Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Mám pocit, že jsem to už hlásil, ale:

Pokud přidám odkaz, mám možnost jej jen upravit a nahlásit, ne jej rovnou smazat, když zjistím, že jsem omylem přidal zbytečnost/hloupost. Po dobu, po kterou mohu odkaz upravovat, bych měl mít možnost jej také sám odstranit a smazat, tak jako u zajímavostí nebo u diskuzí např.
Když si v přehledu aktivity vyfiltruju třeba podle Přidání hry, tak to znamená, že chci vidět, jaké hry dotyčný přidal. Když to udělám, tak vidím výrazným modrým písmem nad každou hrou napsáno Přidání hry a samotný název hry jen napsán nevýrazným šedivým písmem. Mělo by to být obráceně.

@ugraugra (29.10.2015 10:35): Asi ne. Na cizím profilu dokonce filtrování není možné vůbec...
Ono se nedá jako v minulé verzi vyfiltrovat mnou hodnocené např. adventury a seřadit je podle mého hodnocení?
Možná by nebylo na škodu, kdyby při vyhledávání to hry nabízelo podle určitých priorit (například podle počtu hodnocení, návštěvnosti profilu apod.). Takhle například si chci vyhledat Doom, ale míso pravděpodobně nejvyhledávanějších a nejhodnocenějších "Doom 1", "Doom 2", "Ultimate Doom" apod. mi to do těch prvních pěti nabídek nahází nějaké neznámé blbinky (mj. například nekvalitní freewarovku Doom 6666 s osmi hodnoceními apod.), což platí pro obecně všechny hry na DH a je trochu otrava neustále rozklikávat "všechny nalezené hry", když hledám něco tak jasného a známého, co by se rozhodně mělo zobrazovat na prvních příčkách.
Nebyl bych proti, kdybych vedle nicku toho, kdo mi u komentáře udělal +/- viděl také informaci o tom, jak onu hru sám hodnotil.
(z Hlášení chyb v profilech...) @Danny (12.10.2015 15:58): To by bylo good, vzhledem k tomu, že ta videa můžou mít různé "názvy" a taky být v jiné kategorii, než by člověk čekal.. Kdyby jich tu u her bylo více, tak už by to byla trochu překážka, ale teď to zas tak nevadí.

Ale teď mi napadá, že to stejně nezabrání přidání videa s jiným kódem, ale stejným obsahem.
@MartinezZ (11.10.2015 09:58): Jistě, o tom není pochyb.
Stran toho "nákupu" achievementu - mnohé free to play hry takové achievementy jen za nákup ve hře mají. A přece jsi taky podporovatel, takže snad rozhození Tvých čaker nehrozí :-)
Jak píšeš o tom "odznaku" - za ten by se dala přece považovat naše hvězdička. Třeba barevně obměnitelná (stříbro - zlato - platina) - je ovšem otázkou, jak by to systém DH počítal. Zůstal bych jenom u jednorázového achievementu. I když, pokud by měl tento "ačív" více stupňů, podobně jako třeba loajalita, tak by to mnohé motivovalo k delšímu placení :-)
Hodnoceni k early access hram?
- Oznacene (stara dobra zlutocerna lajna na celkovem i jednotlivych hodnocenich).
- Po vydani finalky propmt do posty k aktualizaci/potvrzeni a prerazeni hodnoceni ke standardnim, celkove hodnoceni dal uz jen ze standardnich.
- Neaktualizovana hodnoceni stale viditelna a oznacena v prehledu hodnoceni, kde by bylo i celkove hodnoceni zahrnujici ty z early accessu (pripadne by mohlo byt zobrazene vedle toho bezneho na profilu aspon po nejakou dobu).
@MartinezZ (11.10.2015 09:58): Nebudeme kvůli jednomu achievementu vytvářet nějaký zvláštní design nebo tak. Prostě achievement, který bude mimochodem mnohem snažší získat než třeba tu Betu anebo ty tři skryté, co ještě nemám (a neznám).
@MCZ (11.10.2015 09:44): OK. Tak bych to možná kocipoval jako ečív, ale trochu mimo klasické ečív-tabulky - něco jako odznak, který se bude mezi ečívy zobrazovat trochu bokem a bude mít i odlišný design - aby jeho výjimečnost bacila do očí :) A mohl by se automaticky obměňovat podle toho, o kterak zasloužilého dárce jde - zda přispěl jen jednou, desetkrát a pak to utnul, pravidelně od prvního příspěvku... Podobně jako jako Steam odznaky za léta služby nebo (a právě z toho to asi vychází) vojenské metály za léta služby.
@leebigh (10.10.2015 21:43): I nepodporovatel může být aktivnější přidavač a aktualizátor než "pouhý" donátor, který se ale jinak pro rozvoj databáze nijak 2x nepřetrhne. Neplatit nějaké 300,- za půl roku (nebo kolik to vlastně je :), ale trávit tu volný čas hledáním informací, aktualizováním a přidáváním her, zajímavostí, odkazů, videí... a nemít tak možnost získat ečív, který si někdo jiný "koupí", by mi mohlo rozhodit čakry :) A po vypršení a neprodloužení podpory by ečív zmizel?
Byla by možnost mít nějaký přehled her dle data vydaní, kde by to bylo rozděleno i dle měsíců?
Bonusové body pokud by tam mohly být zmíněny i hry, které ještě nemají profil na databázi, včetně her s datem vydání TBA.
Tak mě napadlo, co takhle zavést achievement jako odměnu pro podporovatele ? Samozřejmě se zachováním hvězdičky u jména :-)
Řekl bych, soudě z touhy mnoha lidí vlastnit achievement Samotář, že by přítomnost takového achievementu přinesla od mnoha uživatelů alespoň jednorázový příspěvek na chod Databáze.
@M.a.t.t. (07.10.2015 13:27): S vypisováním nároků při přidávání hry by asi takový problém nebyl ale to zpětné doplňování to už pravda problém je. Jinak díky téhle stránce jsem přidal asi tak 99% všech svých zajímavostí ;)
Boxík na HP > Hodnocení. Uvítal bych možnost +/- i u jednotlivých hodnocení. Čistě jen proto, že nechápu, jak někdo může některé hře dát 100% :D
// trolling
Čistě za mě: Mě je jedno, klidně ať mám nebo nemám výhody. Cáluju, protože mi tenhle projekt vyhovuje zaměřením a protože to není žádná likvidační částka a snad to nějak pomůže udržet to tu nad vodou.

A samozřejmě kvůli té žluté hvězdičce. NA HVĚZDIČKU MĚ NEŠAHEJTE! :D
Mám návrh u každé hry udělat záložku HW nároky, co vy na to? Většinou se to objevuje v zajímavostech, kam si myslím, že to nepatří, chtělo by to samostatnou kolonku.
@meTTax (06.10.2015 16:56): Nemáš možnost nějaké vyšší hodnoty hlasu, konec konců nevím kde by se dala uplatnit - myslíš třeba při dávání plusů nebo mínusů ?
Taková ta extrémní hodnocení jsou nějakým způsobem vyfiltrována.
Kromě časnějších výhod vizuálních na profilu máš jako podporovatel přístup do interní diskuse DH, kde můžeš psát, aniž by to ostatní veřejně viděli.
A už tu bylo jedno odebrané podporovatelství, kdy uživatel vynášel tyto interní diskuse trollovi, který narušoval chod DH

Zdravím, přemýšlel jsem o tom, že bych se stal podporovatelem, abych tak podpořil běh fóra obecně dobrou věc. Jenže ve výhodách podporovatelství už mi tak trošku jen z principu chybí jedna věc a to, aby i podporovatel měl větší hodnotu hlasu než jen na základě jeho bodů, přeci účelem bodů je rozlišit, aby kdejaký páprda nepřišel a fejkovně neohodnotil 150 her, které ani nehrál a tím nerozházel hodnocení to chápu, ale takový páprda si nekoupí podporovatelství, takže proč podporovatel nezávisle na bodech nemá vyšší cenu hlasu - 1 nebo řekněmě 0,75
Díky
@Zx Atari 500 (03.10.2015 17:02): Jak dí kolega pode mnou: Na obrázky je třeba víc místa a víc místa = víc peněz. Snad se o tom také uvažovalo do některých z dalších aktualizací a ačkoliv mi také chybí, tak si holt vystačím z odkazy na videa. Obrázek by byl podstatně rychlejší, no.

Případně můžeš v komentáři ke hře odkázat na své screeny na Steamu.
Navrhuji u her ke statistikám "oblíbenost" přidat také ikonu - "chci hrát multiplayer"
TIP: Když už přidám odkaz a mám po určitou dobu možnost opravit v přidaném chyby, proč nemám taky po onu určitou dobu možnost odkaz smazat? Právě jsem omylem přidal odkaz na recenzi k jiné hře, ale nemohu jej smazat - musím ho nahlásit, aby ho někdo smazal. A to jsem si toho všiml tak do deseti vteřin.
@MartinezZ (26.09.2015 22:23): Při vystoupení hry z EA se musí upravit a zadá se datum vydání. Taky by se měl upravit nebo aspoň zkontrolovat popisek.. Takže takhle by to mělo fungovat běžně. S tím popiskem pro hru v rané fázi tudíž nevidím problém. Popisek nemusí být dlouhý a klidně se tam dají napsat nějaké obecné "blbosti", které se potom kompletně přepíší. :) Prostě obecně, že je to střílečka, jaké jsou tam postavy, grafika, třeba nějaké info o počtech itemů, zajímavosti a co je chystáno do budoucna.
Uvítal bych možnost přidání hry v takové fázi, aby nebylo nutné ani vyplňovat některé dosud nezbytné požadavky- jako např. popis hry. Vyplňovat totiž něco k Fortnite (uzavřená alpha, koncem roku uzavřená beta) nebo novému Unreal Tournamentu (stále ve fázi otevřené pre-alphy) nemá, krom vývojářů a toho, že půjde o FPS a bude to mít multiplayer, moc smysl, protože o Fortnite je známo poměrně hodně málo (budejť) a UT se stále vyvíjí. Přesto by se tu na jednom místě mohlo o hrách diskutovat a sdělovat si novinky, odkazy, videa...

A nebo by k tomu prostě stačilo napsat... cokoliv.. s tím, že až to bude venku, někdo prostě popis upraví? Takový Interstellar Marines na tom totiž je v podstatě stejně.

BTW, když koukám na Interstellar Marines, rok vydání se pa upraví podle toho, kdy vyjde finální verze, že?
Jen postřeh: Přijde mi divný mít rozdílná čísla u Diskuze v horní liště a boxu Diskuze na HP. Sice chápu, že mi to nahoře ukazuje Diskuze... v ... diskuzi a na HP diskuze i v profilech her, ale je to prostě divný.

PS: Nějak jsem si prapodivně vydedukoval, že je možno už sledovat i diskuze u tvůrců... žádnou volbu jsem u nich nenašel, takže zjevně chybná dedukce.
@MartinezZ (20.09.2015 19:32): Ve websdyzjnu nejsem zběhlý, ale myslím si, že dokud by pole s příspěvky bylo tím hlavním, neměl by to být problém. Nenapadá mě lepší příklad, takže můžu nahodit pouze Forbes.com, kde horní i boční lišty zůstávají na místě a při přeskočení na jiný web a následné vrácení se zpět stránka zůstává tam kde byla naposledy.