Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Doporučili byste mi nějakou diablovku na HC 3. kategorie? Dohraj hru, ve které hraješ za člena náboženského nebo spirituálního kultu popř. náboženského představitele. Mimo Diabla. Díky.
Ahoj, rozehrál jsem BZZZT .. dá se hra ještě počítat jako pixealrt ? Je hrozně hezká a hlavně animace jsou hodně plynulé a uhlazené. Až teď přemýšlím, jestli vůbec splní zadání :D
@GameEs (22.03.2024 12:48): Ty jo, zase bych řekl, že Vánoce tam nejsou, sníh a zima jo ale vyloženě Vánoce asi ne. Na hardcore, Halloween tam určitě není.
Počkej ještě na někoho jiného už si to moc nepamatuji.
Ten Quake je diskutabilní. Na první dobrou to člověka netrkne, ale designoval jej Sandy Petersen (obrovskej fanda), příběh je sice minimalistický, ale inspirace je imho zřejmá - Země je napadena entitami z neznámých dimenzí, mnoho nepřátelských monster je vystřihnuto z knih o Lovecraftovských kreaturách, a poslední boss je Shub-Niggurath.
@Všivák (19.03.2024 10:27): Neviem, ako sa to tam niekomu podarilo prepašovať, ale určite nie. Na normal to vôbec nie je priama adaptácia, ani priama inšpirácia Lovecraftom a na HC za žiadneho náboženského predstaviteľa nehráš.
Dneska jsem dohrál Star Wars: The Force Unleashed, takže mám letos splněno, pokud se nepletu. Ještě mi tedy chybí šest her, abych měl všechno na HC i na základ, ale u každé kategorie už alespoň jednu odehranou hru mám. Schválně jsem se podíval, kdy jsem to tu psal loni a ono je to na den přesně :) Jako jo no, letos je tam trochu cheat s 29. únorem :)
Ahoj. Počítá se do normální varianty kategorie Ztraceno v překladu i to, že si hru zahraji znovu s jiným dabingem? Konkrétně mi jde o to, že nyní hraji Oddworld: Stranger's Wrath klasicky v angličtině, ale mám v plánu si hru projít kvůli achievementům ještě jednou na těžkou obtížnost. Hra umožňuje přepnutí jen dabingu řekněme do němčiny, takže titulky mi zůstanou anglické. Je to takto pro tuto kategorii v pohodě? Děkuji.
@M.a.t.t. (12.03.2024 12:00): Jj, všechno se přímo ovládá, já jen že v jedničce nic takového není, tak jestli by to tomu nevadilo, když je to kolekce tří her a jen dvě z nich tomu odpovídají.

EDIT: V základní variantě to samé, trojka i dvojka má sekvence na palubě jistých lodí, jednička ne, resp. v jedničce sebou Lara jen švihne do podpalubí v cutscéně, ale hratelného na lodi nic. :)
Ad laska nebeska - uznala by se Dwarf fortress kde mohou trpaslici uzavirat manzelstvi nebo musim primo hrat za jednu postavu?
Dá se použít South Park: The Stick of Truth na 6. Ukradné Vánoce? Spíš dotaz na lidi, co to už hráli, viděl jsem nějakej screenshot s ozdobeným vánočním stromečkem, ale jelikož je to South Park, tak to může být v jakýmkoliv kontextu :D
@ViRus (04.03.2024 12:41): V jednotke sa Nathan určite neožení, v štvorke ktorá je na pc, je už ženatý, takže tie HC určite nespĺňajú, ale napr. štvorka na normal je v pohode. Žení sa tuším úplne mimo hier medzi 2 a 3., čiže žiaden diel série HC nespĺňa.

@Fritol (04.03.2024 17:58): @BINGMAN (04.03.2024 13:59): Tu by som dodal, že ten vocalizing je navyše nepravideľný a len pár sekundový, čiže ani na jednu skladbu to nie je, aj keby bola vokálna bez textu.
Dá se uznat GRIS  do 10. kategorie? Postava během hry získá schopnost zpěvu, kterou může hráč kdykoli aktivovat a postava začne do hudby hry zpívat/pobrukovat melodii bez textu. Osobně v tom nevidím žádný rozpor, jen mě zajímá, jestli se to shoduje s představou "zpěvu" organizátorů :)
Ad laska nebeska, nebot se zde uznavaji Sims, tak plati i jine strategie? Napr. Dwarf fortress mohou trpaslici uzavirat manzelstvi.
Měl bych dotaz k Lásce nebeské. Už jsem se u této kategorie několikrát sekl, tak si to chci raději nechat od někoho potvrdit. :) Je pro normální variantu dostačující hra Assassin's Creed: Revelations?

Ezio se zde seznamuje se svoji budoucí ženou Sofií a postupně se s ní sbližuje. Není tam žádná vyloženě milostná scéna ani přímo není řečeno, že se Sofie stane jeho ženou (tuto informaci mám z wikipedie). Je tu jedna scéna, kdy mají piknik "rande". Dále Ezio dává v dopisech své sestře najevo, že k Sofii cítí něco víc. Plus ji hlavní padouch unese, aby získal potřebné klíče ke knihovně, o které ve hře jde. A Ezio na výměnu přistoupí, čili dá přednost jí před řádem. Mně přijde toto jako dostatečné romantické/emociální pouto. Jak to vidíte vy? Díky.
@Kunick (27.02.2024 16:17): Ona ta anniversary edice je ale dost upravená, podle všeho. Jsou tam jednak ilustrace, což sice není to nejdůležitější, ale jsou fajn, a pak Gentry v úvodu píše, že na úpravách dělal celých dvacet let:

- The code has been rewritten in Inform 7 and compiled to the glulx format, allowing far more detail and interactivity than before.
- The prose has been revised and polished to reflect 20 years of accumulated writing experience.
- Additional puzzles, scenes, and background information to explore.
- Decorated with over 50 gorgeous illustrations by Carlos Cara Àlvarez.

Nicméně... ta freewareová verze z roku 1998 je furt skvělá hra, která je na ifdb.org druhá nejlépe hodnocená interactive fiction (po Counterfeit Monkey), takže i když si vybereš tuhle verzi, tak tě stále čeká parádní zážitek :-)

A na mapování určitě použij Trizbort.
@Artran (27.02.2024 10:27): Tak včera jsem si hned otevřel wiki a načetl historii hry :) Pokud to rozehraju, a jde fakt spíš o to najít čas než chuť, pak jsem přemýšlel že nejdřív originální hru. Koupi jsem uvažoval spíš jako odměnu autorům. - za typ na itcho díky ;)
@Kunick (26.02.2024 21:43): Jestli se do toho opravdu pustíš, tak mi napiš, přidám ti tu Anniversary edici ze Steamu. Tady na DH je jen freewarová verze z roku 1998. Osobně jsem hrál právě tu bez návodu a vytuhl někde před koncem. Chtěl bych to jednou dohrát znovu v téhle nové edici. Jinak pokud bys to kupoval, tak možná spíš raději doporučuju itch.io. (A palec nahoru za Arhkam Horror. Kde jsou ty časy, kdy jsem tuhle deskovku hrával s kamarády...)