Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

7 dní a 7 nocí

1994
14.11.1994
56
124 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Lechtivá adventura od Pterodon Software, vydaná pod záštitou Vochozka Trading, na které se začalo pracovat hned po vydání první české komerční hry Tajemství Oslího ostrova. Hlavním hrdinou je Venca Záhyb, soukromé očko, kterému otec sedmi sličných dcer, pan Smiht, svěří do opatrovnictví své ratolesti. To by však nebyl Venca, aby se nevsadil, že si do týdne se všemi užije.

7 dní a 7 nocí je klasická česká adventura z první poloviny devadesátých let a herní principy jsou v ní totožné, jako u ostatních domácích žánrových her. Součástí hry je klikací minihra, kterou musíte absolovat po získaní srdce každé z dcer. Hra byla později uvolněna jako freeware. Časem se dočkala se i volně šiřitelného pokračovaní s názvem 6 ženichů a 1 navíc, ale už od jiného studia.


Poslední diskuzní příspěvek

Sakra, první hra na databázi, ke které nedovedu napsat komentář... Vždy, když ho sepíšu, je vlastně úplně stejný jako komentář uživatele ugraugra...
Akorát "trapný humor" je moc ostré. Spíše bych řekl "slabší dialogy a až na pár hlášek celkem nic moc..."

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 45
7 dní a 7 nocí, druhý český adventurní počin a možná jedna z prvních her, co jsem kdysi jako kluk hrál na PC. Tehdy mě to jako puberťáka celkem bavilo a dnes?

No je to český až to bolí. Grafika je o fous lepší než Oslí ostrov, to znamená není to hrůza, je to jen ošklivý. Zvuky a hudba pod Dosboxem nejdou, u jiné verze jsem zprovoznil hudbu (a velice rychle ji vypnul).

Příběh zná asi každý - Venca Záhyb dostane za úkol ohlídat 7 dcer milionáře Smithe a vsadí se, že je všechny do týdne přefikne. Každá z dcer je jiná, jedna miluje zvířata, druhá sport, další sladkosti. Jedna potřebuje opraváře, další by se ráda podívala na zoubek tátovu trezoru. Pak je tady jedna vstřícná, ale šeredná a dokonce jedna lesbička. Venca se s tím nepáře a tak přijdou na řadu drogy i defacto znásilnění, v 90kách a u nás to evidentně nevadilo.

Hratelnost je šílená. Opět si bez návodu ani neškrtnete, protože se dá beznadějně zakysnout špatným provedením úkolů. Navíc je tu všechno co "miluji" na starých adventurách - pixelhunting, předměty které se objeví na místě kde předtím nic nebylo, několikrát opakované činnosti vedoucí k dosažení úkolu, sbírání krámů které do konce hry nevyužijete. Předměty a aktivní místa se nehlásí, kurzor je naštěstí jeden na všechno.

Takže tu máme českou variaci na Leisure Suit Larry s tím rozdílem že Venca si na rozdíl od Larryho "štrejchne". Občas je to i trochu vtipné (Pedigree Pal a Pedigree Secam), nějaké erotické obrázky tu jsou a klikací mezihry mě odvařily nejen myš, ale i ruku. Jako nostalgická vzpomínka dobré, ale víc než 45% tomu fakt dát nemůžu.

Pro: Ovládání, erotika, občas humor

Proti: Nefér hratelnost, mizerná technická stránka, po všech stránkách horší než zahraniční konkurence.

+19
  • PC 30
Tahle hra obsahuje všechno, co nemám na adventurách rád - pixelhunting, nesmyslné a nelogické kombinace (mrtvý pes jako elektromagnet použitý na vytáhnutí nebozezu ze studni? :o) ), trapný humor, příšerné dialogy, primitivní zápletka. Navíc ještě sbíráte předměty, které nakonec ani nikde nepoužijete, takže výsledkem je hrozný bordel v inventáři. Technické zpracování je na svojí dobu podprůměrné, na druhou stranu musíme přihlédnout k faktu, že na hře pracovali asi 3 lidé a jednalo se o jednu z prvních českých her. Progress v ovládání a grafickém zpracování je oproti o půl roku staršímu Oslímu Ostrovu znatelný.

Co se týče té proklamované erotiky, je jí zde asi jako v posledním díle Esmeraldy. Na nějakou odhalenou bradavku tu narazíte snad jen u klikacích miniher, kde se vždy objeví statický obrázek páru v nějaké poloze, který si ale ani nestačíte prohlédnout, jelikož musíte klikat jak splašení, jinak minihra skončí neúspěchem a Venca si půjde hodit lano. Mimochodem ve freeware "cracknuté" verzi tyto minihry nejsou.

Z dnešního pohledu nehratelná adventura, která ale ve své době splnila svůj účel a stala se tak trochu legendárním mokrým snem tehdejších puberťáků.

Pro: jedna z prvních českých her, progress oproti TOO v ovládání a technickém zpracování

Proti: nelogické kombinace, pixelhunting, trapný humor, přeplněný inventář, zápletka "fuck them all in 7 days" nestačí

+9 +12 −3
  • PC 70
Na tuhle adventurku vzpominam rad. Neni sice kdovijak ultraskvela, ale par hlodu bylo fakt povedenych. Pamatuju si, ze me taky dost uchvatila hudba, ktera sla zapnout i ze speakeru.Hra byla bohuzel dost kratka a hlavne se v ni valela spousta predmetu, ktery nemely vyuziti, takze ke konci jsem mel narvany inventar a nic z toho.

Pro: Humor, hudba, hratelnost.

Proti: Kratke, spousta zbytecnych predmetu.

+8
  • PC 60
Pohodová, jednoduchá, jemne pikantná a fajne sedliacka adventura. Spomienky až na tú besnú klikačku (smrť pre myšky) v medzipasážach celkom pozitívne.

Pro: príbeh, prostredie, erotický nádych

Proti: grafika, klikacie "sexualne" pasáže, krátka

+5 +6 −1
  • PC 55
Poprvé jsem o této hře slyšel ještě někdy v době základní školní docházky. Tehdy tam fungoval nepovinný tří hodinový počitačový kroužek a tam jsem se dozvěděl od okolních deváťaků, že existuje hra o sexu. Během sedmi dnů je nutno svést a obšťastnit sedm pěkných dívek.

S touto představou a s tímto jednoduchým popisem jsem přežíval další asi 3 roky, než jsem si pořídil svůj první počítač. Hru jsem samozřejmě začal posléze schánět, jenomže ji nikdo neměl a stalo se, že jsem na ní po čase úplně pozapoměl.

Jednoho dne se ke mě dostal seznam her od jednoho prakticky neznámého člověka a tam jsem tuto hru zahlídl. Okamžitě jsem se za ním vydal ( bydlel o město ) a hru si přepálil. Doma ji nedočkavě spustil a začal pomalu hrát.

Po pár minutách mělo přijít poprvé konečně na akci a já se začal těšit na pořádnou zábavnou divočinu. Bohužel jsem nevěděl, že na disku mám verzi cracklou cenzurou, takže na místo ničení tlačítek od myši ( to jsem zjistil asi za rok co jsem si hru stáhl přes net ) mě to hodilo s úspěchem do dalšího dne a já hru s překvapeným výrazem vypnul.

V mých očích se tak hra jeví, jako lehce podprůměrná česká adventura, která ani sama o sobě nevěděla o čem vlastně bude ( viz. obrovský inventář věciček, které ani nepoužijete, nebo tímto se zvyšuje obtížnost hry? ) Samotný akt s klikáním na myšku je taky uhozený stejně jako celý příběh. Jediným plusem tak budíž sem tam povedený vtípek, ale stěma se počítá jako u většiny adventur.

Pro: Pár povedených vtipných pasáží ( teď si z hlavy vzpomenu třeba na klec se lvem )

Proti: Nepoužitelné předměty v inventáři, délka hry, samotný vyřešený klikací sex pomocí myší.

+4 +5 −1