Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

Polar s Madsem, první netflixovka co mi bez výhrad sedla, sice to není založený na choreografii jako Wick, první polovina je pomalejší, ale super, snad bude Mads dělat podobný Neesonovky i dál, strašně to sedlo. Scény v chajdě a v chodbě perfektní.
@Luďa (27.01.2019 10:40):

Za jednoho Munzara šest komunistů!

Luděk Munzar se nikdy nebál dát najevo svůj názor. Kvůli tomu odešel také po úspěšné kariéře z Národního divadla. Po roce 1989 se dozvěděl pikantní informaci: „Jedna z tehdejších produkčních mi prozradila, že pokud si režisér prosadil do filmu mě nebo Rudolfa Hrušínského (+73), musel být pak každý z nás „politicky vyvážen“ účinkováním šesti předních komunistických herců.

Jednou jsem to opravdu počítal. Byla to pravda.

A co teprve ve filmech, kde jsme s Hrušínským hráli společně!“


No na nejakou spolupraci bych to nevidel... a kdo by si chtel dat vecer kvalitni pokoukanicko, tak muze :)
All Them Witches sú štýlovo trocha iní, čo asi viac cítiť na tejto skladbe z rovnakého albumu. V podstate na tom albume sa toho dosť vystrieda a páči sa mi, aké je to pestré.

Uncle Acid mi moc príde na štýl Black Sabbath a Rival Sons vyskúšam, lebo to nepoznám. The Answer nemám rád, je to taký basic stadium rock...
Když už se zde příjemně houpete na retro vlně, přidám ukázku z nového alba jedněch mých oblíbenců. A na pohodový večer si můžete naplánovat shlédnutí koncertu třeba těchto boys. ;c)
Myslíte si, že rock je mŕtvy a už nemá čo ponúknuť? Myslíte si, že moderná hudba je len nezrozumiteľný rap, banálny pop a ukňučané indie? Tak pre vás je tu skupina Greta van Fleet!
@Zx Atari 500 (26.01.2019 17:20): Nikdy jsem ho moc nesledoval, vím že o mrtvých jenom dobře, ale jednou jsem viděl nějaký záznam, jak recituje nějakou budovatelskou s**čku o Leninovi od Hory, což byl hodně nechutnej člověk. Vím, že antichartu sice nepodepsal, ale chtěl bych v tom mít konečně jasno. Byl to komouš, nebo to nebyl komouš?
Včera jsem dokoukal seriály Chicago Fire a Chicago PD, které je potřeba jet naráz. Ale ta provázanost nebyla tak žhavá, jak zprvu vypadala. V podstatě jen občas propojené případy, postavy se později už ani jako hostující nijak neobjevovaly. Ještě je to spjaté se seriálem Zákon a pořádek, první čtveřice sezón PD. Ve Fire exceluje jednoznačně postava Severideho. V PD asi Erin. Obojí se mi líbilo. Med a Justice jsem viděl jen ty epizody, které byly propojené s hasiči a policisty.
Jak mám rád osmdesátkový synth pecky, tak na tuhle ukrajinskou od soudružky Rusji jsem narazil až včera.
@Gordon (25.01.2019 14:18): hele me vubec neprislo na mysl stani, ale chapu ze ve tvem veku na nic jinyho nemyslis. Spis jsem myslel provesovani pytliku ktere vekem a pusobenim gravitace jaksi nabira na zajimavosti, rikal jsem si ze na tom mesici bych porad mel pytlik jako mas ted treba ty :) fakt to ctete jen na vlastni nebezpeci :)



@Walome (25.01.2019 14:21): hele, zatim dobry, jen me to uz moc nebavi :)



@Sadako (25.01.2019 14:03): Clarke a Asimov je klasika, neudelas nic, velikani, lidstvo uz rozhodlo :)



@CeBrk (25.01.2019 14:24): Me nejvic fascinuje Rama samotna, jeji ucel a technologie a bylo od Clarka pekne ze tam, jak pises, zanesl i to nase male lidske ja ktere tam diky te cizosti uzasne vynikne a dojde vetsimu uvedomeni.
@Fingon (25.01.2019 14:14): Faktor známého a neznámého si uvědomuju, ale třeba co se týče dávání druhých šancí... já celkem vím, jaká témata mě zajímají, taky vím, že nepřečtu všechny knihy na světě a podle toho si dost vybírám. Autoři zlatého věku SF se mi do mých prefrencí mají dost mizivou šanci trefit a nemám chuť pročítat se tunou věcí jenom kdyby náhodou.
Ostatně, to se netýká jenom SF. Tuhle jsem se vyjádřila, že Malaz se nedá číst, dočtu první díl do poloviny a vztekle to zahodím a kdosi mi na to řekl, že je třeba se pročíst prvními třemi díly, pak to začne být zajímavé... LOL. Přelouskat tisíc stran, které mě vyloženě serou, aby to pak třeba možná začalo být dobré, to si mohou fanoušci Malazu nabušit do uší.
@AlieN (25.01.2019 04:07): Fiasko jsem dosud nečetl, což je věta, kterou používám až příliš často. Například mám ve své knihovně už snad přes deset let Hellstromův úl. Je zde někdo, kdo ho četl a mohl by mi ho vychválit a zabránit tomu, aby mi na tento titul ulpíval prach po další desetiletí? :-)

@Charllize (25.01.2019 09:56): Moc ne. Raději přemýšlím o ženských ňadrech, než o mužských údech, ale chápu, že někdo to má naopak :-)

@Charllize (25.01.2019 10:12): Ráma ságu jsem četl celou a přiznávám se, že v závěru mi ukápla slza dojetí. Však víš, jak tam ta hlavní hrdinka umírá a nechá si pouštět záznam smrti svého manžela.
@Sadako (25.01.2019 13:01): ono asi záleží na tom, cos od každého z nich četla. Mám rád Asimova, Clarka, Heinleina i Lema, ale každý z nich má i slabší kusy. Heinlein tu snad ještě nebyl zmíněn : hvězdná pěchota za mně super (četl jsem třikrát, cz i en), Cizinec v cizí zemi (en) spíš meh, Dveře do léta dobre (CZ). U Asimova mám slabost pro roboti serii, ale Nemesis jsem nebyl schopen dočíst. Asimov navíc nepsal jen scifi, ale všechno možné (četl jsem AZazela a Guide to the old and new testament)

Jestli někoho nemůžu vystát, tak je to Brian Aldiss, ale možná jsem měl jen smůlu (nonstop, sbírka superhracky vydrží celé léto - předloha pro film AI)
@Malignus (25.01.2019 13:56): To je takový trochu nanic argument. Za mě je naprosto super třeba Jiří Karásek ze Lvovic a vsadím se, že by mi ho tady skoro každý hodil na hlavu.
Co se týče SF...
Na mě nadčasově působí třeba Duna (první kniha, jiné neznám), Pohlovo Tunel pod světem a Obchodníci s vesmírem (téma, nápad, spád) a dost věcí od Dicka, byť ten všechno přerážel těmi nápady, jako spisovatel byl taky takový... osobitý.
Ale Asimov mě uspával, Clarke ještě víc a OK, oba jsou sice pořád lepší než Sagan, ale lepší než Sagan je i prostřelit si nohu. Obecně mám dojem, že autoři SF často padali do pasti "Jééé, SCI" a oslněni zářnou budoucností zapomínali na to "FI".
@Malignus (25.01.2019 13:23): Když pominu, že nemá příliš cenu mi cokoli doporučovat - mám už tak dlouhý seznam k přečtení, aktuálně beletrii moc nestíhám a spoustu jsem toho četla (Dicka, Pohla nebo Herberta), tak proč takové archiválie? Ono to možná od někoho, kdo čte, když už beletrii, tak převážně starší, vyzní divně, ale mně přijde, že zejména ta hard SF z druhé půle 20. století působí v některých případech v současnosti hrozně zaprášeně a ještě nejsme tak daleko, aby to byla roztomilá starožitnost jako Verne.

Kdybych měla někoho lákat na zajímavou hard SF, tak asi vytáhnu třeba Grega Egana a Město permutací nebo ten níže zmiňovaný Three Body Problem.
EDIT: Tohle taky nebylo špatné. Singularity - Poskyberpunková antologie.
@Sadako (25.01.2019 13:01): Ts! Asimov má super díla - Nadace (celá série), Hvězdy jako prach, Konec Věčnosti... Rozhodně se mi čte líp než A.C.Clarke. Dále můžu doporučit Frederika Pohla (série Gateway), Franka Herberta (série Duna, Experiment Dosada), Phillipa K. Dicka (Minority Report, "Blade Runner") a Stephena Kinga (Běžící muž, Dlouhý pochod...) či Vernora Vinge.
@SilentWolf (25.01.2019 10:18): Mám rozečtený Three Body Problem, není to špatné a to se na čistou scifi tvářím spíš odmítavě, tady mě nepřekvapivě nalákalo prostředí.
Jaké jsou ovšem ty další dva díly nemám ani tušáka.

Tvl, když tak koukám na debatu níž... Clarke, Asimov, Lem, nein, nein, nein. Zaprášení, zastaralí, ani jeden z nich neuměl pořádně psát - míněno ve smyslu dramatické struktury. Clarke má svědomí Devět miliard božích jmen, což je povídka, která se mi velmi líbila a Lem Kyberiádu, která je báječně šílená, ale to je tak všechno. Asimov je tak sedativní, že si žádné zapamatovatelné dílo nevybavím.
Trilogii "Vzpomínka na Zemi" od Liou Cch'-sin (nebudu skloňovat) někdo četl? Pořád to na mě odevšad vyskakuje v reklamách na knihkupectví. :D