Interstellar Marines

Nehotová verze
02.07.2013

Jedná sa o prvý diel plánovanej trilógie, ktorá je už vo vývoji od roku 2005. Tento od začiatku autormi prezentovaný nezávislý počin AAA indie hry predstavuje sci-fi FPS s rozvojom postavy, RPG prvkami a silným príbehom, ktorú je možné hrať sám s týmom troch botov alebo ako kooperáciu vo štvorici.

Dej nás zavedie do 22. storočia, keď sa ľudia pri hľadaní nových surovín stretnú s ostatnými inteligentnými obyvateľmi vesmíru. Hráč ako člen špeciálneho komanda Interstelar Marines sa vydáva naprieč vesmírom, aby plnil rôzne misie s cieľom ovplyvniť budúcnosť ľudstva.

Vývojári si dávajú záležať na tom, aby bola akcia realistická. Tomu prispôsobili aj hrateľnosť, grafiku a hudbu. Realistický a dospelý vzhľad dopĺňa taktiež nelineárna hrateľnosť, náhodné generovanie niektorých prvkov, zbrane správajúce sa podľa fyzikálnych zákonov jednotlivých lokácií a plne interaktívne prostredie. Vývojári sa taktiež netaja, že inšpiráciu hľadali v hrách ako Half-Life, System Shock 2 či Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield

@Shoggot (27.06.2019 11:47): Sto lidí, sto chutí no. :) Ovšem uznávám, že za tu dobu co to je ve vývoji toho moc neudělali a nemít to z galy za dolar tehdá, tak by mě to asi nezajímalo. Dokud tam nějak nenaženou lidi zas, tak to nemá cenu ani zkoušet. Kor když podobně "hardcore" fps mp her je dnes už plno a vyšších kvalit.

Early access je prostě zlo, podobně na to doplácí i Angels Fall First, které je taky ve vývoji šíleně dlouho a furt ne a ne vydat plnou verzi. Výsledek je minimum hráčů i když hra vypada originálně a zábavně. Nutno ale uznat, že to dnes vypadá o mnoho levelů výš, než Interstellar.