Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Charllize (07.05.2020 18:30): upřímně mě Microsoft před časem pěkně naštval. Po změně na US region v Dubnu 2020, teď musím čekat na začátek Června abych si mohl něco koupit, protože nyní ačkoliv zadám zpět CZ platební kartu s Xbox Live account v USA region mě to prostě nedovolí koupit nic, samozřejmě už vůbec ne na US store (což se dá pochopit) ale pro jistotu ani na CZ store.
Borka na telefonu v CZ Microsoftu mě to zavěsila, za což bych ji pověsil pro změnu já osobně za něco do průvanu. Tím Microsoft u mě jako fa. skončil. Už mám Xbox jen jako doplněk pro děti a nebudu už je podporovat. Kdo chce kam, pomožme mu tam.

Viz. odkaz
Conditions that can prevent you from changing your country/region
If you’re prevented from changing the country/region for your Xbox, it may be for one of the following reasons:

You changed country/regions within the last three months.
@Rapier (07.05.2020 18:28): Jsem též nastvany. Ja mam cesky ucet a ceskou kartu, ale kupuju v Kanade. Takze zkusenost je takova zatim, ze Lego Indy 2 a Fallou New Vegas a SplitSecond byly OK, ale Lego SW TCS a Deus Ex Human Revolution nesly a pak ten Metal Gear.
To je přesně důvod proč jsem teď na Microsoft tak naštvaný. Ta hláška Dunemastere je přesně ten region lock ale netušil jsem že platí i pro Metal Gear Solid, sám jsem si chtěl koupit oba díly ihned jakmile si budu moc přepnout účet zpět z US do CZ. Xbox Live account můžeš změnit nejdříve za 3 měsíce po změně.
@Dunemaster (07.05.2020 05:11): aby ti to slo musel bys zmenit zemi kde mas ucet. nevim kde ses, ale proste kdyby treba v americe tak musis prehodit ucet na americky. Ale nedelej to, je tam pak tusim pul roku lockdown a zpet na cz ucet bys to po tech pul roku nemohl dat.
@Dunemaster (05.05.2020 19:09): Jestli je to stejně dementní jako PS store, tak se zkus z toustru odhlásit a znovu přihlásit. Tedy jestli je to na Xboxu stejné jako na PS. Kdyžtak restartuj konzoli. Ale jen hádám. U PS Storu to je taky obča o klečení na kolenou jestli u nich můžu utratit peníze.
@Jab (03.05.2020 20:46): To zobrazení tabů přes celou plochu mi nepřipadá jako dobrý způsob, jak se podívat, co kde je (ne, že by nebylo užitečné v jiných případech). Ale asi je to celé o koncepci - v tomhle jsem docela konzervativní a vlastně mi stačí, když taby ze stejné stránky drží při sobě.

Jedna věc ale funguje špatně a to je "FInd in page". Jednak obecně tím, jak se to chová (extra panel shora odsazující celou stránku), ale především tím, že často vůbec nefunguje a člověk to musí i několikrát zavřít a otevřít.
@Kunick (03.05.2020 20:39): Přímo takhle to u Vivaldi nefunguje. Má ale více možností, jak s těmi taby pracovat vč. jejich sdružování. Viz: https://vivaldi.com/cs/features/tab-management/

@MCZ (03.05.2020 20:34): Mně to občas nejde moc trefit, aby se to fakt do té skupiny přidalo. Imho ale s tím zobrazením těch sdružených tabů přes celou plochu ("dlaždice") i hned vidíš, co v té skupině tabů je. Funguje i to označení tabů do té skupiny, které chceš přidat, přes ctrl a levý klik na tab. To pak eliminuje ten můj problém výše s tím, že se mi blbě ten tab do skupiny přidává jen myší. :) Plus teď koukám, že ta seskupení tabů lze pojmenovat. Což zase eliminuje ten tvůj problém. ;)

Viz dole na stránce: https://help.vivaldi.com/article/tab-stacks/

Um přes to ctrl a klik levým jdou i rovnou bez skupin ty otevřené taby dlaždicovat. Pořád se učíme... Jak moc je Vivaldi dobrý! :)
@Jab (03.05.2020 20:12): Jmenovalo se to skupiny panelů a už to je pár let zrušeno. Tak jsem zkusil dohledat screen. Praktické to bylo v tom, že jsem měl odděleně panely tabů s prací a zábavou. A člověk si dal oddech, chvili se flákal, a po přestávce pokračoval zpět tam kde s prací přestal. To co popisuješ zní celkem podobně. Asi se na to budu muset podívat
@Jab (03.05.2020 20:12): To stackování tabů není dle mého úplně ono. Je to takové neintuitivní, řekl bych - špatně se přepíná, plus nevíš, co ty jednotlivé "subtaby" jsou.

Jinak je Valdi fajn (hlavně třeba ten postranní panel se občas fakt hodí). Jen na mobilu mám též potíže s načítáním některých stránek; mám za to, že za to může tracking blocker, resp. špatně optimalizovaná stránka, která se bez něj nedokáže načíst (fail).

@leebigh (03.05.2020 19:58): Myslím, že už Vivaldi také nějak umí; trochu mě překvapilo, že se tahle feature do prohlížečů vrátila, protože ji svého času zneužívaly podvodné stránky a docházelo i ke krádežím čísel platebních karet atd. Snad už to mají ošetřené. :-)
@Kunick (03.05.2020 20:09): Teď zase nevím, jestli rozumím já tobě. :) Na počítači umí Vivaldi sdružovat taby do skupin potahnutím jednoho tabu na druhý. Pokud je to to, co myslíš. Rozdělit plochu mezi taby jde pak právě z téhle skupiny. Jde taky mít vlevo třebas pod základními ikonami panelu (vyvoláváš jej F4) fcb messenger, discord aj. Rozpůlí ti to plochu s tím, že můžeš obě okna používat a hledat tak něco v prohlížeči a zároveň vidět zprávy třebas na tom facebooku. Jde to tak udělat i s dalšími stránkami. Ale to zobrazení vlevo je pak spíše jak na mobilu.
@Jab (03.05.2020 20:04): jako nevypadá to špatně. To jsem asi špatně pochopil. Sám netuším, protože to nepoužívám. Těch milion Tabů na desktopu je můj zlozvyk. Když už jsme o toho. Co mi hodně chybí byly jednotlivé plochy, kdy jsem měl taby tematicky rozdělené - to mi přišlo, že zařízli zbytečně ve FF.
@Kunick (03.05.2020 19:46): Synchronizaci nebo taby? Synchronizaci imho má. Taby jako Vivaldi na mobilu ne. Jak to vypadá viz zde. Mezi těmi lištami nahoře se dá opravdu takhle klikem přepínat, zavírat je, swipovat atp. U jiného mobilního prohlížeče jsem to neviděl. S více otevřenými taby se btw nezmenšují (logicky - bylo by to nepohodlné na ovládání). Na další se podíváš pak právě tím potahnutím prstem. Je to vše logické a i bez vysvětlení imho každého napadne hned, jak to ovládat.

@leebigh (03.05.2020 19:58): Naučí. Mně to také vyplní. Každé chromium to imho umí. ;)
@Jab (03.05.2020 19:40): v chromu právě třeba při objednávání ťuknu na L a vyplni se mi celé osobní údaje. Samozřejmě to používám jenom doma. Třeba se to Vivaldi taky naučí, budu zkoušet
@Jab (03.05.2020 19:40): tak to má i Firefox ne? Osobně, pokud na mobilu nemusím, na internet nelezu. A na nejčastější ukony jsou aplikace. Prostě to pohodlí klavesnice a velkého monitoru je návykové. (Ostatně na to mobil ani nemám, skladnost a malé rozměry a 3,5 jack byly hlavní kritéria)

Ale pokud by šel FF do kopru, tak budu Vivaldi brát v potaz.
@leebigh (03.05.2020 19:33): To mělo? Ani jsem nevěděl, že to jde. :) Btw nastavil jsem si Vivaldi účet a je fajn i to sdílení historie a záložek (ale to mají i mnohé další prohlížeče) mezi mobilem a počítačem.

Ještě hodně letí Brave. Zvláště pokud chce člověk odměňovat své oblíbené projekty po internetech. Osobně mi nesedl. Ale jiným může. ;)
Nakonec i na mobilu jedu na Vivaldi. Rozložení ovládání je horší jak u MS Edge. Ale to swipováni taby nahoře na stránce... To je vlhký sen stran užívání mobilů. Pokud člověk třebas něco vybírá přes eshopy a má otevřeno více tabů, tak tohle zrychlí práci na mobilu minimálně o polovinu. Žádné otravné přepínání. Prostě prstem jedu po tabech a vyberu/zavřu ty, které nechci. Přesně jako na desktopu.
Ne, v MS nejsou tak debilní. :-)

Pokud má někdo fyzický přístup k nešifrovanému disku, tak ho žádné heslo stejně nezastaví, je imho ztráta času se to snažit nějak zkomplikovat (proto se o to MS ani nesnaží). Musíš se rozhodnout - bojíš se o svá data? Šifruj disk (Windows 10 to umí, i když omezeně, prý i v základní verzi, v těch vyšších je to s Bitlockerem na pár kliků - a pár desítek minut až hodin, ale šifruje se to na pozadí). Nebojíš se o svá data? Neřeš. Každopádně asi neuškodí tam mít heslo už jen kvůli případnému malware.
@Cobot (03.05.2020 17:02): Mam pocit, ze kdyz vyndas systemovy disk s Windows a das ho do jineho pocitace s Windows, nedostanes se "jen tak" do slozek profilu. Ale mozna to plati jen pro ucty z Active Directory, ja uz to vlastne roky nedelal.
@Cobot (03.05.2020 13:46): Tenhle "návod" je asi 100x složitější, než "běžné" postupy, které používám leta. Standardně stačí nabootovat do nějaké utilitkové distribuce typu Hiren (osobně doporučuju DLC Boot) a pak už je to na pár kliknutí, ne se takhle crcat s přejmenováním souborů.

A ano, z portable Linuxu se ti dostanu do Win systému i bez nutnosti přepisování hesla, takže heslo ve Win je opravdu jen proti tetě...
@Garion (03.05.2020 16:23): No too máš asi pravdu. Tak ono to je vlastně podbné jako když disk fyzicky vyndáš a dáš do jinýho kompu. Taky máš pak přístu ke všemu. Takže jedině šifrovat celý disk. V to už ale moc důveru mám. No i tak mě zaráží ta jednoduchost.
@Cobot (03.05.2020 13:46): Zkus nekde zjistit, jak je to s pristupovymi pravy pro soukrome slozky uzivatele. Protoze mam takovy pocit, ze po nabootovani Linuxu mas na NTFS pristup prakticky vsude, tedy i ke vsemu, co patri jednotlivym uzivatelum. Takze to, ze lze zmenit heslo, by vlastne bylo ve smyslu pristupu uz irelevantni.
Kámoš mi referoval, že se dostal do starýho ntb s W7 bez hesla. Když jsme se ptal jak, tak mi poslal odkaz na video.

Zkouknul jsem to a i ostatní podobná videa. Všechny tyhle způsoby jsou v podstatě na jedno brdo a to umožnit si spuštění cmd. Co ale fakt čumim, že to funguje. To jsou v MS skutečně tak debilní, že to takhle jde? Bylo to už opravené a záplatovaných windows se to netýká nebo mám heslo v kompu k ničemu?
Odpovězte Cobotovi kdo víte. Jinak k těm mobile browserům, zkusil jsem si na svůj dědečkoidní Zenfone 2 nainstalovat Vivaldi a Firefox.

Ve Vivaldi se mi nenačte žádnej web. Prostě se nic nestane. Nechápu.
V Firefoxu se weby načtou, ale třeba DH se načítá bizarně pomalu a otravně. Nechápu.
Takže zůstávám u Chromu :)
Z mobilního Firefoxu mi zmizela ikona pro aplikaci Pocket. Použval jsem to celkem často. napadá mě, že je to proto že firefox má možná podobnou funkci. (Něco jsme někde viděl) Já ale chci ten Pocket používat. Nevíte někdo pls jak to tam zas přidat? Byla hned v adresním řádku. Prostě jsme na to kliknul a článek se uložil a zesynchronizovat.
Co to dnes zkouším, tak ty taby nahoře jsou fakt super. Pokud má člověk více otevřených stránek a potřebuje mezi nimi překlikávat, tak tohle je mamutím způsobem pohodlnější. Však to taky simuluje desktop.

Ten spodek je také dobrý. Ale v základu tady stále kraluje mobilní Edge. Tlačítko "tam" a "zpět" má také. Podobně číslo s okny. "Oblíbené" má schovanější (viz dále). Navíc je "sdílení" (občas se hodí). Ale hlavní jsou ty "tři tečky" uprostřed spodního panelu, kde je nabídka devíti funkcí (oblíbené, historie, stažené, nastavení a pak pět dalších z nabídky - mám tam nová karta, najít na stránce, domovská stránka, webové hledání a stránka pro počítač). Swipnutí vysune celou nabídku dalších funkcí (vedle čtyř napevno je tu 17 dalších - hlavně se hodí vybrat si z nich těch pět volitelných, které se zobrazí hned po kliknutí na ty tři tečky). Vivaldi se téměř ke všemu z toho dostane také. I na stejně kliků. Ale je to méně přehledné. Výjimka je pak vyhledávání na stránce, které jde jen přes ikonu Vivaldi v pravém horním rohu. Tohle může být pro někoho s velkým telefonem rovnou deal breaker.

Asi ještě na čas u Edge zůstanu. Je to stále dalece nejrychlejší prohlížeč stran normálního použití. Pokud bych ale potřeboval mít otevřeno hodně tabů, tak bych bez debat použil nový mobilní Vivaldi, páč nic lepšího na to není. I když... Jsem hodně na vážkách. Možná budu chvíli paralelně zkoušet oba.

Jsem také zvědav, kam se vyšvihne mobilní Firefox. Ve stávající podobě je to bída. Ale nová verze už je na cestě a má mít hromadu funkcí.
@MCZ (23.04.2020 15:48): Imho když máš takhle nahoře i ty taby, tak mi to takhle dává smysl. Ale jedu nadále na Nokii 8. Pokud by měl někdo telefon 21:9, tak mu ale to stávající rozložení opravdu vyhovovat nemusí. Ale tak či tak to bývá tak, že na jedné straně máš ovládací prvky a na druhé adresový řádek. Osobně jedu na mobilu spíše raději přes ten spodek, kde mám ony záložky atp. Je to tak pro mě rychlejší.

Pokud by ale člověk furt zadával něco ručně (nebo často kopíroval či chtěl sdílet stávající adresu), tak to určo bude lepší obráceně. Google vyhledávání je jedno. Tam funguje i spodek.

Spíše bych dal dolů tu ikonu Vivaldi. Přes ní jde dát desktop zobrazení a to občas využívám. Stejně tak "najít na stránce". Stále mi to ale nahradilo Edge. Byť ten byl v nové verzi super. Vše (až na ten adresový řádek) šlo přes spodek.
@Jab (23.04.2020 06:58): Super, vypadá to, že se Vivaldi stává nejlepším prohlížečem - ta zabudovaná blokace je super.

Na desktopu i mobilu používám už pár měsíců; u té mobilní verze by se mi jen líbila možnost přesunout adresový řádek dolů.
@samorost (23.04.2020 10:46): Nastavení je mraky. V tom Vivaldi kraluje. Pokud má člověk zájem, tak si může opravdu dost vyhrát s jednotlivými prvky i vzhledem. A zjednodušit a zpříjemnit si tak serfování internetem. ;)
@Jab (23.04.2020 06:58): Díky za tip. Zkouším na notesu, zatím se jeví fajn. Dám tomu čas, ať se prohlížeč projeví v různých situacích. ;c)

P.S. Fajn vychytávka to střídání vzhledu dle denní doby. Celkově je zde poměrně dost možností nastavení, to mám rád. :c)
Tohle je tedy dokonalé, zrovna jsem si něco objednal z fantasyobchod, samozřejmě první sponzorská na bůčku na fantasyobchod. :-D
Vidím, že s Adblockem člověk přichází na netu o spoustu zábavy :)
Nejdou tyto cílený reklamy vypnout přímo v nastavení googlu? Popř. upravením cookies policy na každé stránce? Reklamy sice zůstanou, ale budou anonymizovaný.