6 ženichů a 1 navíc

freeware
2003 PC
Hneď na začiatku pokračovania 7 dní a 7 nocí má hlavný hrdina Venca Záhyb problém. Veľký problém. Tento problém sa volá Smiht. Áno, po Vencovo návrate z vesmíru si ho odchytí milionár Smiht, ktorému mal v predošlej hre postrážiť sedem dcér. Namiesto toho si Venca s nimi užil, a tak ho čaká aj sedem potomkov. Smiht Vencovi nedáva na výber. Buď nájde pre všetkých sedem dcér ženíchov a dostane tučnú finančnú odmenu, alebo bude anihilovaný.

Hra od Enteronu je klasická ručne kreslená point & click adventúra, vezúca v starom dobrom štýle rozhovorov a používania predmetov. Rozhovory tu hrajú prim a práve pri dabingu niektorých sa prejavuje jemne erotický až riadne oplzlý humor. Len málokto zabudne na podniky ako "U Toníka - teplé snídane, obědy a personál". Priteplený Toník čapujúci "pivínko", alkoholický chirurg, špinavý díler v parku a množstvo ďalších postáv viac či menej úspešne rozosmieva publikum.

zxretrosoft: Ugra si ted urcite oddechl, kdyz jsi po 7-mi letech konecne odpovedel na jeho prispevek.:)

Tahle hra je freeware pokračování o hodně let starší adventury 7 dní a 7 nocí, kterou jsem si kdysi taky zahrál. O to mi byla bližší právě tato hra. Samozřejmě v porovnání s předešlou hrou nabízí mnohem lepší zpracování, které ani v součastné době neurazí. Ovšem protože se nejedná o komerční titul, nemůžeme od hry čekat mnohahodinovou zábavu. Dohrajete ji zhruba za 2 hodiny. Což není mnoho. Avšak v rámci free her patří hra mezi to nejlepší. Já přesto budu hodnotit střízlivě.

Pro: příjemná grafika, povedený dabing

Proti: kratší hrací doba

Tato adventura mě opravdu dostala :-D Bavila jsem se od začátku až dokonce a vyvolala ve mě obrovský zájem o flashovky. Je volně ke stažení a je kompletně v češtině. Venca, za kterého hrajete, má za úkol pro 7 žen - sester, se kterými má tento nešťastník děti, sehnat do týdne ženichy. Každá má své určité charisma a nároky, což tedy opravdu nebude tak snadné, jak se zdá :-D Chodíte po městě a sháníte ženicha úplně všude-v posilovně, sexshopu, na chajdě u lesa, prostě všude, dokud všem nedohodíte jejich milého :-) Hra obsahuje spousty scének, které jsou občas až perverzní, zato vždy opravdu vtipné. Nejvíc mě osobně dostal např.zmrzlý králík, který si opravdu užil zneužit místními psy :-D, nebo miniaturní pejsek, s překvapivě dobrým trávením én óno jako hora :-D . Věřte mi, že nebudete litovat, pokud si tuto vtipnou hru zdarma stáhnete. Ale pro jistotu-pouze od 18! ;-))

Pro: Opravdu vtipné scénky, skvělá grafika, dobrý dabing.

Proti: Možná občas až moc perverzní :-)

Je zajímavé, že 7 dní a 7 nocí byla ve své době celkem známá adventurka, hlavně tím, že byla sprostá a česká. Ovšem tohle pokračování, co vyšlo po tolika letech se docela rychle vytratilo, přestože v jednom vánočním čísle Levelu o něm dokonce měli rozhovor :)

Asi už v dnešní době nikoho nepřekvapí extrémně perverzní hra, kde skoro každá postava do hlavního hrdiny začne valit naprosto neuvěřitelný prasárny (Hasič Lojza udělaný do Terezky Pergnerové, Perverzák Igor v sexshopu, nemravný farář, super historky bezdomovce Tondy o tom, jak jedl lidské maso, teplý hostinský atp.), a vlastně je celkově tato adventurka sprostá a ujetá, že vlastně vůbec nevadí, že řešení některých puzzlů je těžce nelogické (uříznutí zavazejícího stromku motorovkou, který by mohl hrdina klidně jen obejít, počínaje a fotografováním obřího přirození na rentgenu konče).

Každopádně i přes zvrhlost jsem se někdy perfektně bavil, smál a musím hodnotit dialogy jako relativně na úrovni (ve smyslu - že jsou barvité, plné netradičních obratů, charakteristické pro určitou postavu atd.).

Kladně bych mohl hodnotit i animace, které obvykle freeware adventurky postrádají. Přestože v některých momentech animace chybí - třeba když jsem klikl na brýle ležící na zemi, tak se hlavní hrdina pro ně neohnul - prostě se jen objevily v inventáři. Faktem ale je, že je hra naprogramovaná ve Flashi, který je na animace vlastně zaměřen, takže není divu, že je jich tu docela dost... (též se během hry objevují dva zvrhlé filmečky - jedna operace a jedno řádění pudlů).

Negativně bych hodnotil jen absenci titulků, omezení pohybu hlavního hrdiny a ne příliš aktivní lokace. Většinou je možné v každé lokaci vykonat jednu maximálně dvě akce.

No, je to takových 70%, s ohledem na fakt, že je to freeware hra ;)
Tato hra se mi dostala do rukou tak, že jsem dostal od kamaráda nějaké vánoční číslo Levelu, který měl nedopatřením dvakrát. Hned podle názvu mi došlo, že se jedná o pokračování 7 dní a 7 nocí od Pterodonu. Humor v této "lechtivé" české adventuře nemusí samozřejmě každému vyhovovat, ale protože se jedná o hru se sexuální tematikou nepůsobí zde na mě sexuální vtípky vůbec zle a řekl bych, že jsou mnohem, mnohem chytřejší než v Poldovi 5. Navíc kdo by zapomněl na tuberáka s armádním (né vojenským!) nožem, jenž obsahuje vše od sady nožů přes houpací síť až po vodítko na psy. Grafika je typicky flashová ovšem věrná předchozí hře. 6+1 je tedy parádní freewarovka s povedeným dabingem a humorem, pokud vám nevadí trochu těch oplzlostí. Měl jsem možnost hrát i textovou verzi, která opravdu postrádá skvělou dikci Toníka, tuberáka a dalších.

Pro: Humor (jak pro koho), grafika, dabing

Proti: Kratší, otevřený konec a již dlouho se nic neděje

"6 ženichů a 1 navíc" je hrou, která u mě vyvolávala spoustu různých otázek. Po dohrání celé této adventury jsem tak došel k náležitým odpovědím.

Co do náročnosti se nejedná o extra obtížnou adventuru, ze začátku si člověk nemusí být úplně jistý ale jakmile se naladí na celkovou, místy dost úchylnou náturu hry, postup je dobře čitelný.

Nejsilnější stránkou hry jsou samozřejmě dialogy, které často nenechají ani jedno oko suché, popřípadě člověk jen bezduše hledí a přemýšlí co je to za "prasarnu". Právě kombinace morbidního a černého humoru, se moc často nevidí, zvláště s tak zvedeným dabingem.

Právě ručně kreslená grafika je další, velice povedenou stránkou hry. U 2D adventur zkrátka více sedí takovéto zpracování, jednoduše se nepokoušet o 3D paskvil, jako u Poldy 4 a 5.
Povedená, zvuková stránka pak už jen dobarvuje tento herní počin.

"6 ženichů a 1 navíc" je docela povedenou herní záležitostí, která zaujme neobvyklým námětem. Místy mi humor a způsob postupu ve hře, přišel docela přes míru.
To všechno je však čistě subjektivní - vnímání humoru je ovlivněno náladou, ... .
Nakonec ale stálo za to navštívit Teplý Týnec, vrhnout se do tohoto šíleného víru událostí.
60% za tento produkt z českých luhů a hájů.

Pro: Originalita, černý humor, morbidní humor a grafická stránka.

Proti: Místy je to zkrátka přes míru. V některých částech nelogický postup.