Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
@LIUWIL (20.09.2015 17:18): To bych osobně nerad. Opera si mi pamatuje pozici stránky, takže při jejím opětovném otevření či reloadu jsem tam, kde jsem skončil. Pochybuju, že by to u nějakého "iframeového" řešení fungovalo.
Elo, možná se to už zmínilo, ale bylo by možné udělat, aby se v diskuzích scrollovaly pouze příspěvky, nikoli celá stránka?
@Danny (20.09.2015 05:18): (Tohle není reakce na Dannyho, jen jsem chtěl odkaz pro ilustraci problému.)

Nešlo by udělat, aby odkazy na předchozí příspěvky obsahovaly v URL ten parametr "stranka" jen pokud je to opravdu nutné? Takto je potřeba čekat po kliknutí několik sekund na načtení celé stránky, i když by stačilo jen odscrollovat kousek dolů.
Libilo by se mi, pokud by u sledovanych veci na HP byla moznost oznacit thread za precteny. Casto tam mam 1 prispevek, ktery se cely vejde na HP, takze si ho prectu a nechci jeste muset preklikavat na samotny prispevek, jen abych se ho zbavil (pripadne vyhodnotim, ze me to vubec nezajima, a chci udelat to same). Teoreticky by to mohlo jit do toho prvniho radku s nickem, casem a poctem.
Líbilo by se mi, kdyby se design dh automaticky rozšiřoval s aktuální velikostí okna. Tzn. na homepage bych měl místo dvou sloupců s moduly 3 až 4. Ve hrách a vývojářích by mohl přiskočit sloupec se zajímavostmi, odkazy, grafy a hodnoceními. Youtube videa by se nastavovala ve větších oknech apod. Něco jako stránka Google+
Nebola by možnosť vrátiť hry s vlastnými štítkami do knihovničky? V pokročilom vyhľadávaní síce sú, ale v knihovničke sa dali zobraziť aj s covermi a to mi teraz chýba a zrejme nie ako jedinému.
Mně teda u toho tlačítka Sledované chybí hlavně ta čísla, která ukazovala, jestli se objevilo něco nového v tom, co sleduju. Stačilo by třeba i jen jedno hromadné číslo, které by mě hned upozornilo, že je něco nového v mnou sledované hře. Teď musím scrollovat celou homapage, abych si něčeho nového všimnul, což se většinou už ani neobtěžuju.

Taky mi trochu chybí ta drobnost, že dříve když jsem na homepage najel myší na diskuzní příspěvek nebo komentář, objevil se text, který zobrazil více z toho příspěvku/komentáře.

Nebylo by taky špatné už přidat upozornění na nepřečtené příspěvky pod blogovým článkem. Na homepage dát kromě čísla s počtem příspěvků také číslo nepřečtených, které mě jako u diskuzí hodí na první nepřečtený.
@Danny (15.09.2015 17:31): Když se objeví dvě zajímavosti ke stejné hře, tak tam budou prostě dva řádky, pouze u diskuzí se to slučuje, pouze tam má to číslo smysl.

Každopádně můžeme zkusit vymyslet nějakou jinou funkci toho typu.
No a šlo by stejně jako u odkazu na obecné diskuze přidat k odkazu na hry číslo, které by zobrazovalo počet nových komentářů-diskuzí-zajímavostí-odkazů-videí a kliknutím by to člověka hodilo na následující nepřečtený příspěvek?
@MCZ (15.09.2015 14:58): A ona se ta homepage sama updatuje bez reloadu? Protože pak by to byl samozřejmě lepší postup než teď. Nemám problém takto fungovat, jen nejsem zrovna v tomto případě zvyklý s DH takto pracovat, s roletkou jsem víc záložek nepotřeboval.
A proč prostě nenecháte homepage běžet v nějakém tabu na pozadí a neotevíráte si odkazy do nových? To teďka nemyslím jako nějakou kritiku uživatelského přístupu, zajímá mě to obecně, protože třeba já právě takhle používám spousty různých stránek.
@MCZ (15.09.2015 14:26): Slučitelné to bylo protože to fungovalo. A právě proto, že je to několik desítek položek denně, tak to fungovalo lépe, než dnes, protože to bylo o několik desítek denně méně návratů na homepage. Přesně jak píše Say.

EDIT: Jinak samozřejmě nejsem tu od začátku, a nevím, či si nepamatuji, kdo to kritizoval a proč to kritizoval. S kritikou je vždy ten problém, že ten komu se to nelíbí, tak řve a ten komu se to líbí, tak neřve, je zticha, a považuje funkci za samozřejmost. Teprve, když je mu odebrána, tak si člověk uvědomí, že to taková samozřejmost nebyla.

Pokud si pamatuji, tak kritika zaznívala hlavně k tomu, že nešlo sledovat samostatně zajímavosti, samostatně odkazy, samostatně videa. To teď lze, otázkou je, jak by se s tím roletka popasovala. Jinak tě můžu ubezpečit, že přestože mám několik desítek nových položek denně, tak jsem si ty tři boxy neroztáhl a stejně na nich zobrazuji jen 5 položek, a funguji v podstatě stejně jak s roletkou. Akorát kvůli tomu musím furt zpátky na homepage.
@Crash (14.09.2015 16:45): Pokud sleduješ 2000 her, tak počítám s několika desítkami, možná stovkami nových položek denně. Což mi zkrátka nepřipadá nijak slučitelné s malým roletkovým menu pro pět položek, které bylo mimochodem už před lety kritizováno a následně došlo už tehdy k rozhodnutí, že nebude zachováno.

Nyní má tuhle funkci obstarat homepage. Uznáváme, zatím to nemusí být ideální, ale takhle to prostě bude a cíl je postupně tu funkčnost ladit dál.
Přidávám se k rolovací nabídce nových příspěvků sledovaných her. Teď musím dělat zbytečně klik navíc a ještě čekat na loading.
Co se herních diskuzí ve sledovaných hrách týče, také mi vyhovovala ta starší verze. Jak už bylo zmíněno, bylo to velmi komfortně řešené.

A ještě k těm štítkům. Stále tu zůstalo, při kliknutí na daný štítek, to "Hry s tímto štítkem" a "Odebrat". Přičemž ta první volba už samozřejmě neplní svůj účel, jak bylo v sobotu vysvětleno.
Když teď někdo napíše nový příspěvek do diskuze, komentář, přidá video zajímavost...tak první co mě udeří do očí na hlavní stránce je ikona + jméno uživatele a čeho se to týká je upozaděné.

Mě by to spíš vyhovovalo obráceně, protože mě nezajímá, kdo to napsal/přidal, ale kam to přidal. Čili název hry, diskuzního fóra by mělo být na prvním místě větším písmem zvýrazněno, a teprve pod tím jméno uživatele.
@MCZ (14.09.2015 12:22): Procházení těch sledovaných novinek pomocí toho rozevírací seznamu ve starý verzi bylo pro mě taky lepší. Plynule jsem totiž přecházel z jednoho profilu hry do druhého. Teď se musím furt vracet buď na homepage nebo na tu stránku co na ní odkazoval Karasman. V tomhle se pro mě uživatelský komfort DH zhoršil a vzhledem k tomu, že sleduji přes 2000 her, tak je to dost znát.
Vraťte mi klikátko na tuhle stránku nahoru do lišty jako to bylo, protože bez toho jsem jako bez ruky. Pokaždé se musím vracet na homepage, scrollovat a klikat na to pitomý Více.
@MartinezZ (13.09.2015 16:27): Pointa je mít takovéto věci na jednom místě a mít tak možnost lidi uvědomit o existenci potencionálně zajímavých webů. Byl by to i prostor pro takové odkazy jako steamspy.com nebo Is steam down? a mohla by tam být i rozbalitelná uvolněnější sekce pro odkazy jako třeba Valve Time.
Věci které v diskuzi zapadnou, ale které budou stále relevantní.

Já jsem absolutně pro.
Mohly by tam být například i odkazy na dobré weby věnující se hardware, software, hrám a podobně a samozřejmě i stručné popisy daných webů. Kolikrát už jsem tu viděl lidi se na takovéto věci ptát v diskusi, ale problém je že to tam časem zapadne a nikdo už to pak zpětně nečte.
@Wolverine (13.09.2015 15:40): Jak moc obtížné je přidat konkrétní odkaz na překlad/modifikaci/patch/videonávod do Zajímavostí, Odkazů a Videí u jednotlivých profilů her? To totiž splňuje přesně to, co chceš, tedy všechno týkající se jedné hry na jednom místě - v jejím profilu - jen to tam musí někdo vložit a případně k tomu něco málo připsat na vysvětlenou ;)
I bylo by pekne mit moznost sledovanou diskusi s novyma prispevkama oznacit za prectenou rovnou z homepage. Situaci "1 novy prispevek ktery ocividne nerika nic duleziteho" pozoruju nejak hodne.
To bílé prázdno v pravém boxu na homepage úplně dole mi přijde docela velké. Takže by se hodilo to něčím zaplnit.

Dejte tam např. Naposledy splněné achievementy, Naposledy navštívené profily uživatelů, Naposledy dohrané hry, Naposledy udělená Plus/Mínus apod. Či něco podobného.
Nebylo by asi od věci, kdyby se do pokročilého vyhledávání (v profilech uživatelů) vrátila možnost řazení dle hodnocení uživatele. Stejně tak chybí třebas řazení dle data hodnocení/dohrání. Nyní lze sice řadit dle počtu hodnocení hry či průměrného hodnocení hry, ale to je mi jaksi trochu k prdu.
Já jsem pro, jak jsem již navrhoval, aby mohl uživatel napsat komentář pro ostatní a komentář pro sebe.
Komentář pro ostatní byl byl to samé co dosud - musí obsahovat nějaké informace pro ostatní / vysvětlení hodnocení.
Komentář pro sebe byl byly vlastní poznámky ke hře - tedy to, co nesplňuje požadavky komentáře. Mohlo by tam být u toho nastavení "Viditelné pro mě / pro přátele / pro registrované / pro všechny".
U boxů zajímavosti/videa/odkazy by se mi hodilo tlačítko označení jako přečtené/zhlédnuté pro viditelných 5/10/20 příspěvků.
@JohnCZ (12.09.2015 17:20): Jo, v podstatě něco takovýho. Na DK nechodím, nevěděl jsem, že to tam mají =)
Akorát bych to zachoval ve stejné formě jako komentáře, resp. uživatel by si v levém menu klikl na tlačítko "recenze".
@Crash (11.09.2015 12:45): Já bych to neviděl jako lenost číst dlouhé komentáře a filtrovat si je, teď to dělám stejně jako ty, filtruju si to podle vlastních očí =) Ale možná by mohlo být zajímavé mít obsah složený z komentářů jako nyní, a recenzí, které by podléhaly přísnějším nárokům na úpravu, obsah, stylizaci a dalším náležitostem patřící k recenzi. Rozhodně to nepovažuju za klíčovou funkci DH, ale jako nápad se mi to celkem zamlouvá.