Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Fritol (24.08.2021 19:02): Nevím kdo je Tereza ale rozhodně nejsem někdo za koho mě máš, ale všiml jsem si že už mě tu někdo takto obvinil a já nevím proč a kromě toho když už někoho jen tak obviníš tak by si měl mít důkazy, taky tě mohu obvinit že máš 2 profily ale já tyhle dětinské blbosti neřeším a je mi jedno kolik kdo má profilů, jinak každou odpověď si vždy čtu jen ne vždy reaguju.
Koukám, že tyhle seznámky zadělávají těsto na další kolečko diskuze "RPG jako hraní s čísly vs RPG jako hraní role".
@Mesiáš z pouště (23.08.2021 11:21): Takto bych to zatím seřadil (z hraných),

1. Fallout 2 (1998)
2. Planescape: Torment (1999)
3. Vampire: The Masquerade - Bloodlines (2004)
4. Chrono Trigger (1995)
5. Baldur's Gate II: Shadows of Amn (2000)
6. Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura (2001)
7.
Albion (1995)
8.
Final Fantasy VII (1998)
9.
Gothic 3 (2006)
10.
Ultima VII: The Black Gate (1992)
11. Cyberpunk 2077 (2020)

12.
Disco Elysium (2019)
13.
The Witcher 3: Wild Hunt (2015)
14.
Dungeon Master II: The Legend of Skullkeep (1994)
15.
Kingdom Come: Deliverance (2018)
@Paul (13.08.2021 09:19): Ryan Long je vtipnej. A bohužel občas moc trefnej.

@Zx Atari 500 (13.08.2021 20:05): +1 :-(

---

Jinak Schreier je zjevně typ člověka, který by preferoval token hire, jen aby se dala odškrtnout kolonka "diverse enough". Kopnout si takhle do nového studia složeného z kamarádů je z jeho strany naprostá podpásovka.

Jó, kdyby se takhle opřel do nějakého zavedeného (velkého) amerického nebo kanadského studia, které dlouhodobě nepřijímá ženy nebo minority, tak proti tomu nikdo neřekne ani popel, ale to by vyžadovalo nějakou investigativní novinářskou práci, žeano...

Každopádně ani tahle jeho zbabělost/lenost/attention whoring nemůžou být důvodem pro výhružky a jiné nenávistné reakce, ale to už je prostě klasická Twitter žumpa. Já vlastně pořád nechápu, že se někdo na Twitteru vůbec snaží řešit "velká" témata.
@Bravewolf (13.08.2021 22:23): Ještě mě napadá hrát nějaký gameboyovky na emulátoru, tam potřebuješ často jen jeden-dva prsty na každé ruce a ani se u toho nemusíš extra hýbat. Starší pokeši jsou na to ideální, ale třeba najdeš i řadu jiných titulů, co by ti sedly...
@Bravewolf (13.08.2021 19:21): Pokud ti nevadí indie hry, tak Florence nebo To the Moon jsou jednoduché hry s pěkným příběhem kde není kam spěchat. Thomas Was Alone se ovládá tuším jen šipkami. Hero of the Kingdom se ovládá myší, ale taky nejsi tlačený časem nebo nebezpečím. What Comes After taky jen na klávesnici. A u většiny logických plošinovek pravděpodobně nepotřebuješ myš a jdou ovládat jen levou rukou, takže tam je velký výběr.

Jinak je vhodná série Trackmania třeba. Osobně jsem zvyklý hrát závodní hry na gamepadu, ale tohle jsem vždycky hrával na klávesnici.
Počítáčová hra na motivy dobývání Mexika. Ještě že tam dali ty Tlaxcaltéky. Jinak by někteřé skupiny bojovníků za práva domorodců mohli mít kecy o utlačování původní obyvatel Evropany :). Já si vzpomínám jak jsem hrál American Conquest. Tam sřílení indiánů bylo OK.  
Je skvělé že se pokouší Mexická univerzita přiblížit historii vlastní země mladším lidem pomocí počítačové hry. To je skvělý nápad jak učit historii spoustu se toho naučí. Lidé ze seznamu by se měli také hodně naučit z historie a pak nepsat kraviny jako že je to "počítačová hra, která boří tradiční výklad událostí", protože ůčast obyvatel Tlaxaly na Cortésově výpavě je všeobecně znám.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry ... source=www.seznam.cz
@Bursoft (14.08.2021 00:00): No přesně, jak se musel snažit CD Project, aby Sony vrátili Cyberpunk zpátky na store. A šašci vydají appku, která 3 dny nefunguje :D

Ale zase ta hudba, co tam hraje je docela krásně Silent Hillovská
@Bravewolf (13.08.2021 19:50): On existuje niekto kto tie filmy nemá rád? Tak potom niečo iné od Telltale, tie ich hry sú vraj na jedno kopyto. :D
Ešte som onehdá dostal tip na Punch Club, ale ten som neskúšal.

Na jednom prste som mal chytenú šľachu a na druhom šľachu aj chrupavku. Trvalo to 7 týždňov a potom ešte mesiac chodenia na rehabilitácie, ale skončilo takmer bez následkov.
Dúfam, že to budeš mať podobne. A hlavne skoré uzdravenie. ;)
@kristmeister (13.08.2021 22:16): Myslím, že ani Kojima by takto netrollil (nesral) herní fandy, tato kampaň lidi už jen vytáčí. Dost čumím, že se Sony pod toto podepisuje (jen tím, že uvolnila to "demo" na store). Ve výsledku to bude jen obyčejný Abandoned akční adventura a herní svět pošle vývojáře do hajzlu :D
To je jasnej Kojima :D kdo jinej by kurva vydal na PS5 pětigigovou appku, která obsahuje 10 vteřinový teaser, který na twitteru vydali před třemi dny :D :D :D