Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Walome (07.03.2019 15:44): Diskuze tam jsou pěkný, problém nastává, když tam chodí jedinci, kteří snad jen existují jen proto, aby byly na jiný hnusní a poslední dobou, tam plísní jen tenhle spam střídající se s chvilkou diskuze, co má nějaký smysl.
Je fakt, ze v dnesni dobe je O vsem a o nkcem uz prezitek, muzeme si povidat kdekoli jinde. Sice by museli vipky vice hlidat diskuze, protoze by se patrne ta absence O nicem projevila jinde, ale jinak casem si to sedne.
@musa (07.03.2019 14:53): tak nemyslím si, že to je tím vláknem, obecně se tyhle flamy rozhočí kdekoliv. Spíš jde o konkrétní jedince, kteří se tím snad i baví. Možná by to chtělo bodový systém, a po vybodování nutnost uspěšně absolvovat kurz Netikety :D (námět pro 2019-2)
Tak já počurám tady ten ohníček hned v zárodku, než se nám rozhoří. Vlastní antipatie v tomhle vláknu nerozebírejte. Faktem je, že jste v těch vašich zbytečných flamech na průplesk. Osobně bych diskuzi "O všem a o ničem" zrušil, přínos pro DH nulový a funguje to primárně jen jako virtuální plácek pro potyčky. Zkuste u sebe zapracovat na dovednosti Ignore, řadě lidem se uleví.
nechci se na nic vymlouvat a nechci spekulovat na kterejch stranach je chyba ... resim pouze svoji stranu a na ty chyba jednoznacne je, pac se mi ne uplne vzdy dari nereagovat a prehlizet urcita zabehla schemata, co se tady deji ... samorost ma na me od jiste doby spadeno, mozna par dalsich lidi, pac se tady opakuje stale dokola zabehle schema, ze <nekdo> postne do obecny diskuse link na veskrze politicke tema doplnenej o naprosto zcestnej komentar majici za cil propagovat ryze popularne-kontroverzni nazory ze zachodovejch casopisu (aka havel vlastzradce, americani zlocinci co nas chtej okupovat, cirkev spolek satanu, apod ...) a ja se obcas potom neudrzim a reknu mu, ze je blb (nebo debil), pac jsem presvedcen, ze to presne takovehle oznaceni zasluhuje a ze je dulezite to rict ... normalne se ale snazim se do tehlech debat nepoustet, ackoliv je sleduju a vetsinou mi to i jde ..

pak tu mam rozbroje s par dalsima lidma typu gordyna, ktery jsou uplne iracionalni a WTF. V pripade jmenovane gordyny si to vysvetluju tak (resp. tak to vidim), ze gordyna ma na me spadeno, chce u vseho byt, a jako stene s takovejma tema vostrejma zoubkama jako jehlicky se vzdy pridava na tu stranu, na ktery tusi bezpeci a presilu a vokusuje kotniky pac chce si chce taky zabojovat ..

result: budu se dusledne snazit, ignorovat jiste lidi a prezentace jejich pitomejch nazoru
Komentáře...

Obdrženo: 219+ / 1 -
Uděleno: 31 + / 1 -
Tak je pravda, že moc nehodnotím ale nerozdávám ani mínusy. Pokusím se to zlepšit.

Nejvíce plusek od: leebighl (+17) jvempire (+13), Richmond (+11)
Komentáře...

Obdrženo: 1010 + / 104 -
Uděleno: 148 + / 13 -

Trochu se stydím, že tak málo hodnotím (ale aspoň ani tolik nemínusuju...), byť se to snažím napravovat a alespoň průběžně pročítám nové oblíbené komentáře.

Každopádně jeden z mých nejoblíbenějších je určitě komentář k The Sims 2 od herdekfilek.
@Kwoky (28.02.2019 15:17): Obdržené:
1063+ / 30-

Rozdané:
825+ / 11-

Nejvíce plusek od: leebigh (43), Maximus (27), Head (25)
Nejvíce mínusek od: pipboy (-5)

Nejvíce plusek pro: JohnCZ (49), Head (45), Kwoky (36)
Nejvíce mínusek pro: asi 11 rozdílných lidí.. Nejspíš blbé komentáře k Metal gear solid :-D
@Memphis (28.02.2019 20:29): sorry, že tyhle věci moc nesleduju, ale plánuje se i spojení epizodických her? jinak musím velmi nerad říct, že některé ty spojení mi moc smysl nedávají. Deus Ex Human Revolution už si člověk ani nekoupí, k dispozici je jen DC verze.
@Fritol (28.02.2019 21:42): me proste prijde ze to je ,,dumbed down,, a vlastne ani nevim cemu presne vadi kdyz ma hra v ruznych verzich vic profilu. Me osobne to prijde prehlednejsi nez kdyz bude vse naflakane na jednom profilu. V diskuzi zmatek, pac se kazdy bude muset ujistovat o ktere verzi ze je to rec. Treba u Skyrimu se casto resi modifikace a SE edice je 64bit, tudiz muze mit modifikace ktere na zakladni verzi nejdou..zmatecne, neprehledne.



@Walome (28.02.2019 21:47): Skyrim se resit musi, je to jedna z her kvuli ktery sem muze nekdo zavitat. Vsak vis, desitky milionu prodanejch kopii. To spis profily kde nikdo 7 let nebyl by si zaslouzily nejakou hromadnou vedlejsi stranku kde by byli naflakany jeden vedle druhyho :)
Zase je děsný peklo třeba na goodreads kde je 150 edic od jedný knížky (kde samozřejmě hrajou role i překlady) případně databáze komiksů, kde každý vydání měl až donedávna svůj profil, přitom se to někdy nelišilo ničím (kromě nápisu v tiráži "dotisk").

V ideálním světě si umím představit "hlavní" profil hry, pod který nacpeš separé veškeré další edice, přičemž hodnocení se bude nějak průměrovat, házel bych tam i dlc, případně pokračování. Ale to by zase dělalo bordel někde jinde.

Asi bych neřešil nějakej Skyrim, kterej stejně baví jen Charlize a dalších pár dětí :)
@Charllize (28.02.2019 21:35): Tak v obchodě je to jasné. :D Myslím, že tady už několikrát padl návrh tyhle edice vyřešit v jednom profilu pomocí nějakých "podprofilů", ale o tom Memphis ví a asi to neni úplně jednoduché. Třeba časem. Teď ho nerušme od přidání mobilů. :)
@Memphis (28.02.2019 20:29): Ten Half-Life nedavá vůbec smysl, neb z podstaty jde o dvě odlišné hry. zatímco HL1 běží na GOLDSource HL source běží na Source. To samé podobné platí pro Skyrim, z technického hlediska jde o dvě hry...
@Fritol (28.02.2019 21:27): Kdyz bys prodaval hry jako ja, byl by to zcela zasadni problem:) Mit vsechny verze Skyrimu pod jednim zaznamem to by to dopadlo.
Nevim proste se mi nelibi ze treba pro nezasveceneho to bude pusobit zmatecne. Hlavni duvod znovuvydani tehle her byly prave konzole na ktere to predtim nebylo. Za mne osobne jakmile ma hra novy podtitul a dostane se na dalsi platformy mela by mit svuj profil, tot vse.
@Memphis (28.02.2019 20:29): Toto mě posledních 10 let nejvíce zajímalo. Je to ale problematické z mnoha důvodů. Váš postoj je zcela správný a asi i logický, pokud se to zpětně promaže a bude dodržovat při přidávání dalších her.

První věc jsou komentáře a v nich získané hodnocení.
Druhá věc je čistě subjektivní, pro mě, ale zásadní z hlediska mých vzpomínek. I toho, že později bylo prakticky nemožné si totožnou verzi hry zahrát, mít ji stejně graficky danou.

Jde o Half-Life: Source. V té době to byl můj vzdor k modu/hře Black Mesa, od kterého se distancuji. Měl jsem tu Source verzi vylepšenou jedním modem graficky. Oba komentáře k HL1 psány i s odstupem několika let, takže u obojího mám odlišnou formu sdělení, či její rozsah. Ale na tom druhém komentáři mi fakt záleží. Zkopíruji si.

Poslední, co si asi vybavím, je Thief Gold. Opět u něj mám komentář, ale jelikož jsem původní Dark Project nehrál ani nekomentoval, přesunutí by mi asi moc nevadilo. Jen jde o to, že ty tři nové mise se nedaly tehdy získat jinak, než hraním Gold verze. Ale možná je to ta výjimka, která nabízí více nového obsahu.
@Memphis (28.02.2019 21:09): Jde o to ze Skyrim a Diablo 3 na PS4 Xone a Switch neexistuji. Nejdou tam dokoupit zvlast jejich DLC. takze to bude pusobit ze asi jdou kdyz budou u zakladni hole verze hry. Kdyz pridate konzole k samostatnym profilum DLC zase to bude blbe protoze samostatne tam nejsou a mohlo by to vest treba k tomu ze se pak nekdo bude pidit po Dragonbornu na PS4. Podle me to udela jen vetsi zmatek a neporadek. Ale je to na vas. Obecne to zas asi takova tragedie nebude aspon u lidi co o hrach neco vedi.
@Charllize (28.02.2019 21:00): Ano, platformy budou doplněny k původním profilům. Filozofie je taková, že chceme na DH hodnotit hry, nikoliv edice a krabičky, ve kterých se prodávají. A zrovna u těchto dvou zmíněných jsme vyhodnotili, že ty nové vydání se prostě neliší dostatečně, aby měly svůj vlastní profil. Je to jenom jinak pojmenovaná, ale v jádru ta stejná hra s pár drobnými vylepšeními, které jdou jednoduše zmínit v popisku.
@Memphis (28.02.2019 20:29): Na PS4, a XONE Diablo 3 neexistuje. Je tam jen Diablo 3 Reaper of Soul edition a pak Ultimate Evil, to bude zvlast? Na Switch je jenom Ultimate Evil myslim.
To same Skyrim, na PS4, Xone a Switch je jenom Special edice. Nevim, jestli chcete nacpat PS4 a Xone k profilu zakladniho Skyrimu a Diabla, prinejmensim to je nepresne a opravdu hodne zavadejici.