Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Paul (14.06.2020 00:46): To bych neřekl, že většina byly indie hry. Bylo tam dost velkých her a i ty menší indie vypadaly dobře. Tady ty dnešní shitshow byla fakt jen hromada balastu, desítky totálně zaměnitelných trapných scifáren nebo valorant-like MP her. Plus u Sony to prostě odsýpalo.. málo keců a hodně ukázek..
@Bursoft (13.06.2020 23:48): tyhle shows jsou o indie hrách, EA a ostatní velcí publisheři nebudou ukazovat svoje hry na shows co sleduje minimum lidí.

Nicméně mě teda ta Sony prezentace o moc lepší nepřišla :) taky tam těch indie číčovin co mě nezajímaj byla většina.
Koukám teď na "future gaming show" a to, před tím jsem viděl kousek PC gaming show a to je teda slušná bída. Když si vzpomenu na tu skvěle odsýpající show od Sony.. hlavně jen samý indie číčoviny. I ty nejblbější ukázky od Sony vypadaly 100x líp..
Jo, to bude chtit pockat. Ono se to zase pohne ted kupredu a bude pro ty nadupany grafiky u PC vyuziti, protoze novy konzole na obzoru. Tak tri ctyri roky to vydrzi a pak zase nastane na dva roky na PC doba indie temna, nez dorazi dalsi generace konzoli :)
@Garion (12.06.2020 20:44): Diky te rozmanitosti urovni si nemyslim, pusobi to jako totalni zmena asetu hry a nejak se nahrat museji, i kdyby se to streamovalo tak to je desnej fofr. Ale to ze to muze byt nejak sestrihane a upravene tomu docela verim, je to az moc takzvane insane, nic tam nikde nedoskakuje a podobne :)

Ale co tak ctu lidem to je stejne jedno...hlavne ze tam bude ,,female character,, :)
Na druhou stranu kluci hned na začátku streamu řekli, že to budou komentovat a jestli o to lidi nestojí, ať si to naladí ofiko vysílání.
@Cobot (12.06.2020 13:26): chapu. Jako stejne to budu mit ve skrini na neviditelnym miste tak mi jde o to, aby se to veslo do policky. Ale je to prvni ps, ktery se mi vizualne libi. Treba kdyz jsem koupil trojku (svuj prvni ps) tak jsem neveril svejm ocim a rukam, ze to pusobi jak cinsky televizni hry z trznice.

@Charllize (12.06.2020 17:01): smarja oni i tipovali hry? Ach jo. Ja treba nikdy ani nekoukal ma komentovanej stream e3. Protoze vsichni tihle novinari jsou desne sterilni. Kdyby na to koukal a aspon to glosoval (ve stylu cringe kompilaci) tak to by byla jina.

Cenu tipuju kolem 15 000 ale mozna se seredne pletu. A hadal bych vic barevnych verzi.
Ještě jsem konferenci neviděl, takže jsem si tuhle diskuzi pořádně nepřečetl, tak jen:

Strašně krásný design, což mě štve. Chtěl jsem si koupit PS5 až bude lacinější, ale teď abych šetřil, bo tohle na stole chci. Vlastně snad první Playstation, který se mi vizuálně fakt líbí :D Ach jo. Bojím se ceny.
@Walome (12.06.2020 13:09): Tak nejvetsi fail je ten ze do toho kecali a nepoznali Demon Souls kde ta ukazka je vlastne hodne stejna jako intro k puvodni hre. Samozrejme to nemusi znat kazdy, ale kdyz uz teda chci komentovat takovyhle porad je to dost trapas.
jo, kecání do trailerů je hodně low a zrovna od kluků z vortexu bych to nečekal, ale jelikož jsem od nich už jednou viděl nějaký podobný stream, tak jsem to tušil... nechápu to :D
@Walome (12.06.2020 13:09): Já na Vortex koukal, ale ty překládání PR blábolů mě taky rušilo. Ale tak je pochopitelný,, že to dělali.

Vnímání designu je hodně subjektivní. Mě se třeba Playstationy nelíbili nikdy. Nechápu tu snahu mít nepraktickej design. Trojka mi přišla nejhorší. Čtyřka se mi taky nelíbí. Pro co mám doma jsem vzal na milost. Je ale nejblíž tomu strohýmu designu. Krabice od XSX je asi ideální, ale chce to vidět jí naživo. Teď už se mi taky líbí míň než když jí ukázali. PS5 má samý designový zatáčky a štěrbiny. Ten design tě nutí dát tomu přístrojí prostor. Vystavit to. Zarvaný někdy v polici to zanikne a bude problém to tam narvat.
Heleďte já nemám PS4, neplánuji PS5, přesto jsem s včerejším představováním celkem spokojen. RE8, Pragmata, Project Athia, Oddworld Soulstorm, Stray, Solar Ash, vše zajímavé hry u kterých jsem zvědav na vydání.
Tak jsem si teda prošel hry z té včerejší prezentace. Dlouho jsem chtěl napsat, že mě nezaujala ani jedna, kterou bych chtěl byť jen zkusit zahrát, natož ji hrát. Nakonec jsem objevil alespoň jeden titul, co by mě zaujal - Stray.
@S4TW (12.06.2020 09:59): ja cekal uz po letech zkusenosti malo, ale vzdyt tam neukazali zadny velky znacky/firmy. Jedina aaa hra tam byl horizon. Vzdyt je to k smichu. Predstavujou "next gen" a neukazou NIC, co by se tak aspon trochu tvarilo. Takze i kdyz jsem cekal hodne malo, obcas jsem se smal nahlas.

@Fritol (12.06.2020 10:00): ta zakladna hracu asi moc velka nebude, jinak by to udelali. Mozna je jen hlasita a hystericka :) tak to pak budi ten dojem. Jako porad je to hlavne byznys (i kdyz vcera to tak nevypadalo, uznavam :D ).
@Walome (12.06.2020 09:54): Buď ať zprovozní PS Now ve zbytku Evropy a nebo ať dají zpětnou kompatibilitu. A skoro bych si i troufl tvrdit, že to byla právě zpětná kompatibilita, která vytáhla Xbox One z úplných sraček. Bez toho by neprodali ani těch 50 mega co aktuálně mají.

Jako souhlasím, že to není úplně hlavní téma, ale základna hráčů, co na tohle čekají, je poměrně velká. Nintendo za neochotu vydávat na Switch starší hry, jako tomu bylo u 3DS a WiiU, schytává kritiku taky docela často když tak pročítám komentáře na youtube apod.
@Walome (12.06.2020 09:54): ale zase, co jako všichni čekají? je to konzole, to bylo vždycky casual hraní... upřímně vůbec netuším, co se jako očekávalo? :D za mě to vlastně dopadlo tak, jak se dalo čekat... design není špatný, ale samozřejmě nesedne všem, ta bílá na mě až moc křičí, já třeba mám raději konzole na stojato... hry, no prostě konzole standard :-)
@MickTheMage (11.06.2020 23:44): presne to jsem si vcera rikal. Too old for this shit.

@Fritol (12.06.2020 08:51): zpetna kompatibilita nikoho nezajima, coz ukazala ctyrka, kdyz se (po planych slibech) vykaslali na zpetnou kompatibilitu u her z trojky a nikdo nerval.

@Všivák (12.06.2020 09:19): ja ve skrini mam 4, huci jak o zivot ale je to cajk (mam otevrena dvirka a vzadu je provrtana dira). Jako urcite nechci mit konzoli venku v obyvaku, neni to detskej pokoj.

@S4TW (12.06.2020 09:51): jojo, kamosi ktery se zasekli na zs jsou "spokojeni".
@Charllize (12.06.2020 09:31): tak tady se ani nedalo čekat nic jiného, nicméně mezi konzolovou komunitou panuje spokojenost, aspoň to tak na mě působí a o prodeje bych se teda vůbec nebál, i když cena ještě nepadla :-)... já osobně plánuji letos/začátek 2021 postavit PC, takže PS5 vidím až tak na 2022 :D
@Garret (12.06.2020 09:08): Já myslím, že slované nebudou mít problém.

Nicméně se mi také víc líbí Xbox vzhledově. Hlavně tím, že nevypadá jak typická konzole a je pěkně minimalistický. Ovšem reálně si stejně pořídím PS5.
Xbox mě teda nadchnul více, co se dizajnu týče. MS tam určitě bude mít mnohem lépe vyřešený air flow, protože v takovém komíně se dá průvan dobře zvládnout. navíc PS5 bude muset spousta lidí zavřít do skříně, protože jim to nebude pasovat k nábytku :-)
@Rapier (12.06.2020 08:47): GTA V není žádná zpětná kompatibilita, to bude normální vylepšený port. Na zpětnou kompatibilitu ještě přijde řeč nejspíš, jako na spoustu dalších věcí. Neukázali třeba ani design krabiček ještě.

Ale tak ty si koukám odborník po jednom videu...
Už, už jsem začal mít strach, že budu muset brzy vyměnit RX 5700XT za novou NAVI s RT ale jak vidím s čím SONY přišla tak jsem v úplném klidu. :) Zpětná kompatibilita jen pro GTA V? Bravo! To se tedy moc soudruzi z Japonska nevytáhli, kde je zbytek zpětně kompatibilních her co slibovali?

Jediný důvod proč bych si PS5 koupil je za mě Gran Turismo 7 ale (po GT Sport je tam velké ALE) kdo ví co se z toho reálně vyklube, a kdo ví kdy to reálně vyjde, jen aby to nebylo na sklonku životnosti PS5.

Asi nastal ten správný čas pořídit si toustovač zvaný PS4.