Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@oldgamer89 (27.03.2020 16:49): Pokud je v pořádku, tak max den-dva. Pokud tam visí dlouho, tak je s nimi něco špatně a musí se přepsat, což překvapivě zabere víc času, než přidat nějakou hru od základu sám. Proto se do toho nikomu nechce.

Teď se to protáhne nejspíš, protože díky festivalu aktivity bude nával nových návrhů.
Jedna technická, jak dlouho zhruba trvá proces schvalování přidané hry? Všiml jsem si, že tam teď visí jedna už 45 dní, což mi připadá dost. Díky za odpověď.
Nechcete někdo napsat nějaký příspěvek na blog? Protože zatím drží titul měsíce s nejvíc příspěvky na blogu Prosinec 2008 s 5 příspěvky. I když jedno z nich je vánoční přání :D
Mohu poprosit jednoho ze správců o výmaz upravované hry Sports TV: Boxing! z mých návrhů ze dne 9.12.2019? Nevím, jak jinak to smazat, ať mi to tam nestraší :) Pokud mluvím nesrozumitelně, přikládám odkaz na print screen obrázek: odkaz.

Předem děkuji za ochotu.
@Fritol (18.03.2020 15:17): +1 .. zadna herni media nectu .. mozna naposled nekdy pred 15-20ti lety .. ale komenty tady od normalnich lidi me ultrabavi .. nekteri moji oblibenci proste nezklamou
Můžu se jen pro zajímavost zeptat, za co dostal ban uživatel solxiger, který se tu zaregistroval před cca dvěma týdny?
Jinak právě je na DH něco přes 25 tisíc komentářů a a přibývá jich tolik, že je skoro nestačím pluskovat. Her je přidáno takřka 19 tisíc. A zajímavostí se taky varojilo víc než obvykle.

Myslím, že teď by byl ideální čas na festival aktivity.
@ripper (19.03.2020 09:14): U papírových časopisů si nedovedu představit kupovat elektronickou verzi. To už je pak skoro jako placený obsah na některých zpravodajských webech. V tomto případě papír je papír...
Pokud by někdo nevěděl, tak Level můžete koupit i elektronicky, třeba na Alze. Aktuální číslo je nutné číst na webu nebo na mobilním zařízení, starší čísla lze stahovat jako PDF. Víc by mě vyhovovalo, kdyby se i aktuální číslo dalo stáhnout jako PDF, ale ta Alza čtečka je použitelná. Vyhovuje mi to víc než zbytečně kácet stromy.
@Jab (18.03.2020 21:53): Těžko říct, nová data nejsou k dohledání. A nevím ani jak je na tom DH, nicméně pokud má Score 5k+ pravidelných prodejů měsíčně, tak na tom nejspíš bude lépe než DH.

Pochybuju, že DH má pravidelných uživatel více než v řádu pár stovek. Návštěvnost je možná vyšší, ale to budou random prokliky co se tu příliš nezdržují. Ale tak k tomu by musel říct něco Memphis, ani nevím jestli jde vůbec počítat jak moc se sem jednotlivé IP vracejí.

@Rapier (18.03.2020 20:44): Tak to je dobrý krok, možná zas někdy zkusím koupit. :)
@Rapier (18.03.2020 22:57): Já toho obecně navýletuju tolik, že zrovna do obchoďáku (ještě tohoto) zrovna vítat nemusím. Ale spíš jde o to, že jsem nikdy nešel cíleně po tom, že bych si to hned koupil. Ale častokrát jsem měl na benzínce nebo v obchoďáku (nebo v trafice na vlakovém nádraží) chuť si to koupit a přečíst si to, ale měl jsem smůlu...
@Fritol (18.03.2020 15:05): Huh? Kolik myslíš, že prodají výtisků? Pět tisíc (spíše ještě o tisíce méně)? Jestli to tedy bylo na mě. Jsem si jist (zcela a naprosto), že DH čte měsíčně více lidí. Ještě jednou nic proti Score. Ale tištěné magazíny o hrách jsou dnes ještě "zastaralejší" než Tiscali Games. A úměrně tomu se jim "daří".

Viz tahle několik (5+) let stará zpráva.
@Charllize (18.03.2020 15:32): Tak to máš recenzent od recenzenta. Někdo na to kašle a vybleje o hře úplný hámotiny, jen aby recenze byla hotová, ale píše dobře, tak se to i dobře čte (Andrew) a někdo poctivě paří, aby se podělil o názor. Já jsem třeba pro Bonusweb psal leta a nikdy mi do recenze nebo hodnocení nikdo nekrafal.
@Fritol (18.03.2020 15:28): No, já bych tohle právě tak netvrdil. Pár recenzí jsem v minulosti napsal (Bonusweb, Games i Level) a nikdy ty recenze nebyly napsané za účelem výdělku. Vždy jsem je psal hlavně proto, že jsem měl zájem si danou hru zahrát a podělit se o své dojmy z ní. A když už z dané recenze přišly nějaké peníze, použili jsme je s kolegou do fondu na návštěvu Gamescomu...
@Fritol (18.03.2020 15:28): Tak kdysi recenzent zvladl napsat recenzi na zaklade obalu hry :)
nevim jak v dnesni dobe, ale kdyz jsem byval jeste v kontaktu s par lidmi co psali a s distribuci, iluze o ferovych recenzich sla nenavratne pryc a dodnes si myslim o tom svoje.
kazdopadne komercni recenze maji na uspech ci neuspech hry stale velky vliv, at to je jak chce. Takze si obcas i neco prectu. Ale spis ze zvedavosti, nez ze bych se tim chtel ridit.
@Pluto (18.03.2020 15:21): Placenými lidmi myslím právě tyhle komerční redakce. Prostě recenze je napsaná za účelem výdělku. V podstatě jakýkoliv herní web na kterém jsou reklamy.

Od běžných hráčů jsou ty recenze/komentáře víc údernější, zaměří se na to, co jim vadilo a co se jim naopak líbilo bez omáčky kolem, zatím co recenzenti se snaží být objektivní. Já jim to nijak neberu, chápu že to tak musí být, ale mně to jako čtenáři nevyhovuje. V tomhle je právě krása DH že tu je na jednom místě několik rozdílných názorů shrnutých v pár odstavcích. Tady přečtu tři komentáře za dobu, co na Games třeba zvládnu jednu recenzi. No informací mám nakonec víc odsud.

A jak říkáš, doba je rychlá, recenzenti často hry ani nedohrají, ale recenzi napíší. Na Games za tohle v minulosti schytavali pojeb často. Nevím, zda to ještě dělají.
@Fritol (18.03.2020 15:17): Nevím, co přesně máš na mysli těmi placenými lidmi. Tím, že je jejich článek zveřejněný v placeném médiu? Nebo že dostanou zaplaceno od redakce, že tu recenzi napsali? A nebo že by je platili sami autoři? Ono v podstatě i ten názor na DH nebo FB skupině je v podstatě taková krátká recenze. Já to takhle nerozděluju - je mi jedno, jestli je recenze/komentář autorem člověka, co za napsání dostal nějakou odměnu nebo ne. Jde mi v tomto případě o kvalitu a o to, že jsou autoři, se kterými se můžu ztotožnit a vím, že pokud se hra líbí i jim, bude se líbit i mě.
@Pluto (18.03.2020 15:12): Takhle. Já recenze nečtu vůbec nikde. V době, kdy je na steamu tisíce recenzí na vsechno a nebo se můžu zeptat na názor na DH či v nějaké fb skupině, kde mi sdělí své pocity x lidí a můžu si tak udělat obrázek, mi přijde recenze od nějakého placeného pisálka naprosto nedůležitá a nechápu, že se tím stále dá ještě živit.

Vždycky mi přišly názory běžných hráčů upřímnější než placených lidí.
Ja se u dnesnich hernich casopisu spis jen pravidelne rozcilim. Treba kdyz mi Ales Smutny vnucuje ze mam hrat Fire Emblem v japonstine a jinak ze to nema vyznam. Nebo kdyz Rybka obvinuje Todda ze se mu posrali ulozene pozice v Doomu, protoze experimentoval s Win 10. Debile, Todd s Doomem nema co delat a neser se do vidli kdyz tomu nerozumis :)
@Fritol (18.03.2020 15:05): Trendem současnosti je rychlost za každou cenu. Já si klidně přečtu recenzi na půl měsíce starou hru, pokud je zajímavě a poutavě napsaná. Raději než řadu rychlokvašek, jejich prioritou je hlavně to, aby vyšla jako první. Vzhledem k tomu, jak zvládám stíhat hrát novinky (i spousty starších her), tak ta půlka měsíce zpoždění je pakatel. Tématicke články, rozhovory, retro i Vávrovy plky jsou zajímavé napočtení. Naopak hudbu, filmy nebo jakoukoliv kulturu jsem v těchto herních časopisech nikdy nemusel a trvá to doteď...
Mně na těch časopisech vytáčí, že jsou stále z velké části vyplněny recenzemi. Fakt nechápu koho zajímají recenze na víc jak půl měsíce staré hry, když si každý může přečíst recenze na internetu den po vydání. Stejně tak různé přehledy co "právě" vyšlo apod. To i DH má kolikrát aktuálnější komentáře u nových her.

Mám rád v Levelu různé tematické články, rozhovory, retro a tipy redaktorů na hudbu, filmy atd. nebo dokonce i ty Vávrovy plky tam pro zasmání. Koupil jsem po restartu nepravidelně cca 20 čísel a vybod jsem se na to, 100Kč je fakt moc za to, že mě z tama reálně zajímá 40 stránek max. Za to má člověk knihu.

Score jsem nečetl hodně dlouhou, ale klidně bych si tipl, že se prodává víc jak Level kvůli těm hrám tam. Takže narážka na DH hodně přestřelená.
@Rapier (18.03.2020 14:25): Bývaly doby, kdy jsem kupoval prakticky všechny papíráky, co u nás vycházely - Excalibur, Score, Level, Gamestar, PC Gamer a pak dokonce i Klan. Ale s postupem času jsem zjistil, že to kupuju jen ze setrvačnosti a nejen, že to nestíhám číst časově, ale i když to otevřu, tak toho ke čtení pro mě moc není. Jestli je to skladbou autorů nebo recenzovaných her, těžko říct. Nejspíš od obojího něco. Je fakt, že i teď, když se prolistovávám staršími čísly, tak si v těch starších rád pročtu skoro všechno, ale řekněme kolem roku 2000 (hodně hrubý odhad) už to směřuje k tomu, že časopis jen prolistuju a jsem rád, když najdu jeden-dva články, co by mě zaujaly k přečtení. A tak šly u mě papíráky definitivně k ledu... Po restartu jsem si koupil pár čísel Levelu, nebylo to špatné (i když bych asi přivítal více obrázků, přišlo mi to takové suché), ale nakonec jsem s pravidelným kupováním přestal. Ono to bude asi i tím, že v obchoďácích nebo na benzínkách se to těžko shání. Chtěl jsem si koupit aspoň třísté číslo, ale nikde jsem na něj nenarazil...