Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Nevím přesně, jestli jsem zvolil správnou diskuzi, ale zkusím to.

Rodiče bráchovi koupili novej PC. Zjistil jsem, že má v sobě Radeon 570 a k tomu v rámci AMD Rewards i dvě free hry. A nejsou to žádný malý tituly. První je Devil May Cry 5 a druhá Tom Clancy's The Division 2. Tomu Clancymu možná dám šanci, ale DMC jde naprosto mimo mě. Nevíte, jestli se dají klíče k těm hrám prodat? Nevím přesně, jak to funguje. Podle všeho vám SW od AMD zkontroluje, jestli jste přihlášený na PC s Radeonkou a pak uvolní klíč. Jestli dochází k nějaký druhý kontrole, nevím. Nějaké zkušenosti, tipy, rady ? :-)
@SimonEndt (06.03.2019 13:08): já to vidět nechci, mě jen zajímalo, jestli to bude klasickej open world nebo jestli (nedejbože) chystají nějaké novinky. Zaujal mě management motorky, která doufám, že se bude cool.
@Kwoky (05.03.2019 23:26): Tohle nebude lehký úkol. Sám se o enginy zajímám a vrtám se v nich, ale dohledat jaká hra používá jaký engine je leckdy na delší googlení i u AAA her, natož pak u indie či low budget her. Nebude ti stačit podobný list k různým enginům? > list
@Kunick (02.03.2019 21:04): pozor Sonika samozřejmě neznám, protože jsem nikdy PS neměl. Poprvé jsem to hrál nějaký díl na PS2? Jako závodní hra je to vážně dobré.

@Fritol (02.03.2019 21:27): :) Nepřeháněl bych to, možná jsem to tu řekl v minulosti tak 5-10x max. Jen osvěta neber si to osobně. :)
@Charllize (02.03.2019 21:30): Dodej prosím Ace Combat 6. :)
PS: primárně u nás doma Xbox One slouží pro mé děti a především jako HTPC pro přehrávání všech filmů a pohádek. Sekundárně na hry, opět pro děti. A nakonec na tom hraji i já tu Forzu Motorsport. :) Ale dobře, už mlčím. Fristol by napsal: po sto prvé.
@Charllize (02.03.2019 21:55): Však tak už to mám. Mám PC, PS4, Vitu a 2DS a výsledek je takový, že hraju už jenom občas na PS4 a na všechno ostatní se práší. :D Ale za 3DS hry utrácím furt a přitom na tom hraju nejmíň, sbírka krabiček do šuplíku... A teď když bude venku teplo už, tak to bude ještě horší. Ale ten Switch stejně chci. :D
@Fritol (02.03.2019 21:46): mam overene ze jakmile mas doma vic jak ctyri konzole, tak se to neda skoro casove a financne zvladnout, tak pozor na to. Dojde pak k syndromu strnulosti ktery se projevuje tak ze mas volno a cas hrat a nehrajes nic, pac toho je proste moc a mozek nedokaze vyhodnotit co by chtel hrat driv. Obcas tomu udela pritrz nejaka ocekavana novinka kterou pak teda hrajes, ale jinak ses v prdeli :)

PS: a taky se obcas stane ze mas platit v samosce a zjistis ze mas malo penez, je to trapas, pac jsi utratil za mesic 20k za hry pro sest konzoli co mas doma. Hladove krky je treba zivit a leze to do penez :)
@Fritol (02.03.2019 21:42): Ale jo, vzdyt tam jsou Xenoblade, Doom, Bayonetta 2 a podobne. Ja spis jen rejpu, pac na PS4 by to te hre sluselo vic :)

Uprimne kolikrat nechapave kroutim hlavou kde se to v tom Switchi bere ten vykon.
@PRIVATE MARTIN (02.03.2019 21:19): Jestli sleduješ zdejší diskuzi občas, tak post s podobným obsahem tu Rapier napsal už asi 100x. Vždycky když se někde objeví slovo "Xbox", tak nám tu vypíše jeho klady a to se ho na to ani nikdo většinou neptá, nikdo mu to nevyvrací a ani to není k tématu.. :D Takže hádám, že toho lituje a tímhle přesvědčuje sám sebe akorát tak. :) Nebo nevím co je to za komplex.
@PRIVATE MARTIN (02.03.2019 21:19): Xone je dobra konzole a X verze jeste vic. A plno hracum nabidne co potrebuji a PS4 jim skutecne neni potreba. Ovsem kdyz nekdo hraje treba japonsky hry, je na xboxu v haji a PS4 je pro nej zachrana. Je to cely o hernich preferencich. Koneckoncu kazdy ma moznost mit doma konzole obe/tri, zas tak nedostupne nejsou.
@Charllize (02.03.2019 19:22): zlatý Xbox One s Forza Motorsport 6/7 a split screenem pro 2 hráče s režimem max. realismu (dostupným jen na konzoli)! A to ani nezmiňuji fakt, že v rámci zpětné kompatibility si až ve 4 hráčích zahraji s dětmi povedené Cars 2 + ve 2 hráčích neméně povedený Split/Screen + nějaký ten závodní Sonic (mám pocit že taky až ve 4 hráčích).

BTW myslím že to už zde před časem padlo ale na Xbox One si díky zpětné kompatibilitě s Xbox a Xbox 360 člověk může zahrát celou řadu RPG počínaje SW Kotor I/II, přes Witchery 2,3, Fallouty (3,4, Las Vegas) a konče u TES Morrowind, TES Oblivion a TES Skyrim.
Radost mě teď MS udělal s Republic Commando - Xbox (na PC jsem nikdy nehrál) a SW Jedi Knight Academy - Xbox 360.

Tak jak jsem před nějakou dobou uvažoval o prodeji a koupi PS4 (na tu mám pochopitelně stále zálusk) tak dnes už bych max. měnil za Xbox One X. Samozřejmě, že Microsoft hraje druhé housle ale hraje je zatraceně dobře! Exkluzivním hrám navzdory!
@Vynex (02.03.2019 16:23): auta na PS4 ktere jdou hrat ve dvou na jedne TV skoro zadna nejsou. Takze nejake bohate tipy bych neocekaval. Gran Turismo Sport ma Arcade mod pro dva hrace. Pak to jsou spis auticka jako treba Micromachines a podobne. Motorky jsou na tom lepe, nektere dily MOTO GP a myslim ze i serie Ride ma mod pro dva hrace. Je to bida, ale treba neco najdes o cem nevim. Vsichni to tlaci na online hrani, gaucove dychanky nejsou v kurzu, z nich nic nemaji: )
Snažím se vybrat nějakou závodní hru na PS 4, která jde hrát přes split screen. Máte nějaké typy, která je podle vás dobrá ?
Kluci z Retro Hráče (i přes mé dobře mířené rady!) spustili web. Pokud to budou dělat stejně dobře jako videa, může to být fajn žánrovka.
@90210 (28.02.2019 09:49): Přijde mi na tom zajímavé, že vůbec můžeme mít jinou herní historii než někdo jiný. To jen ukazuje, že už tehdy existovalo množství variant (zařízení, systémů, ovladačů) a z pozice hráče je nejde obsáhnout všechny. Natož dneska :) Nejspíš neexistují dva hráči, kteří by měli stejnou osobní herní historii. Stačí, když se porovnám s bratrancem, který hraje jen multiplayer a free to play hry. Prakticky si o hrách nemůžeme vůbec pokecat, protože průnik našich množin je nulový.