Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Tak na to ze nam vysli next gen konzole to v japonsku asi nikoho moc nezajima. O to smutnejsi je ze to potvrzuje fakt ze Playstation je proste uz americka znacka, stejne jako xbox. Je to cele postavene na hlavu, tohle se v japonsku driv nestavalo ze by jedna konzole ovladla prodejni zebricky na 100%.

Switch zacinam povazovat za herni zjeveni ktere nema obdoby a az se odsune do historie bude to zrejme brano jako jeden z milniku konzolove zabavy, stejne jako se to stalo u PS1 a 2.

https://konzolista.tiscali.cz/articles/o ... source=www.seznam.cz
Vhledem k tomu ze nemuzu dlouhodobe vzhledem ke zraneni pouzivat Pravou ruku (sem pravak),tudiz mi odpada razante spektrum her ktere muzu hrat. Jsem schopny hrat jen pomale hry kde se obcas klikne, nemuzu mit mys v prave ruce vzhlem k sadre. Mys mam v leve a trva dlouho nez na neco kliknu.Takze me napadaji jen tahove strategie,adventury jinak nevim... nejaky typ na nejakou hru? Porad dokola hrat Jagged Alliance 2 me nebavi.
@AiMLEzZz (13.08.2021 09:42): O menej kvalitnom kandidátovi nepadlo ani slovo. Ale treba si uvedomiť, že každé herné štúdio alebo IT firma, aj keď je napr. o 6 ľuďoch vždy má aj juniorov. Nikdy nenajímaš len seniorov, lebo by si ich 1. nemusel vedieť zaplatiť 2. nebudeš zbytočne plýtvať hodinami seniora na jednoduchšie tasky. A je naivné myslieť si, že tieto firmy majú možnosť vyberať si len z cream of the crop trhu. Malé firmy na to nemajú prachy, veľké firmy potrebujú tak veľa ľudí, že by úzkoprofilovaní (voľní) seniori vystačili. Toto teraz hovorím aj z osobných skúseností. V IT robím 8 rokov, riešil som aj medzinárodné a zahraničné projekty. Čiže - chceš kvalitného kandidáta, ale lead designer a junior C# developer sú kvalifikačne úplne iné pozície, čiže kvalitných kandidátov na junior pozíciu je veľa. Nehovoriac o pozíciach, ktoré nesúvisia s programovaním alebo tvorbou grafiky atď... Napr. na Slovensku (a asi aj v Ćechách) je to stále problém - je malá kultúrna a spoločenská podpora na to, aby boli ženy motivované študovať tieto odbory mimo dizajnu. Ale vo Vancouveri, Toronte a Montreale tieto odbory ročne vyštuduje množstvo žien, čiže mi príde divné, že tam tá diverzita nie je prirodzene. Samozrejme je hlúposť to robiť, len aby človek plnil kvóty.
@MickTheMage (13.08.2021 09:00):  Viď. čo som napísal aimlezzzovi. Samozrejme indián je asi v tomto ťažšie nájditeľný, ale je tam aj veľa indov alebo černochov.

Každopádne s tým článkom sa dá nesúhlasiť, na to priestor je. Problém je, keď ten nesúhlas prichádza bez argumentácie alebo rovno formou urážok a posielania do pekla a neviem kam. V tom je zakopaný pes.

@Kunick (12.08.2021 23:50):  To čo som napísal vyššie + z toho čo som videl, keď som bol v Kanade a robil pre kanaďanov, tak tam je veľmi bežná migrácia za prácou po krajine, čiže nejde len o obyvateľstvo Montrealu, ale aj iných provincii ako Ontario.
@Tulareanus (12.08.2021 19:36): Mě by upřímně zajímalo, jak vypadá ten proces najímání nových zaměstnanců a z koho si tam můžou vybírat. Kolik je tam žen a lidí jiné barvy pleti? Podle mě není argumenty obhajitelné najmutí z profesionálního hlediska méně kvalitního kandidáta jen kvůli diverzitě. Opravdu by mě zajímaly argumenty pro.
@Tulareanus (12.08.2021 19:36): Ja si myslim, ze ani tam to nie je divne. Mas pool ludi, z ktorych si vyberas. V tomto pripade dokonca (ak to dobre citam), tak to boli kolegovia u ineho zamestnavatela, ktori sa rozhodli zalozit si vlastnu firmu. Well, ziadna zenska v time nebola, indiana si nevymyslis a niekoho dalsieho tiez nie. Beries co mas po ruke a co dobre poznas. Kde nic nie je, ani smrt neberie a vyberat si zamestnancov podla ineho kriteria ako odborneho, je tiez divne :) Takze ano, vacsia diverzita obyvatelstva v krajine urcite je. Ale velmi pravdepodobne nie v obore, ktory potrebujes pre fungujuce herne studio.
@Tulareanus (12.08.2021 19:36): Vzhledem k tomu že netuším, jaké je etnické složení obyvatel Montrealu a vzhledem k tomu, že nepoznám kolik z nich je frankofonních jen podle fotografie, pak bych se asi měl zeptat, cos tím myslel. Beru, že by tam mohlo být víc žen, ale protože jde o studio vzniklé na půdorysu původního týmu, pak by ho mělo zajimat zda i v něm byly/nebyly ženy. Chápu, že na to poukázal, jenže mohl to udělat mnohem kultivovaněji. Tahle jen honí laciné body a to, co bylo vidět v článku jako úryvek z vlákna jen ukázalo, že je to jeden velký clickbait. Nedivím se těm odsudkům zde a nedivím se, že dostal tolik odsouzeníhodnych reakcí. Dokonce bych si vsadil, že s nimi počítal a tak si diky hraje na mučedníka.
Já nevím, stačí rozkliknout novinky diskuze a takových Schreirů jsou tam desítky a mnohdy i rasističtější a dementnější. Spíš mě děsí ten progres, že se tohle stává společensky akceptovatelné.
@Gordon (12.08.2021 19:50): předpokládal bych že přesně tak.

A z jiného soudku - kytarista NIN Robin Finck a designér Spec Ops The Line si založili studio a dělají cosmic horror. Vůbec jsem nevěděl že Finck fušuje do her, ale skládal už soundtrack k Observation.
@Tulareanus (12.08.2021 19:36): To je v pořádku poznamenat, že různé země mají jiné složení obyvatelstva. Ale imho to na věci nic moc nemění, Schreier kritizoval konkrétní studio, ne nějakej obecnej "trend" nenajímání minorit (o jehož validitě by se taky dalo polemizovat - vývojářů je všude nedostatek, a pochybuju že na planetě existuje mnoho studií jež by odmítalo talentovaný lidi jen kvůli pleti/pohlaví). Když si zakládám studio a chci v něm mít svoje kamarády, tak tam prostě budu mít svoje kamarády. A pokud mě za to bude někdo osočovat a popotahovat, tak ho pošlu do prdele, ať už to studio budu mít kdekoliv - a budu v právu.
Ale to ani není nutně tenhle případ zde - Hutchinson je zjevně otevřen najímání kohokoliv, jakéhokoliv pohlaví/etnika. A sakra proč by nebyl, hlavní je vždycky talent/schopnosti/osobnost. Nemluvě tedy o tom že diskriminovat na základě protected characteristics je ilegální.
Je neuvěřitelný ze se ho tady lidi ještě zastávají, ale dalo se to čekat. A ještě to omlouvat takovýma nesmyslama.
@Paul (12.08.2021 19:29): Pozri, podľa mňa sa tu strašne zabúda na kontext. V Čechách by asi vôbec nebolo divné mať také štúdio. Ale USA a Kanada má úplne iné zloženie obyvateľstva z hľadiska etnicít alebo z hľadiska vzdelanosti v daných odboroch taktiež u žien. Osobne si myslím, že tu nejde o to jedno štúdio, ale o ten celkový trend, koho sú ochotní zamestnávať. A do toho aj patrí koho im príde automatické zamestnať.
@Tulareanus (12.08.2021 19:24): Já nepsal že nechci aby Schreier nepsal svoje názory. Ať si je píše, ale když jsou debilní, tak se pak nedivím reakci na ně. Jinak já pohrdám jeho osobou z mnoha důvodů (už z dob neogafu a jak se tam choval před lety), tohle je jen takovej další zářez kdy se chová jako kretén, a pak ze sebe dělá oběť.

Podle mě prostě není ok zesměšňovat/odsuzovat studia kvůli tomu, jakou barvu pleti maj jeho členové, ať je jakákoliv. Protože nejsem rasista.
@Paul (12.08.2021 19:16): Tak ako teda. Najprv si hovoril o tom, že nemá odmietať cudzie názory, ale ty chceš, aby on nepísal svoje názory, čím ich vlastne odmietaš akceptovať? :D A inak empatia level 10 000, nehovoriac o tom, že tvoj názor je i tak len to, že pohŕdaš jeho osobou.

Urážky, výhražky, konšpirácie a popieranie vecí sú možno názorom. Ale takým, ktorý patrí do koša a nie do diskusie.
@Paul (12.08.2021 18:51): Jestli bys měl žaludek na to, abys mezi tisíci antisemitistických reakcí vyfiltroval ty, co s tebou pouze slušným způsobem nesouhlasí, tak smekám tvojí empatii. Já bych to asi taky řešil hromadným blockem.

Jinak ano, kdyby nic nenapsal, tak by samozřejmě na jeho názor nikdo nemohl odpovědět, že se má jít zabít. Tedy řešením podle tebe je, aby Schreier držel hubu, aby náhodou nenapsal něco mírně kontroverzního, co by se nemuselo líbit nacistům?

@Gordon (12.08.2021 18:21): Díky, Gordy :)
@Ronik (12.08.2021 17:28): kolik takových ošklivých příspěvků (jejichž mazání a reportování schvaluju) by dostal, kdyby nevyvolával konflikt odsuzováním novýho indie studia na základě rasy a pohlaví jeho členů? Asi moc ne. Nicméně o tomto typu příspěvků jsem nemluvil a ty to víš, takže to byla trochu střela mimo.
Škoda, doufal jsem, že ten Schreier dostane nějakou reakci typu: "ptali jsme se všech lidí na fotce, ale nikdo z nich nechtěl podstoupit přeměnu na ženu" :)
Twitter je místo pro absolutní spodinu společnosti a kromě sledování umělců a novinek z her se mu snažím vyhýbat.
Tak Abandoned bude asi dobrej troll, Sony musí vybalit ten Silent Hill, jinak si uříznou slušnou ostudu :D
@Kunick (05.08.2021 16:40): Tak kdyz bych byl dite asi by se mi to taky libilo a asi hodne. Problem zrejme byl v tom ze na Switchi zas tolik deti nehraje, zrejme. Jako starymu hraci mi to prislo jako desna kokotina :)
@Charllize (05.08.2021 13:41): A přitom Labo je dokonalé. Jednu sadu jsem koupil na vánoce pro synovce (7let) a populárnější než všechna lega a puzzle apod. dohromady. Asi chápu proč to neuspělo, ale je mi to líto.