Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Se v nvidii asi posrali ne? Každej tejden novej driver. Vždycky mi vyhovovalo, že oproti AMD mam novej driver jednou za dva, tři měsíce a teď tohle. Idioti.

Jasně vim, že aktualizovat nemusim...
Dotaz na ty, kteří upgradovali z Windows 8 na 10 v rámci té nabídky zdarma. Jednomu člověku tady v práci umřely takhle upgradované W10 na soukromém laptopu, tak mu to reinstallnu. Předpokládám, že na recovery partici jsou stále W8. Jak mu rovnou nainstaluju ty 10? Můžu si z MS stáhnout instalačku, ale jak je to s instalačním klíčem/aktivací? Díky.
Existuje nějaká aplikace na fb, kde ve zprávách Vám to seřadí třeba dle měsíce ? To vyhledávání je na hovno, protože tam zadám klíčové slovo a nic.. A než se dohrabu k měsíci a roku, tak to budou Vánoce.
@player (29.11.2016 15:35): Když je neukládají na disk, tak na SSD. ;-) Samozřejmě nevím, jak je to u všech her, ale když jsem nedávno hrál Half Life 1, tak se po vypnutí uploadovaly všechny savy na server (což s mým pomalým uploadem a zvykem často používat různé savy trvalo dost dlouho). Podobně předpokládám, že si Steam natáhne aktuální savy ze serveru po instalaci nebo před spuštěním hry (pokud zjistí, že na serveru je něco, co lokálně není).
@player (29.11.2016 15:35): Coo?

Novější hry umí (steam, origin, uplay) cloud, ale ne všechny. Starší hry jsou dost různý adresář s hrou, Documents and settings a různý podadresáře jako AppData aj. případně User atd.. Právě každá verze Windows trochu jinam.
@Cobot (29.11.2016 11:15): Já mám hry na Steamu a Uplay. Prý to má výhodu, že když si pořídíš nový comp tak tam ty hry budeš mít. Zajímao by mě kam tyhle hry ukládají sejvy, když ne na disk.
@Barbar Conan (29.11.2016 08:13): Tak to asi každej, jenže koho baví dělat reinstalaci programů a her? Byl bych fakt rád kdyby se Windows zbavili registrů. Bohužel asi utopie. Kór když člověk hraje i starý hry, lterý si configy a sejvy ukládaj na deset různejch míst..

Mě sice všechno jede taky asi čtyři roky, ale reinstal zvažuju, protože se mi něco podělalo s USB a když vrazim do kompu jakejkoliv datovej nosič na USB, tak se mi komp sekne a nakonec ten nosič ani nenačte. Zatím to řeším tak, že to obcházím cloudem :D

Jinak díky SSD se i zadělaný wokna hejbou v pohodě.
Ja se na novej reinstal chystam uz tri mesice a vubec se mi do toho nechce. Ale jednou do roka to vzdycky udelam. Uz je to takova tradice a vzdy ta cista instalace bezi lepe v porovnani s tou starou.
@Barbar Conan (28.11.2016 17:28): kdysi jsem byl taky takovej..reinstall každou chvíli a dobrej pocit z toho. Pak jsem koupil SSD, systém formát a reinstall tam. Od tý doby jedu na tý stejný instalačce, 4 roky bez reinstallu...vše funkční a stejně rychlý jako v den instalace. Přitom se za tu dobu vystřídaly tři grafiky a dva upgrady windows (na 10 a anniversary). Reinstally "pro ten pocit" už jsou pasé :)
Dá se nějak znovu nainstalovat Start Menu ve Windows 10? Nějak mi blbne a potřevobal bych ho obnovit.
@mazar1234 (27.11.2016 17:48): Tak, přesně proto bych do starší "verze" nešel, ať už je 10 jakákoli. Já jsem s nimi naprosto spokojenej a to je mám prakticky od dne vydání. Krom nějakých konfliktů wifi driverů hned po vydání jsem s nimi neměl žádný podstatný problém. Akorát s tím hybridním a dost nepřehledným UI pořád nějak moc neumím pracovat.
@JohnCZ (27.11.2016 16:33): Jo, ide v prvom rade o to, ze to ma nativnu od zakladu podporu vsetkych 2016+ technologii, ktore boli napr. do W7 dorabane patchmi za pochodu (alebo len tak aby sa nepovedalo) a su tak nejako horsie (v rychlosti ta sprava RAM ci sprava SSD diskov) nehovoriac o vseliakych M2, USB 3.1C atď...
@fak (27.11.2016 13:37): Pokud nebudeš dělat instalaci sám, pokud ti nevadí dost kostrbatá instalace aktualizací, kterou MS úmyslně sabotuje a pokud ti nevadí minimálně morální zastaralost tak zůstaň u sedmiček. Lze u nich ale do budoucna čekat zhoršení podpory od výrobců software. Některé hry a drivery už se na sedmičky ani nedělaj. Zatím je to ale spíš minorita. Ale nakonec jednoho dne stejně na desítky přejdeš, tak proč to odkládat.

Desítky přinášejí lepší bezpečnost, moderní systém, který lépe využívá moderní HW. Prý hlavně lepší páce s pamětí. Uživatelsky ale asi moc nového nepřináší. Mě jakou obyčejnému uživateli nic extra nového nepřinesly. Respektive mi vyhovuje provázanost s mobilními windows, ale já jsem součástí 1% komunity co ten systém využívá :D
Já jsem právě s W7 naprosto spokojenej a jak tady píšeš, není to plně v moci MS, což mě na 10 fakt sere. Nechci to kvůli dx12, to je mi u zadele, chci jen stabilní systém. Zeptám se tedy jinak: Je opravdu nějaký pádný důvod, proč bych tam měl rvát 10?
@Rapier (27.11.2016 09:29): No vidíš a mě na mojím starém lenovu čtečka otisku prstu na sedmičkách nikdy nejela a nebo to furt blblo a na desítkách jede jak po másle aniž bych nějakej driver vůbec hledal. Ono na desítkách je hlavně super to, že si čistá instalce najde všechny drivery sama. Konec schizofrením situacím, kdy potřebuju driver na síťovku a nemůžu ho stáhnout protože mám nefunkční síťovku.

Kompatibilita se starým sw je dost subjektivní. Považuju i celkem za logické, že něco starého prostě nejede.

Mě defaultní start nabídka taky nevyhovuje a řeším jí stejně jako TombSpirit Stardockem za tři dolary

Na novej komp jednoznačně desítky. Proč rvát do nového kompu osm let starej systém s 824ma aktualizacema.

Na desítkách mi spíš vadí, že jsou zcela v moci MS a nikdo neví jak ten systém bude třeba za pět let vypadat. Ale zatím OK.
@leebigh (27.11.2016 12:21): Jo, platil jsem 130 Kč za měsíc (s výjimkou prvního měsíce, ten byl zadarmo). Ale na objevování nové muziky mi to moc dobré nepřišlo, takže si radši třeba jednou za rok nakoupím všechno, co chci a hlavně si to stáhnu pěkně k sobě. Ceny za alba mi přijdou slušné, na rozdíl třeba od filmů.

Na YouTube Red předpokládám, že budeme čekat ještě tak 5 let...
@leebigh (27.11.2016 11:40): A Google Play mi zase nabízí 3 měsíce Play Music zadarmo (hned na hlavní stránce na webu). (Aktivoval jsem si to hned po tom, co to v ČR oficiálně zpřístupnili, po roce jsem to ale zrušil.)
Pro uživatele Spotify. Pokud nemám Premium účet, tak je na mobilu jenom náhodné přehrávání ?
JInak Deezer alespoň včera nabízel 2 měsíční Premium předplatné za 30 Kč.
@fak (27.11.2016 07:32): Já už se k nim vyjádřil někde dole zkus přes google najít diskuzi, kde jsem se o tom bavil.. Za mě rozhodně zatím ne. U mě je na první místě pořád xp, windows 7.

A na těch pár her kvůli directx 12 :).. Abych pravdu řekl hnusí se mi, jak vypadají hlavně nastavení to zpracování. Eru někde posílal odkaz na nějáké mody, co to předělají na win 7, ale i stejnak..


Bratranec je zkoušel kvůli hrám a byl spokojen, ale co se týče zbytku, tak byl hodně naštvaný.



@Paul (27.11.2016 10:11):Windows 7 2008 beta verze od nějakého ajtáka?! Snad nějaká verze už byla, tak až někdy v roce 2012 jsem přecházel snad :) a rozhodně z mé strany to bylo správné rozhodnutí nelitoval jsem toho, že jsem celou dobu měl xp. Je pravdou, že pak už j sem neměl potřebu přecházet zpět na xp.. I když dodnes je na 2 pc mám a spokojenost..
Bratr měl v té době visty a nešlo mu tam spousty originálních her, jako Witcher :). Takže přechod zpět na winxp byla jasná volba. Ted má, jako já win7 a neměnil by.


Přemýšlel jsem dost o Linuxu, ale... Ty hry a tak..
@Paul (27.11.2016 09:01): dneska už je docela nutný je mít ať člověk chce nebo nechce

To je dost silné tvrzení. Počet DX12 her je zatím velmi malý, takže to nazvat jako "nutnost" je podle mě přehnané. Časem se situace změní, ale teď jsou sedmičky stále dostačující.
@fak (27.11.2016 07:32): jako IT profesionál, kterého Microsoft de facto živí bych měl říci ano jdi do Windows 10. Nicméně je tu několik ale.

Pracovní laptop, profi model, nejvyšší business třída, původně Windows 8.1, posléze Windows 10. Zkušenosti říkají, že na W8.1 vždy Vše fungovalo bez problémů a to zejména čtečka prstů kterou jsem hojně používal. Tentýž laptop po čisté instalaci W10 - mám už je tam přes rok - čtečka prstu funguje naprosto náhodně, někdy ano, někdy ne. Nevadí mi, že control panel je lehce schizofrenní, tzn. část věcí je v původním cp a část v tom novém rozhraní. Co mi vadí více je použitý font, který je neostrý a proti W7/8.1 horší. Vadí mě, že i přes x aktualizací i driveru furt nefunguje správně čtečka a občas je chování systému zvláštní, nereaguje. Jasně, že bezpečnost je ve Win 10 zase o level výše. Instalace ovladačů Intel GPU je také přinejmenším zvláštní.

Tak teď zpět k soukromému laptopu. Po téměř roce s upgradem na W10 jsem se vrátil k W8.1. Jediné co mi chybí je tradiční nabídka start. Na to uz jsem si ale opět zvykl.
Důvody proč jsem zpět na W8.1:
a) IL-2 Sturmovik 1946 na čemkoliv s W10 (tzn. Neplatí to jen pro můj laptop v profilu) pokud přepnu s Full HD na HD ready, protože GF 840M to na nejvyšší detaily neutáhne nad 30 fps, tak se hra zobrazí sice v full screenu ale beží v prťavem rozlišení 1366x768 misto aby se jako na W8.1 spustila v nižším rozlišení ale skutečně na celé obrazovce.
b) Falcon 4.33 BMS na W10 nebyl schopen běhu v 64 bitech na full screenu bez rámečku okna, v nižším rozlišení viz. IL-2 se ani nebyl schopen spustit. Na W8.1 bez problémů.

Takže asi tak k Win10. Na stolním PC mám především kvuli Falconu W7.
@fak (27.11.2016 07:32): desítky jsou oproti sedmičkám trochu shit, ale dneska už je docela nutný je mít ať člověk chce nebo nechce. DX12, některý hry už na sedmičkách ani nejedou. A furt jsou víceméně použitelný ok.