul (15.04.2019 14:53): tak já v podstatě využil tvůj příspěvek na obranu MS prostě, který tady lidi nemusí dlouhodobě. Věřím, že s ním máš problémy, stejně jako mají lidi problémy se steamem, které já za roky používání v podstatě neměl. Jen si myslím, že MS mají konkurenční výhodu díky gamepassu, což je pro mě osobně tak důležitá služba, že jsem ochoten ignorovat jak je ten store jinak na hovno/pozadu.
Aby som svojou troškou prispel do flamu - aj keď je mi systém Gamepassu sympatický, vzhľadom na to, že to systém predplatného mi zatiaľ úplne nevyhovuje a Microsoft Store mi taktiež veľmi nesedí, momentálne by som pred ním uprednostnil aj ten kritizovaný Epic. Nevylučujem, že sa do budúcna sa to môže zmeniť.
@Fritol (15.04.2019 14:11): jsem do toho svýho postu skoro napsal do spoileru "inbefore fritol.." ale odpustil jsem si to, no, nepřekvapils :)
To, že tam nemáš problém, nerozporuje zkušenosti spousty jiných lidí. Gamepass je za dolar dobrej, ale ten store, jeho uzamčení her do UWP, to je prostě velký špatný. Kdyby MS přešli zpět na Win32 a vyřešili stabilitu downloadu, ok.
Jinak ty hry se tahaly cca 100-120mbit ze 150ti, Steam i Origin mi vždy vytíží linku naplno. Že je Origin Access dobrá služba je jasný, pokud si tam člověk najde hry co si chce zahrát. 25 eur na rok je paráda.
@rikuhahl (15.04.2019 14:26): To chápu. Já ale hry nehraju víckrát a mp taky ne, takže dohraju a tím to pro mě končí. Na tohle je předplatné ideální. Zaplatím si prostě měsíc v době, kdy to chci hrát a pak když z toho výběru her nic hrát nechci, tak si ho neplatim no.
@Fritol (15.04.2019 14:11): čoveče, já asi nejsem cílovka pro předplatný. Jako uměl bych si to představit u her, který chci hrát, ale vim, že po odehrání už je nikdy nezapnu. U mě typicky série AC, ale já dopředu nevim, jakou hru budu chtít hrát zejtra, takže nějakej diktát, že do toho strkám prachy, tak bych to měl hrát by pro mě nebyl. Hraju podle nálady a líbí se mi ten pocit, že si řeknu, Ajo, já to před 3 rokama koupil a teď na to konečně mám chuť :) A asi tam hraje roli i ta skutečnost, že tu hru vlastníš, teda dokud se Steam nevypne, nebo nezakážou internety.

Ale samozřejmě chápu, že někomu s jiným herním režimem to může absolutně vyhovovat ;)
@Paul (14.04.2019 19:19): MS Store je skvělý, download na něm mám tak 5x rychlejší než na steamu a Gamepass je super služba. Až ji zpřístupní na PC i mimo dosavadní play anywhere hry, tak to bude muj oblíbený "klient". Pak budu mít ze steamu jen takové ICQ... Phil ftw

A Origin je v tomhle taky super. Buď chci za 60 euro krabici bez aktivačních kódů jako na konzolích a nebo chci předplatné za pár desítek korun. Jestli nějaké předplatné Steam nenabídne, tak u mě rip brzy. Klient na Indie hry z bundlu za dolar akorát...
odkaz
Co si o tom myslíte? Na mě to vypadá dost lacině a přijde mi že vesmírné arkády nikoho nezajímají.
Už mě štvala malá výdrž baterky a vykloktaný analogy na dekádě starém x360padu, tak jsem objednal Xbone controller s wireless adaptérem a play and charge kitem. Zapojím, funguje..přemejšlím jak zjistit jak je na tom baterka, googlím, najdu že to jde přes "xbox accessories" aplikaci z Windows Store. Tak jí stáhnu, ok.
Pak zapnu Forzu Horizon 4 abych tedy ten novej fancy gamepad otestoval. Forza, která dneska ráno fungovala, spadne před spuštěním. Zkusím Gears of War 4. To samý. Zkusím Forzu 3. To samý.

.....

Zkusil jsem nějaký ty windows store evergreeny (wsreset, download jiný aplikace..) a nic. Tak Forzu odinstaluju a stáhnu znova (70GB). A funguje. Yay. Takže teď mě čeká ještě znovustažení dalších 200GB, protože Gears 4 maj 135 a FH3 60. A k tomu ještě download GoW4 z windows storu opakovaně padá a je potřeba ho manuálně refreshovat.

Kurvafix tenhle piece of shit store už existuje 5 let, a MS není schopnej na něm zfunkčnit ani podělanej download aplikací aby byl stabilní. Aspoň že ty Halo MCC budou na Steamu. Už by se mohl MS na ten svůj debilní UWP vykašlat a hodit na Steam i to ostatní.
Mozna to primo nesouvisi s hrami ale mam problem se pripojit na stranku: https://isthereanydeal.com/. Po par vterinach mi to ukaze ze web je nedostupny. Skousel sem to z druheho PC i cez mobil a to samy. Naprimo bez routra taky nic. Pred casem mi to normalne slo, vsude jinde i na warez se dostanu. Muze mi to blokovat poskytovatel pripojeni?
"Star Wars: Jedi Fallen Order is an "action melee game" with a lightsaber and force powers. Concentration on "thoughtful combat" where you have to evaluate your enemies and act on their weaknesses."

To zní zajímavě....snad z toho nebude Star Souls :D jsem zvědavý takou featuru/inovaci respawn přinese, nebot ten story trailer mě taky dosti zklamal.
@Paul (13.04.2019 20:46): no ten herec mi přijde hrozný, ale v Gothamu prý válí, tak uvidíme. Čekal jsem něco trochu jiného. Ta animace běhu po zdi a skok (jediná věc, co tam trochu připomínala gameplay) jsou hrozně škaredé.. :D
@SilentWolf (13.04.2019 20:44): Taky jsem velmi underwhelmed. A jakkoliv mě baví Shameless, tak mě moc neláká hrát za Iana Gallaghera. Ale samozřejmě to neodepisuju, furt je to jediná potenciálně slušná Jedi singlovka od Jedi Academy.