Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Paper Mario

09.04.2007
16.06.2016
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Papírovou verzi Houbového království tentokrát ohrožuje zlotřilý plán hrabětě Blecka, který v knize proroctví zvané Dark Prognosticus objevil proroctví týkající se mocného artefaktu, který se objeví v momentě, kdy princezna Peach a Bowser budou spolu oddáni. S pomocí hypnózy k svatbě i přes odpor novomanželů dojde a hrabě tak získává mocné Chaos Heart, s nimž otevírá černou díru zvanou The Void, která hrozí pohlcením celého světa. Není však vše ztraceno, jelikož další kniha proroctví, Light Prognosticus, předpovídá, že hrdina v montérkách se vydá do osmi světů, kde sesbírá Pure Hearts, prostřednictvím jejichž moci zastaví Chaos Heart. A kdo jiný by popisu proroctví mohl odpovídat, než starý dobrý instalatér Mario?

Super Paper Mario je třetí hrou ze série Paper Mario. Na rozdíl od prvních dvou dílů však částečně opouští RPG pojetí a primárně se jedná o 2,5D plošinovku s omezeným množstvím RPG prvků. Hráč se opět ujímá instalatéra Maria, na nějž čeká 32 plošinovkových úrovní rozdělených do osmi světů, v nichž bude překonávat plošinovkové překážky, řešit hádanky a bojovat s nepřáteli. Hlavní mechanikou hry je možnost přepínat mezi 2D a 3D zobrazením, čímž Mario může obcházet v 2D prostoru nepřekonatelné překážky. Kromě Maria si hráč zahraje i za jeho bratra Luigiho, princeznu Peach a Bowsera, z nichž každý oplývá odlišnou sadou schopností. Například princezna může plachtit se svým paraplíčkem a překonávat tak dlouhé vzdálenosti, zatímco Bowser může plivat oheň a Luigi může skákat do větší výšky. Za likvidaci nepřátel získává hráč body sloužící jako zkušenosti, kterými může vylepšovat své statistiky jako útok a zdraví.

Série pokračovala dílem Sticker Star pro handheld Nintendo 3DS.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.