Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Nevíte někdo jak můžu zkopírovat chat ze Skypu bez toho, abych jak dement musel zaklikávat každou zprávu zvlášť?? Označit modře to nejde, vybrat vše nejde, CTRL + A nejde, udělat zálohu do texťáku nejde... ty voleee, dřív to normálně šlo...
Takový trochu zvláštní dotaz, spíše to zatím řeším teoreticky.

Mám dva notebooky, oba mají stejnou licenci (W10 OEM), stejně velký disk. Jeden je nastavený a zaběhnutý, druhý úplně nový. Chtěl bych co nejrychleji přenést všechna data a nastavení ze staršího na nový. Napadlo mě, že bych si zapsal licenční klíč OS na novém stroji, pak na jeho disk naklonoval data ze staršího a následně aktualizoval klíč na ten opsaný, co platí pro tento konkrétní hardware.

Myslíte, že je to možné? Nemá s tím náhodou někdo zkušenosti?
Tak jsme to chtěl zkusit a zjistil jsme, že mi nejde spustit cmd. Když ho spustím, tak to jen problikne a hned se to zavře. Co to zas je...
@Cobot (12.06.2020 20:29): Na misto, kde si klient mysli, ze ma adresar s hrami, umistis jen odkaz na slozku, ktera se nachazi nekde uplne jinde (treba i na jinem disku). Pro vetsinu aplikaci (implementaci) tohle funguje.
@Cobot (12.06.2020 20:29): To není jen na spouštění her na Steamu - zjednodušeně tak vytvoříš "zástupce" pro adresář nebo soubor, ale na úrovni souborového systému, takže pro programy se chová jako standardní adresář. Tj. můžeš mít symlink/junction třeba "doom" v adresáři c:\steam, který bude odkazovat do umístění d:\data\doom a pro programy to bude adresář c:\steam\doom.
@Garion (12.06.2020 19:02): dík. Přečetl jsem si to a vůbec mi není jasný jak by to mohlo fungovat pro spuštění her ze steamu. Jestl 7c vysvětlí jak s tím pracuje... Ale je to zajímavý. Nevěděl jsem ani že to existuje.

@Crash (12.06.2020 19:06): diky. On asi bude stačit ten steam. Používá i Epic, ale tohle bude stačit.

Na téhle problémech jinejch se člověk aspoň něco naučí :)
@Cobot (12.06.2020 13:19): Mohu potvrdit že Steam, Gog, Uplay, Origin, Blizzard i Epic umí zvolit lokaci pro instalaci her.

Jinak Steam je se svou "steamapps" složkou asi nejvíc v pohodě jak co se týká více složek na hry, tak i co se týká přesouvaní již nainstalovaných her, aniž bys je musel znovu stahovat. U Epicu jsem se o to před časem pokoušel a vzdal to, sice nějakej postup jsem vygooglil, ale pokud si dobře pamatuji, tak to řešili nějakým softwarem, který Epicu podstrkoval falešnou lokaci. Tak k tomu jsem se neodhodlal, a u ostatních jsem to neřešil.
@Cobot (12.06.2020 16:27): to mě taky vytáčelo, dokud jsem si nekoupil Forzu Horizon 3 a nestrávil v ní přes 100 hodin...pak mě to nějak přešlo a teď už to neřeším. Ale ano, ocenil bych kdyby se MS na tuhle retardovanou zakryptovanou file strukturu vykašlali.
Na tohle jsou asi nejlepší řešení symlinky (junctions). Není problém kdykoliv cokoliv někam přesunout bez dopadu na instalaci. Dobré třeba na porovnání běhu mezi SSD a HDD :)
@Cobot (12.06.2020 15:21): tak to pak jo. Já mám posledních 8 let C: jako SSD, ale mělo jen 120GB, takže jsem měl instalačky klientů tam, aby startovaly a fungovaly rychle, ale samotný hry jsem samozřejmě pak cpal většinově jinam. Ta funkce dělení knihovny mezi partitiony je ve steam už hodně let. Maj to snad všechny klienty, dokonce i MS to zvládl v gamepassu udělat.

Lomítka mi tu taky mizej.
@Paul (12.06.2020 14:40): Nikdy jsem to nepotřeboval. Všechno cpu odjakživa na Déčko, kde mám i instalace klientů.

D:HryHry.steam
D:HryHry.origin
atd....

mimochodem mám tam jestě k pousmání adresář:
D:HryDema
(tam ale už roky nic nebylo...)

Když dojde místo mažu. Ale za ty roky jsme se s tím 1TB naučil tak nějak vyžít.

EDIT: Po uložení příspěvku mi zmizely obrácený lomítka.... :)
@Cobot (12.06.2020 14:22): No mě překvapilo žes to nikdy nepotřeboval sám a neřešil, to máš jen jednu partition kam cpeš všechno, nebo nepoužíváš steam? :)

Jinak u SSD bych asi na dřeň nejel, pár giga bych volnejch nechal, ale ne nějak moc.
@Paul (12.06.2020 14:15): V pohodě to není o mě :)

Jak jsem tu řešil ten komp v prosinci tak kinderovi došlo místo... :)

Dal se mu tam 512GB (C: 100 + D: 400) NVMe a 1TB plotna... Tak je v řiti. Takže buď zrušim to rozdělení na C a D což se mi úplně nechce. Ono stejnak tím získá tak 40GB max a pak hlídat aby zůstávalo nějaký volný místo. Což on hlídat asi nebude.

btw: Je to pořád tak, že se SSD nesmí zaplnit na 100%...?

No a nebo mu řeknu ať si hry na který s loadingama nespěchá cpe na tu plotnu.. A to je důvod proč jsem se tu ptal.

Je to prostě pohoda řešit lidem v okolí kompy....
@Charllize (12.06.2020 13:37): No myslím tím to , že na steamu stáhnu hru na jeden disk, ale na něm mi dojde místo a tak další hru bych stáhnul na druhej disk,. klient by věděl kde obě hry jsou a neřešil to. Jako je to easy. Jen nevím jestli to umí. Nikdy jsem to nezkoušel.
Umožňují herní klienti instalovat hry na jinej disk než je samotnej klient? Vím, že dřív to nešlo, ale možná se to změnilo. Potřebuju to vědět hlavně u steamu a u epicu. V ideálním případě bych potřeboval, ayb byl klient na C: a jednu hru měl na D: a třetí na E: Jde to?

Paradoxně steam je se svým "common" asi nejvíc v řiti co?
Stránka "Zásady pro hudbu" na Youtube bude zrušena. Dodržování copyrightu tak bude o něco složitější :(

V souvislosti s ukončením klasického Studia pro autory bude ukončeno i fungování adresáře zásad použití hudby.

Jak už jste pravděpodobně slyšeli, momentálně probíhá proces přesunu na nové, vylepšené Studio YouTube. Soustředíme se proto na přesun a rozvoj funkcí, které jsou často využívány a pomáhají autorům dosáhnout jejich cíle.

Tato funkce mezi ně bohužel nepatří. Zásady použití hudby jsme původně vytvořili proto, abychom autorům pomohli aktivně předcházet problémům s autorskými právy u hudby ve videích. Tato funkce je však využívána jen minimálně a její přesunutí a doladění by vyžadovalo neúměrné úsilí. Navíc jsme zjistili, že autoři uvedený problém většinou řeší raději tím, že video nejdříve nahrají jako soukromé nebo neveřejné, aby se případné problémy projevily ještě před zveřejněním. Tuto skutečnost proto zohledníme při vytváření lepšího prostředí nového Studia.


Zdroj: https://support.google.com/youtube/answer/6364458?hl=cs
@RomcaT (04.06.2020 17:28): Pod těmi horními záložkami vlevo je ikona štítu (vlevo od "zámku" s panelem adresy). Na to klikni a dej "blokovat sledovače a reklamy".

Pokud myslíš to spouštění v youtube aplikaci, tak na ikoně youtube aplikace (v seznamu aplikací či na ploše) podrž prst, pak dej "informace" a nakonec vyber "deaktivace".
@Cobot (04.06.2020 11:28): Vivaldi a Edge (ten poslední dobou vůbec ale). V obou to jde bez reklam. Proč používat aplikaci, když ta tyhle možnosti nemá. Zejména mě otravuje, že reklamy mají vyšší hlasitost než video samotné.
@Jab (04.06.2020 11:19): no v prohlížeči na mobilu ta asi blokovat jde. je fakt, že jsme linej to nějak zprovoznit. Mě nějak YT na mobilu v porhlížeši nevyhovuje. To blukjš adblokem? Tušim, že jsi psal, že používáš Vivaldi? Možná zkusim změnit životní návyky.
@Jab (04.06.2020 11:08): ona jde YT aplikace odinstalovat? A jinak aniž bych nějak kopal za google, tak v čem je ta aplikace hrozná? Když pominu neustálý nabízení premium, zkurvený reklamy a to že musí běžet nahoře...? Tedy je to shit, ale YT v prohlížečí dělá to samý jen snad nenabízí premium. :D
Také se vám v posledních dnech na mobilu vtírala youtube aplikace? Mně to při kliknutí na video v prohlížeči najednou začalo nabízet otevření přes prohlížeč ci youtube aplikaci. A i když jsem logicky zvolil prohlížeč, tak mi to ty odkazy stejně o pár dní později začalo otevírat v té příšerné aplikaci. Problém vyřešilo její deaktivování. Při pokusu o "odinstalaci" tuto předstírala, ale byla hned zpět. Dokonce i při deaktivování se mě to ptalo, zda ji nechci vlastně jen "resetovat".

Příšerná vtíravá reklamní aplikace od googlu. Tfuj.
@TombSpirit (30.05.2020 11:45): Pokud nemas verejnou IP adresu, neni to zdaleka takovy problem. Navic vetsina beznych routeru ma tolik der, ze jestli jednu z nich opravis nebo ne nehraje prakticky zadnou roli. Myslim si, ze ma rozhodne vetsi smysl si router spravne nastavit (zakazat UPnP na WAN, zakazat pripojeni koncici na routeru (a mozna i na LANu, to uz je dost individualni) z WAN apod).
@Paul (28.05.2020 19:48): ano něco podobného se mi stalo s Realtek sound driver. Také jsem musel stáhnout a nainstalovat ten Realtek Audio Console panel, a dost si s tím vyhrát (několik uninstall/install) aby mě W10 1909 byly ochotny spustit ten audio panel. Neustále se mě to snažilo tlačit realtek driver od Microsoftu. Musel jsem kvůli tomu odpojit síťovku a pak teprve nahrát správné drivery.
@Toaleťák (29.05.2020 07:09): Mě ho to taky nenabídlo, nainstaloval jsem si to manuálně přes ten jejich asistent. Normální drivery jsem se pokusil nainstalovat přes GF Experience, ale nainstalovaly se opět bez control panelu (takže asi normální nebyly).

Áha.
@Paul (28.05.2020 19:48): Dobré vědět. Mě to totiž ještě upgrade na 2004 nenabídlo. A to nestačí znova nainstalovat normální (ne DCH) drivery? Jináč to maže ty staré msi balíčky z té složky "%windir%/Installer". Proto se tam toho tolik konečně uvolní.
Jsem dneska aktualizoval systém z verze 1909 na čerstvě vydanou 2004, a nikdy mě nepřestane fascinovat, že před updatem mám na disku 144GB místa, a po updatu a smazání Windows.old přes disc cleanup mám 156GB. Upgrade windows uvolní 12GB.
A přitom složka Windows měla před upgradem 19GB, teď po upgradu má 15. Asi to ten zbytek uvolnilo z nějakejch skrytejch programdata či co já vim.

Jinak tam ale byla vtipná zrada. Před upgradem jsem schválně aktualizoval i nvidia drivery, protože ty nový jsou vyloženě na tuhle verzi. Ok, mám je tam, pustím upgrade windows.
A po upgradu a restartech..tam mám starou verzi nvidia driverů. A ještě tu zkurvenou, bez control panelu, kterej to chce doinstalovat z MS Store (což je osekaná verze jen přes mojí mrtvolu).

Takže driver uninstaller, vypreparovat tyhle starý autodrivery a hodit tam znovu ty nový s normálním control panelem. Docela vopruz.
@Messersch (28.05.2020 13:51): Tipuju, že se zvuková stopa uložila až na konec výsledného souboru. Televize tak musí při přehrávání "skákat" z videa do audia a zpět a elektronika to nestíhá. Řešením by bylo použít interleaving, což znamená průběžné vkládání částí zvuku po kouskách v pravidelných intervalech. Jestli to ale MKVToolnix podporuje, to netuším.