Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Tak achievement Nepřítel spánku splněn. S miminem doma a upomínkami v telefonu velice snadné :D
@Kunick (03.05.2020 23:37): Switch pořád sleduje víc uživatelů, než Wii (viz zhodnocení výzvy se dvěma dohranými hrami - já a Romča Kirby's Epic Yarn a Kejtee The Legend of Zelda: Skyward Sword). Ale je to samozřejmě logické, vzhledem ke stáří obou konzolí. Já ale stejně čtu převážně jen komentáře u sledovaných her, ale mrzí mě, že když někdo napíše komentář na verzi, kterou nesleduji, tak mě na něj nic neupozorní.
@Kunick (03.05.2020 19:21): pises to abys rozsiroval databazi nebo aby byl slavnej a na prvni strane ? :)

Ja ctu jen to co mi je blizke, jestli nahodou neni treba dat minus. Ale k dokonalosti jako Garet jsem to jeste nedotahl :D

Jde to tridit dle zanru? To bych bral. Jako ze by se mi tam objevily jen treba rpg.
Ja to mám nastavené na 10, pričom priorita oproti defaultu bola pre mňa v tom, aby som naozaj nevidel len pár najnovších, ktoré môžu byť zamerané na hry, ktoré pre mňa nie sú až tak zaujímavé. Aj keď je pravda, že komentáre podľa novosti nečítam skoro vôbec. Najčastejšie čítam komentáre vtedy, keď ma zaujíma nejaká konkrétna hra alebo k hre, ktorú som práve dohral.
Já mám většinou přepnuto na Oblíbené a spoléhám na to, že to za mě vyřeší ostatní. :-)
Já mám dokonce 30 a docela mě překvapuje že většina lidí to má defaultně, čekal bych že je tu větší zájem o komentáře.
@Kunick (03.05.2020 19:21): Já už jsem si taky rozšířil zobrazení na 20 záznamů. Dříve mi stačilo 5, abych viděl "včerejší" komentáře a dnes už je desátý nejnovější jen 7 hodin starý. Až všichni začnou chodit do školy / práce, zase to tempo trochu zvolní, ale je pravda, že moje motivace psaní komentářů teď trochu stagnuje. Člověk si může stokrát nalhávat, že kvůli pluskám je nepíše, ale sakra když to dá tolik práce, přepisování, hledání lepších formulací, vymýšlení vtipných point (nad kterýma se beztak za pár let budeme červenat), tak potom zamrzí, že během pěti hodin zmizí v propadlišti dějin :-)
Proč mi to děláte! Člověk napíše komentář na jinou platformu než PC (což automaticky diskvalifikuje v počtu přečtení) a hned se musí objevit 5 dalších, co ten jeho posunou mimo zobrazené. Tady aby člověk taktizoval, kdy dostane psací náladu :D
@Jumas (25.04.2020 09:34): Jasně, jen rozvíjíme teorie „co by kdyby”, netřeba se vzrušovat. ;c) To víš, já už jsem starší kousek, tudíž lehce tlačím na pilu z obavy, abych si těch nových funkcí vůbec někdy užil. :c))
Pokud vím, tak jsou zaštiťující profily pro epizodické hry v plánu, jen to není na pořadu dne. Letos veřejné štítky a příští rok třeba tohle.
@Dan9K (25.04.2020 03:15): Rozhodně nechci, aby DH někoho tupě kopírovala (natož právě ČSFD), ovšem zase na druhé straně, proč ignorovat občasné dobré nápady, které by nám zde mohly být ku prospěchu. ;c) Navíc si, stejně jako ty, myslím, že jen z podstaty se prostě žít nedá a právě neustálý vývoj každý web nejen vylepšuje, nýbrž i napomáhá ke zvýšení aktivity návštěvníků. Je to vidět i zde. Kdykoli se provedou nějaké zásadnější změny, je zde najednou nebývale živo, diskuze praskají ve švech a všichni se mohou doslova přetrhnout (myšleno výhradně v dobrém). Nejhorší je právě takové to hnilobné mrtvo a nulový posun vpřed.
@samorost (25.04.2020 03:03): wow, hodnotit sountracky, to je zajímavý nápad, dávám tomu zhruba 1‰ šanci do roku 2035 :-), asi to neprojde, protože přece každý to může napsat v komentáři a je to součást díla, co se hodnotí jako celek.

Jediná nevýhoda toho systému na ČSFD je, že u velké části těch epizod u seriálů je to hodnocení úplně na nic, protože to hodnotí jen fanoušci v jednotkách kusů, takže je to nadhodnocené. Ale to by asi nebyl případ her, protože žádná z nich snad nemá 200 epizod.

BTW. obecně si nebrat ČSFD jako vzor. To je pro mě vzor webu, který žije z podstaty a vlastně od těch seriálů se tam vůbec nic nevylepšilo (a to už je cca 7 let).
@Dan9K (25.04.2020 02:40): Právě onen současný systém na ČSFD považuji za takřka ideální a svým způsobem za výsostně demokratický. Převedeno do podmínek DH, vezmu-li modelově kupříkladu zde tak populární „Life Is Strange”, mohli by uživatelé komentovat a hodnotit jak jednotlivé díly, tak hru/sérii jako celek. Někdo se chce prostě bodově a komentářem vyjádřit ke každému dílu zvlášť, někdo takové hry vnímá spíše jako ucelený příběh, nemá důvod hodnotit jednotlivé části a stačí mu vyřknout svůj verdikt až po dohrání kompletního dílka. Proč tuto možnost volby lidem nedopřát.

A ano, bezesporu by bylo logické mít v profilu hry i všemožné doplňkové DLC, datadisky, soundtracky (i ty by se daly hodnotit, proč ne) atd.. Přijde mi zbytečné tyto věci „nahánět” po celé DH, takto pěkně pohromadě by to vypadalo určitě lépe a člověk by tak měl parádní přehled jako na prostřeném stole, co vše ke hře vyšlo. Samozřejmě by bylo fajn mít možnost vše okomentovat a obodovat. Nuž, nápadů bychom měli jistě spoustu, teď se jen na něčem shodnout a zrealizovat to. :c)
Mně třeba nevadí, jak to je teď (až na to, že se nedá přímo dostat na jednotlivé díly). Mnohem více by mi vadilo, kdyby to bylo pod jedním profilem a dalo by se to hodnotit jen jako celek (což bylo na čsfd dřív). Ale když už by se to udělalo, tak bych pod ten jeden profil schoval i všechny datadisky a DLC.

A protože je mi velmi líto, že jsem prošvihl úžasnou debatu o pluskách, tak s křížkem po funuse:

obdrženo: +1834× -77×
uděleno: +417× -105×

nečtu příliš aktivně nové komentáře, za to se omlouvám, protože mě prostě zrovna ta hra v tu chvíli třeba nezajímá. Hodně už nečtu ty komentáře ke hrám, které jich mají nespočet. Ale zase poctivě čtu všechny komentáře u her, co zrovna nějak hraju, nebo se o ně zajímám, takže asi dávám víc plusek (či mínusek že) těm starým komentářům, což třeba mě vždy potěší. Asi trochu nadržuji některým mým oblíbencům (mám jen 7 lidí, kterým jsem dal víc jak 10 plusek) a paradoxně většina z nich mě hodnotí méně často, než já je, což je u všech ostatních naopak. Holt neopětovaná láska je všudypřítomná :-)
Tlačítko přečetl jsem bych klidně dal, protože jsem toho přečetl 50krát tolik než kolik jsem dal hodnocení a nechci, aby plusko = přečetl jsem a zase je mi líto, že pak člověk nemá zpětnou vazbu :-/
@Pluto (24.04.2020 23:28): Pokud mohu přispět svou zcela nepodstatnou špetkou do mlýna, vidím to úplně stejně. ;c) Taky by se mi nejvíc zamlouval systém àla seriály na ČSFD, tedy hlavní profil pro všechny epizody a v něm pak rozklikávací odkazy na jednotlivé díly. Bylo by to patrně u tohoto typu her to „nejčistší” řešení.
@M.a.t.t. (24.04.2020 23:44): No, třeba ten první případ je skoro tutorial, je tak krátký, že si podle mě ani vlastní profil nezaslouží. Je to jako v L.A. Noire přidávat každý případ zvlášť (jako že už se to tu pak s těma jejich DLC skoro stalo).
@M.a.t.t. (24.04.2020 22:33): A tím se dostáváme zpátky k začátku debaty. Detektiv Kurzor je klasická epizodická hra jako Telltale seriály a nebo spíš jako ty mnou uvedené příklady, kdy to také lze považovat za nehotovou hru?
@rikuhahl (24.04.2020 22:34): Pokud se dobře pamatuju, kýmsi mi tu v nějaké diskuzi bylo napsáno, že právě tohle ty bájné štítky nevyřeší. Sám nevím, jak vůbec mají fungovat. Já osobně jsem zastáncem zastřešujícího profilu, třeba jako je to udělané na ČSFD.
@Pluto (24.04.2020 22:29): Broken Sword 5 a Broken Age sú špecifické prípady, kde sa nedá hovoriť ani tak o epizódach, ako skôr o kolónke nehotová hra... čo teda platilo v minulosti, dnes už nie.

No inak súhlas, delenie na epizódy síce môže zostať pre toho kto chce, no za nejaký zastrešujúci profil bojujem už dlhší čas aj ja. :)