Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Cobot (02.04.2017 15:35): Taky Windows Media Player. Pro mě má naprosto zásadní funkci "Play favorites" - nevím, jestli je to nějak zvlášť propracovaný algoritmus nebo pouhá náhoda, ale občas dokáže vykouzlit fakt zajímavé playlisty. (Skvělý způsob, jak znovuobjevit starší zapadlé věci.)

Občas ještě foobar2000, ale ten beru spíše jako takovou hračku (zejména na editaci tagů) a taky má svůj specifický koncept, který mi zcela nesedí. A nenašel jsem pro něj play favorites.

Jinak co jsem zkoušel UWP přehrávače jako Groove nebo VLC, je to hrozná bída.
@Cobot (02.04.2017 15:35): foobar2000

Leta jsem používal Winamp, ale ten mi po čase přestal vyhovovat - nedokázal přehrát některé méně typické formáty a neumožňoval nějakou komplexnější práci s hudebními soubory (převody formátů, extrakce audia z nosičů, komplexnější práce s playlisty apod.).

Po nějaké době jsem si udělal menší průzkum, jaký soft používají v jedné audiofilní komunitě pro přehrávání muziky na desktopu a většina preferovala foobar, tak jsem k němu přešel a nelituju. Je to typ softwaru který si každý může přizpůsobit podle libosti a jeho customizace je takřka neomezená. Obecně se ale nedoporučuje lidem, kteří spíše preferují uživatelskou jednoduchost a pár tlačítek. Práci s covery umožňuje, ale nevím do jaké míry je dokáže tahat z venku např. z nějakých databází a totéž u playlistů, nicméně bych se divil, kdyby to neuměl.
@Cobot (02.04.2017 15:35): Ja používam MusicBee, je to najlepší prehrávač ak checeš kompaktný, a jednoduchý ktorý hneď funguje a nemusíš ho moc upravovať.

Ak chceš prehrávač s veľa customization možnosťami tak Foobar.
Co používáte za soft na poslech hudby na kompu? Tedy pokud se to dneska ještě dělá. Dělám si doma diskošku. Dřív byl jasnej winamp.

- mám to rád oddělené od přehrávače na filmy (oldskůler..)
- chci aby to z netu zvládlo načíst cover (spousta mejch mp3 nemá cover v sobě)
@mazar1234 (17.03.2017 14:04): Co jsem to kdysi zkoušel (cca 2 roky zpátky), tak akcelerace uspokojivě nefungovala nikde. A to jsem těch softů na virtualizaci zkoušel dost (3 nebo 4). Jestli se na tom něco změnilo, nevím. Už jsem se tomu delší dobu nevěnoval.

Obvykle to bylo tak, že se něco doinstalovalo, v nastavení se to zaplo, pustil jsem hru, vyhodilo to hlášku a bylo vymalováno.
@mazar1234 (17.03.2017 14:04): no tohle prave tusim umi narozdil od windowsiho a predpokladam ze mymu i5-6600 to zadnej problem delat nebude, problem to mohl byt pred 5-8 lety , dneska uz je vykon jinde a na ty hry na ktery to potrebujes spoustet to musi dnesni procaky zvladat se sofwerovou emulaci d3dx
@MickTheMage (17.03.2017 12:41): Toho sa bojím najviac, totižto ten program je celkom náročný na čas (teda svojho času bol) a v podstate ho mám prepísaný v inom jazyku, kde funguje, no pre testovanie ho potrebujem spustiť aj v pôvodnej verzií. A týmto si ma teda veľmi nepotešil :D .
@sgtfury (17.03.2017 12:29): Ano je to mozne :) Programy vacsinou funguju bez problemov vo virtualnych masinach. Otazka je ci mas po ruke instlacky Win98 :) Teraz vobec neviem ako na tom tie programy su, ale ja mam doma VMware Player (alebo Worstation Player?), na ktorom obcas Win98 pustam. Len uz si nepamatam ako to bolo s instalaciou. Myslim, ze pre VMWare som uz niekde stiahol image s predinstalovanym systemom.

Len tak mimochodom... Na PCem (co je emulator starych PC) som raz instaloval Win98 po starom a trvalo to pekne po starom - skoro pol dna ;)
Ahojte! Prosím - mám jeden program na disku, ktorý už má svoj vek (cca. 2000 je rok výroby). Avšak ho súrne potrebujem pustiť, no samozrejme W8 ho nepustí (ide o 32 bitovú verziu a kompatibilita s W98 tiež nepomáha). Je nejaká možnosť ako to spustiť, či iba vytvoriť si virtual machine a skúsiť na ňu nahrať W98?
Tak jsem to zatím vzdal a instaluju Win 10. Jen mě zcela rozbila hláška poté, co jsem vložil do notebooku CD od výrobce (Asus), dal instalovat ovladače a vyjela na mě hláška "the drivers in this disk are not compatible with your hardware". To jsem nečekal.
Výrobce poskytuje na webu jen ovladače pro Windows 10. Půjdou použít, když na notebook nainstaluju Windows 7?
@Všivák (01.03.2017 15:28): Ono hodně záleží, jaký malware to je. Zkusil bych stáhnout Avast nebo Aviru, prohrčet disk testem a pokud se to neodstraní samo, tak pogooglit název toho viru (většinou ty antiviry napíšou aspoň nějaký vygenerovaný název, podle kterého se dá zorientovat). Taky tam toho bordelu může být víc.

Velmi doporučuji nějaký Firewall, který "vyskakuje" při pokusu o komunikaci. Já mám Comodo. Tak můžeš zjistit, jestli to třeba nechce tahat něco z netu. Jak to začne dělat nějakou síťovou aktivitu, tak se to dá odchytit a zjistit, o jaký soubor jde. Třeba ho bude stačit jen smazat a bude vyřešeno (to je ta nejlepší varianta).
Mám starej notebook s windows XP. Je zavirovaný nějakým malwarem. Už dlohou ho nepoužívám na internet, takže jsem z toho neprozřetelně smazal antivir. Nevíte někdo o něčem, co je volně stažitelné (nebo alespoň zkušební dobu), bude to fungovat na XP a vyčistí to počítač od malwarů?
To mi pripomnelo ze jsem si chtel jednoho dne koupit WinRAR. Taky by mohl byt v nejakeem takovem bundlu ffs >_>