Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@AiMLEzZz (07.09.2021 12:35): Jenže jeho názor není o tom, jak velké by měly být daně anebo kam by měly putovat peníze z rozpočtu, jeho "názor" de facto upírá základní lidská práva polovině populace (byť prakticky "jen" v Texasu). Mj. jiné i těm, co hrají a vytvářejí jejich hry. To opravdu není to samé. 

@Fritol (07.09.2021 12:37): Já doufám, že mezitím neodešla ta hrstka mých KF2 friends hráčů a hráček, co ještě na Steamu potkávám.
@MCZ (07.09.2021 12:24): Dobré je, že bleskově odešel on a nikoliv zaměstnanci. Snad to nijak výrazně nepoškodí vývoj nových her. Rád bych se někdy dočkal Killing Floor 3. :D

@AiMLEzZz (07.09.2021 12:35): Svým názorem ale jako CEO reprezentuje firmu a tím pádem i stovky zaměstnanců, kteří jsou pod ním. Kdyby na základě svého nazoru vyrazili řadového zaměstnance, tak je to špatně, ale v tomhle případě je to za mě v pořádku, pokud s ním zbytek firmy nesouhlasí.
@MCZ (07.09.2021 12:24): Mně to přijde praštěný. Sice s ním nesouhlasím, naopak, ale přece se nevyjádřil nějakým nevhodným způsobem. Je samozřejmě pravda, že by bylo prostě pragmatičtější nechat si svoje názory pro sebe, ale kurňa, je to jenom názor. S názorem se dá polemizovat, dá se s ním nesouhlasit, ale prostě někoho vyhodit kvůli tomu, že má názor se kterým nesouhlasím, to je naprosto přes čáru. A jen proto, že se to na západě dělá, neznámená, že bychom to měli podporovat. Přece kdyby někdo měl jiný názor na, řekněme, to, kam mají směřovat peníze ze státního rozpočtu, než většina zaměstnanců firmy, tak by bylo naprosto absurdní ho za to vyhodit. Tohle jenom způsobuje větší štěpení společnosti a hysterii z obou stran debaty. Říkám, nesouhlasím s ním, ale potírání názorových oponentů jinak než v debatě je naprostá podpásovka.
Uff...

Tripwire CEO 'Steps Down' After Supporting Texas Anti-Abortion Law 

Jsem rád alespoň za to, že to bylo tak rychlé. Tohle není jen o "názoru", CEO zkrátka reprezentuje společnost, kterou vede a pokud někdo udělá veřejné prohlášení, které se takhle šíleně rozchází s názory vlastních zaměstnanců, hráčů a spolupracovníků (zejména žen mezi nimi), tak zkrátka musí letět.

(Diskuzi o potratech si prosím nechte na jiný web.)
@Fritol (05.09.2021 06:39): Jo to je pravda, jen na Sbazaru jsem našel nového Sonica za 500. Já s FPS moc problém nemám, ale 5 už je fakt málo :) Aspoň 20 by se šiklo.

Už to vyskočilo na 800, přiznejte se, kdo tam přihodil? :)
@RNDr. Gunár Pavel (04.09.2021 21:18): Ten emulátor je fajn, nicméně mě zatím odrazuje složitost nastavení. A ty hry tam neběží ve full HD. Když si rozklikneš popis, tak tam píše, že je to video následně upravené.

@Jumas (04.09.2021 21:46): Jen mě to random vždycky zaujme, protože na českých bazarech ngage moc vidět není. To CoD je jinak asi nehratelné. Pokud si to nepletu s WM verzí, tak to běží snad na 5fps :D
@Fritol (04.09.2021 20:47): Hezký, není tam sice nic úplně skvělého, co bych tak moc chtěl (třeba Rayman, Tomb Raider, Tony Hawk, Xanadu), ale vypadá to lákavě. Dávám do sledování :) V podstatě asi jediná možnost, na zahrání nějakého COD, protože jinak jde ta série úplně mimo mě. Kam ty na to chodíš?
@Fritol (04.09.2021 20:47): Pěkné, ale jestliže konečně existuje funkční emulátor, který mi na PC rozjede i Shadowkey ve full HD na 60 fps, pak už nevidím přílišný smysl ve hraní na původním hardware. Na něm to bylo popravdě dost utrpení (tuhá tlačítka, propady fps) a největší facepalm nastal, když se SD kartička z nově otevřeného Red Faction ukázala být vadná, v důsledku čehož hra neustále padala. Za skutečně první handheld, na kterém se mi komfortně hrálo, považuju Vitu a do budoucna to spíš vidím na Deck než na takovéhle retro. :)

Ze sběratelského hlediska mě zaujal jen Asphalt, CoD a Pandemonium už mám, zbytek bych nehrál ani na jiných platformách.
@Ross (03.09.2021 18:02): Existuje doslova BUDOVACÍ tycoon ve kterém BUDUJEŠ komunismus. odkaz 
Je je to krapet hardcore, což je tématicky imerzivní.

Jde hlavně o to, že většinu věcí musíš nějak vytvořit ty sám a automatizace je minimální, takže pokud chceš stavět paneláky zadarmo, musíš mít brutální industriální a těžařský řetězec budov.
Ahoj, existuje nějaká hra na toto téma? Nejlépe ve formě tycoon. Tedy kde budujete jednotlivé doly a úseky a bohatnete. Teď si nemůžu nic vybavit a kdo ví, jestli vůbec něco existuje. Nevíte? :)
Project Magnum. Něco pro fandy looter shooter her. Minimálně graficky to vypadá dobře a teaser taky pěkný. Teď ještě doufat, že to nebude f2p.
@Charllize (30.08.2021 21:30): Hmm je to mirene na male deti, takze proc ne. Ja bych byl i pro. Ze maj mali smradci zakazano nakupovat online, je dle meho dobra vec. A to omezeni online hrani taky nicemu neuskodi :)

Tzn. dokud to nebudou chtit praktikovat na dospelce, tak to muze mit pozitivni vliv. Takze tady jsem asi tvor vzesly z pudy :o)

Ve finale je mi to ale vlastne uplne jedno :)
@Gordon (26.08.2021 11:54): Jestli si koupíš Index, tak by mě zajímalo, co budeš říkat na ovládání. Já mám Oculus Quest 2 a moje největší výtka je, že to ovládání pomocí joysticku je hrozně neohrabané. V HL: Alyx, kde se člověk levým joystickem pohybuje a pravým mění předměty, ale zároveň se taky teleportuje, to často způsobuje všelijaké chaotické poskakování, když chci např. přepnout na jinou zbraň. A celkově se mi zdá, že ovladače v rukou moc dobře nesedí a člověk je musí svírat trochu křečovitě.
Tak jsem si vyzkoušel VRko v herně, Bylo to HTC Vive. Zahrál jsem si Beat Sabera, Doom VR, Boneworks a HL Alyx.

Doom jednoznačně nejhorší, celkem lacinej port, všechno vypadalo nepříjemně veliké, hned jsem to vypnul. Beat Saber byl super, ale moc mi nešel, občas jsem totiž ztratil koordinaci pravé a levé ruky. :-D Boneworks byla jediná hra, ze které se mi motala hlava. Alyx byla jednoznačně ze všech nejlepší a nejodladěnější hra, měla ze všech nejpříjemnější ovládání.

Za mě VR super, časem si ho koupím. Nejspíš Index.
@Zx Atari 500 (25.08.2021 04:50): To bude nějaká vysoce sofistikované, filozofické anime, neb pro zobrazení jeho obsahu musíš být přihlášen, tudíž se k tomu nemůže dostat nějaký nezletilý, nedostudovaný smrkáč, který by nedokázal ocenit, natož pochopit, lidkou hloubku tohoto díla, nemám pravdu?