Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@FildasCZ (10.10.2016 06:20): ten Mega co jsem si vsiml stahuje jaksi jinak nez je u ulozist obvykle, napřed se to nekam nacita, coz by vysvetlilo ten tvuj soubor a teprve pak se to realne stahne.zkusil jsi treba promazat historii, jestli ten soubor nezmizí ?
potřeboval bych poradit. Stahuji přes mega.nz. Problém je, že z nějakého wtf důvodu, se mi odebírá místo z disku C, kde tu cestu nastavenou nemám. Místo kam se to má stahovat je jednotka b, kde ji mám i přes chroome nastavenou, ale ubírá mi to i místo na c :D... Fakt nepobírám, co to je zas za anomálie.

Tak jsem se v tom štoural, a našel jsem složku C:UsersDeluxeAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultFile System12p0

ve složce 00 je soubor, který má označení 000000004 a je aktuální a pořád se zvštšuje a to je to, co stahuji..
Bohužel to nevysvětluje, proč se to stahuje tam ten soubor. Normálně se mi sthaují věci na jednotku b

+ jsem zjistil, že si někdo ze mě udělal težební stanici bitcoinů.. složka měla 5 giga ( kolik to může být v bitcoinech ?) a naposled aktivní o prázky.
@CrocoRay (07.10.2016 22:59): Mám SSD disk (C:) a normální HD (D:), Steam mám na tom normálním D. Jak instaluji hru, tak se ukazuje úvodní instalační okno a tam je udána cílová složka na disku D. Po rozkliknutí se mi nabídne možnost, vytvořit novou složku na disku C.

Takže bych řekl, že pokud spustíš instalaci hry, tak pokud si tu druhou složku vytvoříš, tak si budeš moci zvolit, kam hru instalovat. Ale je to můj předpoklad, tu druhou složku vytvořenou nemám. Ale když se instalace takto zastaví, tak to asi takhle fungovat bude.
Mám jen jednu takovou rychlou otázku ohledně Steamu. Mám SSD a SATA disk a rád bych některé hry dával spíše na SSD a některé na SATA, takže jsem si k té původní složce, kam se hry instalují původně, přidal ještě jednu složku na druhém disku, takže tam mám určené dva soubory.

Když budu dávat potom nějakou hru instalovat, tak se mě to rovnou zeptá, kam to chci dát nebo někde ještě musím nastavit, který soubor je přednější? Vím, že když mám jednu složku, tak se mě to vůbec na nic neptá a automaticky to instaluje.

Vím, že bych to mohl zjistit někde na netu, jak bych pohledal, ale snad někdo se zkušeností obětuje ty dvě minuty na přečtení a odpověď :-)
@Cobot (02.10.2016 12:37): Myslim si, ze leda nejaky virtualni displej. Steam proste jen streamuje to, co aplikace posila na displej, zadne vnitrni spoluprace s hrami tam, pokud vim, neni (na druhou stranu to timhle zpusobem funguje snad na vsechny hry bez jakychkoliv uprav). Takze pokud bys dokazal donutit hru, aby se vykreslovala na nejaky virtualni displej, mel by streaming teoreticky fungovat.
Dneska jsem po delší době zapnul steam na notebooku a všiml si, že mám u her ve steamu tlačítko streamovat. Celkem s otevřenou pusou jsem koukal (moje první setkání se streamem hry..), že stream po domácí wi-fi je celkem v cajku a hra streamovaná z desktopu jela na ntb velice slušně. Takže tady palec nahoru. Co se mi ale nelíbí je, že hra na desktopu jede ve fullscreenu a když jí schodim na lištu, tak padne i na notebooku. Je pro to nějaké řešení?
inak otazocka, je nejaky opensource nastroj na to aby som mohol vyuzit data mining na mojej fb stranke, kde by som vedel vyextrahovat udaje o zaujmoch fanusikov, podla toho co lajkuju?
@TombSpirit (29.09.2016 10:34): Tak driver je už naistalovanej, Je vtipný, že přes cmd nepodepsanej driver wokna vezmou. Kdybych nevěděl, že je to šlendriján, tak bych si i myslel, že doufaj, že příkazovou řádku už nikdo používat nebude.

Ale pro příště zkusim. Dík
Inak viete niekto o nejako schopnom open source, alebo free video editore okrem lightworks? Nehovorim ze lw sú zlým programom, ale nepáči sa mi ich GUI a neviem si zvyknúť.
Poprvý potřerbuju něco naskenovat. Multifunkce Samsung M270W. Software k tskárně mi hlásí že nemám scan driver. OK. Stahuju z webu samsungu UniversalScanDriver_V1.02.19.exe.

Instalace zablokávána smart screenem, který je VYPNUTÝ. Vtipné je, že GUI neumožní nic než tu hlášku zavřít. Instalaci provadím přes příkazovou řádku.

Hm..

Zatím asi nejdivnější věc na W10 co jsem podstupoval.
@FildasCZ (16.09.2016 01:44): Zakázat updatovací službu je taky možnost, ale pak je potřeba semtam aktualizace vyhledat / nainstalovat ručně. Win 7 budou používat kumulativní aktualizace, tj. nainstaluje se celý balík najednou.
@musa (15.09.2016 23:16): Zakázal jsem update v systémech a je to ok. Před tím jsem ten proces pořád ručně ukončoval. Prej ty nové update nic moc.



@TombSpirit (15.09.2016 23:10): Co vlastně měli přinést ty nové update 7, které se měli přiblížit 10 ? Někde jsem četl, že to bude víc "šmírák" a nic, kvůli čemu bych se měl stresovat a nebo těšit.
@Mirus (15.09.2016 12:04): Jojo dám příklad mám zaplý chat celá den. V nějaké skupině, kde se bavíme a pak všichni jdou spát no a druhý dne přijdou, ale já je tam nevidím musím restartovat steam, abych je v té skupině chatu, kde jsem zapojený videl.

Jak to, co je s kuzi do CS ? Uz to tolik nepadá ? :D
prosím o radu se schvost.exe na win 7, co s ním a jak eliminovat jeho zatěžování procesoru? máte s tím zkušenost?
@FildasCZ (15.09.2016 11:55): Jen bych chtěl zdůraznit, že jde o princip. Kdyby aspoň šli stáhnout offlajn :D ne, ty zaplatíš sto litrů za hry a jsou v prdeli :DD / jen příklad /
Steam ? v chatu, buginy? já si četuju v pohodě..ve hře, je to horší..ale přednější, jsou kartičky a kůže " do cska..:)))
@Mirus (15.09.2016 11:31): Jo však oni chtějí, aby jsme zase pirátili. S tím nemám problém. Však to je, jak politika na vlastní se kašle, ale na cizí.. To je jiná. :D

Tady se kašle na hráče.. Chápu nějaká prdel světa je prostě nezajímá. Pamatuji, jak si tenkrát Poláci od Blizzardu vykřičeli polštinu :D jenže těch je 3x víc .

Spíš mě sere ten steam. To vyhledávání maji pořád v plenkách. Mohli by s tím už něco udělat. A tak vůbec sekání, padání, zdlouhavé načítaní, bugy v chatu ve skupinách.
@FildasCZ (14.09.2016 12:27): ubírat funkcionalitu je zajímavá politika. Nu což češtinu oželim, ale ty obří ikony her, za to bych vraždil. Jak to proboha funguje? Mít v originu tolik her co na steamu, tak tam v životě nic nenajdu.
@FildasCZ (13.09.2016 19:52): Podľa mňa ide takisto o hlúposť, ale nakoľko tam nekomentujem a komentovať nemienim, tak ma to až tak netrápi. Dajme tomu, že chápem, prečo k tomu pristúpili, ale i tak sa mi to ako riešenie nepozdáva. Že je to lepšie ako keby prestali dávať vývojárom možnosť generovať si kľúče? Určite, ale verím tomu, že Valve, ktorý v mojich očiach za posledné roky výrazne klesol, je časom schopný prísť aj s týmto. Toto riešenie dáva zmysel z pohľadu tej menšiny spomínanej v článku, ale ako k tomu príde tá väčšina, čo si legálne kúpi kľúč inde, než na ich predraženej službe naozaj netuším.

Ale čo, uživateľské hodnotenie bude tak či tak aj nevypovedajúce a pokiaľ bude niekto chcieť hru zhodiť čisto kvôli obchodnej politike, tak ju aj zhodí. Takže sa vo výsledku asi nič nezmení.
@RNDr. Gunár Pavel (13.09.2016 19:56): proč.. ? snaha zamezit fake recenzím mi přijde chvályhodná. Lepší tohle, než aby developerům přestali dávat možnost generovat si steam klíče. A v průměru se snad to review score nějak zásadně měnit nebude, řekl bych že si tohle zjistili předem. Hlavní je že psané recenze jsou furt umožněny všem.
Přesně tak, hloupost. Steam jako centrum na hry je nepoužitelné. Kdybi raději udělali to HL3.
@Zx Atari 500 (08.09.2016 14:13): Nevím no, kde byla chyba. I na bratrovém to tak bylo. Však jsem to tady tenkrát řešil. Jakmile jsem přešel zpět, tak to bylo, jak lehnout si do peřin od té doby jsem v klidu nerozčiluji se. U mě jsem to reinstaloval a instalow windows 10 a u bratra jen upgrejd, nebo obrácene ted nepamatuji, ale výsledek stejný.

Zajímavé je, že když chci upgrejdnotu windows 7 na nové aktualizace, začnou se stahovat windows 10 a nevím, jak tomu zabránit. Ty KB windows 10 jsem odstranil, zakázal, a i přesto.