Tahle hra je freeware pokračování o hodně let starší adventury 7 dní a 7 nocí, kterou jsem si kdysi taky zahrál. O to mi byla bližší právě tato hra. Samozřejmě v porovnání s předešlou hrou nabízí mnohem lepší zpracování, které ani v součastné době neurazí. Ovšem protože se nejedná o komerční titul, nemůžeme od hry čekat mnohahodinovou zábavu. Dohrajete ji zhruba za 2 hodiny. Což není mnoho. Avšak v rámci free her patří hra mezi to nejlepší. Já přesto budu hodnotit střízlivě.

Pro: příjemná grafika, povedený dabing

Proti: kratší hrací doba

Tato adventura mě opravdu dostala :-D Bavila jsem se od začátku až dokonce a vyvolala ve mě obrovský zájem o flashovky. Je volně ke stažení a je kompletně v češtině. Venca, za kterého hrajete, má za úkol pro 7 žen - sester, se kterými má tento nešťastník děti, sehnat do týdne ženichy. Každá má své určité charisma a nároky, což tedy opravdu nebude tak snadné, jak se zdá :-D Chodíte po městě a sháníte ženicha úplně všude-v posilovně, sexshopu, na chajdě u lesa, prostě všude, dokud všem nedohodíte jejich milého :-) Hra obsahuje spousty scének, které jsou občas až perverzní, zato vždy opravdu vtipné. Nejvíc mě osobně dostal např.zmrzlý králík, který si opravdu užil zneužit místními psy :-D, nebo miniaturní pejsek, s překvapivě dobrým trávením én óno jako hora :-D . Věřte mi, že nebudete litovat, pokud si tuto vtipnou hru zdarma stáhnete. Ale pro jistotu-pouze od 18! ;-))

Pro: Opravdu vtipné scénky, skvělá grafika, dobrý dabing.

Proti: Možná občas až moc perverzní :-)

Tato hra se mi dostala do rukou tak, že jsem dostal od kamaráda nějaké vánoční číslo Levelu, který měl nedopatřením dvakrát. Hned podle názvu mi došlo, že se jedná o pokračování 7 dní a 7 nocí od Pterodonu. Humor v této "lechtivé" české adventuře nemusí samozřejmě každému vyhovovat, ale protože se jedná o hru se sexuální tematikou nepůsobí zde na mě sexuální vtípky vůbec zle a řekl bych, že jsou mnohem, mnohem chytřejší než v Poldovi 5. Navíc kdo by zapomněl na tuberáka s armádním (né vojenským!) nožem, jenž obsahuje vše od sady nožů přes houpací síť až po vodítko na psy. Grafika je typicky flashová ovšem věrná předchozí hře. 6+1 je tedy parádní freewarovka s povedeným dabingem a humorem, pokud vám nevadí trochu těch oplzlostí. Měl jsem možnost hrát i textovou verzi, která opravdu postrádá skvělou dikci Toníka, tuberáka a dalších.

Pro: Humor (jak pro koho), grafika, dabing

Proti: Kratší, otevřený konec a již dlouho se nic neděje

Bylo to ujeté, divné a pomatené, ale člověk se pobavil a nemusel nic mlátit. Být to adventura normálně prodávaná, šel bych do průměru, ale tím, že se jedná o freeware, musím hodnotit trošku víc.

Pro: Pěkně to vypadá, srandovně to zvučí, pobaví

Proti: Krátké, místy nejasné a zmatené

"6 ženichů a 1 navíc" je hrou, která u mě vyvolávala spoustu různých otázek. Po dohrání celé této adventury jsem tak došel k náležitým odpovědím.

Co do náročnosti se nejedná o extra obtížnou adventuru, ze začátku si člověk nemusí být úplně jistý ale jakmile se naladí na celkovou, místy dost úchylnou náturu hry, postup je dobře čitelný.

Nejsilnější stránkou hry jsou samozřejmě dialogy, které často nenechají ani jedno oko suché, popřípadě člověk jen bezduše hledí a přemýšlí co je to za "prasarnu". Právě kombinace morbidního a černého humoru, se moc často nevidí, zvláště s tak zvedeným dabingem.

Právě ručně kreslená grafika je další, velice povedenou stránkou hry. U 2D adventur zkrátka více sedí takovéto zpracování, jednoduše se nepokoušet o 3D paskvil, jako u Poldy 4 a 5.
Povedená, zvuková stránka pak už jen dobarvuje tento herní počin.

"6 ženichů a 1 navíc" je docela povedenou herní záležitostí, která zaujme neobvyklým námětem. Místy mi humor a způsob postupu ve hře, přišel docela přes míru.
To všechno je však čistě subjektivní - vnímání humoru je ovlivněno náladou, ... .
Nakonec ale stálo za to navštívit Teplý Týnec, vrhnout se do tohoto šíleného víru událostí.
60% za tento produkt z českých luhů a hájů.

Pro: Originalita, černý humor, morbidní humor a grafická stránka.

Proti: Místy je to zkrátka přes míru. V některých částech nelogický postup.

Zdejšímu hodnocení příliš nerozumím. Především z toho důvodu, že hra byla vlastně volně stažitelná. Tak na mě svým způsobem flashovsky šílená adventura okamžitě zanechala dojem. Pokud si ale vzpomínáte na Poldy nebo Horký Léto, tak vězte, že tahle se svojí šíleností překračuje veškeré možné i nemožné normy. Hra sice byla relativně jednoduchá, ale většina postupů ve hře byla šíleně nelogická, ale zabavila. Hra také vznikla v době, kdy freeware komunita českých tvůrců adventur zkvétala a tak se o ní mluvilo...a mluvilo se hodně. Nakonec budu hodnotit pozitivně. Sousedovic Toníček je totiž nezapomenutelná postava celý hry a hezky se na tu dobu, kdy jsem ještě chodil na základku, vzpomíná.

Pro: Pokud se chcete upřímně pobavit, tak směle do toho. Na freeware je to opravdu kvalitní flashová adventura.

Proti: I když někomu může vadit ten humor, který je až za hranicí extrémů.

Přihlouplá, ale celkem nadprůměrně hratelná "typicky česká" adventure o hrbatém proutníkovi, o nějž by "opřela kolo" jen skutečně choromyslná slečna. S přimhouřeným levým okem za 6/10.
Od tejto hry som nič nečakal, predsalen perverzne ladené české adventúry nemožno brať extra vážne. A to bolo len dobre, v základe sa jedná síce o adventúru, ale nijak dlhú ani náročnú a tým pádom hrajú prim rozhovory plné viac či menej podarených vtípkov. A práve na nich padá a stojí hra, občas hráč neveriacky krúti hlavou na blbosťami, inokedy sa smeje nad hláškami teplého Toníka, alebo na kecoch z telefónnej búdky - a baví sa. Viem si predstaviť, že bez dabingu by bola hra slabšia nevýraznejšia a práve dabing vyťahuje hru jemne nad priemer.

Pro: dabing, rozhovory, humor

Proti: dĺžka hry, primitívnosť, humor, neoriginalita

-3 +2 −5