Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Borci potřebuju radu. Co si myslíte o win10? Chcu si teď koupit novej komp k vánocům už složenej (cena stejná jak kdybych si to koupil po komponentech jako vždy) a je u toho win10. Já si zatím valím na w7 pro a jsem velmi spokojen. Ocením každý názor, díky.
Ještě jednu věc bych potřeboval poradit. Když chci něco vyhledat v Googlu a začnu v příkazovém oknu něco psát začne mi to psát v horní liště, kde to ovšem vyhledává v nějakém vyhledávači Plus! Network a já nevím jak se toho zbavit. Je tam sice tlačítko x ale nic to nedělá
@valcik (23.11.2016 17:50):

@Kwoky (23.11.2016 19:19): Už jsem to vyřešil. Na spodku routru totiž bylo heslo ještě k další wifi síti. Tu co jsem používal teť měla 2,5 Ghz a ta druhá 5 Ghz. Většina počítáčů co mají moje rodiče jsou přiojeni k té první síti a asi neni moc dobré, když je několik počítačů připojeno ke stejné síti to mohlo způsobit výpadek.
Jinak vám děkuju za pomoc
@player (23.11.2016 17:33): Manuál k routeru - tam je napsané, jak se připojit do administrace. Víc ti v tento moment neporadím (můžu tady sice obecně plácat, ale to je tak trochu k ničemu).
@player (23.11.2016 16:59): No je sice pravda, že žádný učený z nebe nespadl, ale tak nějak si nejsem jistý, jestli je dobrý nápad se vrtat v nastavení routeru, když čtu tvé dotazy "co to je adresní řádek" a "co to je browser"...
Nemusí to být jen výkonem, ale i příliš široce nastaveným pásmem. Doporučuji zúžit pásmo v setupu routeru na 20 MHz, vybrat jeden pevný kanál a mělo by to být stabilnější. Sice maximální rychlost přenosu klesne, ale je lepší pomalejší připojení, než žádné (vypadávající).

A když jsme v té sekci Software - nejprve v předsíni a pak v pokoji polož notebook/tablet s aktivním programem inSSIDer. Je možné, že ti to ukáže nějakou mezeru mezi kanály, kam by se dalo "nacpat". Nebo naopak zjistíš, že je tam 20 wifin a ty se navzájem přeřvávají - v takovém případě je kabel nejlepší možnost (dá se táhnout i pod kobercem nebo PVC).
@Kwoky (23.11.2016 14:33): Protože mi v mém pokoji stále vypadává inernetvý signal. Jednou to má plný signál, pak mi to najednou vypadne a hlásí že k síti se nelze připojit a pak síť jde ale má třba j jednu čárku.

Máme wifi router v předsíni odkuď se dá jít do všech pokojů. Vzhledem k tomu že se přes předsíň chodí tak by bylo ne moc vhodné tam tahat LAN kabel o který by mohl někdo zakopnout. Nevím jesti to má nějaký význam al bydlím v paneláku a je možný že třeba paneové zdi snižují dosah signálu.
Potřeboval bych poradit. Potřeboval bych zvýšit dosah Wifi. Existuje nějaké zařízení které zlepší dosah wifi. A máte s tím nějaké zkušenosti?
@SilentWolf (15.11.2016 12:09): Používám Stardock Fences. Má to i tak své mouchy (občas si nechtěně někam něco přesunu apod.) a nevím jak to funguje či nefunguje u TV, ale při změně rozlišení se mi ikony nerozhazují, což je fajn.
Vždycky když napojím TV na PC tak mi to pak rozhodí ikony. Je nějaký způsob jak tomu zabránit? Aby se srovnávaly nějak procentuálně od okraje, nebo něco takového? Asi nakonec půjdu do nějakých těch fences, nebo doků. Chci prostě hry na jednom místě, herní klienty na dalším a ne aby se mi to po každém hraní na TV naházelo přes sebe.
Nemá někdo tip na free a nejlépe online mind map editor?
Nejlépe něco, co opravdu někdy používal. Já zkoušel zatím hlavně MindMup a to je hrozný.
@Mirus (24.10.2016 15:30): Jo takhle, ty to chceš jako zálohu... To jsem nezkoušel, ale ve free verzi je podporované "Macrium Fast Imaging", což by snad mělo být ono.

Create images of whole disks or selected partitions allowing you to restore operating systems or data volumes without the need to reinstall.

Jak přesně pak probíhá obnova, to nevím.
@Kwoky (24.10.2016 15:09): No a teď to udělá, nějaký soubor, který zkopíruji na médium.
Vložím do PC nový HDD a udělám co. V biosu, nastavím boot, toho média, na kterém mám ten soubor? a samo se to obnoví?
@Mirus (24.10.2016 14:54): Osobně jsem vyzkoušel program Macrium Reflect a doporučuji. Nemusel jsem nic studovat, všechno jsem pochopil "na první pohled". A je zdarma. Co víc si přát. Dokonce se správně nastavilo i "SSD alignment" (tedy zarovnání sektorů), což jsem ani nečekal.

Jiné programy na to neznám (kdysi jsem zkoušet Acronis, ale to už je řada let).
Situace.
Mám koupený HDD. / není v PC /
Chtěl bych si nyní, naklonovat HDD co je v PC. Při smrti, se hodí okamžitá obnova na nový HDD. Vždy jsem nahrával zčerstva OS a dá to docela záhul na celý den i s programama.
Disk mám na C: a na D: 1000GB /rozdělený /
Soft na tuto operaci ? clonezila ? zvádne to každý, dle návodu?
http://radja.cz/161/zaloha-disku-nebo-di ... krokem-s-clonezilla/
Je to dostačující návod? něco chybí?
Neznáte nějakej software, kterej někdo spustí na kompu a vyjde seznam komponent co by pak šel snadno odesla. Klidně i printscreenem. Napadá mě i nějakej web. Znáte to potřebuju novej komp nebo ho zrychlit, ale nevim co je vevnitř...

Potřebuju základní info. Procesor, desku, paměti, HDD, grafickou kartu, rozlišení monitoru. Zdroj je asi bez šance.
Nevím jestli se to tady smí, jedná se o cs drop :). I já ho použil od kámoše a po delší době něco, co funguje.

Použijete tenhle link Link hellcase (přihlásíte se přes Steam) a použijete tento kód: 5914299 , tak získáte 0.30 centů, což stačí na na bedničku, kterou si tam koupíte padne vám item a pak na hlavním profilu dáte trade link pokud ho chcete v inventáři. Mně padla zbran za 0,08 a kámošovi 0,16.

PS: Můžete to i na stránce rovnou prodat, ale pozor peníze se převést nedají.
@FildasCZ (10.10.2016 15:23): Možná by stačilo, kdyby sis po sobě ty svoje dotazy nejdřív přečetl a zkusil se zamyslet, jestli to ten člověk na druhé straně má šanci pochopit. Já třeba tvoje dotazy už přestávám číst (luštění dotazů od zákazníků si v práci užiju dost), a to přesto, že bych rád poradil.

A za tuhle větu Díky bohu, že jsou stránky, kde mě hned za špatný dotaz nesežrali a v pohodě vysvětlili oč běží :D !. bych ti dal jako admin normálně dočasný ban. Tak se příště zeptej jinde rovnou a je to.
@leebigh (10.10.2016 13:45): Jo jakmile se to stáhlo, tak to nezmizelo jen ten první rar. Takže ručně smazání. Ten menší soubor rar 1x v c nezustal a rar 2x, který měl 5,1g tak zustal a byla ho potreba smazat. Nikdy se to nestalo. Většinou stahuji anime ::)



@Karasman (10.10.2016 13:51): Jéžis, tak jsem to laijcky podal ( nikdy jsem se o to nezajímal) jen mě to zajímalo, co to je ( a jestli to má nějakou hodnotu pche) :). Nejsou to btcoiny, ale ethereum mining.


@Garion (10.10.2016 13:52): Lol.. ethereum mining... Bohužel tady jsem se odpovědi nedočkal .Díky bohu, že jsou stránky, kde mě hned za špatný dotaz nesežrali a v pohodě vysvětlili oč běží :D !.