Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Příští týden vyjde pátá nejočekávanější hra roku a stále tu není přidaná. To je přímo skandální! Přitom byla ve schvalovaných, ale někam zmizela. Diverzant z řad adminů by měl být odhalen a potrestán ztrátou titulu.
@Crash (13.01.2016 18:14): Pokud vím, tak nejdou přidávat ani videa s odkazem doprostřed ani playlist, ale nezkoušel jsem. Co mě potěšilo, tak od updatu přibyla možnost zvětšit si video na celou obrazovku, což mi tu chybělo.
@Fatality (13.01.2016 16:30): Jenže my se tu, pokud vím, bavíme o galerii na DH. Tj. kliknu na profil hry a hned se mohu podívat na screenshots/videa, aniž bych musel dále googlit. Samozřejmě vygooglit si to umí každý blbec, ale i tak by každá databáze měla mít svou vlastní galerii (a je to i rychlejší, když už se na stránce pohybuji). Navíc screenshoty (stejně jako na níže postovaném oldgames.sk) mohou fotit sami uživatelé databáze, což je myslím zajímavější a jedinečnější, než sem frknout nějaké screeny z googlu.

A ona tu probíhala nějaká veřejná statistika, že si je každý tak strašně jistý, že popisky málokdo čte? Že o ničem nevím...
@TombSpirit (13.01.2016 16:40): Jaké přehrabování, říkáš pár screenshotů. Na jedné stránce máš asi 30 náhledů, seznam videí na jedné stránce je asi 8.

Popisy u her zbytečné jsou (celkově řečeno), protože je stejně čte málokdo. Pro mě zbytečné nejsou, protože je čtu a čtu si i popisy na wikipedii a mobygames i dalších. To si každý autor formuluje sám, ale když se chci podívat na PÁR screenshotů a jedno walkthrough, abych odhadl hru, tak ty jsou víceméně všechny stejně informativní.
@Fatality (13.01.2016 16:30): Že se v tom nemusím přehrabovat? A nebyly by pak podle tvé logiky zbytečné i popisy u her, protože jsou (mj.) na Mobygames a Wikipedii (možná až na jazyk, to ale řeší Google Translate)? :-)
@TombSpirit (13.01.2016 16:01): Jenže kdo tu ty odkazy doprostřed při přidání do galerie používá?:) Odpovím si sám- téměř nikdo.

A samozřejmě jak jsi psal, je lepší, když jsou ty screenshoty různé- tj. z různých částí hry, pro rychlou orientaci imo ideální a mnohem lepší volba, než klasické gameplay video, které si pustím v případě, kdy se o hru začnu zajímat více (je potřeba daleko větší časová investice).

Třebas některé galerie screenshotů na takovém DJoldgames (kde je přidávají i přímo uživatelé) jsou paráda.
Asi tak. Podle mě je ideální kombinace obojího. 5 screenů pro rychlý přehled co to je vlastně za hru + videa.
@Isair (13.01.2016 13:54): Asi máš pravdu, pár (nejlépe různých) screenshotů je na prvotní orientaci asi lepší. Ale mimochodem YouTube podporuje odkazy "doprostřed" videa a zvuk můžeš vypnout, u screenshotů ho stejně nemáš vůbec. :-)
@TombSpirit (13.01.2016 12:42): Imo třeba vůbec ne, než se načítat s videem, už mám shlédnuto pár screensohtů, nehledě na to, že videa jsou dost často plná nějakých počátečních blbinek (loga, brouzdání v menu atd.) a je třeba zbytečně přeskakovat na zajímavější část + jsou mnohdy s debilním komentářem.

Když se chci rychle podívat jak ta hra vlastně vypadá, vždy volím raději screenshoty (pokud jsou v nějaké rozumné kvalitě) a až poté se podívám na nějaké video. Imo se naopak skvěle doplňují a je rozhodně lepší mít k dispozici obojí.
@hrac0 (09.01.2016 23:08): Jestli jsem porozuměl dotazu:
Témata diskusí jsou omezena jenom na ty, co tu jsou.
Diskuse k jednotlivým hrám se řeší v profilech příslušných her.
Pokud bys chtěl něco zajímavého napsat na DH blog, tak kontaktuj nejlépe Memphise nebo nějakého spřízněného VIP uživatele.
Je kratky dotaz. Co se tyka temat blogu nebo diskuzi, tak ty asi zakladaji pouze clenove tymu DH a ne uzivatele? Jen ze jsem nikde tu moznost nenasel. Diky!
@leebigh (09.01.2016 00:55): Tohle bude vzdy problem, pokud se delaji pokracovani takto historickych her. Podle me tezko vytvorit stejny pocit pri hrani pri dnesni stylizaci grafiky, vsech tech efektu a nejruznejsich vyfikundaci. HW naroky se schvalne zvysuji, hry se spatne optimalizuji, abychom si kupovali nove a nove grafarny a vetsina z nas nechce hrat novou hru s osekanymi detaily. Ja podle toho mala, co jsem videl se samozrejme na tuto herni povinnost tesim, ale zaroven mam strach, ze jak rychle prijde, tak rychle odejde a zapadne v propadlisti dejin... tak uvidime, jsou vubec informace o datu vydani? nebo jen o Bete?
@hrac0 (08.01.2016 23:19): To ano, ale na toho starého. Třeba třetího Dooma ještě nemám úplně dohraného.
Nový Doom bude jistě kvalitní střílečkou, z toho obavy nemám. Snad jen z hardwarové náročnosti. Pokud se podaří docílit rychlé akce, bude to ideální návrat ke kořenům, oproti pomalejší hratelnosti Doom III, a budu spokojen.
Ale obávám se, že stejně zůstanu u toho klasického :-)
Diky za rady, odpovedi a hlavne pozitivni odezvu! To me tesi! Pridal jsem si link do profilu.
@hrac0 (08.01.2016 15:48): Na Tvé komentáře se docela těším, protože z letmého pohledu na Tvůj blog se jeví, že je psán velice solidním jazykem. Jestli mrkneš na můj profil, tak své stránky mám v kontaktech, jak píše Crash, a nyní aktuální článek uvádím i v textu profilu.
Jsem tu ode dneška registrován, takže nováček a zajímalo by mě jestli tu nějak vzájemně odkazujete na vaše blogy nebo weby. Sám jsem si jeden založil a trošku fušuji do herního průmyslu, ale jen decentně a amatérsky. Nechci tady za každou cenu házet odkazy na můj blog, jen mě zajímá jestli se tu takové věci také řeší, samozřejmě chápu, že tento web je o něčem jiném a budu rád přispívat vlastními komentáři ke hrám. S pozdravem Hráč 0
Jaktože u tabulky ,,Právě vychází " jsou jen dvě hry? Přitom RE Zero vychází 19. ledna a není tam.
Kdyz si zaskrtnu u hry kolonku: Vlastnim hru i kdyz neni na PC, ale na konzoli...pocita se to, jako ze ji mam? :)
Mám sledovanou hru / oko upozorní /
Kliknu na oko a bohužel, neskočí hned diskuze, ale profil hry.Chtěl bych to hned na diskuzi.Chystá se to? je to a já nevím, kde se to zapíná?..dík
@ugraugra (23.12.2015 11:09): tos me pobavil ;o))) ale ja mam dobrou aktivitu, tak se zase tak moc stydět nemusí. Ovsem připomělo mi to sraz ze Zlína "makej přece te nemuzu porazit kdyz mam gelove nehty" z páky ;o)
Já si hlavně dal za úkol přes svátky projít profily her, které jsem hrál a hodnotil, ale nečetl u nich a nepluskoval komentáře, zajímavosti, videa... a to dohnat :) Jenže než se mi přidá plusko/mínusko, vykvetu :) Tak jsem to zatím vzdal a trpělivě čekám.