Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Charllize (12.06.2020 13:37): No myslím tím to , že na steamu stáhnu hru na jeden disk, ale na něm mi dojde místo a tak další hru bych stáhnul na druhej disk,. klient by věděl kde obě hry jsou a neřešil to. Jako je to easy. Jen nevím jestli to umí. Nikdy jsem to nezkoušel.
Umožňují herní klienti instalovat hry na jinej disk než je samotnej klient? Vím, že dřív to nešlo, ale možná se to změnilo. Potřebuju to vědět hlavně u steamu a u epicu. V ideálním případě bych potřeboval, ayb byl klient na C: a jednu hru měl na D: a třetí na E: Jde to?

Paradoxně steam je se svým "common" asi nejvíc v řiti co?
Stránka "Zásady pro hudbu" na Youtube bude zrušena. Dodržování copyrightu tak bude o něco složitější :(

V souvislosti s ukončením klasického Studia pro autory bude ukončeno i fungování adresáře zásad použití hudby.

Jak už jste pravděpodobně slyšeli, momentálně probíhá proces přesunu na nové, vylepšené Studio YouTube. Soustředíme se proto na přesun a rozvoj funkcí, které jsou často využívány a pomáhají autorům dosáhnout jejich cíle.

Tato funkce mezi ně bohužel nepatří. Zásady použití hudby jsme původně vytvořili proto, abychom autorům pomohli aktivně předcházet problémům s autorskými právy u hudby ve videích. Tato funkce je však využívána jen minimálně a její přesunutí a doladění by vyžadovalo neúměrné úsilí. Navíc jsme zjistili, že autoři uvedený problém většinou řeší raději tím, že video nejdříve nahrají jako soukromé nebo neveřejné, aby se případné problémy projevily ještě před zveřejněním. Tuto skutečnost proto zohledníme při vytváření lepšího prostředí nového Studia.


Zdroj: https://support.google.com/youtube/answer/6364458?hl=cs
@RomcaT (04.06.2020 17:28): Pod těmi horními záložkami vlevo je ikona štítu (vlevo od "zámku" s panelem adresy). Na to klikni a dej "blokovat sledovače a reklamy".

Pokud myslíš to spouštění v youtube aplikaci, tak na ikoně youtube aplikace (v seznamu aplikací či na ploše) podrž prst, pak dej "informace" a nakonec vyber "deaktivace".
@Cobot (04.06.2020 11:28): Vivaldi a Edge (ten poslední dobou vůbec ale). V obou to jde bez reklam. Proč používat aplikaci, když ta tyhle možnosti nemá. Zejména mě otravuje, že reklamy mají vyšší hlasitost než video samotné.
@Jab (04.06.2020 11:19): no v prohlížeči na mobilu ta asi blokovat jde. je fakt, že jsme linej to nějak zprovoznit. Mě nějak YT na mobilu v porhlížeši nevyhovuje. To blukjš adblokem? Tušim, že jsi psal, že používáš Vivaldi? Možná zkusim změnit životní návyky.
@Jab (04.06.2020 11:08): ona jde YT aplikace odinstalovat? A jinak aniž bych nějak kopal za google, tak v čem je ta aplikace hrozná? Když pominu neustálý nabízení premium, zkurvený reklamy a to že musí běžet nahoře...? Tedy je to shit, ale YT v prohlížečí dělá to samý jen snad nenabízí premium. :D
Také se vám v posledních dnech na mobilu vtírala youtube aplikace? Mně to při kliknutí na video v prohlížeči najednou začalo nabízet otevření přes prohlížeč ci youtube aplikaci. A i když jsem logicky zvolil prohlížeč, tak mi to ty odkazy stejně o pár dní později začalo otevírat v té příšerné aplikaci. Problém vyřešilo její deaktivování. Při pokusu o "odinstalaci" tuto předstírala, ale byla hned zpět. Dokonce i při deaktivování se mě to ptalo, zda ji nechci vlastně jen "resetovat".

Příšerná vtíravá reklamní aplikace od googlu. Tfuj.
@TombSpirit (30.05.2020 11:45): Pokud nemas verejnou IP adresu, neni to zdaleka takovy problem. Navic vetsina beznych routeru ma tolik der, ze jestli jednu z nich opravis nebo ne nehraje prakticky zadnou roli. Myslim si, ze ma rozhodne vetsi smysl si router spravne nastavit (zakazat UPnP na WAN, zakazat pripojeni koncici na routeru (a mozna i na LANu, to uz je dost individualni) z WAN apod).
@Paul (28.05.2020 19:48): ano něco podobného se mi stalo s Realtek sound driver. Také jsem musel stáhnout a nainstalovat ten Realtek Audio Console panel, a dost si s tím vyhrát (několik uninstall/install) aby mě W10 1909 byly ochotny spustit ten audio panel. Neustále se mě to snažilo tlačit realtek driver od Microsoftu. Musel jsem kvůli tomu odpojit síťovku a pak teprve nahrát správné drivery.
@Toaleťák (29.05.2020 07:09): Mě ho to taky nenabídlo, nainstaloval jsem si to manuálně přes ten jejich asistent. Normální drivery jsem se pokusil nainstalovat přes GF Experience, ale nainstalovaly se opět bez control panelu (takže asi normální nebyly).

Áha.
@Paul (28.05.2020 19:48): Dobré vědět. Mě to totiž ještě upgrade na 2004 nenabídlo. A to nestačí znova nainstalovat normální (ne DCH) drivery? Jináč to maže ty staré msi balíčky z té složky "%windir%/Installer". Proto se tam toho tolik konečně uvolní.
Jsem dneska aktualizoval systém z verze 1909 na čerstvě vydanou 2004, a nikdy mě nepřestane fascinovat, že před updatem mám na disku 144GB místa, a po updatu a smazání Windows.old přes disc cleanup mám 156GB. Upgrade windows uvolní 12GB.
A přitom složka Windows měla před upgradem 19GB, teď po upgradu má 15. Asi to ten zbytek uvolnilo z nějakejch skrytejch programdata či co já vim.

Jinak tam ale byla vtipná zrada. Před upgradem jsem schválně aktualizoval i nvidia drivery, protože ty nový jsou vyloženě na tuhle verzi. Ok, mám je tam, pustím upgrade windows.
A po upgradu a restartech..tam mám starou verzi nvidia driverů. A ještě tu zkurvenou, bez control panelu, kterej to chce doinstalovat z MS Store (což je osekaná verze jen přes mojí mrtvolu).

Takže driver uninstaller, vypreparovat tyhle starý autodrivery a hodit tam znovu ty nový s normálním control panelem. Docela vopruz.
@Messersch (28.05.2020 13:51): Tipuju, že se zvuková stopa uložila až na konec výsledného souboru. Televize tak musí při přehrávání "skákat" z videa do audia a zpět a elektronika to nestíhá. Řešením by bylo použít interleaving, což znamená průběžné vkládání částí zvuku po kouskách v pravidelných intervalech. Jestli to ale MKVToolnix podporuje, to netuším.
Když se tu nakousla ta konverze videa, tak bych s tím potřeboval poradit.

Moje TV nepřehraje některé audiokodeky. Když jsem zkoušel upravit film v MKVToolNix (extrakce zvukové stopy, konverze do vhodného kodeku a následovné spojení zpět s obrazovou stopou), tak se film přehrává nesprávně (má nižší framerate, ale zvuková stopa jede v pohodě), přestože původní verze jela v pořádku, ale bez zvuku. Na PC jede upravená verze bez problémů. Zkoušel jsem tam x různých nastavení, i různé audiokodeky, ale vždy výsledek téměř totožný.

Kde myslíte, že by mohl být problém? Případně, jaké jiné programy bych mohl využít?
Co používáte na stríhání a editaci videa? Případně konvertaci na snesitelnější velikost? Ideálně free řešení, přece jen to je jednorázový úkol od šéfa.
@TombSpirit (27.05.2020 22:45): Ne ne, nic dalsiho nevydali, byl to posledni firmware a potom uz nic. Vetsi updaty v tomto smyslu pro (bezne) routery prakticky neexistuji (vetsina tech aktualnich beznych bezi na Linuxu s kernelem starym 5-10 let). Ale regresi jsem videl opravdu spoustu. Proto rikam, ze u tech beznych znacek je mozna lepsi strategie neupdatovat, pokud cloveka neco netrapi.
@Garion (27.05.2020 20:50): Tak to je dost špatná vizitka pro Linksys, pokud teda nevydali brzy opravený fw. Tím menším updatem jsem myslel, že většina kódu je stejná - předpokládám, že pro router nebude nějaká převratná verze, kde je toho půlka přepsaná, zvlášť pokud jde o starší model. Naopak větším updatem myslím něco na způsob nové verze Androidu nebo Windows.
Novinky jsou :



New Features/Enhancement:
1. Add LED Schedule function.
2. Add Reboot Schedule function.
3. Add display of port status.
4. Add the support for https.
5. Improve the stability of device.
6. Optimize PPPoE function.
7. Optimize NTP function.

Bug fixes:
1. Fix the issue that L2TP connection is unstable in some scenarios.
2. Fix the CSRF/XSRF vulnerability.

Notes
1. For Archer C20(EU) V4.
@TombSpirit (27.05.2020 20:13): Definuj u neotevrenych systemu, kterych je na beznem trhu vetsina, mensi update. Temer vzdy dostanes kompletni firmware a tim nahradis firmware predchozi. Neni rozumna sance nahlednout dovnitr a porovnat zmeny a pokud ano, nelze si vybrat, ktere se budou aplkovat. Ja napriklad v posledni dobe updatovat jeden Linksys (coz by mela byt jedna z tech lepsich znacek) a novejsi firmware byl horsi nez starsi (napriklad ve smyslu stability WiFi pripojeni). A ano, zrovna ten Linksys ma mam dojem pristupny i tovarni firmware, takze jsem mohl jit a porovnavat, ale kdo by to delal, kdyz si stejne nelze vybrat, co se bude aktualizovat a co ne.
@Mirus (26.05.2020 17:33): Předpokládám, že aktualizace na router by měly hlavně opravovat bezpečnostní díry a řešit nějaké menší bugy, takže by se aktualizací snad nic rozbít nemělo. Mám sice Mikrotik, ale aktualizuju pokaždé, když vyjde nový update, tj. tak desetkrát ročně už cca 7 let a zatím žádný problém. Samozřejmě pro jistotu není dobré aktualizovat hned po vydání a asi taky nemusím říkat, že pokud vypadne proud, tak jsi dost možná v pytli (podobně jako u biosu nebo třeba telky).
@Mirus (26.05.2020 17:33): Jestli s routerem nemas problem, nedelal bych to. Sice si ten router nebricknes, ale je tam netrivialni pravdepodobnost, ze v novem firmware bude neco fungovat hure. A nekdy to uz nejde vratit zpatky.
Nevíte, jak vypnout ty banerky vyskakující ve hře, když někdo jiný ze Steamu spustí hru?
@MCZ (10.05.2020 15:44): malwarebytes je jeden z nejlepších na trhu :) používá ho i firma kde dělám (10K+ lidí). Ale doma jsem po 15 letech zahodil avast a jedu na defenderu, bez problému tedy. Pokud ti padá tak klasiku aktualizace, sfc /scannow, restore point..ale tos asi zkoušel.
Potřeboval bych poradit... Trochu netradičně s antivirem. Jde o to, že Windows Defender mi začal hlásit nějaké problémy. Ovšem při zobrazení detailů neomylně padá.

Zkusil jsem nainstalovat Malwarebytes a ten zase nic nenachází. Jen mě mimochodem vytáčí - Windows i samotný program mám v angličtině, jen v menu na mě hučí "Zkontrolovat pomocí Malwarebytes". Tak nevím, moc důvěry ve mě tenhle "antivir" nevzbuzuje a docela se těším, až poletí pryč. Ocením ale každou radu, co s viry-neviry. Které tam jsou (anebo taky ne).

EDIT: tak jsem zkusil Defender offline scanner. Možná to pomohlo, uvidíme. Malwarebytes je fuč, hurá.
@Luky_Luk (07.05.2020 19:05): ne. Kdysi dávno ale málem ano. Ale když už jsme u toho software Microsoftu, poslední dobou co mám Windows 10 mám docela strach stáhnout jakýkoliv security update. Těch problémů co mají indiáni z Microsoftu je na můj vkus poslední dobou nějak moc.